Ilmateade

21.04
7...12 °C
22.04
6...12 °C
23.04
6...12 °C

EMHI

Uudised

02:28 PM: USA senat kiitis napilt heaks Trumpi kandidaadi NASA juhiks
USA

02:18 PM: Täna avatakse näitus «100 skulptuuri»
Täna, 20. aprillil kell 17 avatakse Tallinnas Vaal galeriis (Tartu mnt 80d) Eesti Kujurite Ühenduse näitus «100 skulptuuri», millega tähistakse Eesti Vabariigi sajandat sünnipäeva. Väljas on 100 Eesti skulptori 100 tööd, igalt autorilt üks teos.

02:16 PM: Lars von Trieri uus film valiti Cannes’i festivali põhiprogrammi
Kogu oma loometee vältel vägagi vastakaid emotsioone üles kütnud Taani režissööri Lars von Trieri uus film «The House That Jack Built» («Maja, mille Jack ehitas») valiti Cannes’i filmifestivali põhiprogrammi. Enda ebaõnnestunud natsinalja tõttu seitse aastat Cannes'is persona non grata staatuses olnud Trieri jaoks on see juba kümnes kord enda filmiga palmioksafestivalile jõuda.

01:22 PM: Võimupartei juht: Rumeenia kolib Iisraeli-saatkonna Jeruusalemma
Rumeenia

00:05 EPL: Ralli tulevik: hübriidautod ja lühikesed kiiruskatsed?


00:05 EPL: Paavo Pettai tahab Keskerakonnalt kohtu kaudu nõuda üle miljoni euro. Intress juba tiksub


00:05 EPL: Eriti aeglane õudusfilm, üsna füüsilised reaktsioonid


00:05 EPL: Poliitikavaatleja: erakonna esimeest on mõtet vahetada siis, kui edasine kurss on selge


00:05 EPL: Saksa filmitäht Sandra Hüller: näitlejatöö ei ole päris töö


00:05 DELFI: Paavo Pettai tahab Keskerakonnalt kohtu kaudu nõuda üle miljoni euro. Intress juba tiksub
Kohtuhagi järgi kasutas Savisaare-aegne Keskerakond Pettaid ära ja jättis ta lõpuks võlgadesse.

00:05 DELFI: Poliitikavaatleja: erakonna esimeest on mõtet vahetada siis, kui edasine kurss on selge
IRL-i, aga eelkõige SDE kehv reiting sunnib mõtlema baasvalijate tagasitoomisele.

00:05 EPL: Spioon Mihhail Petrov: FSB on muutunud koeraks, kes valvab oligarhide kotte. Sellepärast sai minust ülejooksik


00:05 EPL: Eesti Päevalehe arhiivist. Ossinovski: riigituludesse laekub eelmise prognoosiga võrreldes – ilma igasuguseid lisatulumeetmeid rakendamata – vabu vahendeid juurde


00:05 EPL: Vene võimud keerasid suhtlusvõrgustikku keelates kokku piinliku segaduse


00:05 EPL: KARIKATUUR | Seksirobot Ken ja tema viiekilone manuaal


00:05 EPL: Kärsitu Erdoğan tõi valimised aasta jagu ettepoole


00:05 EPL: Saksa filmide paremik jõuab Eesti kinodesse valikuliselt


00:05 EPL: Euroopa parima klubi treener: tegime revolutsioonilise sammu, me ei kuluta raha niisama


00:05 EPL: JUHTKIRI | Eesti e-riik osutus väga hapraks


00:05 EPL: Jasikevičius lubab veelgi vägevamat mängu


00:05 EPL: REPLIIK | Pakkumine Nelja Energiale? Laske käia


00:05 DELFI: Spioon Mihhail Petrov: FSB on muutunud koeraks, kes valvab oligarhide kotte. Sellepärast sai minust ülejooksik
Pärast seda, kui nimetad pealikku koeraks, ei jää sul enam kaua elada, ütles mullu süüdi mõistetud Petrov vanglast antud intervjuus. Kapo süüdistas teda oma hoonete ja töötajate jälgimises. Eesti vastu töötamist ta ei eita, kuid enda sõnul ei teinud seda eriti innukalt.

00:05 DELFI: Vene võimud keerasid suhtlusvõrgustikku keelates kokku piinliku segaduse
Võitlus populaarse Vene sõnumivahetusrakendusega Telegram osutus võimudele üle ootuste keeruliseks.

00:05 DELFI: Kärsitu Erdoğan tõi valimised aasta jagu ettepoole
Majanduslikud väljakutsed ja Süüria sõda nõudvat kiiret üleminekut täidesaatvale presidentuurile.

00:05 EPL: Paberivabriku omanik Simsonile: meid jäeti soodustusest ilma, sest oleme liiga tublid?


00:05 EPL: Pangad küsivad andmeid inimese tervise ja ametiühingu liikmelisuse kohta


19.04 23:59 PM: Neli erakonda algatas Taavi Aasa umbusalduse
Tallinna linnapea umbusaldamist alustanud linnavolikogu opositsioonierakondade esindajad teatasid, et Taavi Aas ei ole suutnud pakkuda välja veenvaid lahendusi korruptsiooni tõkestamiseks ega näe ilmseid probleeme.

19.04 23:59 PM: Metropoliit Kornelius 19. juuni 1924 – 19. aprill 2018
Eile suri 93-aastasena Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kiriku (MPEÕK) eestseisja, Tallinna ja kogu Eesti metropoliit Kornelius.

19.04 23:59 PM: Kaljulaid sõitis taas ookeani taha
President Kersti Kaljulaid siirdus eile töövisiidile Ameerika Ühendriikidesse, kus osaleb Maailmapanga ja Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) konverentsil ning McCaini instituudi Sedona foorumil.

19.04 23:59 PM: Eesti inimesed Ossinovskile: istu, kaks!
Rahvas paneb peagi ministriportfelli loovutava Jevgeni Ossinovski tegevusele tagasihoidliku hinde – viiepalliskaalal 2,46.

19.04 23:59 PM: Norilski näide: kas Stalini laagritest räägitakse liiga palju?
«Iga riigi ajaloos on selliseid asju. Miks peab sellele kogu aeg rõhuma?» küsib Larissa Strjutškova (52), Norilski suurim erakirjastaja ning kohaliku ajaloo uurija ja propageerija. «Kui palju teil Eestis räägitakse vanglatest ja kes seal istuvad? Küllap istub nende seas ka süütuid inimesi.»

19.04 23:59 PM: Maamess laiub juba seitsmel hektaril
Eile Tartus alanud ja homme õhtuni kestev maamess pole enam ammu pelgalt põllu- ja metsameeste kokkusaamise koht. Olgugi et suurema osa seitsme hektari suurusest messialast katab rasketehnika, jagub seal vaatamist nii rohenäppudele, gurmaanidele, loomasõpradele kui ka puhastverd linnainimestele.

19.04 23:59 PM: Noorte Filharmoonia mängib taas mustkunstitrikkidega kontsertetendust
Tallinna Filharmoonias mullu esietendunud helilooja Kristo Matsoni ning lastekirjaniku ja keelemehe Ilmar Tomuski kogu pere kontsertetendust «Trikiga küsimus» mängitakse laupäeval, 21. aprillil kell 14 Mustpeade Majas.

19.04 23:59 PM: Vene spioon Petrov: olen põhimõtteliselt ülejooksik
​Äsja spioneerimises süüdi mõistetud Vene ju-jutsu treener Mihhail Petrov ütleb, et luuras Eestis FSB kasuks aastatel 2011–2013. Petrovi väitel põgenes ta mullu juunis viisa abil Eestisse, et pääseda kindlast vangistusest Venemaal. Tal olid luuramisest kaasas fototõendid, mille mees kohe kapole üle andis. Viieaastane vangistus, millest neli aastat tuleb kanda tingimisi, olevat üks osa kaitsepolitseiga tehtud kokkuleppest. Kapo ega riigiprokuratuur mehe väiteid ei kommenteeri.

19.04 23:59 PM: Türgi president Erdoğan liigub ainuvalitsemise poole
Türgi presidendi otsus nihutada presidendi- ja parlamendivalimised plaanitust poolteist aastat varasemaks kõneleb soovist legitimiseerida sisepoliitilist puhastust, lükata vaiba alla majanduslikud probleemid ja koondada enda kätte võim Süüria kurdide vastu rünnakute jätkamiseks.

19.04 23:59 PM: Heili Sibrits: kallid dokumendid
Ma pole kõige vaesem inimene, aga uue ID-kaardi ja passi eest küsitav 50 eurot riigilõivu pani imestama. Olin naiivselt arvanud, et see summa on viis või kümme eurot, umbes samas suurusjärgus viisiditasuga polikliinikus. Oma teadmatusest põhjustatuna tunnen, et mu rahakotis on 50 euro suurune auk. Ma ei jää nälga, kõik arved saavad makstud, aga siiski tunnen, et summa on ebaõiglaselt suur.

19.04 23:59 PM: Postimees 1936. aastal: sanktsioonid ilma blokaadita või jõuta ei aita
ETA. Londonist, 20.apr. Peaminister Baldwin ütles Worcesteris kõnet pidades, et näib, et ei ole olemas veel ühtki tõhusat mehhanismi, mis peataks alanud sõda, kui üks pooltest on otsustanud sõdida ja mitte alistuda konflikti lahendamisele vahekohtu teel.

19.04 23:59 PM: Põhja-Iiri ekspert: ISISe video vaataja vajab abi
Politsei superintendent Kenneth Pennington on töötanud üle 30 aasta politseinikuna Põhja-Iirimaal, kus möödunud sajandi lõpukümnendeil käisid tänavalahingud ja plahvatasid pommid.

19.04 23:59 PM: Eesti Energia võib jätta Rail Balticu rajamisel ärimehed pika ninaga
Rail Balticu rajamiseks kümneid uute kaevanduste uuringutaotlusi esitanud ärimehed jäävad pika ninaga, kui raudtee ehitajad tunnistavad Eesti Energia elektrijaamade tuha ja kaevanduste aheraine sobilikuks materjaliks.

19.04 23:59 PM: Maiuspalad aiast ja toast
Tänasest pühapäevani pakuvad sisukat ja huvitavat programmi Tallinnas Eesti Näituste messikeskuses avatud aiandusmess ning sisustusvaldkonda, disaini ja kinnisvara hõlmav Interjöör 2018.

19.04 23:59 PM: Töötajate põud süveneb
Olukord tööjõuturul on läinud nii keeruliseks, et Tööandjate Keskliit hakkas probleemile suurema tähelepanu pööramiseks koostama kvartaalset tööjõutermomeetrit. 

19.04 23:57 PM: Kurioosum Eesti vutiliigas: parim pallivaldaja on tabelis alles seitsmes!
Läbi aastakümnete on palju mõõdetud ja vaieldud, kui suurt rolli etendab jalgpallimängus palli valdamise protsent. Barcelona valitsemise ajastul sai mõnelegi vaat et dogmaks, et just selline ongi vuti olevik ja ka tulevik. Kui aga märksa sirgjoonelisemat stiili harrastav Leicester tuli tunamullu Inglismaa meistriks ja Madridi Real võitis kaks viimast Meistrite liigat, seisukohad muutusid.

19.04 23:55 PM: Tartlaste idufirmad võimutsevad Ajujahil seinast seina ideedega
Eile õhtul tutvustas rahvusringhääling ettevõtluse arendamise sihtasutuse (EAS) äriideede konkursil Ajujaht 30 äriideed, millest 12 olid Tartumaalt ja üks Jõgevamaalt. Mais kuulutab žürii välja parimad ideed, mille autoritele-ettevõtetele jagatakse stardikapitaliks välja 75 000 eurot.

19.04 23:55 PM: Halb ja hea koos: Toobal peab Prantsusmaal naljamänge, kuid kosilaste tase üllatab
Prantsusmaa võrkpalliliigas mängib tuleval hooajal senise 12 asemel 14 klubi, mis muutis üleminekumängud täiesti mõttetuks. Ometi just sellega Eesti võrkpallikoondise kapten Kert Toobal ja tema koduklubi Rennes Volley parasjagu tegelevadki.

19.04 23:50 ERR: Ojamets: olen kindlasti õnnelik treener
Tartu Ülikooli võrkpallinaiskond lõpetas eduka hooaja kindla võiduga Eesti meistrivõistluste finaalis. Seega võitis Tartu naiskond lõppenud hooajal kõik, mis võimalik – Balti liiga, Eesti karika ja meistritiitli.

19.04 23:47 PM: Chelsea tegi peatreenerile kingituse, Southampton mängis võimaluse maha
Inglismaa jalgpalli meistrivõistlustel peeti neljapäeva hilisõhtul kaks kohtumist. Londoni Chelsea alistas 2:1 Burnley, Leicester City ja Southampton leppisid 0:0 viiki.

19.04 23:32 PM: Madridi Real viigistas tulises kohtumises Panathinaikosega seeria
Korvpalli Euroliigas alistas Madridi Real võõral väljakul Ateena Panathinaikose 89:82 (30:46) ning viigistas veerandfinaalseeria 1:1.

19.04 23:26 EPL: Eesti film valiti Cannes’i filmituru alaprogrammi


19.04 23:23 ERR: Haapsalu raudtee omanikud kaebavad minister Kadri Simsoni kohtusse
OÜ Haapsalu Raudtee ja OÜ Taavi omanik Aarne Taal esitasid Tallinna halduskohtule kaebuse majandusministeeriumi ja majandusminister Kadri Simson vastu.

19.04 23:20 PM: Till Lindemanni energia üllatas Semperit
Thalia teatris esietendunud «Hansu ja Grete» lavastus sai alguse paar aastat tagasi hommikusöögilaus peetud vestlusest, kui Ene-Liis Semperi ja Tiit Ojasoo väike poeg August mõtles Hansukesele: kuidas nõid teda vangis hoidis ja paksuks söötis.

19.04 23:18 PM: Kumb jäi peale, kas Rammsteini laulja või Semper-Ojasoo?
Suurvõistluste kontekstis räägitakse alati sportlaste vormist. Teater pole sport, kuid vorm, eelkõige vaimne, määrab teatris lavastuse õnnestumise. Eesti esilavastajate Ene-Liis Semperi ja Tiit Ojasoo viimased tööd teatris NO99 – «NO34 Revolutsioon», «NO32 Heasoovijad» ja «NO33 Hüsteeria» – pole kriitikute-teatrisõprade toetust leidnud. Lavastustes käsitletavad teemad ja kunstilised vahendid on jäänud isegi kõige truumatele toetajatele kaugeks. «NO31 Teekond», Eesti Vabariigi juubelilavastus, oli paljudele arusaamatu. Seetõttu on arglikult, kuid aina avalikumalt hakatud küsima, kas NO kunstiliste juhtide jaks ja ideed on otsas.

19.04 23:15 ERR: Vaktsiine pelgavas Rumeenias on leetrid nõudnud 39 lapse elu
Rumeenias on 2016. aasta lõpust alates leetritesse surnud 39 last, sest vanemate seas levivad hirmujutud vaktsineerimise ohtudest.

19.04 23:11 ERR: Norras langes paberlehe lugejate osakaal aastaga 32 protsendile
Norras langes paberlehe lugejate arv aastaga 39 protsendilt 32 protsendile, selgus neljapäeval statistikaameti andmeist.

19.04 23:09 ERR: Süüria tagastas Prantsusmaale Assadile antud Auleegioni ordeni
Süüria tagastas Prantsusmaale president Bashar al-Assadile antud maineka Auleegioni ordeni, teatas valitsus neljapäeval, lisades, et riigipea ei kanna USA orja autasu.

19.04 22:46 ERR: USA: Süüria režiimil on jätkuvalt piiratud võime keemiarünnakuteks
Süüria režiim on jätkuvalt võimeline läbi viima keemiarünnakuid, kuid piiratud ulatuses, teatas USA kaitseministeerium neljapäeval pärast kolme lääneriigi laupäevaseid täppislööke Damaskuse keemiarelvarajatiste pihta.

19.04 22:46 ERR: Kerge vigastusega maadelnud Liverpooli keskkaitsja naasis treeningutele
Viimase liigamängu vigastuse tõttu pooleli jätnud Liverpooli keskkaitsja Dejan Lovren naasis neljapäeval meeskonna treeningutele.

19.04 22:42 PM: Barcelona on Hispaania meistritiitlist ühe võidu kaugusel
Hispaania jalgpalli kõrgliigas alistas Real Sociedad 3:0 Madridi Atletico, mis tähendab, et Barcelonast lahutab meistritiitlist veel üks võit.

19.04 22:36 EPL: FOTOD | Avati Eesti vanima triennaali ajalugu käsitlev näitus


19.04 22:15 ERR: Reedel on kuni 17 kraadi sooja, kuid puhub tugev tuul
Reedel kannab tugevnev edelavool üle Eesti sooja õhumassi, mis kergitab temperatuuri üle 15 kraadi, kuid pisut jahedamaks muudab enesetunde tugev edelatuul.

19.04 22:14 ERR: CSKA jõudis finaalturniirist võidu kaugusele, Real viigistas seeria
Korvpalli Euroliigas alistas Moskva CSKA kodusaalis taas 89:84 Himki ja asus kolme võiduni peetavat veerandfinaalseeriat 2:0 juhtima.

19.04 22:10 PM: CSKA astus suure sammu Euroliiga poolfinaali suunas
Korvpalli Euroliiga veerandfinaalseeria teises mängus teenis põhiturniiri võitja Moskva CSKA 89:84 (43:45) võidu Moskva oblasti Himki üle.

19.04 22:10 ERR: ETV spordisaade, 19. aprill
Saatejuht Helar Osila.

19.04 22:10 ERR: TÜ kunagises kartseris saab näitusel näha, mille eest tudengeid enim karistati
Tartu ülikooli peahoone pööningul on kartser, kus vanasti ülikooli töötajad ja tudengid kergemate süütegude tõttu karistust kandsid. Neljapäeval avati seal näitus, kus saab teada, mis põhjustel tudengeid kõige sagedamini karistati ja kui karmid need karistused olid.

19.04 22:06 ERR: Aktuaalne kaamera kell 21:00


19.04 22:05 ERR: Viipekeelsed uudised


19.04 22:04 PM: Vene kindralstaabi ülem kohtus NATO Euroopa liitlasvägede juhiga
Vene kindralstaabi ülem Valeri Gerassimov kohtus Aserbaidžaani pealinnas Bakuus NATO Euroopa liitlasvägede juhi (SACEUR) Curtis Scaparrottiga, edastas Vene kaitseministeerium neljapäeval.

19.04 22:01 PM: Tõnis Leht reitingutest: Ossinovskile tekib surve parteijuhi kohalt lahkumiseks
Poliitikavaatleja Tõnis Leht ütles ERRile, et SDE madal reiting on probleem, kuna see on olnud pikemat aega langustrendis, valimised on lähedal ja poliitikavaatleja hinnangul tekib nüüd Ossinovskile surve parteijuhi kohalt lahkumiseks.

19.04 22:00 PM: «Ma ei ole iseenda lemmikkirjanik»
fs on üks Eesti 21. sajandi originaalsemaid, loetumaid ja jäljendatumaid luuletajaid, rock-staari kvaliteediga poeet. Ta on seni avaldanud viis luulekogu, millest viimane, «Tätoveerimata inimene», tuli trükipressi alt selle aasta alguses. Tema luulet on eraldi raamatutena ilmunud ka vene, soome, rootsi, läti, bulgaaria ning udmurdi keeles. Läinud aastal astus fs laiema kultuuriavalikkuse ette uues rollis – ansambli Mtut Pdi Nktud Maailm solistina. Kuna oleme põlvkonnakaaslased ja vanad klemmid, pöördusin oma küsimustega tema poole familiaarsel toonil.

19.04 21:53 ERR: Rängalt vigastada saanud Porzingis ei pruugi järgmisel hooajal mängida
New York Knicksi lätlasest mängija Kristaps Porzingisse vigastuspaus võib venida nii pikaks, et noormees ei saa ka järgmisel hooajal korvpalliväljakutele naasta.

19.04 21:51 ERR: Tallinna Toomkirik kuulub esimest korda ajaloos eesikeelsele kogudusele
Tallinna Toomkirik kuulub alates neljapäevast esimest korda ajaloos eestikeelsele kogudusele. Kirikuhoone riigistati rohkem kui 90 aastat tagasi ning see kuulus Tallinna linnale.

19.04 21:46 ERR: ERR Riias: Läti piirab kahtlase taustaga firmade tehinguid pankades
Läti parlamendi korruptsioonitõrje komisjoni liikmed kinnitasid "Aktuaalsele kaamerale", et Läti muutub suure riskiga klientidele pangateenuseid osutanud maast riigiks, kus kahtlase taustaga ettevõtetele seatavad piirangud on ühed rangemad kogu Euroopas.

19.04 21:42 PM: USA: Süüria režiimil on jätkuvalt piiratud võime keemiarünnakuteks
Süüria režiim on jätkuvalt võimeline läbi viima keemiarünnakuid, kuid piiratud ulatuses, teatas USA kaitseministeerium.

19.04 21:40 PM: Poolfinaalseeria tõusude ja mõõnadega avamängus alistas Kehra Viljandi
Neljapäeva õhtul algas Viljandis käsipalli meeste meistriliiga teine poolfinaalseeria. Viljandi HC ei pääsenud kodusaalis kordagi juhtima, HC Kehra/Horizon Pulp&Paper sai 23:21 (15:11) võidu ja asus kolme võiduni peetavat seeriat 1:0 juhtima. Teine kohtumine toimub järgmisel teisipäeval Kehras.

19.04 21:39 ERR: Tõnis Leht reitingutest: Ossinovskile tekib surve parteijuhi kohalt lahkumiseks
Poliitikavaatleja Tõnis Leht ütles, et Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) väga madala toetuse tõttu tekib parteijuht Jevgeni Ossinovskile kindlasti surve tagasi astumiseks.

19.04 21:33 PM: Noorpaar soetas kavala nipiga kodu kõigest aasta pärast koolilõppu
2016. aastal koolid lõpetanud noorpaar kasutas kavalat nõksu selleks, et kärmelt oma kodu sissemakse kokku saada ja samal ajal muretut noore inimese elu jätkata.

19.04 21:31 PM: Prantsusmaa jalgratturit tulistati keset treeningut külmavereliselt õlga
AVC Aix-en-Provence’i jalgrattameeskonda kuuluvat Prantsusmaa jalgratturit Clément Delcros’d tulistati teisipäeval treeningu ajal õlga.

19.04 21:29 ERR: Video: mupo tutvustas liiklust takistavate sõidukite äravedamiseks soetatud autot
Tallinna munitsipaalpolitsei tutvustas neljapäeval oma uut ametivärvides masinat, mis hakkab ära vedama liiklust takistavaid sõidukeid.

19.04 21:22 ERR: TLÜ/Kalev plaanib Soome liigas mängima hakata
Tallinna Ülikool/Kalev peab läbirääkimisi Soome korvpalliliiduga, et liituda eeloleval sügisel sealse esiliigaga. Pooleteise aasta pärast loodetakse kaasa lüüa juba põhjanaabrite meistrisarjas.

19.04 21:14 PM: Juhtkiri: patust rahvast hurjutavad sotsid
«Kui leiate, siis ehk jumal annab teile andeks, et te kõik olete joodikud, vargad, liiderdajad, laiskvorstid, tainapead!»Vend Johannes filmis «Viimne reliikvia»

19.04 21:08 PM: Baltika sai megakahjumi
Baltika teatas, et seoses moeäri hooajalisusega lõpetas ettevõte esimese kvartali 10,3 miljoni euro suuruse müügitulu juures 982 000 euro suuruse puhaskahjumiga.

19.04 21:03 ERR: Karsummi korraldajad näitasid tänavustele osalejatele eeskuju
Tartu tudengipäevad toimuvad juba aprilli lõpus ning taas kutsutakse kõiki prantsama Emajõkke sellekevadisel Karsummil. Tänavuse korraldajad näitasid sel puhul eeskuju, millised masinad on võistlema oodatud.

19.04 20:53 PM: Taaramäe endine tiimikaaslane sattus ränka õnnetusse
27-aastane Katjuša-Alpecini rattur Marco Haller jääb pikaks ajaks võistlustest eemale, sest kukkus treeningul raskelt ning vigastas vasakut põlve.

19.04 20:49 ERR: Kehra asus poolfinaalseeriat juhtima
Käsipalli Eesti meistriliigas asus teist poolfinaalseeriat juhtima HC Kehra/Horizon Pulp&Paper, alistades seeria avamängus võõrsil Viljandi HC 23:21.

19.04 20:47 PM: Suurbritannia mees sai tahtlikku HIVga nakatamise eest karmi karistuse
Briti mees mõisteti süüdi tahtlikult viie mehe HIV-ga nakatamises ning selle süüteo eest määrati eluaegne vanglakaristus.

19.04 20:39 ERR: Veel üks Rootsi Akadeemia liige teatas oma lahkumisest
Rootsi Akadeemiast lahkub juba kuues liige, teatas Rootsi päevaleht neljapäeval.

19.04 20:37 PM: Omapärane lahendus vabastab aiapidaja tülikast rohimistööst
Rohimine on vähestele aiapidajatele meeltmööda töö ja õnneks, vähemasti nii paistab, ei peagi enam end sellega vaevama.

19.04 20:37 PM: Järjekordne modell müüb hiigelsummade eest oksjonil oma süütust
22-aastane Portugali modell plaanib oma süütuse oksjonil maha müüa ning anda see kõige kõrgemale pakkujale. Ta loodab sellega teenida 1,8 miljonit dollarit.

19.04 20:36 ERR: Liis Lemsalu esines Liibanonis keemiarünnaku ajal: mõtlesin, et miks ma tulin siia
Liis Lemsalu ansambel esines laupäeval ÜRO Liibanoni rahuvalvemissioonil UNIFIL teenivatele Eesti, Soome ja Iiri kaitseväelastele. Reisil tundis Liis ka tõelist hirmu, sest sattus Liibanoni ajal, mil USA naaberriiki Süüriat pommitas.

19.04 20:35 ERR: Džässivõhik läheb Jazzkaarele: muusikal peab olema algus ja lõpp
PPA vanempressiesindaja Kristjan Lukk on tõeline džässivõhik, kuid on valmis tunde järjekorras ootama, et kuulata suvel Tallinnas esinevat Guns N' Rosesit. Homme algava Jazzkaare valguses püüab Lukk aga ka enda džässipisiku üles leida.

19.04 20:30 PM: Eestist välja tulnud säilmed aitasid hobuste pärinemisloosse selgust tuua
Euraasias praegu elavate täkkude Y-kromosoomi ebatavaliselt madal geneetiline mitmekesisus on tingitud rauaajal alanud sihikindlast tõuaretusest, vahendab ERR Novaator muu hulgas Eestist päevavalgele tulnud hobuseluid uurinud teadlasrühma tulemusi.

19.04 20:28 ERR: Noort Prantsusmaa ratturit tulistati treeningu ajal õlga
AVC Aix-en-Provence’i jalgrattameeskonda kuuluv 18-aastane Prantsusmaa ratturit Clement Delcros’d tulistati teisipäevaõhtusel treeningul õlga.

19.04 20:22 EPL: Aivar Riisalu: Kas Tallinna volikogu opositsioon loodab Edgar Savisaare toetusele?


19.04 20:19 ERR: Šoti kirjastaja: on häbilugu ja tragöödia, et Kross ei pälvinud Nobelit
Londoni raamatumessil astus Eesti programmis üles ka maailmakuulus ja ordenitega pärjatud šoti kirjastaja. Intervjuusid ja loenguid täis päeval leidis ta mõned minutid, et rääkida oma suurimast lemmikust Jaan Krossist.

19.04 20:18 PM: Koju või tööle: mida mõtleb peatne pensionär?
Anu Adler ja Eve Selisaar on kaks Eesti naist, kel kummalgi terendab ees pensioniiga. Ent väljateenitud puhkusele jäämise asemel plaanivad nad oma toimetustega jätkata: üht ootab oma ettevõte, teist aga kunstiteosed.

19.04 20:17 DELFI: TV 3 VIDEO | Pärnus kündis vandaalitsenud maasturijuht vabatahtlike rajatud pargi poriseks mülkaks
Laupäeva õhtul rikuti Pärnu jõekäärus Veteranide pargis vabatahtlike loodud lendavate taldrikutega mängitava discgolfi väljaku muru. Pahatahtlik maasturijuht kündis suurele territooriumile autoga sisse sügavad vaod ja muutis platsi mudaseks mülkaks.

19.04 20:10 DELFI: Rakvere linn hakkab koostama mürakaarti
Rakvere linnavalitsus kuulutas välja riigihanke mürakaardi koostamiseks.

19.04 20:04 ERR: Dopinguproovis põrunud 16-aastasele Vene tennisistile määrati võistluskeeld
Rahvusvaheline Tennise Liit (ITF) määras mullu positiivse dopinguproovi andnud 16-aastasele Venemaa tennisistile Jelizaveta Koklinale 12-kuulise võistluskeelu.

19.04 20:02 PM: Laskesuusatäht kaotas süütuse 12-aastasele poisile
Kahekordne laskesuusatamise maailmameister ja olümpiahõbe Gabriela Koukalova avalikustas elulooraamatus, et kaotas süütuse väga noorelt ja väga noorele partnerile.

19.04 20:02 ERR: Kevadised põllutööd algasid tänavu hiljem kui varasematel aastatel
Kevadiste põllutöödega tehti tänavu algust nädal või paar hiljem kui mõnel varasemal aastal. Peamiselt tegeletakse praegu läga laotamise, mullaharimise ja taliviljadele mineraalväetiste külviga, kuid kevadise teraviljakülvini läheb veel nädalapäevad aega.

19.04 20:00 PM: Ene-Margit Tiit: regionaalpoliitika on üks rahvastikupoliitika aluseid
Selleks et Eesti rahvastikupoliitika mülkast välja aidata, on Eestile kõigepealt tarvis toimivat regionaalpoliitikat, kirjutab rahvastikuteadlane Ene-Margit Tiit.  

19.04 19:51 PM: Entsefaliidinakkuse saab kohe pärast hammustust, borrelioosi saamiseks kulub üle ööpäeva
Puugihirmu tunneme kõik, sest nende vereimejatega võib kohtuda nii maal kui ka linnapargis. Maa Elu pani kirja rahva seas liikuvad „tarkuseterad” puukide kohta ja küsis spetsialistidelt kommentaare.