Avaeksperdid OÜ logo

Avaeksperdid OÜ

Kalda 9a Tallinn, 11625

 

Tootmine    6520250 
Faks    6520868 

 

info@avaeksperdid.ee
www.avaeksperdid.ee

 

Tööajad
E-R8:00-16:30

 

Aknakatete ja uksekatete valmistamine, mõõtmine, müük ning paigaldus.
- aknakatted, aknad
- uksekatted, uksed
- rulookardinad (kangast, puidust, bambusest)
- rulood
- kassettrulookardinad (kangast)
- püstlamellkardinad (kangast, bambusest)
- bambuskardinad, puitkardinad (rullkardinad, voltkardinad)
- ribakardinad (alumiiniumist, puidust)
- kardina kandurid (siinid, kardinapuud)
- alumiiniumist turvakardinad
- markiisid
- päikesevarjud
- liuguksed ja garderoobisüsteemid
- putukavõrgud
- tekstiilkardinad
- infrapunakütteseadmed
- paneelkardinad
- kardin
- kardinad
- kardinate
- voldikkardinad
Mis on markiis?
Suveperioodil kui päike on saavutanud oma tippintensiivsuse pakub jahutavat varju markiis. Markiise kasutatakse kõige sagedamini kohviku suveterrassidel ja koduaias, muutes õues viibimise mõnusalt lõõgastavaks. Markiise on saadaval erineva otstarbe ja funktsioonidega.
Milleks markiis?
Markiis on suurepärane valik muutmaks koduterrassi või rõdu ilmastikukindlaks päikese, vihma ja tuule eest, luues õdusa keskkonna suveilma nautimiseks. Lisaks ei lase markiis tuppa liigset päikesevalgust, reguleerides sellega toatemperatuuri ja hoides sisustust pleekimise eest.
Maja välisilmet on markiisi abil lihtne värskendada, luues suvise meeleolu. Variseinad on saadaval erinevates kangastes, erinevate äärekujude ja erinevate konstruktsioonidega. Markiisi kangad on vastupidavast materjalist ja on immutatud kaitsevahendiga, et tõrjuda vett, mustust ja UV-kiiri. Puhkeasendis kaitseb metallkassett kangast pleekimise eest.
Markiisi konstruktsioonid on kerged ja tugevad, mis teeb selle paigaldamise lihtsaks igaühele. Konstruktsioonid on valmistatud vastupidavast (ekstrudeeritud) alumiiniumist ja vastavalt suurusele kindlustatud. Markiiside konstruktsioon võimaldab neid üldjuhul ka kerge vaevaga metallkassetti kokku pakkida ja uuesti avada.
Erinevad markiisitüübid
Erinevate markiiside valik on lai. Saadaval on liigend- ehk terrassimarkiisid, liht- ehk aknamarkiisid, korvmarkiisid, katuse- ja talveaiamarkiisid, markisolette ehk ruloosarnased markiisid. Lisaks erinevatele tüüpidele saab valida sobiva juhtimisvahendi, mis muudab markiisi lahti ja kokku panemise eriti lihtsaks. Valida on käsi- või elektriajami vahel. Käsiajamit juhitakse vändaga, elektrilise ajami puhul kasutatakse taimerit, lülitit või pulti. Ilmastikuolude eest on võimalik markiisi kaitsta tuule-, vihma- ja päikeseautomaatikaga.
Markiis on igati praktiline vahend terrassi kaitsmiseks ilmastikuolude eest. Markiiside lai kanga ja konstruktsioonivalik teeb sellest sobiliku abivahendi igale eramule.

Miks valida voldikkardinad?
Erinevate aknakatete valik on lai ja nende seast sobivaima leidmine võib osutuda keerukamaks kui esialgu tundub. Aknakatte valimisel tuleb arvestada aknakatte sobivuse, eesmärgi ja funktsionaalsusega. Millisel juhul valida voldikkardinad?
Voldikkardinal on mitmeid funktsionaalseid omadusi, mis eristab teda teistest aknakatetest. Voldikkardin on asendamatu erikujuliste akende puhul olles ainus aknakate, mis sobib nii ringikujulistele, ristküliku- või trapetsikujulistele või hoopiski kolmnurksetele akendele. Ideaalne lahendus näiteks katuseakende puhul, mis on sageli ebatraditsioonilise kujuga ja kergelt kaldes. Spetsiaalne süsteem ei lase kardinal rippu vajuda ja tagab kanga korrektse liikumise.
Aknakatte üks olulistest omadustest on privaatsuse tagamine. Voldikkardin tagab suurepäraselt privaatse õhkkonna lubades seejuures ruumi ka valgust. Kardinat on võimalik paigaldada avamissuunaga ülevalt või alt. Selline süsteem võimaldab katta akna aluosa jättes üles ruumi päikesevalgusele või vastupidi.
Voldikkardin kaitseb ruume ka päikesevalguse eest. Lõunapoolsetes ruumides muutub suveperioodil sageli temperatuur liiga kõrgeks. Voldikkardin aitab ruumi temperatuuri reguleerida spetsiaalse termokattega.
Kardinaid valikul on oluline ka kujunduslik element. Voldikkardinad on tugeva horisontaalse joonega aknakatted, mistõttu täiendavad need suurepäraselt moodsa ruumi interjööri. Plisseeritud kangas jätab pehmema mulje kui ribakardinad. Lisaks on kardinal erinevaid paigaldamis- ja juhtimisvõimalusi (näiteks juhtimine tõmbenöörist, käepidemega või puldist), mis muudavad need ohutuks lastele. Voldikkardinad on sobilikud ka rõduustele ja kinnistele terrassidele, täiendades kodu üldist sisekujundust.
Voldikkardinal on mitmeid funktsionaalseid eeliseid teiste aknakatete ees, mistõttu on nende müük Euroopas kasvutrendis. Ainulaadsed omadused ja mitmekülgsus muudavad voldikkardinad sobivaks lahenduseks pea igas kodus.
TEKSTIILKARDINA EELISED

Tekstiilkardinatega on kõige lihtsam muuta ruumi sisekujundust ja tuua koju meeldiv miljöö. Erinevate materjalidega katsetamise võimalusi on palju. Maani ulatuvate kardinatega saab mängida akna proportsioonidega ja rõhutada kanga ilu. Tekstiile saab omavahel kombineerida luues mitmekihilise ja õhulise aknakatte, mis sulandub üheks tervikuks. Näiteks raskeid külgkardinaid saab kergemaks muuta tülli abil. Kui õhulised kangad on pigem sisekujunduselement, siis paksemad materjalid aitavad reguleerida valgust ja soojuse hulka ruumis.

RULOOKARDINA FUNKTSIONAALSUS

Kui tekstiilkardinad on pigem dekoratiivses rollis, siis rulood täiustavad komplekti funktsionaalsete omadustega. Rulood on mõeldud eelkõige valguse ja soojuse reguleerimiseks. Laia materjalivalikusse kuuluvad nii ühevärvilised ja mustrilised kangad kui poolpimendava, pimendavad ja termokangad ning bambuskatted.

Pimendavad rulood ei lase valgust läbi ja sobivad seetõttu eriti hästi magamis- ja elutuppa. Termorulood hoiavad suvel toe jahedana ja talvel vähendavad soojuskadu.

Lisaks funktsionaalsusele on rulookardinaid lihtne paigaldada ja tänu diskreetsele disainile sulanduvad aknakatted ruumi tervikuga ühte. Kassettrulood on kõige tagasihoidlikuma välimusega, kuna kinnitatakse aknaraami külge. Lisaks ei takista need akna avamist ega vaju aknast eemale, kuna ruloo raamid hoiavad kardina tihedalt akna lähedal. Märkamatu disain teeb kassettruloodest ideaalse kaaslase tekstiilkardinatele.

Tekstiilkardina ja ruloo kombineerimine on kõige praktilisem akna kujundamise viis. Tekstiili ilu ja ruloo funktsionaalsus täiustavad teineteist ning erinevaid aknakatteid saab kasutada vastavalt vajadusele

УБРАНСТВО;
Занавески - накидки;
Vaata ka:
Firma andmed on muutunud? Anna meile teada.