Ilmateade

28.09
17...23 °C
29.09
16...22 °C
30.09
15...18 °C

EMHI

Uudised

15:00 PM: Kirjanikud rõõmustavad: vaata, kui palju tõuseb uuest aastast laenutushüvitis
2024. aasta eelarves suurendatakse Autorihüvitusfondi laenutushüvitise mahtu ühe miljoni euro võrra. Kui näiteks Mihkel Raud sai 2021. aasta eest 417 eurot hüvitist, sest tema raamatuid laenutati 5658 korda, siis järgmisel aastal oleks tal võimalik saada veidi suuremat hüvitist.

15:00 PM: GALERII ⟩ Seninägematu moespektaakel otse taevas
Kas moeetendus on edasi-tagasi käimine, uhked riided seljas? Oo ei, see võib olla ka midagi sootuks intrigeerivamat! Seninägematu moespektaakel kutsus publiku Tallinna kohal kõrguvale T1 vaaterattale koos modellidega tiiru tegema. Etendus tõi publiku ette valiku Oksana Tanditi teoseid läbi aegade. 

14:46 PM: Lauren Padar kommenteerib levivaid kuulujutte: palun ärge olge minu eest kellegi peale vihased
«Saan käsi südamel, avalikult öelda, et Tanel ei ole mitte kunagi, mitte mingil viisil olnud minuga füüsiliselt vägivaldne,» kinnitab Lauren Padar, kommenteerides jutte, et Tanel on tema vastu vägivaldne olnud. 

14:46 PM: Piret Põldver esitleb helget luulekogu depressioonist
3. oktoobri kirjanduslikul teisipäeval esitleb Piret Põldver Eesti Kirjanike Liidu Tartu osakonnas oma luulekogu «Suunurgad», mis on autori kolmas raamat.

14:45 PM: Verstappenid said lisaks F1 etapivõidule esikoha ka rallirajal
Kui Max Verstappen võttis pühapäeval Jaapanis F1 hooaja 13. võidu, siis samal ajal noppis tema isa Jos Verstappen oma elu esimese võidu Belgia ralli meistrivõistlustel.

14:45 ERR: Võrklaev: töötuskindlustusmakse tõus on RES-is kirjas
Lisaks suurele maksutõusule, mida alles otsitakse, leiab riigieelarve strateegiast sadade miljonite eest tulukohti, mis pole seadusesse jõudnud. Neist üks suuremaid on 0,9-protsendiline töötuskindlustusmakse tõus, mille puhul rahandusminister Mart Võrklaev loodab, et sellega on päri ka tööandjad ja ametiühingud.

14:43 PM: SU AED TÄNAB ⟩ Aedniku elutähtis nipp on ainus, mida sa septembris vajad
Suurbritannia aedniku sõnul võime varsti-varsti muruniidukid talvekoju saata. Enne esimest öökülma on aga veel üht-teist, mida muru turgutamiseks ära teha. 

14:42 ERR: Raul Rebane: kas idatuul on Eestis tugevam kui läänetuul?
Praeguse poliitilise olukorra kõige suurem risk Eestile on see, et meil kujuneb välja kaks raskesti lepitatavat poolt, nagu on näiteks USA-s, leiab Raul Rebane Vikerraadio päevakommentaaris.

14:39 PM: Välisturistid moodustasid mullu 43 protsenti kõigist ELi majutusasutustes veedetud öödest
Eurostati andmed näitavad, et Euroopa Liidust (EL) ja ELi-välistest riikidest pärit turistid moodustasid 2022. aastal 43 protsenti kõigist ELi majutusasutustes veedetud öödest. Eestis moodustasid turistid ligi 50 protsenti kõigist ELi majutusasutustes veedetud öödest.

14:39 ERR: Swiatek jõudis Tokyos veerandfinaali
Tennise naiste maailma edetabelis teisel kohal asetsev poolatar Iga Swiatek võitis Tokyos peetaval WTA 500 kategooria turniiri 1/16 finaalis 24-aastast jaapanlannat Mai Hontamat (WTA 127.) 6:4, 7:5.

14:34 PM: ELU JA SURMA VAHEL ⟩ Vene sõjakanal avaldas järjekordse video admiral Sokolovist
Venemaa riiklik propagandakanal Zvezda avaldas täna sotsiaalmeedias videointervjuu Musta mere laevastiku ülema admiral Viktor Sokoloviga, kes Ukraina andmetel tapeti kaks päeva tagasi raketirünnakus Krimmis asuva laevastiku staabi pihta.

14:32 PM: Hääletus ⟩ Aita valida Tartu- ja Tartumaa aasta toodet!
Tartu Postimees korraldab kuuendat korda Tartu ja Tartumaa aasta toote konkurssi. Sinu abi on tarvilik selgitamaks välja võitja kümne finalisti seast.

14:31 ERR: Trump ja Robertson said reitinguturniiril avaringis üllatuskaotuse
Snuukrihooaja kolmandal reitinguturniiril British Open langesid teisipäeval põhitabeli esimeses ringis konkurentsist nii Judd Trump kui Neil Robertson.

14:16 PM: Räpidraamast «8 miili» tuntud näitleja suri kõigest 46-aastaselt
24. septembril suri 46-aastaselt näitleja ja räppar Nashawn Breedlove, kes läks Eminemi vastu räpilahingusse Oscariga pärjatud 2002. aasta filmis «8 miili». Breedlove kehastas kaudselt Eminemi elul põhinevas filmis räppar Lottot.

14:16 ERR: Följeton. Vastutustundliku ja tulevikku vaatava pere-eelarve seletuskiri
Samaaegselt 2024. aasta riigieelarve eelnõu valmimisega nägid tuhanded leibkonnad üle Eesti vaeva, et oma perekonna eelarve, tegevuste mõõdikud ja sihttasemed tulemusvaldkondade lõikes paika saada. Kuidas Eit, Taat, Tütar, Koer, Kass ja Hiir pere-eelarvet kokku panid?

14:06 ERR: Müüt või tõde: kui lihasvalu ei tunne, oli trenn asjatu
Sarja "Müüt või tõde" esimeses osas annab Tartu Ülikooli spordibioloogia professor vastuse põletavale küsimusele, kas lihasvaluta lõppenud trenn on mahavisatud aeg.

14:00 PM: Meie naaberriigid UEFA otsuse valguses Venemaa noortega ei mängi. Mida otsustab Eesti?
Euroopa jalgpalliliidu (UEFA) täitevkomitee otsustas kolmapäeval lubada tagasi rahvusvahelisele areenile Venemaa alaealiste jalgpallurite koondised. See on tekitanud teravaid reaktsioone ning Soome, Läti ja Ukraina on juba teatanud, et ei kavatse agressorriikide koondistega mängida. Mida otsustab aga Eesti jalgpalliliit?

14:00 PM: GALERII ⟩ Rendiauto varane sõit Lasnamäel sai sirgel teelõigul täbara lõpu
25-aastase noormehe ja 25-aastase neiu varahommikune sõit Lasnamäel lõppes kolmapäeva varahommikul täbaralt. Pärast õnnetust tunnistas autojuht, et oli rooli istunud pärast alkoholi pruukimist.

13:54 PM: Anders Veerpalu ja Simo Teearu jagavad nippe, kuidas pärast suve trennijoonele saada
Suvi on möödas, ilmad on jahedamad ning on aeg uuesti korralikult trenni tegema hakata. TikToki sisuloojad Suusapoisid ehk murdmaasuusatajad Anders Veerpalu ja Simo Teearu jagavad oma nippe ja mõtteid, kuidas pärast suvepuhkust end taas käsile võtta ning treeningutega alustada.

13:53 PM: Läti kohus vähendas oligarhist poliitiku Lembergsi karistust aasta võrra
Riia ringkonna apellatsioonikohus otsustas kolmapäeval, et Ventspilsi endine linnapea ja linna praegune volikogu liige Aivars Lembergs (Läti ja Ventspilsi Eest) on süüdi mitmes korruptsioonisüüdistuses, ent vähendas tema vanglakaristust aasta võrra.

13:53 PM: Põhja-Korea saadab üle piiri putkanud Ameerika sõduri riigist välja
Põhja-Korea otsustas riigist välja saata Ameerika Ühendriikide sõduri, kes ületas juuli keskel turismireisi ajal loata riigi piiri.

13:53 PM: TÕNU VÄÄT ⟩ Riigieelarvesse on pakkuda miljard eurot, millele seni on sülitatud
Riigil on eelarves puudu 400 miljonit eurot, samas jätavad riigivalitsejad teadlikult kaasamata suurusjärgus miljard eurot, tõdeb Tõnu Väät, Eesti E-kaubanduse tegevjuht.

13:49 ERR: Keila korvpallimeeskond sai nimisponsori tagasi
Hasartmänguettevõte Coolbet andis kolmapäeval teada, et on viimaste uudiste valguses otsustanud jätkata Keila KK esindusmeeskonna nimitoetajana ning alanud ja järgmisel hooajal kannab tiim nime Keila Coolbet.

13:46 PM: Välisturgudel e-poega läbi löömiseks tuleks käituda kohalikuna
Iga e-kaupleja eesmärk võiks olla rahvusvahelistumine ja välisturgudel edu saavutamine. Sihtturu klienditeenindus, makselahendused ja muu on üks osa suurest pildist, mille peale tuleb mõelda, et välismaale müües õnnestuda, kirjutab Äripäev.

13:46 ERR: Kallas abikaasa 1500-eurost kahjunõuet sõnavabaduse piiramiseks ei pea
Peaminister Kaja Kallas ei nõustunud hinnanguga, et tema abikaasa kriitikult 1500 euro väljanõudmine "hingeliste üleelamiste" eest oleks sõnavabaduse piiramine ja kriitikute vaigistamine.

13:45 PM: Vaata, kas ka sina said tänavu Ringmajanduse Piduri tiitli
Eesti Ringmajandusettevõtete Liit (ERMEL) andis teisipäeval ringmajanduspäeva puhul üle tänavusaastased ringmajanduse Veduri ja Piduri tiitlid.

13:44 PM: TÄNA ⟩ «Õhtu!» Eesti naine elas koos kiskjateja maailma parimaks tunnustatud Richard Bransoni luksushotellis
Kolmapäevases Õhtu! saates on külas naine, kes elas koos kiskjateja maailma parimaks tunnustatud Richard Bransoni luksushotellis. Veidrike viktoriinis osalevad Saara Pius, Kaarel Targo ja Sipsik. Paneme kausi pähe, et lahti saada peavalust - proovime helikausi massaaži.

13:43 ERR: Veljo Konnimois: ekspordile aitaks kaasa ministrite müügitöö
Algavas majanduskriisis aitab eksporti kasvatada ja töökohti luua Eesti kõrgtehnoloogilise tööstuse Euroopas tuntuks tegemine, mille jaoks on vaja ka majandusministri ja välisministri müügitööd, kirjutab Veljo Konnimois.

13:34 PM: VAATA KAARTI ⟩ Transpordiamet alustab reedest keskmise kiiruse mõõtmisega
Reedest, 29. septembrist kuni 8. oktoobrini mõõdab transpordiamet katseprojekti raames neljal maanteel keskmist kiirust. Amet rõhutab, et tegu on metoodilise uuringuga, kus kellegi andmeid ei salvestata ega trahve tehta.

13:30 PM: Jalgpalliklubi president lasti pärast kaotatud matši maha
Colombia jalgpalliklubi Tigres president lasti maha pärast oma meeskonna kaotusmatši riigi meistrivõistlustel.

13:25 PM: Kuluhüvitistest valimiskampaaniat rahastanud ekrelane maksab riigile 5000 eurot tagasi
Endine ekrelasest riigikogu liige Merry Aart kasutas valimiskampaania rahastamisel rahvasaadikutele mõeldud kuluhüvitisi ning peab seetõttu riigikassasse kopsaka summa tagasi maksma.

13:24 ERR: Zelenski nimetas jalgpallikoondise legendi Ševtšenko oma nõustajaks
Ukraina president Volodõmõr Zelenski nimetas teisipäeval välisnõustajaks endise riigi jalgpallikoondislase Andri Ševtšenko.

13:23 ERR: Renoveeritud Tallinna linnateatri avamine lükkub 2025. aastasse
Esialgsete plaanide kohaselt pidanuks ehitustööd Tallinna linnateatri hoonekompleksis lõppema tänavu ning uksed oleks saanud avada 2024. aastal, kuid ehitushindade kallinemise ning erinevate ootamatuste tõttu nihkub kompleksi avamine vähemalt poole aasta võrra edasi.

13:21 PM: Tore seos: erakordne seeneaasta pani inimesi raamatuid ostma
Erakordne seeneaasta, mil metsast leiab rohkelt nii armastatud söödavaid kui põnevaid mittesöödavaid seeni, mida igal aastal imetleda ei saa, on avaldanud mõju ka raamatumüügile – seeneraamatuid on mullusega võrreldes müüdud kaks korda rohkem.

13:21 PM: Nupuvajutusega valmivat lõhefileed saab oktoobrist osta igaüks
Filmides nähtud masinad, mis nupule vajutades prindivad valmis soovitud roa ei ole enam fantaasia, vaid käegakatsutav reaalsus. 

13:12 PM: Mänguarendaja valmistub hinnatõusuks: mängud peaksid olema kallimad
Seoses uue konsooligeneratsiooni tulekuga 2020. aasta lõpus otsustasid mitmed mänguloojad tõsta videomängude hindasid. Nüüd on sama sammu valmis astuma järjekordne tuntud kompanii.

13:11 ERR: Ilves: ma ei näe peakonsulaatide sulgemist USA-s nii suure tragöödiana
Kunagine Eesti suursaadik USA-s ja ka välisminister olnud, president Toomas Hendrik Ilves ei pea San Francisco ja New Yorgi peakonsulaatide sulgemist suureks tragöödiaks Eesti jaoks. Samuti endise välisministri Urmas Reinsalu (Isamaa) sõnul võib San Francisco peakonsulaadi sulgemine tekitada probleeme.

12:57 ERR: Tsahkna: konsulaatide sulgemise tõttu ei kannata äridiplomaatia
Välisminister Margus Tsahkna (Eesti 200) ütles Vikerraadio saates "Uudis +", et San Francisco ja New Yorgi konsulaatide sulgemine ei kahjusta Eesti äridiplomaatiat ja seal hätta jäänud eestlaste aitamist.

12:56 ERR: Loe katkendit Dominique Fortier' jutustusest "Paberlinnad"
Loomingu Raamatukogus ilmus kanada kirjaniku Dominique Fortier jutustus "Paberlinnad", mille on prantsuse keelest tõlkinud Laura Christine Arba. Avaldame teosest lühikese katkendi.

12:52 ERR: London andis loa laiendada nafta- ja gaasitootmist Põhjameres
Suurbritannia andis kolmapäeval loa gaasi- ja naftapuurimise laiendamiseks Põhjameres Šotimaa ranniku lähedal.

12:50 ERR: Tarrvi Laamann: selleks, et midagi teha, peab olema hea tuju
Kunstnik Tarrvi Laamann ütles intervjuus, et tema jaoks on väga eriline hetk, kui teose ja vaataja vahel tekib silmside.

12:31 ERR: Laanet ja Vooglaid jäid vaenukõne seaduse vajalikkuses eriarvamusele
Justiitsminister Kalle Laanet (Reformierakond) ja riigikogu õiguskomisjoni liige Varro Vooglaid (EKRE) jäid kolmapäeval ERR-i veebisaates "Otse uudistemajast" peetud debatis eriarvamusele nn. vaenukõne seaduse vajalikkuse suhtes, mille eelnõu esimene lugemine toimub kolmapäeval riigikogus.

12:31 ERR: Kas Tänak kordab nelja aasta tagust edu?
Autoralli MM-sari jätkub sel nädalal hooaja 11. etapiga Tšiilis. M-Sport Fordi võistkonna värvides tulevad mõistagi starti ka Ott Tänak ja Martin Järveoja. ERR-i spordiportaal hoiab lugejaid sündmuste käiguga kursis otseblogi vahendusel.

12:20 ERR: Raadiouudised (27.09.2023 12:00:00)


12:14 ERR: Väljasuremisohus olev lendorav vajab jätkuvalt kaitset
Aasta loom 2023 on väljasuremisohus olev lendorav. Kuigi lendoravate arvukus Eestis on pisut tõusnud, vajab loom jätkuvat kaitset.

12:06 ERR: Läti kohus karistas Lembergsi nelja-aastase vangistusega
Läti teise astme kohus karistas riigi tuntuimat oligarhi Aivars Lembergsit pärast ligi 14 aastat kestnud menetlusi nelja-aastase vangistuse ja vara konfiskeerimisega.

12:06 ERR: Priit Toobal lahkus Keskerakonnast
Kunagine Keskerakonna peasekretär, Põhja-Sakala vallavolikogu esimees Priit Toobal teatas, et astus välja Keskerakonnast, mis tema sõnul on muutunud venekeelsete valijate hääli püüdvaks pealinna ja Ida-Virumaa valimisliiduks.

11:59 ERR: Indrek Hirve luuletused. Kuus luuletust sügisarmastusest
Indrek Hirve seekordne luulepõimik on kantud möödunud nädalavahetusel alanud sügisest.

11:55 ERR: Kunstihetk. Konrad Mägi "Maastik päikesega"
"Kunstihetke" fookuses on sel korral Konrad Mägi 1913-1913 valminud õlimaal "Maastik päikesega", mis kuulub Eesti Kunstimuuseumi kogusse.

11:49 ERR: FC Barcelona kaotas liigas olulisi punkte
Teisipäevaõhtuses Hispaania liigakohtumise seitsmendas voorus oli liiga liider FC Barcelona raskustes tabeli tagumises pooles paikneva RCD Mallorcaga, kui võõrsil ei suudetud enamat 2:2 viigist.

11:43 ERR: Yasmyn andis välja kolmanda albumi "Round III"
Muusik Yasmyn avaldas kolmanda albumi, mis tema esimene kauamängiv pärast 2021. aastal ilmunud omanimelist albumit.

11:29 ERR: Allikad: Hiina politsei võttis Evergrande'i asutaja vahi alla
Asjaga kursis olevad inimesed ütlesid uudisteagentuurile Bloomberg, et Hiina politsei võttis kinnisvarafirma Evergrande asutaja Hui Ka Yani vahi alla.

11:21 ERR: Hispaania lõi Šveitsile taas viis väravat, Norra ja Inglismaa kaotasid
Naiste jalgpalli Rahvuste liigas teenis valitsev maailmameister Hispaania teisipäeval 5:0 võidu Šveitsi üle. Mõõnav Norra kaotas eduseisust Portugalile 2:3 ning Holland alistas 2:1 MM-finalisti Inglismaa.

11:18 ERR: Astrid Laupmaa: NFT-kunst jääb Eestis tähelepanuta
"Terevisioonis" oli hommikul külas NFT-kunsti platvormi Kanvas AI tegevjuht Astrid Laupmaa, kes selgitas NFT-kunsti olemust ja leidis, et Eestis jääb valdkond suures osas tähelepanuta.

11:06 ERR: Anu Raud: mul on väga hea meel, kui minu vaip ja vaibamuster kellelegi korda läheb
Tekstiilikunstnik Anu Raud ütles Klassikaraadio saates "Külaline", et kunstiga on see tore asi, et sa ei pea seda endale ostma, aga sa võid selle endale eluks ajaks vaadata.

11:02 ERR: 100 spordihetke | Kolmikhüppe olümpiavõitja Jaak Uudmäe
Tänavu 8. detsembril täitub 100 aastat olümpialiikumisest Eestis. Eesti Rahvusringhäälingu sporditoimetus valis sel puhul välja Eesti spordisajandi sada olulisemat spordisündmust ja -lugu. Moskva olümpiamängude kolmikhüppevõistlusel (1980) ületas Jaak Uudmäe ennast ja üllatas konkurente.

10:54 ERR: Pistorius kinnitas 4000 Bundeswehri sõduri toomist Leetu
Saksa kaitseminister Boris Pistorius kinnitas Tallinnas toimunud julgeolekukonverentsil, et Saksamaa toob alaliselt Leetu Bundeswehri brigaadi, mille suurus on 4000 sõdurit pluss nende pered.

10:46 ERR: Otse kell 12: Tallinna pressikonverentsil Oja ja Svet
Tallinna linnavalitsuse igakolmapäevasel pressikonverentsil osalevad täna abilinnapead Kaarel Oja ja Vladimir Svet ning Põhja päästekeskuse päästetöö büroo juht Priit Janno. Kell 12 algavat pressikonverentsi näeb otsepildis ERR-i portaalis.

10:45 ERR: Kokk: tšillitaluvus kasvab juba paari nädalaga
"Terevisioonis" oli külas restorani Riis peakokk Kadri Tran, kes kinnitas, et kuigi tihti peetakse tšillisid lihtsalt vürtsikateks, siis tegelikult on neil kõigil eraldi maitse.

10:31 ERR: Target vähendab kasvava kuritegevuse tõttu San Franciscos äritegevust
Jaemüügihiiglane Target sulgeb San Francisco piirkonnas mitu poodi, kuna linnas kasvab kuritegevus. Poevarguste tõttu plaanib Target sulgeda veel poode, mis asuvad Portlandis, New Yorgis ja Seattle'is.

10:28 ERR: Coop Pank tõstis aastase hoiuse intressimäära 4,5 protsendile
Coop Pank tõstis kolmapäevast nii era- kui äriklientidele aastase tähtajalise hoiuse intressi 4,5 protsendile, mis on hetkel Eestis tegutsevate pankade seas kõrgeim tähtajalise hoiuse intressimäär.

10:26 ERR: Pettunud Morkovkina: mängime palju ründavamat jalgpalli kui kunagi varem
Eesti naiste jalgpallikoondise kaaspeatreeneri Anastassija Morkovkina sõnul ei saanud 0:5 kaotusmängus Iisraelile otsustavaks vähene enesekindlus.

10:21 ERR: Otse kell 14: Kaja Kallase poliitiline avaldus ja riigieelarve üleandmine
Peaminister Kaja Kallas annab täna riigikogule üle 2024. aasta riigieelarve ja teeb sellega seotud poliitilise avalduse. Kell 14 algavat riigikogu istungit näeb ERR-i portaalis otsepildis.

10:11 ERR: Kallas: NATO riigid peavad kaitsekulutusi tõstma, sest sõda on taas Euroopas
Kaja Kallas julgustas Balti riikide eeskujul ka teisi NATO riike tõstma kaitsekulutusi ja tõi näiteks Eesti, mille kaitsekulud tõusevad järgmisel aastal 3,2 protsendini SKP-st.

10:07 ERR: Ülenurmel avati Lõuna-Eesti rattaklubi uus treeningbaas
Eelmisel nädalal avati pidulikult Ülenurme spordihoone keldrikorrusel Lõuna-Eesti rattaklubi treeningbaas, mille valmimisse panustasid kõvasti lapsevanemad ja toetajad.

10:05 ERR: ERR-i teleuudised kell 9:00


10:01 ERR: Buumi lõpp: ligi 95 protsenti NFT-dest on muutunud väärtusetuks
Hiljutine uuring näitab, et umbes 95 protsenti plokiahela tehnoloogiale ehitatud NFT-dest ehk mitteasendatavast varast on täielikult väärtusetu, vahendab R2 tehnikakommentaaris Kristjan Port.

09:56 ERR: Algab naiste ja vähemusrühmade heliloomingule keskenduv sügistuur
2. oktoobril algab kontserttuur "Hilissuvi", mis keskendub naiste ja vähemusrühmade heliloomingule. Sügistuuri kavas on esiettekanded Katrin Allerilt, Gregor Kullalt ja Julius Eastmanilt.

09:55 ERR: Venemaa soovib uuesti ühineda ÜRO inimõiguste nõukoguga
Mullu aprillis pärast sissetungi Ukrainasse visati Venemaa välja.

09:53 ERR: Otse kell 12: riigikogu infotunnis Kaja Kallas, Madis Kallas, Signe Riisalo
Riigikogu infotunnis vastavad täna parlamendisaadikute küsimustele peaminister Kaja Kallas, regionaalminister Madis Kallas ja sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo. Kell 12 algavat infotundi näeb otsepildis ERR-i portaalis.

09:46 ERR: Doktoritöö: taimetoit jõudis eestimaalaste menüüsse pronksiajal
Tartu Ülikooli doktoritööst ilmnes, et Eesti aladel elanud inimesed sõid kiviajal pigem liha ja taimetoit lisandus nende menüüsse pronksiajal. Samas kasutasid kiviaegsed eestimaalased taimi tööriistade valmistamisel erinevate kleepivate liimainete valmistamiseks.

09:44 ERR: Katri Raik: plaan Narvale kaheks järgmiseks aastaks
Katri Raik pakub välja, mis tuleks Narvas järgmise kahe aasta jooksul ära teha. Kui linnas on stabiilne võim, tuleb ka investorite usaldus, tulevad investeeringud ja uued töökohad ning inimesed ei sõida siis linnast suure hooga ära, kirjutab Raik.

09:35 ERR: Kahekordne sprindi maailmameister lõpetas karjääri
Kahel korral 200 meetri jooksu maailmameistriks kroonitud ning samal distantsil olümpiahõbeda võitnud hollandlanna Dafne Schippers otsustas karjääri lõpetada.

06:49 ERR: Norstati uuring: Isamaa toetus läheneb Keskerakonna omale
Erakonna Isamaa reiting jätkab kasvamist ning see läheneb juba suuruselt kolmanda toetusega Keskerakonnale, selgus Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud Norstati uuringust.

05:34 ERR: ISW: Vene eliitüksused taganevad, Ukraina edeneb lõunarindel
Holland plaanib esimese partii lubatud F-16 hävitajaid Ukrainale üle anda 2024. aastal, ütles kolmapäeval riigi kaitseminister Kajsa Ollongren uudistekanalile MSNBC. Sõjauuringute Instituut (ISW) kirjutab, et Ukraina väed teevad lõunarindel edusamme.