Ilmateade

13.12
-4...1 °C
14.12
-7...-1 °C
15.12
-7...-1 °C

EMHI

Uudised

11:59 ERR: Raag: üksikute huntide libisemine läbi turvameetmete on kurb reaalsus
Kommunikatsiooniekspert Ilmar Raag nentis kolmapäeval saates "Otse uudistemajast" Strasbourg'is toimunud tulistamist kommenteerides, et nn üksikute huntide libisemine läbi turvameetemete on kurb reaalsus.

11:56 PM: PPA: suurendame oma kohalolekut Tallinna jõuluturul
Eile leidis Prantsusmaal Strasbourgi linna jõuluturul aset tulistamine, milles hukkus neli ja sai viga 13 inimest. Kuigi PPA ja Kaitsepolitsei (kapo) andmetel ei ole Eesti ohuhinnang muutunud, suurendab politsei oma kohalolekut ka Tallinna jõuluturul. Postimehe fotograafi kaamerasilma ette jäigi täna keskpäeval üks jõuluturgu valvanud politseipatrull.

11:55 PM: «Hommik!» Oh kuusepuu, oh kuusepuu! Saatejuhid käisid metsast omale jõulupuud otsimas!
Kolmapäevases saates «Hommik!» käisid saatejuhid RMK alalt omale jõulupuud otsimas.

11:54 ERR: Suri endine ametiühinguliider Vladislav Ponjatovski
Narva haiglas suri 11. detsembril 59-aastasena endine kaevurite ja energeetikute sõltumatu ametiühingu juht Vladislav Ponjatovski.

11:51 PM: Skandaal: Leonardo DiCaprio pidi kriminaaluurimise tõttu Oscarist loobuma, aga õnneks mitte enda omast
Näitleja Leonardo DiCaprio loovutas kriminaaluurimise tõttu võimudele talle kingitud Oscari, mis omistati omal ajal Marlon Brandole. 

11:50 ERR: Aasta aktiivseim kohtunik teenindas üle saja mängu
Eesti aktiivseim kohtunik oli sel aastal Margus Leedo, kes oli ametis 107 meistrivõistluste kohtumisel.

11:46 ERR: Täna on viimane võimalus osaleda ERR-i jõululuuletuste konkursil
Kolmapäeval, 12. detsembril on veel viimane võimalus osaleda ERR-i jõululuuletuste konkursil.

11:44 PM: Himaalajas 1988. aastal kadunud islandlaste surnukehad leiti
Aasias Himaalaja mäestikus leiti 30 aastat tagasi kadunuks jäänud kahe islandlasest mägironija surnukehad.

11:42 EPL: RAAMATUBLOGI: Mõrv ja bretooni fleur de sel mida jumaldavad kõik gurmaanid


11:41 PM: Võrkpalli otsepilt: kas Selver rikub Tartu jõulurõõmu?
Võrkpalli Credit24 Eesti-Läti meistriliigas on sel nädalavahetusel ees ootamas viimased mängud enne suuri pühi, mis mööduvad karikafinaalide tähe all. Täna võõrustab tabeli kolmas meeskond Tallinna Selver liidrikohta hoidvat Tartu Bigbanki. Mäng algab 19.00.

11:41 PM: Allan Kiili hüvitisevaidlus põrgatati taas riigikohtusse
Riigikohus asub vaagima, kas Tallinna Sadam peab maksma endisele juhatuse liikmele ja altkäemaksu võtmises süüdistatavale Allan Kiilile 25 000 eurot hüvitist töölepingu lõpetamisest tuleneva konkurentsikeelu tõttu.

11:41 ERR: Rootsi parlament hääletab reedel Löfveni kandidatuuri üle
Rootsi parlamendi spiiker Andreas Norlén teatas kolmapäeval, et reedel läheb parlamendis hääletusele senise sotsiaaldemokraadist peaministri Stefan Löfveni kandidatuur.

11:40 PM: Üllatav toit, mis aitab talvel tervist hoida ja võitleb vananemisega
Talvine aeg – eriti jõuluaeg – on kaalulangetamiseks väga raske aeg ja nõuab vankumatut motivatsiooni. Kuna külmal hooajal süüakse ka teisi toitusid kui suvel, tuleb erilist rõhku panna sellele, mida oma taldrikule valida.

11:39 ERR: Arvustus. Julgustav viskisõõm jäises rongis
Sergio Pitol "Mefisto valss ja teisi jutte" Tõlkinud Ruth Sepp Loomingu Raamatukogu, 2018

11:37 PM: Tulistamine Strasbourgi jõuluturu lähistel: kaks inimest suri, 14 sai viga
Teisipäeva õhtul Prantsusmaal Strasbourgis toimunud tulistamises kaotas esialgsetel andmetel elu kaks inimest, 14 said viga. Politsei otsib tulistajat.

11:29 DELFI: Eestlane Strasbourgis: oli hämar ja näha vaid relva sähvatusi kui mõistsin, et pean põgenema
"Oli hämar. Järsku kostus "Allahu akbar!" ja oli näha relvasähvatusi," meenutas eile Prantsusmaal Strasbourgi jõuluturul toimunud tulistamise ajal vahetus läheduses viibinud eestlane Silver Perli.

11:28 DELFI: Mart Helme Strasbourgi tulistamise taustal: rändeleppega avaks Eesti valitsus meie riigi ukse islamiterrorismile
EKRE esimees Mart Helme leiab, et vastutus Strasbourgis toimunud terrorirünnaku eest ei lange mitte ainult Allahi nimel verd valanud islami ülemvõimu kehtestajatele, vaid kõigile massiimmigratsiooni soodustavatele poliitikutele.

11:27 PM: Video: Suurbritannia haruldasim imetaja on väljasuremisohus metskass
Paljud loomaliigid on väljasuremisohus. Vabas looduses elab umbes 1800 hiidpandat ja vaid 350 amuuri tiigrit. Neist veel kurvem saatus on tabanud šoti metskasse, keda alles vaid sadakond.

11:25 PM: Eesti teeb mobiilmaksetega vähikäiku
Kogu maailma elanike elu koondub vankumatult mobiiltelefonidesse – me kanname sinna oma kalendrid, meilid ja fotod, suhtleme teistega, maksame nendega poekauba, taksosõidu, veebiraamatute ja autopesu eest.  Uus aasta toob selles osas aga ühe suure ja segase muudatuse ning paljudele olulistele m-maksetele tõmmatakse kriips peale.

11:24 ERR: Volinik: Prantsusmaa saab ajutiselt EL-i eelarvereegleid rikkuda
Euroopa Liidu majandusvolinik Pierre Moscovici ütles kolmapäeval, et Prantsusmaa võib vajadusel lühikest aega rikkuda Euroopa Liidu eelarvereegleid.

11:19 PM: Briti peaministrit ootab täna umbusaldushääletus
Briti peaministrit Theresa Mayd ootab täna ees parteikaaslastest parlamendiliikmete umbusaldushääletus, ütles Konservatiivse Partei ametnik Graham Brady.

11:19 PM: Näpud mulda: teadlaste sõnul on rohenäppudel ja hobiaednikel teatud eelis
Selgub, et lisaks meeldivale ajaviitele võib hobiaiandus ka meie eluiga pikendada.

11:18 PM: NASA: asteroid Bennul leidub vee märke
NASA kosmosesond OSIRIS-REx on leidnud asteroid Bennult märke, mis viitavad, et Bennu eellasasteroidil võis leiduda vett.

11:12 ERR: Eesti parim NU-23 rattur liitus Hollandi klubiga
2018. aasta NU-23 vanuseklassi parim naisrattur ja Tartu Ülikooli Spordiklubi eest sõitnud Mae Lang sõlmis lepingu Hollandi klubiga MEXX-Watersley International Women's Cycling Team.

11:11 PM: Hull või geniaalne - šveitslane mängib juustule muusikat, et see maitseks paremini
Šveitsis, kuulsas Emmentali piirkonnas katsetatakse erinevate muusikažanritega, et vaadata, kas juustumaitse läheb sellest paremaks. 

11:10 DELFI: FOTOD | Lauluväljakul tähistati Gustav Ernesaksa 110. sünniaastapäeva lauludega
Tallinna lauluväljakul Gustav Ernesaksa kuju juures toimus täna hommikul Ernesaksa 110. sünniaastapäeval ühislaulmine. Kavas oli kaks laulu, "Kuulajale" (2019 laulupeo laulikust) ja "Mu isamaa on minu arm".

11:05 ERR: "Vasar" läheb filosoofiliseks
Sel nädalal arutleb Vikerraadio kultuurisaade "Vasar", mis on tõde ja mis tuleb pärast tõde. Stuudios on ajakirja Studia Philosophica Estonica erinumbri "Faktid, vaidlused ja argumendid tõejärgsuse ajastul" toimetaja, filosoof Leo Luks ja sama väljaande kaasautor, filosoof Tõnu Viik.

11:04 DELFI: Sven Mikser: sellistel jõhkratel ja ebainimlikel vägivallategudel ei saa olla meie ühiskonnas kohta
Välisminister Sven Mikser avaldas Prantsusmaa välisministrile Jean-Yves Le Drianile kaastunnet Strasbourgis toimunud tulistamise pärast.

11:02 PM: Uuenenud Selja farmis jagub kohti 1200 lüpsilehmale
Pärnumaal sai valmis Selja laudakompleks, kuhu Estoveriga seotud omanikud investeerisid 1,8 miljonit eurot. Uuendatud farmis on kohti 1200 lüpsilehmale.

11:02 PM: Fondijuht: kaubanduskeskustega võiks nüüd vahet pidada
Lähiaastail ei tasu pangast küsida laenu mõne uue kaubanduskeskuse rajamiseks, leidis Baltic Horizoni kinnisvarafondi juht Tarmo Karotam.

11:01 PM: Kuidas gripihooajal kontoris terveks jääda?
Väljas on küll jahe, kuid mitte piisavalt külm, et viiruste levikut ohjata. Kuidas pääseda viirusest, mis kontoris levib?

11:01 ERR: ERR-i teleuudised kell 9:00


10:59 DELFI: FOTOD | Tähistati 100 aasta möödumist sinimustvalge lipu heiskamisest riigilipuna Pika Hermanni torni
Kuberneri aias tähistati täna kell 9.09 piduliku tseremooniaga 100 aasta möödumist sinimustvalge lipu heiskamisest riigilipuna Pika Hermanni torni.

10:56 PM: Mida on eestlased sel aastal kõige rohkem guugeldanud?
Google-i 2018. aasta otsingutrendid näitavad, et eestlasi huvitasid lõppeval aastal kõige enam Jalgpalli MM, Eurovisioon, Nublu, veetemperatuurid ja äikesetormid. Persoonidest otsiti Google-i abil teavet eelkõige Nublust, Elina Nechayevast ja Saskia Alusalust.

10:55 ERR: Vene meedia moonutab Soome ajakirjanduses Venemaa kohta ilmunud lugusid
Vene meedia kasutab Soome ajakirjanike artikleid Venemaa kohta muutes omatahtsi konteksi ja tehes tahtlikke tõlkevigu.

10:55 ERR: 9 ilm
Ilm on täna pilves, kohati sajab lund, lörtsi ja vihma.

10:54 PM: Kaja Kallas: ajalooline vargus
Jüri Ratase valitsuse viimane eelarve jääb ajalukku ainult sellega, et valitsuse liikmed sahkerdasid oma valijatele üle 30 miljoni euro, mis tahetakse iga hinna eest märtsis häälte vastu vahetada, kirjutab Reformierakonna esimees Kaja Kallas.

10:51 PM: Rootsi peaministrikandidaadiks sai senine valitsusjuht Stefan Löfven
Rootsi parlamendi spiiker Andreas Norlén nimetas ametlikult peaministrikandidaadiks Sotsiaaldemokraatliku Partei esimehe ja senise valitsusjuhi Stefan Löfveni.

10:50 PM: Strasbourgi rünnakus eestlased viga ei saanud
Välisministeeriumi andmetel Strasbourgi tulistamise ohvrite seas eestlasi pole.

10:47 ERR: Velotuuri üllatusvõitja jäi dopinguga vahele
Aasta alguses San Juani velotuuri üldvõiduga üllatanud Gonzalo Najar andis positiivse dopinguproovi. 25-aastase argentiinlase organismist leiti verenäitajat parandavat ainet CERA-t ja talle määrati nelja aasta pikkune võistluskeeld.

10:42 PM: Petter Northug teeb täna tuleviku osas avalduse
Norra murdmaasuusataja, kahekordne olümpiavõitja ja 13-kordne maailmameister Petter Northug peab täna pärastlõunal pressikonverentsi, kus teatab Norra meedia väitel oma uhke sportlaskarjääri lõpetamisest.

10:41 ERR: Pane tähelepanelikkus proovile: kas tunned ära ERR-i võttekoha ja jõulupuu
Jõuluaeg üha läheneb ja ka ERR-i stuudiod ning võttepaigad on saanud kaunid jõulupuud. Testi, kui tähelepanelik vaataja sa oled ja kas oskad kokku viia saate ning jõulupuu.

10:40 PM: Juhtkiri: Macron ja vestid
Kui Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroni plussid ja miinused kokku lüüa, siis meil Eestis on pigem põhjust talle pöialt hoida, mitte vesti-protestide peale kahjurõõmsalt itsitada.

10:39 PM: Eesti bikiinikaunitar - maailmameistrivõistluste hõbe!
Äsja lõppenud kulturismi ja fitnessi mastersite maailmameistrivõistlusel Hispaanias olid Eestlased väga edukad. Kuldmedal, hõbemedal ja kaks neljandat kohta - eesti fitnesskaunitarid on maailma parimate seas!

10:39 ERR: Välisministeerium palub säilitada Strasbourg'is viibijatel rahu
Välisministeerium palub Strasbourg'is viibijatel säilitada rahu ning jälgida kohalike ametivõimude korraldusi. Jõuluturg on ajutiselt suletud. Esineb liiklusseisakuid, teostatakse täiendavat dokumentide kontrolli.

10:32 PM: Südamlik lugu: mees loobus lennuki esimese klassi istmest, et anda see krooniliselt haige beebiga naisele
American Airlines pardal tegi üks mees suure heateo, vahetades oma esimese klassi istme ära naisega, kes lendas koos oma hapnikumaski kandva 11-kuuse tütrega.

10:24 PM: Strasbourgi ründaja tagaotsimise raames peeti kinni viis inimest
Strasbourgis eile kolm inimest tapnud ja 13 inimest haavanud ründaja tagaotsimise raames on kinni peetud viis inimest, kuid arvatav tulistaja püsib vabaduses, ütles siseministeeriumi riigisekretär täna.

10:23 ERR: Arvuti juures söömine ohustab tervist
Rahuliku ööune tagamiseks on targem mitte mõelda värsketele teadusuuringutele, mille põhjal elab eriti perioodiliselt toidu lähistel paiknevatel arvutiklaviatuuridel rohkelt baktereid ja teisi haigustekitajaid, hoiatab R2 tehnikakommentaaris Kristjan Port.

10:21 PM: Parvlaeval hangus pardakaamera
Pühapäeval andsid tähelepanelikud kodanikud sotsiaalmeedias teada, et midagi oli juhtunud ühe Suure väina parvlaevaga.

10:17 PM: Päeva karikatuur: tagasi üheksakümnendatesse


10:17 PM: Tuhanded eestlased nõuavad riigikogult karusloomafarmide keelustamist
Novembris esitatud eelnõu karusloomafarmide keelustamiseks jõuab peagi Riigikokku hääletusele. Loomakaitseorganisatsioonile Loomus jõudis aga esmaspäeva õhtul teave, et vabariigi valitsus plaanib neljapäevasel istungil eelnõud mitte toetada.

10:17 ERR: Johannsoni kodumeeskond pidi Horvaatia suurklubi paremust tunnistama
Eesti käsipallikoondise kapteni Martin Johannsoni koduklubi Bukaresti CSA Steaua kaotas Kagu-Euroopa klubisid ühendavas SEHA-liigas PPD Zagrebile 24:31 (8:13).

10:15 DELFI: Theresa May võidakse täna õhtul ametist maha võtta
Suurbritannia peaminister Thersa May võib juba täna õhtul ametist ilma jääda.

10:12 PM: Rattamaailma tugevaim tiim sai hiiglasliku hoobi
Pärast 2019. aastat kaob maailma nimekaimatelt velotuuridelt Sky nimi. 2010. aastal ilmavalgust näinud Briti tiim esialgu tegevust lõpetada ei plaani, aga nimisponsoriks olnud telekomifirma lõpetab jalgrattaspordi toetamise.

10:08 PM: Teadlasel sai mõõt täis: aastavahetuse ilutulestik meenutab sõjatallermaad
Tallinna Tehnikaülikooli keemiainsener Marika Jaagusoo palub riigil aastavahetuse ilutulestikule päitsed pähe panna, kuna «eraviisiline püromaania» on ületanud igasugused piirid.

10:07 PM: Sündis esimene laps, kelle kromosoomid uuriti enne embrüo siirdamist läbi Eestis
Viljatusravi lõppes õnnelikult, kui kromosoomuuringu põhjal valiti välja kõige elujõulisemad embrüod. Detsembri alguses sündis Pelgulinna Naistekliiniku Viljatusravikeskuse arstide, BioEximi labori embrüoloogide ja Tervisetehnoloogia Arenduskeskuse Täppismeditsiini labori spetsialistide koostöös esimene laps, kelle kromosoomid on pärast munaraku viljastamist ja enne emakasse siirdamist Eestis läbi uuritud.

10:06 PM: «Hommik!» Unenõustaja Kene Vernik jagas nippe, kuidas tulla toime unehäiretega
Kolmapäevases saates «Hommik!» oli külaliseks unenõustaja Kene Vernik, kellega rääkisime unehäiretest. 

10:06 PM: Eesti tahmab, minister uhkustab
Eesti kuulub juba aastakümneid ühe elaniku kohta kõige enam süsihappegaasi atmosfääri paiskavate riikide sekka ning valitsuse peamine plaan on muuta põlevkivi kasutamine energia tootmiseks võimalikult mõttetuks.

10:04 PM: Amet hoiatab: internetis müüakse ebaseaduslikke toidulisandeid
Veterinaar- ja Toiduamet (VTA) on tuvastanud käesolevaks hetkeks 28 toodet, mille puhul pole ametit teavitatud. Antud toodete müük Eestis on ebaseaduslik, kuna VTA-d tuleb toidulisandi turule viimisest teavitada.

10:02 PM: Madis Vasser: millal algab tulevik?
Eesti plaan üleilmseks kliimaalaseks tegevuseks peaks sisaldama selget tegevuskava põlevkivist loobumiseks, kirjutab Eesti Rohelise Liikumise huvikaitse ekspert kliimamuutuste valdkonnas Madis Vasser.

09:59 PM: Video: Time’i aasta inimeseks on võimudele pinnuks silmas olevad ajakirjanikud
USA uudisteajakiri Time valis selle aasta inimeseks ajakirjanikud, kes on võimudele pinnuks silmas ja keda nende töö tõttu rünnatakse.

09:59 ERR: Riigikohus asub vaagima Kiili ja Tallinna Sadama hüvitise vaidlust
Riigikohus asub taas arutama suures ulatuses altkäemaksu võtmises süüdistatava Allan Kiili ja Tallinna Sadama hüvitisevaidlust.

09:59 ERR: Brexiti-meelsed kutsusid esile May kui parteijuhi umbusaldamise
Brexitit aktiivselt toetavad rahvasaadikud Konservatiivsest Parteist ehk nn brexiteerid said kokku vajaliku arvu allkirju, et Briti peaministrile Theresa Mayle kui erakonna juhile umbusaldust avaldada.

09:58 ERR: Galerii: koorid laulsid Gustav Ernesaksa sünniaastapäevaks
Täna, 12. detsembril, Laulutaadi sünniaastapäeval, kogunesid koorid Tallinna Lauluväljakule Gustav Ernesaksa mälestussamba juurde, et päikesetõusul tema mälestuseks ühiselt laulda.

09:47 PM: SUUR AASTAHOROSKOOP 2019: kellele saabuvad sel aastal tähtede toel rikkused?
Sõbranna avaldab sel nädalal suure aastahoroskoobi järgmiseks, 2019. aastaks. Esmaspäeval anname kõikidele tähemärkidele teada, mida on üldisemas plaanis oodata. Teisipäeval kirjutame, mida tuleks tähele panna tervise vallas. Kolmapäeval saate teada, mis arengud toimuvad tööalaselt ning neljapäeval avaldame, mis tuuled puhuvad armuelus. Seega – tule tagasi iga päev, et uueks aastaks valmistuda!

09:47 ERR: Tehnikaülikooli paleoökoloogid hindavad rahvusvahelisi kliimamudeleid
Kuidas näevad järvede ja soode setetes välja nõukogude aeg ja Eesti vabariigi algusaastad? Paleontoloogile on Eesti nii kliima kui erinevate muude keskkonnamõjude tõttu intrigeeriv uurimismaterjal, millest omakorda on kasu kliimamuutuste uurimisel.

09:47 ERR: Vene Teater tähistab 70. juubelisünnipäeva
Juubelinädala sündmuste seas on Vene Teatri raamatu presentatsioon, mitme näituse avamine teatri fuajees, samuti Vene Teatri koogi valimine. Sünnipäevapidustused kulmineeruvad laupäeval 15. detsembril suurejoonelise juubelikontserdiga, kus lavale astuvad külalised lähemalt ja kaugemalt ning loomulikult Vene Teatri näitlejad.

09:43 ERR: ERR kuulutab välja enampakkumise Tuisu kinnistu müügiks
Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) nõukogu kinnitas ERR-i omanduses oleva Tuisu kinnistu müügiotsuse. Müügist saadav raha läheb uue telekompleksi rajamisse.

09:43 ERR: Sky lõpetab oma osaluse jalgrattaspordis
Sky meediakontsern teatas kolmapäeval, et lõpetab pärast 2019. aastat oma osaluse jalgrattaspordis.

09:40 ERR: R2 räpikonkursil "Sina ka!" saab veel viimast päeva hääletada
Raadio 2 räpikonkursil "Sina ka!" saab lemmikloo poolt hääletada veel viimast päeva.

09:38 EPL: Anne Kleinberg: kuidas saab tööturul hakkama vaimse erivajadusega inimene?


09:38 PM: Galerii: sinimustvalge lipu heiskamisest riigilipuna möödus 100 aastat
Kuberneri aias tähistati kolmapäeval piduliku tseremooniaga 100 aasta möödumist sinimustvalge lipu heiskamisest riigilipuna Pika Hermanni torni.

09:37 EPL: Uku Vahur räägib, kuidas näeb maailma asperger


09:30 PM: Tänased reisileiud: külasta tõelist suurlinna Londonit vaid 34 euroga
Postimehe reisiportaal teeb iga päev kokkuvõtte huvitavatest ja soodsatest lennupiletitest. Tänased piletid on kogutud trip.ee, reisiguru.ee ja secretflying.com lehtedelt.

09:29 PM: Urmas Reinsalu: terroristid on aastaid seadnud jõuluturge sümboolseks ründekohaks
Justiitsminister Urmas Reinsalu avaldas oma Facebooki kontol eile Strasbourgis terrorirünnaku ohvriks langenute omastele kaastunnet.

09:27 ERR: VIDEO | Ovetškin sai Red Wingsi vastu hakkama kübaratrikiga
Jäähokiliigas NHL alistas tiitlikaitsja Washington Capitals kodus Detroit Red Wingsi 6:2.

09:25 PM: Trumpi jõulupidu väisas üllatuskülaline
Samal ajal, kui USA sporditähed eelistavad vastuolulise presidendi Donald Trumpi küllakutsetele pigem ära öelda, väisas Valget maja Washingtoni suurim vutitäht, DC Unitedis mängiv Wayne Rooney.

09:24 PM: Müüt või tõde: higistamine tekitab aknet
Paljud tahavad jõulupidudeks suurepärased välja näha ning on trennisaalis eriti tublid. Kas vormis keha võib põhjustada tänu higistamisele hoopis probleemse naha?  

09:22 PM: «Hommik!» Unehäiretest Kene Vernikuga; nublu hittvideo; haldjatest, kristallidest, sensitiividest ehk ebausust Martin Vällikuga; saatejuhid otsisid metsast õiget kuuske!
Kolmapäevases «Hommikus!» on külas Kene Vernik, Martin Vällik, Mari-Liis Sööt ning Kristi Parro.

09:20 ERR: Raadiouudised (12.12.2018 09:00:00)


09:19 PM: Küsitlus: korteriühistud soovivad, et pakendijäätmete kogumine oleks vabatahtlik
Korteriühistud üle Eesti leiavad, et pakendijäätmete segaolmejäätmetest eraldi kogumine ja üleandmine tekkekohal võiks vabatahtlik, mitte korteriühistutele seadusega pandud kohustus, selgus Eesti Korteriühistute Liidu korraldatud küsitlusest.

09:19 ERR: Asteroid Bennul leidub vee märke
NASA kosmosesond OSIRIS-REx on leidnud asteroid Bennult märke, mis viitavad, et Bennu eellasasteroidil võis leiduda vett.

09:18 ERR: Otse kell 13: riigikogu infotund ja riigieelarve kinnitamine
Riigikogu infotunnis osalevad peaminister Jüri Ratas, majandusminister Kadri Simson ja rahandusminister Toomas Tõniste.

09:17 PM: Saksa parempoolsed lõid valgeid mehi ülistava advendikalendri
Saksamaa parempopulistlik partei Alternatiiv Saksamaale (AfD) pälvis tähelepanu jõulukampaaniaga, mille raames tutvustatakse iga päev Twitteri vahendusel üht märkimisväärset valge nahavärviga meest, eesmärgiga võidelda meestele osaks saanud diskrimineerimise vastu.

09:16 ERR: Mick Pedaja annab välkkontserdi
Neljapäeval, 13. detsembril esinevad Viru Keskuse Rahva Raamatu 3. korrusel Mick Pedaja ja Angeelia. Kontsert on ühtlasi soojendav etteaste Pedaja uue albumi "Avaimus" esitlusele, mis toimub samal õhtul Erinevate Tubade Klubis.

09:10 PM: Jaapani sariettevõtja jätkab Eesti idude toetamist
Eesti idufirmadesse kõvasti investeerinud Jaapani ettevõtja ja investor Taizo Son on leidnud Eestis palju sõpru ja järgmisel aastal võib ta toetada veel rohkem Eesti firmasid.

09:09 ERR: Queeni "Bohemian Rhapsody" on enim striimitud 20. sajandi lugu
Universal Music Group teatas esmaspäeval, et ansambli Queen hittloost "Bohemian Rhapsody" ei saanud mitte ainult läbi aegade enimstriimitud klassikalise roki lugu, vaid ka enim striimitud 20. sajandi lugu.

09:08 PM: Välismaalt tellitud pakid jõuludeks enam saabuda ei pruugi
Omniva tunnistab, et pikalt kestnud postipakkide saatmise tõrge tõukus nii halvalt ajastatud logistikakeskuse kolimisest kui ka töökäte puudusest, ent kinnitab, et 70 protsenti pakkidest jõuab tellijateni nüüd õigeaegselt, välismaalt tellitud pkkide kohalejõudmist jõuludeks, ettevõte siiski lubada ei saa.

09:00 PM: Täna ajaloos 12.12: sündis väga oluline maalikunstnik
1863 – Sündis Edvard Munch, norra kunstnik

08:58 ERR: Klopp Alissonist: oleksin ma teadnud, kui hea ta on, oleksin topelt maksnud
Sel suvel Romale väravavaht Alisson Beckeri eest ligi 65 miljonit eurot maksnud Liverpooli jalgpalliklubi peatreener Jürgen Klopp tunnistas, et ei suutnud brasiillase tõrjet nähes oma silmi uskuda.

08:55 PM: Klopp kasutas edu Meistrite liigas ära Premier League'i kallal ilkumiseks
Liverpooli jalgpallimeeskond alistas Meistrite liiga viimases mänguvoorus 1:0 Napoli ja edenes itaallaste kulul play-off'i. Järgmises ringis kohtutakse mõne alagrupi võitjaga ja peatreener Jürgen Klopp pidi pressikonverentsil andma aru, keda vastaseks soovitakse.

08:55 ERR: Kanada kohus lasi Huawei finantsjuhi kautsjoni vastu vabadusse
Kanada kohus laskis teisipäeval kautsjoni vastu vabadusse Hiina tehnoloogiakontserni Huawei finantsjuhi Meng Wanzhou.

08:49 ERR: Amet avastas veebimüügilt 28 ebaseaduslikku toidulisandit
Veterinaar- ja toiduamet (VTA) avastas 28 toidulisandi nime all veebis müüdavat toodet, mille puhul pole ametit teavitatud ning mistõttu on nende müük ebaseaduslik.

08:49 ERR: Akadeemia kaalub pärast Kevin Harti lahkumist Oscarite galal õhtujuhist üldse loobuda
Koomiku ja näitleja Kevin Harti järsk lahkumine Oscarite õhtujuhi kohalt on jätnud Ameerika Filmikunsti ja -teaduste Akadeemia olukorda, kus neil on vaja kiiresti leida asendaja. Praegu pole ses osas veel midagi selge, kuivõrd korraldusmeeskond kaalub erinevaid võimalusi, isegi õhtujuhi koha ärakaotamist.

08:40 DELFI: Suri endine ametiühingu juht, keda süüdistati hiiglasliku summa omastamises
Eile suri kaevurite ja energeetikute ühendatud ametiühingu juht Vladislav Ponjatovski.

08:34 ERR: Vahetusmehed vedasid Houstoni Portlandi vastu võiduni
Korvpalliliigas NBA alistas hooaega rabedalt alustanud Houston Rockets kodusaalis Portland Trail Blazersi 111:104.

08:30 DELFI: Küttekulu saad kontrolli alla nutika termostaadiga
Kuigi viimase aja ilmad on võimaldanud lükata tõsisema kütmise edasi, on paljudes hoonetes kütteperiood juba alanud. Valdkonna spetsialistidele tähendab see kõnede laviini, kus küsitakse järgmisi küsimusi: miks radiaatorid ei lähe piisavalt soojaks, miks radiaatoritelt kostub liigne müra, kuidas tasakaalustada ja reguleerida küttesüsteemi, et saavutada optimaalne mugavuse ja säästmise suhe.

08:24 DELFI: Urmas Reinsalu: vägivalda ülistav islami ekstremism tuleb Euroopa pinnalt välja rookida
Justiitsminister Urmas Reinsalu ütleb Strasbourgi juluturul toimunud tulistamise taustal, et ohtlikud isikud tuleb deporteerida Euroopa territooriumilt.

08:22 ERR: Järgmise aasta riigeelarve läheb pärastlõunal kolmandale lugemisele
Kolmapäeval läheb riigikogus kolmandale ehk viimasele lugemisele 2019. aasta riigieelarve, milles on kulusid ja investeeringuid plaanitud enam kui 11,3 miljardi euro eest.

08:19 ERR: Uus rahvastikuregistri seadus annab rahvastikust täpsema ülevaate
Jaanuaris jõustuv uus rahvastikuregistri seadus on samm edasi, et inimeste elukohaandmed kajastuksid riigi põhiregistris õigesti.

08:15 ERR: Voronja avab digitaalkunstnik Estookini debüütnäituse
Neljapäeval, 13. detsembril kell 18 avab Voronja galerii Tartu Uues Teatris kunstnik Estookini debüütnäituse "Cyber Creation".