Ilmateade

01.12
-7...1 °C
02.12
-12...-2 °C
03.12
-9...-1 °C

EMHI

Uudised

02:46 PM: Keiu Virro esitleb Tallinnas oma raamatut veiniotsingutest
Keiu Virro esitleb neljapäeval, 1. detsembril algusega kell 18 Tallinna klubis Odeon (Kopli 27) oma värsket raamatut «Vala välja!». Autoriga vestleb Maria Esko.

00:51 PM: RELVAOHUTUSE OLULISUS ⟩ Koer tulistas pärast jahti omaniku surnuks
Tõrgis juhtus traagiline õnnetus, kus hukkus 32-aastane Ozgur Gevrekoglu. 

00:25 PM: Iraani protestide mahasurumisel on hukkunud vähemalt 448 inimest
Iraani julgeolekujõud on septembri keskpaigas vallandunud meeleavalduste mahasurumisel tapnud vähemalt 448 inimest, neist enam kui pooled etniliste vähemuste aladel, teatasid teisipäeval õigusrühmitused.

00:07 PM: Loomingu Raamatukogu tutvustab Kirjanike Majas uut aastakäiku
Kolmapäeval, 30. novembril algusega kell 18 on Tallinna Kirjanike Maja musta laega saali laval raamatusarja Loomingu Raamatukogu eestvedajad.

00:05 PM: Sporditemplis särab luksuslik karikapuu
Rakvere Keskväljakul on juba mitu aastat jõulurõõmu toonud klassikaline jõulupuu. Kuid kreisilinnale laias maailmas kuulsust toonud kunstnik Teet Suure kuuseinstallatsioonid ei ole kadunud. Sel aastal saab isevärki jõulupuud imetleda Rakvere spordikeskuses.

00:02 PM: Laupäev, 3. detsember


00:02 PM: Kadri Jõgi ⟩ Kas muutus Iraanis on võimalik?
Riik, mis on organiseerinud piirkonnas väga palju segadust, on nüüd ise ebamugavas seisus. Samas võib õnnetus Iraanis tuua ebamugavusi ka teistele piirkonna riikidele, kirjutab Tallinna Ülikooli teadur Kadri Jõgi.

00:02 PM: Oudekki Loone ⟩ Suur Peeter ja Väike Peeter Nursipalus
Kaitseministeerium pakub Kagu-Eesti maainimestele 18. sajandi tüüpi sundlinnastamist põhiseaduslikele ja inimõigustele lihtsalt vilistades, kirjutab Oudekki Loone (Keskerakond).

00:01 PM: Mürsud teevad siksakke? Kaitsminister Pevkur tegi Nursipalu kaardile veidra õgvenduse
Raskerelvadest ei saa lasta sinka-vonka, nagu lookleb kaitseministri soovil kärbitud Nursipalu harjutusväljaku laienduse piir, mistõttu jääb järgmise valitsuse otsustada, kas võtta kärpealal ikkagi inimestelt maad-majad ära või arvata harjutusvälja laiendusest välja kogu Luhametsa küla.

00:01 PM: Kehvast maigust vabanemiseks peaks muutma erakondade rahastusmudelit
Porto Franco kohtuasjas on ilmsiks tulnud, et süüdistavana kohtupingis oleva Keskerakonna toonane peasekretär Mihhail Korb polnud ainus, kes ärimees Hillar Tederiga suhted soojad hoidis ja Keskerakonna kukrusse annetust küsis. Seda tegi ka riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Jaanus Karilaid. Ekspertide hinnangul peaks erakondade rahastamise mudelit muutma, kuid seda saavad teha vaid poliitikud ise, kes pole selleks huvi üles näidanud.

00:01 PM: Holstre-Polli keskuse tulevane juht ei pea loodetavasti enam üksi hakkama saama
Kui varem kuulus Holstre-Polli spordikeskus Viljandi linnale ja vallale, siis praegu on see sihtasutus täielikult valla jagu. Viljandi vald plaanib spordielu ümber korraldada ja keskuse tulevasele juhile meeskonna luua.

00:01 PM: 30. novembri Sakala kuulutused


00:01 PM: Repliik ⟩ Päkapikud – põnevus ja hirm üheskoos
Eelmisel talvel otsustasime elukaaslasega oma lapsele varakult päkapikumaailma tutvustada, et nõnda ka endasse natuke jõuluelevust süstida. Ootamatult õppis ta juba pooleteiseaastasena kiiresti selgeks, kuhu hommikul pärast ärkamist joosta tuleb, et mõni maiustus või väike mänguasi leida. «Tore! Toimib!» olime õnnelikud.

00:01 PM: Juhtkiri ⟩ Pitsu rihmast priiks
Pärast pingelist teineteise kannul olemist rebis tänavuse Viljandi kaasava eelarve hääletusel koertepargi rajamise mõte Männimäele laste mänguväljaku ehitamise ideest üsna kaugele ette ning esmaspäeval kuulutatigi neljajalgsete heaks väljakäidud mõte 844 inimese poolthäälega võitjaks. Ühismeedias võis näha rõõmu, aga ka teatud halvaks­panu.

00:01 PM: Et hüüd ei kostaks vaid kõrbes
MARKO SUURMÄGI küsis mu põhjendusi, mispeale pean alustuseks vaidlema ta enda omadega samas asjas. Tsiteerin 26. novembri Sakalat: «Jürgen Ligi jääb endiselt hüüdjaks hääleks kõrbes: tema katuseraha jagamisel ei osale. Tema ongi aastaid hääli püüdnud sellega, et (katuseraha) ei tilguta». Ainult loll ju püüaks hääli kõrbes, kui nood on linnades ja külades ning kõik teised neid ikka just seal rahaga peibutavad.

00:01 PM: Viljandi sõudjad tõmbasid ergomeetril neli Eesti meistri tiitlit


00:01 PM: Viljandi meeskonna pika võidujada katkestasid vastased Rakverest
Tiitlikaitsja Viljandi Võrkpalliklubi meeskond sai nädalavahetusel Eesti esiliigas maitsta nii võidu magusust kui kaotuse mõrudust: kui laupäeval jätkus Tartus juba eelmisest hooajast alanud võidujada 3:0 võiduga EMÜ/Structura üle, siis pühapäeval tuli kodus tunnistada sama skooriga kaotust BMF / Rakvere Võrkpalliklubile.

00:01 PM: Viljandi naiskond jätkab meistriliigas liidrite seas
Viljandi Metalli naiskond võõrustas laupäeval Eesti võrkpalli meistriliigas Tartu Ülikool / Big­banki, kelle oli hiljuti lülitanud karikavõistluste veerandfinaalist, ning näitas külalislahkust üles vaid avageimis.

00:01 PM: LAUPÄEV, 3. detsember
TEATEREndlas kl 12 muusikaline lastelavastus “Tipp ja Täpp” (suures saalis), kl 19 draama-komöödia “Üksik” (Küünis), kl 19 surmtõsine komöödia inimeseks olemise ilust “Arktilised mängud” (suures saalis).

00:01 PM: Horoskoop ⟩ Kaalud võiksid minevikuga hüvasti jätta, Skorpion peab eneses selgusele jõudma


00:01 DELFI: Kas Hiina jagab ja valitseb? Järgmine Euroopa juht sõidab kõigest hoolimata üksinda Pekingisse


00:00 PM: Peaminister Kallase visiit andis Sõrve kaitseala loojatele lootust
Harku valla esindajad andsid peaminister Kaja Kallasele (RE) üle pöördumise palvega toetada Sõrve looduskaitseala kehtestamist, mida seni on takistanud majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kaevandamisplaanid.

00:00 PM: 10 ja 50 aastat tagasi
Virumaa Teataja 10 ja 50 aastat tagasi

00:00 PM: Õppealajuhataja Maaja Valter: riigieksamite tulemused ei kajasta õpilaste rahulolu
Rakvere eragümnaasiumi õppealajuhataja Maaja Valter on Rakvere gümnaasiumis üle kahekümne aasta matemaatikat õpetanud, praegu õpetab ta seda eragümnaasiumis. Temagi on seda meelt, et on olemas väiksed valed, suured valed ja statistika.

00:00 PM: Lääne-Virumaal kasvab noorte hulk, kelle laeks jääb põhiharidus
Viimasel viiel aastal on umbes 60 protsenti Lääne-Virumaa põhikooli lõpetajatest suundunud edasi gümnaasiumisse, üle 30 protsendi kutsekooli ja ligi 4 protsenti on jätnud õpingud pooleli.

00:00 PM: Opositsioon: Süku on nagu elevant keset linnaeelarvet
Linnavolinikud said esmaspäeval esimese ülevaate tuleva aasta linnaeelarvest, mille maht on eelnõu järgi 274 miljonit eurot ja milles on investeeringuteks ette nähtud võtta rekordlaen, 41 miljonit eurot.

29.11 23:42 ERR: VIDEO | Rashford saatis Walesi võrku kauni karistuslöögi
Jalgpalli MM-il Kataris alistas Inglismaa teisipäeval B-alagrupi viimases mänguvoorus 3:0 Walesi ja pääses grupi võitjana kaheksandikfinaali. Kaks väravat lõi naabrite võrku Marcus Rahsford, neist esimene ilus karistuslöök, ühe tabamuse lisas Phil Foden.

29.11 23:21 ERR: VIDEO | Pulisici värav Iraani võrku viis ameeriklased kaheksandikfinaali
Jalgpalli MM-finaalturniiril alistas USA teisipäeval B-alagrupi otsustavas voorus Iraani 1:0 ja tagas nõnda koha 16 parema seas. Kohtumise ainsa värava lõi Christian Pulisic 38. minutil.

29.11 23:11 ERR: Norstati küsitlus: Reformierakonna edu EKRE ees jätkas kasvu
MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös korraldatav iganädalane küsitlus näitab, et Reformierakonna edu Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ees jätkas kasvu.

29.11 22:51 ERR: ETV spordisaade, 29. november
Saatejuht Anu Säärits

29.11 22:36 ERR: Kindralmajor Palm Nursipalu laiendusest: meie vajadused on veelgi suuremad
Pindalalt kolm korda suuremaks, 9000-hektariseks plaanitav Nursipalu harjutusväli oleks kaitseväe jaoks ideaalne siis, kui selle saaks laiendada 20 000 hektari suuruseks, ütles "Esimeses stuudios" kaitseväe juhataja asetäitja kindralmajor Veiko-Vello Palm.

29.11 22:35 ERR: Rakvere spordikeskust ehib karikakuusk
Aastaid Rakvere linnale kuulsust toonud kunstnik Teet Suure kuusetaiesed on pärast viieaastast pausi tagasi. Sedakorda küll mitte linna keskväljakul, vaid spordikeskuses, kuhu ehitati karikakuusk.

29.11 22:29 ERR: Erakonnad panustavad Tartu ringkonnas peamiselt end tõestanud häältemagneteile
Tartu valimisringkonnas panustab enamik erakondi riigikogu valimistel juba varem proovitud häältemagnetitele. Uued esinumbrid on Tartu- ja Jõgevamaal Eesti 200 nimekirjas kandideeriv viroloog Irja Lutsar ning Tartu linnas sotsiaaldemokraatide nimekirjas kandideeriv Krista Aru.

29.11 22:27 ERR: Eesti rahvusnaiskonna eest tegid hiljuti debüüdi viis noort korvpallurit
Koguni viis väga noort naiskorvpallurit debüteerisid eelmisel nädalal Eesti rahvusnaiskonna eest EM-valikmängudes Kreeka ja Portugali vastu.

29.11 22:12 ERR: Eksperdid soovitavad Eesti kõrgkoolidele õppemaksu, minister seda ei poolda
Teadlased ja kõrghariduseksperdid soovitavad Eestil kehtestada kõrgkoolides õppemaks. Haridusminister Tõnis Lukase sõnul muudatuseks põhjust ei ole.

29.11 21:57 ERR: Alar Rikberg enne tähtsat euromängu: vastane on klassi jagu kõrgem
Valitsev Eesti meister võrkpallis Bigbank Tartu võtab kolmapäeval eurosarja kohtumises koduplatsil vastu Portugali liiga liidri Fonte Bastardo. Kahe mängu kokkuvõttes duelli võitev meeskond pääseb kaheksa parema hulka.

29.11 21:56 ERR: "UV faktor": Nursipalu laienemise juures on suur probleem kehv kommunikatsioon
Kohalike elanike hinnangul on Nursipalu harjutusvälja laienemise juures üks suur probleem riigiametnike kehv kommunikatsioon, mis on tekitanud inimestes segadust. Ka õigusekspert Paloma Krõõt Tupay hinnangul on olnud informatsioon laienemise kohta ebaselge. Kaitseminister Hanno Pevkuri sõnul on tema olnud algusest peale avatud suhtluseks kohalikega.

29.11 21:35 ERR: Aktuaalne kaamera kell 21:00


29.11 21:26 ERR: Aigar Vaigu selgitas "Ringvaates", miks päeva pikkuselt tahetakse sekund ära võtta
Versaille'is meetrikonventsiooni kogul käinud Metroserdi tegevjuht, füüsik ja teaduse populariseerija Aigar Vaigu selgitas "Ringvaates" sekundi defineerimist saatvaid probleeme ja seda, miks tahetakse päeva pikkuselt nüüd sekund hoopis ära võtta.

29.11 21:19 ERR: Poolajaks kaotusseisus olnud Rapla sai jagu Keilast
Teisipäeval, 29. novembril toimunud korvpalli Eesti-Läti ühisliiga kohtumises, alistas Avis Utilitas Rapla 65:59 Keila korvpalliklubi.

29.11 21:11 ERR: Kolmapäev tuleb pilvine ja lörtsine
Läänemeremaad on ka kolmapäeval Venemaa ja Skandinaavia kohal paikneva kõrgrõhkkonna mõjusfääris. Lund ja lörtsi sajab siiski nii Rootsis, Soomes kui ka Eestis. Eesti kohalt pärastlõunaks sajupilved taanduvad.

29.11 21:11 ERR: Estonia huku uurimine jätkub, kuigi valitsus pole lisaraha veel eraldanud
Parvlaev Estonia hukku uuriva ohutusjuurdluse keskus esitab nädala jooksul valitsusele uue taotluse uurimise jätkamise lisaraha saamiseks. Uurimise praeguses etapis on käimas Estonia digitaalse kaksiku loomine, et modelleerida selle abil, millised vigastused võis laevakere saada merepõhjaga kokkupõrkel.

29.11 21:10 DELFI: Joobes noored jätsid 14-aastase tüdruku keset ööd tee äärde. Neiu päästis juhuslik autojuht


29.11 21:10 ERR: Teisest päevast haigushüvitise maksmine võib aasta lõppedes läbi saada
Koroonapandeemia ajal lepiti kokku, et haigushüvitist hakatakse maksma teisest päevast. Nüüd on valitsusel jäänud loetud arv päevi, et senise süsteemi jätkumises kokku leppida. Kui üksmeelt ei leita, siis uuest aastast tuleb kolm päeva kodus põdeda haigushüvitist saamata.

29.11 21:00 DELFI: DELFI KIIEVIS | Valgus tunneli lõpus. Kiievi „võitmatuspunktides“ on elektrit ka pommitamise ajal


29.11 20:50 ERR: Aidi Gerde Tuisk jätkab karjääri Belgia amatöörnaiskonnas
Kolmel järjestikusel aastal jalgratta grupisõidus Eesti meistriks kroonitud Aidi Gerde Tuisk jätkab karjääri Belgia amatöörnaiskonnas Keukens Redant Lady's Cycling Team.

29.11 20:48 ERR: Ivo Felt: filmilinnak annab Eesti filmitegijale fantaasiavõimaluse, mis seni on puudunud
Riigikogus võttis hiljuti vastu seadusemuudatuse, mis lubab kultuurkapitalil rahastada korraga ka mitut projekti, mis tähendab, et edasi saab liikuda ka Paljassaare filmilinnaku projektiga. Produtsent Ivo Felt ütles, et kui varem on Eesti filmitegija pidanud tegutsema väga piiratud võimalustes, siis linnak annab fantaasiavõimaluse, mis seni Eesti filmitegijal on puudunud.

29.11 20:47 ERR: The Telegraph: Katari staadioneid aitas ehitada Taliban
Briti lehe The Telegraph allikate kinnitusel maksid Katari ehitusfirmad Talibanile miljoneid, et rentida neilt jalgpalli maailmameistrivõistluse taristu ehitamise jaoks ehitustehnikat.

29.11 20:37 DELFI: Twitter tühistas eeskirja, millega tõkestati COVID-19 valeinfo levikut


29.11 20:18 ERR: Videokohtunike tehnika jõudis A. Le Coq Arenale
Järgmisel aastal Eesti jalgpalli Premium liigas kasutusele võetava videokohtunike süsteemi (tuntud kui VAR) tehnika jõudis Tallinnasse, kus õigusemõistjad sellega lähemalt tutvust tegid.

29.11 20:10 ERR: Hiinal võib aastaks 2035 olla 1500 tuumalõhkepead
USA kaitseministeerium avaldas teisipäeval analüüsi, milles hinnatakse, et kui Hiina rahvavabariik jätkab praeguses tempos enda tuumaarsenali suurendamist, siis on neil aastaks 2035 1500 tuumalõhkepead. Praegu on Pekingi käsutuses üle 400 tuumalõhkepea.

29.11 20:00 ERR: Viipekeelsed uudised


29.11 19:49 ERR: VIDEO | Senegal vastas Ecuadori viigiväravale koheselt ja pääses 16 sekka
Jalgpalli MM-finaalturniiril alistas Senegal teisipäeval A-alagrupi viimases voorus Ecuadori 2:1 ja pääses grupist teisena edasi kaheksandikfinaali.

29.11 19:36 DELFI: Lääneriigid: Ukraina energiataristu hävitamine talve eel on sõjakuritegu. Lubatakse Ukraina tagasi valgusesse aidata


29.11 19:32 ERR: ETV spordi lühiuudised 29. novembril
Saatejuht Anu Säärits

29.11 19:20 ERR: Allikas: Valgevene opositsioonipoliitik Maria Kolesnikova on intensiivravis
Valgevenes 11 aastaks vangi mõistetud opositsioonipoliitik Maria Kolesnikova viidi intensiivravisse, teatas Telegrami kaudu Viktor Babariko.

29.11 19:13 ERR: VIDEO | Holland lõi Katarile kaks vastuseta väravat
Kataris toimuvatel 2022. aasta jalgpalli maailmameistrivõistlustel alistas Holland A-alagrupi kohtumises 2:0 Katari koondise ning lõpetas alagrupi esikohal.

29.11 19:12 ERR: Asjatundjate hinnangul protestidel Hiinas olulist mõju pole
Nädalavahetusel Hiinas toimunud meeleavaldused koroonapiirangute vastu on ekspertide sõnul varasemast jõulisemad, sest meelt avaldatakse otseselt ka kehtiva riigikorra vastu. Suurt mõju protestidel sellegipoolest ei nähta.

29.11 19:00 ERR: Aktuaalne kaamera kell 18:30


29.11 18:55 ERR: Alex Sandro peab vigastuse tõttu järgmise kohtumise vahele jätma
Brasiilia jalgpallikoondise vasak äärekaitsja Alex Sandro jätab reedese jalgpalli MM-i G-alagrupi viimase mängu Kameruni vastu puusavigastuse tõttu vahele.

29.11 18:53 ERR: NATO lubas jätkata Ukraina toetamist
NATO ei lõpeta Ukraina toetamist, ütles organisatsiooni peasekretär Jens Stoltenberg NATO välisministrite kohtumisel Bukarestis. USA välisminister Antony Blinken aga lubas, et USA tugevdab NATO kohalolekut Mustast merest Läänemereni.

29.11 18:47 ERR: Mare Tommingas "Pähklipurejast": muinasjutt on teinekord tõelisem kui elu ise
Pjotr Tšaikovski 1982. aastal kirjutatud "Pähklipureja" on üks neid ballette, mis jõuluootuse ajal ikka ja uuesti publiku ette tuuakse. Vanemuises tõi oma versiooni legendaarsest jõululoost lavale taas Mare Tommingas.

29.11 18:46 ERR: Energiaekspert: Paldiskisse ei ole praegu LNG-laeva vaja
Energiaekspert Marko Allikson leiab, et Paldiskisse ei oleks praegu vaja LNG-laeva, sest see ei suurendaks varustuskindlust ja ka hind ei muutuks. Eesti Gaasi hinnangul vajaks Eesti oma ujuvterminali eeskätt tuleval aastal.

29.11 18:38 ERR: Omavalitsused hoiavad kokku teenuste pealt, mida ei pea osutama
Omavalitsused loobuvad kokkuhoiu eesmärgil nende teenuste pakkumisest, mida ei pea osutama. Näiteks Paide linn paneb kolmeks kuuks kinni oma lasteaedade ujumisbasseinid.

29.11 18:35 ERR: Tallinn kannab järgmisel aastal Euroopa Rohelise pealinna tiitlit
Lin kulutab selleks 10 miljonit.

29.11 18:35 ERR: "Tšehhi unelm” räägib inimeste kergeusklikkusest ja tarbimishullusest
Täna linastub dokfilm Tartu festivalil.

29.11 18:30 ERR: Päevakaja (29.11.2022 18:00:00)


29.11 18:29 ERR: Eesti 3x3 korvpallikoondised pääsesid Euroopa mängudele
Eesti korvpallikoondised said pääsme 2023. aastal Poolas Krakovis toimuvatele Euroopa mängude 3×3 korvpalliturniirile. Euroopa mängud on Euroopa Olümpiakomitee egiidi all toimuvad võistlused, kus parimad selguvad rohkem kui veerandsajal erineval spordialal.

29.11 18:09 ERR: Carolina Pihelga esikromaan keskendub põlvkonnatraumadele
Seni peamiselt luuleloomingut avaldanud Carolina Pihelgas jõudis oma esimese romaanini, mis kannab pealkirja "Vaadates ööd" ning mille keskne teema on mäletamine, unustamine, vägivald ja traumad, mis põlvkonniti edasi päranduvad.

29.11 18:01 ERR: Minimal Wind debüütalbumist: asju, millest kirjutada, oli palju
Kevadel Eesti Laulul teise koha saavutanud Minimal Wind andis välja oma debüütalbumi "hi.", millel kõlavad lood võtavad kokku bändi pöörase, aga insipireeriva aasta, sest asju, millest kirjutada, oli nende sõnul palju.

29.11 18:00 ERR: Portugali mängus väljakule jooksnud mees on tuntud oma protestide poolest
Esmaspäeval, 28. novembril toimunud 2022. aasta jalgpalli maailmameistrivõistluste alagrupimängus Portugali ja Uruguay vahel kohtumise ajal väljakule jooksnud 35-aastane Mario Ferri on tuntud oma protestide poolest.

29.11 17:53 DELFI: Lätit raputab korruptsiooniskandaal. Arreteeriti keskvalimiskomisjoni juht


29.11 17:40 DELFI: Kultuuriminister Hartman Euroopa kolleegidele: Vene propaganda ei tohi levida ka satelliitide kaudu


29.11 17:36 ERR: Fotod ja video: vastrenoveeritud Eesti USA saatkonnas oli suur veeavarii
Äsja renoveeritud Eesti saatkonnas Washingtonis juhtus reedel suur veeavarii.

29.11 17:28 DELFI: Vast renoveeritud Eesti saatkonnahoonet Washingtonis laastas tohutu uputus


29.11 17:27 ERR: Martin Ponsiluoma: suusad olid terve sõidu vältel väga head
Laskesuusatamise MK-hooaja avavõistlusel Kontiolahtis võitis meeste 20 km tavadistantsi rootslane Martin Ponsiluoma.

29.11 17:26 ERR: Vin Cassidy: Factory Recordsi juures oli palju frustreerivat, aga alles jäi tõeline pärand
Laupäeval esineb Sveta Baaris Madchesteri skeene olulise tõukejõu, legendaarse Factory Recordsi üks viimaseid originaalansambleid Section 25. Taas duoks taandunud bändi üks liikmeid Vin Cassidy rääkis intervjuus mälestustest Factory hiilgeajast ja pärandist, koostööst Ian Curtisega, saundivahetustest ja sattumisest Kanye Westi muusikasse.

29.11 17:16 ERR: Läti lennufirma Air Baltic on hoolimata käibe kasvust suures kahjumis
Läti lennufirma Air Balticu kahjum oli üheksa kuu lõikes üle 35 miljoni euro, mis on kaks korda väiksem kui kahjum 2021. aasta samal perioodil. Samas tõusis 2022. aastal ettevõtte käive 362,5 miljoni euroni.

29.11 17:15 ERR: Läänemaa ja Hiiumaa punamonumendid võivad leida koha muuseumis
Muuseumid on valmis neid vastu võtma.

29.11 17:10 ERR: Eestisse on sel aastal saabunud ligi 116 000 Ukraina kodanikku
Enam neist on liikunud edasi mujale Euroopasse, rääkis Kagu piiripunkti juht Peter Maran Kadri Põlendikule.

29.11 17:07 DELFI: Valgevene välisministri äkksurm tekitab vandenõuteooriaid: vaikinud on valitsuse kõige Vene-vastasem hääl


29.11 16:35 DELFI: Esimene grupp Eestis välja treenitud Ukraina sõdureid läks rindele, mõned jäid bussiõnnetuse tõttu maha


29.11 16:04 DELFI: KAART JA VIDEO | Hawaiil hakkas purskama maailma suurim tegevvulkaan Mauna Loa. Ohtu asulatele esialgu ei ennustata


29.11 15:02 DELFI: Siseminister Läänemets: pakun uue kandidaadi PPA juhi kohale välja järgmiseks nädalaks


29.11 14:57 DELFI: Soomes läksid koalitsioonierakonnad omavahel tülli


29.11 12:04 ERR: Kindel Inglismaa võitis grupi, USA seljatas mängus teisele kohale Iraani
Jalgpalli MM-finaalturniiril Kataris võitis Inglismaa B-alagrupi viimases voorus Walesi 3:0 ja tagas grupis esikoha, USA alistas otsustavas kohtumises Iraani 1:0 ning pääses teisena edasi.

29.11 11:41 DELFI: Kes maksab tagasi eluasemelaenu, kui sinuga midagi juhtub?


29.11 11:36 DELFI: FOTOD | Üks järsk pidurdus ja plärtsti! Tallinna kesklinna ristmik oli kaetud halli ollusega


29.11 11:28 DELFI: Kes maksab? ERR-i saateid rahastavad kõikvõimalikud huvilised kirikute nõukogust Saksa maksumaksjani


29.11 11:20 DELFI: Prigožin kinnitas, et Ukrainas hukkunud sambialane oli Wagneri värvatud


29.11 10:45 DELFI: Kolm migranti reisis Nigeeriast Kanaari saartele 11 päeva laeva tüüril kössitades


29.11 10:42 DELFI: ASUS toob turule täiesti uue Zenbook Pro 14 Duo OLED sülearvuti


29.11 10:19 ERR: Senegal alistas Ecuadori ja tagas Hollandi järel teisena edasipääsu
Jalgpalli MM-finaalturniiril algas teisipäeval viimane alagrupivoor, mis tähendab, et mängud toimuvad samaaegselt. Holland alistas Katari 2:0 ja võitis A-alagrupi, teisena tagas edasipääsu otsustavas mängus Ecuadori 2:1 alistanud Senegal.

29.11 10:05 DELFI: Parim kodu hinnatud Veskimöldre elukeskkonnas sihvakate mändide all


29.11 09:05 DELFI: Hiina koroonaprotestid näivad olevat maha surutud


29.11 08:27 DELFI: Paavst rääkis tšetšeenide ja burjaatide julmusest. Moskva sõnul on see äärmine tõe moonutamine


29.11 07:53 DELFI: DELFI KIIEVIS | Ukraina välisminister Dmõtro Kuleba: talv lahingutandril tuleb põrgulikult kuum


29.11 07:38 DELFI: OTSEBLOGI | NATO peasekretär Stoltenberg: ei saa olla kestvat rahu, kui agressor võidab


29.11 07:24 DELFI: Minister Lukas: EL peaks toetama Ukrainat sõjapõgenike välisõpingute tunnustamissüsteemi loomisel


29.11 07:00 DELFI: Netanyahu loodav valitsus tuleb Iisraeli kõige paremäärmuslikum


29.11 06:15 DELFI: Tallinna linnavalitsus tõstab lasteaiaõpetajate ja nende abide palkasid