Ilmateade

08.04
7...14 °C
09.04
5...10 °C
10.04
3...7 °C

EMHI

Uudised

17:01 ERR: Kultuuriportaali koroonaleevendus | Soome õudusfilm "Valge põhjapõder" 1952. aastast
Erik Blombergi filmitud ja lavastatud "Valge põhjapõder" ("Valkoinen peura") oli esimene mängufilm, mis tõi Soomele filmimaana laiema rahvusvahelise tähelepanu. Film pälvis 1953. aastal festivaliauhinna Cannes'is ja 1954. aastal Karlovy Varys. Tänu Soome filmiinstituudile on võimalik "Valge põhjapõtra" tasuta veebist vaadata.

16:52 ERR: ETV oli möödunud nädala teletabeli esikümnes kaheksa saatega
Eelmisel nädalal vaadatuim saade oli viiendat nädalat järjest ETV saade "Pealtnägija". Kokku oli ETV läinud nädala teletabeli esikümnes kaheksa saatega.

16:48 PM: Treener Siim Kelner aitab igavlejaid: 5 inspireerivat ja mõtlemapanevat raamatusoovitust
Spordiklubi Reval-Sport treener ja koolitaja Siim Kelner toetab inimesi nende füüsilise arengu teekonnal, et treenida teadlikult ja tulemuslikult. Need viis raamatut on teda pannud mõtlema nii ühiskondlikel teemadel, kuid on ka õpetanud, kuidas hoida tervena nii oma keha kui vaimu.

16:45 PM: Eesti noorkorvpallur siirdub mängima USA üliõpilasliigasse
Rapla korvpallimeeskonna 20-aastane tagamängija Mark-Andreas Jaakson hakkab uuel hooajal mängima USA üliõpilasliigas pallivas Southern Mississippi võistkonnas.

16:44 ERR: Vaher: oleme võtnud vastutusele 25 piirangute rikkujat
Politsei on pidanud väärteomenetlusega vastutusele võtma 25 inimest, kes ei mõistnud politseinike selgitusi 2+2 reeglist kinnipidamises kohta, ütles politsei- ja piirivalveameti peadirekor Elmar Vaher.

16:41 ERR: Terviseamet muudab testimise põhimõtteid
Testimisest võetakse maha piirangud, et testitav peab olema eakas või krooniliselt haige, ning testimise vajaduse üle otsustab perearst, kirjeldas tõenäoliselt kolmapäevast rakenduvaid muudatusi terviseameti kriisistaabi meditsiinijuht kolonelleitnant Ahti Varblane.

16:37 PM: Tervishoiutöötaja õpetab: kuidas kaitsemaski õigesti ette panna?
Praeguse eriolukorra ajal tasub kodust lahkudes kanda maski. Selleks, et mask kasutaja tervist maksimaalselt kaitseks, soovitab Ida-Tallinna Keskhaigla järgida mõningaid soovitusi.

16:36 PM: Tallinna saabus Hiinast järjekordne maskilaadung
Tallinna lennujaamas maandus täna pärastlõunal Finnairi lennuk, millega toodi Hiinast seekord kohale riigi eritellimusel hangitud isikukaitsevahendid.

16:36 ERR: Kordustest võttis viielt narvalaselt koroonakahtluse
Narva hooldekodu pere võib hingata kergendatult – nädal tagasi tulnud teade, et nende viie elaniku koroonatestid on positiivsed, ei pea paika, sest kordustestid andsid negatiivse vastuse.

16:33 ERR: EL avalikustab koroonapiirangutest väljumise strateegia
Euroopa Komisjon teeb kolmapäeval teatavaks plaani, kuidas leevendada koroonaviiruse tõttu kehtestatud piiranguid, mis on andnud tõsise hoobi Euroopa Liidu riikide majandusele, ütles pressiesindaja teisipäeval.

16:25 PM: Kas halvim on möödas? Börsid rallivad teist päeva järjest
Globaalsed aktsiaturud tõusevad juba teist järjestikkust päeva, sest on tekkinud optimismilootus, et koroonaviiruse pandeemia võib tasapisi taanduma hakata.

16:22 ERR: Suhtenõustaja Tiina Tiitus: inimsuhetes on keeruline aeg
Suhtenõustaja Tiina Tiituse sõnul on eriolukorra tõttu inimsuhetes praegu keeruline periood – tugevad suhted muutuvad tugevamaks ja nõrgad suhted jäävad nõrgemaks.

16:20 PM: Startis uus kontaktivaba ostlemise teenus
Alates 7. aprillist saab Viimsi, Maardu ja kümnes Tallinna Maxima poes kasutada kontaktivaba ostlemise teenust Barbora Express, kus klient saab ostukorvi täita Barbora veebipoes ning valida kättesaamise ajavahemiku sobivas kaupluses.

16:19 ERR: Portaaliteater | Hendrik Toompere lavastus "Surnud hinged"
Tallinna linnateatris jõudis 2014. aastal vaatajate ette Hendrik Toompere lavastus "Surnud hinged", mis põhineb Nikolai Gogoli samanimelisel romaanil. Kuni 1. maini on võimalik lavastust kultuuriportaalis vaadata.

16:16 PM: Rauast eksoplaneet on Ameerika jalgpalli kujuline
Ameerika Ühendriikide Chicago ülikooli astronoomid uurisid eksoplaneeti, mis nende sõnul on põhiliselt rauast ja Ameerika jalgpalli kujuline.

16:14 ERR: Kläbo tahab lahkuda distantsimeeste seast sprinterite hulka
Norra suusatäht Johannes Hosflöt Kläbo tahab uuesti hakata treenima koos koondise sprindirühmaga. Lõppenud hooajal harjutas ta distantsimeestel keskel.

16:11 PM: Vatipulgaga on ninast proov võetud 1510 pärnumaalasel
Sügavale ninna lükatud vatipulga ebamugavust on Pärnumaa inimesed tunda saanud 1510 korral – just nii palju on tänase seisuga terviseameti andmete järgi siinmail koroonateste tehtud.

16:11 ERR: Lätis nõudis koroonaviirus teise inimelu
Lätis suri haiglas veel üks COVID-19 viirusesse nakatunu – 75-aastane krooniliste haigustega mees, edastas teisipäeval Läti haiguste ennetamise ja kontrolli keskus. Kokku on nüüd Lätis surnud kaks uue koroonaviirusega nakatunud inimest.

16:08 PM: Tuigo kalmistu lähedal põleb mitme hektari suurune maa-ala
Häirekekus sai teate täna kell 14.02, et Kastre vallas Mõra külas Tuigo kalmistu juures põleb kulu. Teataja üritas põlengut ise kustutada, kuid suure tuulega levivat tuld üksi peatada oli võimatu.

16:06 ERR: Merendussektori toetamiseks tuleb riigiabi luba küsida
Selleks, et riik saaks merendussektorile osutada lisaeelarves ette nähtud toetusi, tuleb selleks esmalt riigiabi luba. See oleks lisaks 1,75 miljardi euro suurusel üldisele riigiabi loale, mille Eesti on juba Euroopa Komisjonilt saanud.

16:05 DELFI: Eestlanna Moskvas: riik ei saa täielikke liikumispiiranguid kehtestada, sest ei suudaks tööta jäänud inimestele toetusi maksta
Kuigi Venemaa tahtis kehtestada koroonaviiruse leviku piiramiseks rangemaid reegleid veel kolmekümneks päevaks, siis näiteks Moskvas pandi tehased taas tööle - riik ei suudaks inimeste palkasid ise toetusena välja maksta, räägib Venemaal elav eestlanna.

16:05 PM: Hispaania jalgpalliliiga president loodab hooaja pealtvaatajate ees lõpuni mängida
Hispaania jalgpalliliiga president Javies Tabas ütles, et võistlussari võib parima stsenaariumi puhul naasta 28. mail. Tema sõnul tühistamisele ei mõelda, sest tekkiv kahju oleks umbes miljard eurot.

16:03 PM: Pika kevade tõttu on tänavu vähem õietolmuallergiat
Allergiaga võivad sellel aastal olla inimesed vähem hädas, kuna kevad algas tänavu sisuliselt juba jaanuarikuus, ütles Ida-Tallinna Keskhaigla allergoloog ja immunoloog doktor Krista Ress Vikerraadio saates «Huvitaja».

16:03 ERR: Kolmapäeval "Otse uudistemajast": ekspoliitik ja ettevõtja Meelis Atonen
Igakolmapäevase veebisaate "Otse uudistemajast" külaline on sel nädalal ekspoliitik ja ettevõtja Meelis Atonen, kellega tuleb juttu koroonaviiruse leviku tõttu kehtestatud eriolukorrast, valitsuse sammudest ja lisaeelarvega plaanitud muudatustest.

16:00 PM: Mupo kontrollis droonidega Stroomi rannas 2+2 reeglist kinnipidamist
Tallinna munitsipaalpolitsei kontrollis täna Stroomi rannas droonide abil, kas sooja kevadilmaga jalutajad peavad kinni eriolukorraga kehtestatud 2+2 reeglist.

15:56 PM: Võõrtöölised põllumajanduses saavad esialgu Eestisse jääda
Siseminister Mart Helme sõnul otsustas koalitsiooninõukogu teisipäeva hommikul, et põllumajanduses töötavad võõrtöölised võivad eriolukorra ajaks Eestisse jääda.

15:55 PM: Vabariigi aastapäeva kõned, baltisaksa kirjandus ja digihumanitaaria
Akadeemia aprillinumbris saab lugeda riigikontrolör Janar Holmi kõnet Eesti Vabariigi 102. aastapäeva aktusel Tallinna Ülikoolis ning Kristin Kuutma kõnet Tartu ülikooli aulas, teist katkendit soome keeleteadlase Lauri Kettuneni retkest Ingerimaale, artiklit baltisaksa kirjanikust Eduard von Keyserlingist, digihumanitaariast, Eesti ühe tuntuma leksikograafi Johannes Silveti elust, liberaalsest traditsioonist ja paljust muust.

15:52 PM: Itaalia tenor Bocelli laulab pühade puhul tühjas Milano katedraalis
Itaalia tenor Andrea Bocelli laulab ülestõusmispühadel ihuüksi tühjas Milano katedraalis, teatas täna linnapea.

15:47 PM: Välisriikides on kodumaale pääsemisega hädas veel ligi 40 Eesti elanikku
Välisministeeriumilt on koroonakriisi vältel Eestisse naasmiseks abi palunud ligikaudu 3000 eestimaalast ning enamik neist on ka koju jõudnud. Hetkel on hädasolijaid jäänud veel 38, kellega tegeleb välisministeerium personaalselt.

15:44 ERR: Valitsus asub koolide osalist taasavamist arutama
Valitsus peaks hakkama arutama koolide osalist avamist neljapäeval. Kuid see ei tähenda, et ministrid siis ka otsuseni jõuavad.

15:42 ERR: Videosari | Ugala teatri näitlejad loevad ette Kadri Lepa raamatu "Poiss, kes tahtis põgeneda"
Ugala näitlejad loevad 15-osalises videosarjas ette teatri näitleja Kadri Lepa raamatu "Poiss, kes tahtis põgeneda". Avaldame esimesed kuus osa videosarjast.

15:42 ERR: Sõltumatu Tantsu Lava aprilli kava on nähtav ja kuulatav veebis
Sõltumatu Tantsu Lava toob veebi vahendusel publikuni projekti "Ruumitud keha(d)". 6.-20. aprillini saab järelvaadata STL ja Tallinna Kunstihoone koostööprojekti "Ruumitud keha(d)" Vimeo kanalil. Projektis kohtusid 27.–30. novembrini 2019 kahekaupa Eesti kunsti- ja tantsumaailma loojad, kelle ühistöös sündisid vaid ühel õhtul etendunud performansid.

15:40 ERR: Eriolukorda puudutav eelnõu lubaks isikuandmeid laialdasemalt kasutada
Riigikogus teist lugemist ootav eelnõu lubaks eriolukorras isikuandmeid küllalt laialt kasutada.

15:40 ERR: Osa Euroopa riike valmistub eriolukorra piiranguid lõdvendama
Euroopa riigid on üsna eri meelt selles suhtes, kuidas praegu koroonaviirusega edasi toimetada.

15:39 ERR: Treenereid rõõmustanud Stina Nilsson pääses Rootsi rahvuskoondisesse
Sel kevadel alavahetusest teatanud ja suusasprindi laskesuusatamise vastu vahetanud Stina Nilsson teenis ka koha Rootsi rahvuskoondises.

15:35 PM: Teadlased: tuvastatud on vaid kuus protsenti nakatunutest
Göttingeni Ülikooli teadlaste hinnangul on Covid-19 nakatunute tegelik arv kordades suurem. Teadlaste andmetest on selgunud, et riigid on tuvastanud keskmiselt vaid kuus protsenti nakatunutest, vahendab Neuroscience News.

15:35 PM: Siseminister Helme: Eesti pole olnud nii pikalt kestvas kriisis alates 1991. aastast
7. aprillil toimus siseminstreeriumi pressikonverents, kus minister Mart Helme, Häirekeskuse peadirektor Kätlin Alvela, Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu ning Politsei- ja Piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher andsid koondülevaate sisejulgeoleku asutuste tegevustest eriolukorras. 

15:35 ERR: Lähipäevil saabub apteekidesse esimene partii kaitsemaske
Lähipäevil saabub apteekidesse müügile esimene partii kaitsemaske, samas pole maski kandmine kohustuslik.

15:34 ERR: Võõrtöölised põllumajanduses saavad esialgu Eestisse jääda
Siseminister Mart Helme sõnul otsustas koalitsiooninõukogu teisipäeva hommikul, et põllumajanduses töötavad võõrtöölised võivad eriolukorra ajaks Eestisse jääda.

15:25 PM: Korduvalt Taheva asenduskodust ära jooksnud noored saadeti teise asutusse
Valga vald paigutas Taheva sanatooriumi asenduskodust pidevalt põgenevad noored teise asutusse. Seoses vallavõimu vahetusega pandi ametisse tagasi aga hiljuti koha kaotanud sanatooriumi nõukogu liikmed.

15:23 PM: Soomlane on klubiga raksu läinud? Markkanen on rahulolematu ja soovib Bullsist lahkuda
Unelmate korvpalliliigas NBA mängib praeguse seisuga üks soomlane – Chicago Bullsi esindav Lauri Markkanen. Koroonaviiruse pandeemiast tingitud mängupausi ajal on lahti rullunud spekulatsioonid, et Markkanen pole praeguses koduklubis rahul ja soovib minna uutele jahimaadele.

15:22 DELFI: Pariisis keelati päevasel ajal väljas jooksmas käimine
Pariisi võimud kehtestavad veelgi karmimad reeglid füüsilise tegevusega tegelemisele linnas, et hoida inimeste liikumist koroonaviiruse leviku tingimustes minimaalsena.

15:20 ERR: Raadiouudised (07.04.2020 15:00:00)


15:20 PM: Lubage mul näida õnnetu
Herman Melville'i võib pidada autoriks, kelle nime teatakse vähem kui tema magnum opus't. Leiab ju «Moby Dicki» tihti erinevate «parimate-raamatute-nimistutest» asetatuna kõrgetele positsioonidele. Bob Dylan on seda nimetanud kolme parima raamatu hulgas. Led Zeppelin on pühendanud sellele eraldi loo. «Moby Dickist» on tehtud lugematu arv erinevaid filmiadaptsioone. Ometi tundub mulle, et kirjanikuhärra on ise jäänud tavalugejale oma suurteose varju. Veelgi enam on selle varju jäänud aga Melville'i teised teosed. Nende hulka kuulub ka eestikeelses tõlkes viiekümne kuuel leheküljel lahti rulluv «Kirjutaja Bartleby. Wall Streeti lugu», kirjutab Oliver Ämarik kirjandusblogis In Libris Libertas.

15:20 ERR: Proovi valmistada seenerisotot ja lillkapsa-brokolipüreesuppi
Kokk Kristjan Jekimov jagas "Terevisiooni" vaatajatele, kuidas valmistada seenerisotot ja lillkapsa-brokolipüreesuppi.

15:15 PM: Infortar pantis üle 57 miljoni euro eest Tallinki aktsiaid
Ain Hanschmidti, Enn Pandi ja Kalev Järvelille suurosalusega investeerimisfirma Infortar pantis ligi 57,3 miljoni euro väärtuses Tallink Grupi aktsiaid. 

15:12 PM: Pärnumaa mesikäpad käivad külas herneid söömas
Lääneranna vallavolikogu esimehe Arno Peksari rajakaameras on end kuu jooksul näidanud kolm karu: esimene jäi kaamerasse 12. märtsil ja viimane möödunud nädalal. Peale mesikäppade on Peksar Lõo külla paigaldatud seadme jäädvustustel näinud teisigi looma- ja linnuliike.

15:10 ERR: Kell 21.35 "Esimeses stuudios" Marina Kaljurand
Euroopa seisab rängima väljakutse ees pärast Teist maailmasõda. Brüsselis igatsetakse uut Marshalli plaani ja vaieldakse koroonavõlakirjade üle. Kuidas kriisist väljuda ja millised lahendused on Eesti huvides? ETV saates "Esimene stuudio" on Euroopa Parlamendi saadik Marina Kaljurand.

15:10 ERR: Tottenhami staar läks koroonapausi ajal sõjaväkke
Inglismaa jalgpalli kõrgliigaklubi Tottenham Hotspuri täht Heung-min Son kasutab koroonaviiruse pandeemiast tingitud pausi ära ajateenistuse läbimiseks.

15:07 DELFI: Pirita linnaosa vanem: palun ärge korraldage Pirita rannas "laulupidu"
Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat tuletab meelde, et ka rannas jalutades on vaja täita 2+2 reeglit ja värskes õhus viibimiseks tuleb otsida kohti, kus ei käi palju inimesi.

15:04 PM: Rootsis on koroonaohvreid ligi 600
Koroonaviirus SARS-CoV-2 levib Euroopas jätkuvalt kiiresti, kuigi olukord on hakanud viimastel päevadel stabiliseeruma. Pärast nakkuse leviku esialgset taandumist Aasias, on Jaapanis ja Singapuris haigestumine taas tõusuteel. Maailma Terviseorganisatsioon kuulutas 11. märtsil viiruse pandeemiaks.

15:03 PM: Laupäevast lõpetatakse Tallinna-Helsingi vahelistel laevaliinidel reisijate vedamine
Soome teatas täna hommikul, et koroonaviiruse leviku tõkestamise meetmena ei pääse Soome laevaga saabunud reisijad alates laupäevast enam riiki. 

15:00 DELFI: VAATA | Mida teha ja kuidas suhelda, kui kohtan kedagi, kes on koroonaviiruse läbi põdenud? Psühholoog annab nõu
Koroonaviiruse levikuga seotud paanika ja ebakindlus tuleviku ees hakkab peagi avaldama mõju ka Eesti inimeste vaimsele tervisele. Peaasi.ee alustab alates 20. märtsist Eesti elanike tasuta nõustamist veebi teel.

14:38 DELFI: FOTOD | Viljandimaal põles hoone
Täna peale kella ühte päeval sai häirekeskus teate, et Viljandimaal Viljandi vallas Järvekülas põleb kõrvalhoone lahtise leegiga.

14:36 ERR: Helme: Eesti koroonavõlakirju ei toeta, aga laenu peaks kindlasti võtma
Eesti ei toeta euroala mõnede riikide soovi luua koroonakriisist ülesaamiseks euroala võlakirjad. Küll aga peaksime kindlasti laenu võtma, kui Euroopa Liit sellekohased võimalused käivitab, ütles rahandusminister Martin Helme.

14:33 ERR: USA-sse jäänud Eesti noorkorvpallur: see on kõige turvalisem koht, kus olla
Kui Euroopas on enamik korvpallureid sunnitud koroonaviiruse pandeemia tõttu püsima kodus ning treeningvõimalused on piiratud peamiselt metsajooksu ja lihtsama jõutreeninguga, siis üks Eesti noorkorvpallur elab USA idarannikul Pennsylvania osariigis tara ja lukkude taga paiknevas oaasis, kus saab vabalt kasutada nii korvpalli- kui jõusaali.

14:32 ERR: Retroretsensioon. Põgene, vaba laps!
Kõik oleneb ootusest. Kes tahab, näed "Viimses reliikvias" lõbusat seiklusfilmi, kes tahab, ehk koguni vabadusele kutsuvat teost, aga kes asja sügavamalt tungib, näeb, et tegemist on eelkõige ristiusu (täpsemalt katoliikluse) vastase teosega. Mis ei tähenda, et lõbu, seikluslikkus ja vabaduse rõhutamine sealt puuduksid.

14:31 ERR: Huko Aaspõllu: oodatult ei lahendanud apteegireform midagi
1. aprillil jõustus viimastel aastatel tohutut müra tekitanud apteegireform. Nagu iga mõistlik inimene võis oodata, ühtegi selle läbiviimisel nimetatud probleemi reform ei lahendanud ja pigem sulges meie ravimite jaemüügituru, vähendades nii praegust kui ka tulevast konkurentsi ning tuues kaasa tohutu kahjunõude meie kõigi vastu, sedastab Huko Aaspõllu Vikerraadio päevakommentaaris.

14:30 ERR: Eesti teadlased pole meil leviva koroonaviiruse tüve veel kindlaks määranud
Maailmas arvatakse levivat kaheksa COVID-19 tüve, millest mõni on surmavam, teine vähem. Eesti teadlased pole Eesti tüve määratlemisega veel lõpule jõudnud.

14:28 DELFI: Kreml: kõik Putiniga kohtuvad inimesed läbivad eelnevalt hoolika meditsiinikontrolli
Venemaa president Vladimir Putin ei külasta inimeste massilise kogunemise paiku ja inimesed, kellega ta kohtub, läbivad hoolika kontrolli, teatas Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov täna.

14:14 ERR: Madridi tenniseturniir toimub virtuaalkujul
Kuna tennisehooaeg on sarnaselt teistele spordialadele praeguseks peatatud, siis otsustasid Madridi turniiri korraldajad viia selle asemel läbi heategevusliku virtuaalturniiri.

14:14 ERR: Muusikatööstus ei karda ainult raha vähenemist, vaid täielikku väljasuremist
Koroonakriisi mõju kahjusid muusikatööstusele saab kokku arvutada juba praegu. Aga kui kriis matab enda alla ka suvehooaja ja ühiskond sellele ei reageeri, on võimalik, et muusikaettevõtlust kui sellist meil enam ei ole, märgivad valdkonna töötajad. Samas annab praegune olukord võimaluse kaardistada kõige hapramad valdkonnad ja välja mõelda parem süsteem.

13:59 DELFI: Naistearstid kardavad koroona levikut ja soovivad igat sünnitajat kohelda potentsiaalse nakatununa
Eesti Naistearstide Selts saatis terviseametile kirja, milles palus ka naistearstidele koroonaviiruse vastaseid kaitsevahendeid, sest kardab viiruse levikut sünnitusosakondades.

13:55 ERR: Riigikogus läbis esimese lugemise Kaitseväele täiendavaid õigusi andev eelnõu
Riigikogus läbis teisipäeval esimese lugemise eelnõu, millega antakse Kaitseväele täiendavad õigused taustakontrolli ülesande täitmiseks ja inimallikaluure volituse rakendamiseks.

13:55 ERR: Soome peatab laevareisjate liikumise Eestist Soome
Pärast eelnevaid segaseid suuniseid peatab Soome siiski ööl vastu laupäeva laevareisijate liikumise Eestist Soome.

13:51 ERR: Anett esitles Raadio 2 live-esituses uut lugu "Get by"
Laulja Anetil ilmus uus lugu "Get by", kus ta seob enda jazzitaustaga vokaali nii kaasaegse souli kui ka popiga. Lugu kõlas teisipäeval Raadio 2 live-esituses.

13:50 DELFI: Ravimite hulgimüüja: bürokraatia takistab maskide müükijõudmist. Apteekidest saab neid ilmselt soetada homsest
Magnum kurdab, et riigiamet ei luba maske müüki enne, kui neil on peal silt nimetuse, standardi numbri ja kaitseklassiga. Märgistamisviivitus võtab ühe päeva, maske lubatakse apteekidesse homseks.

13:50 ERR: RMK alustab rekordiliselt suure metsaistutusega
Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) istutab sel aastal riigimetsa 22,4 miljonit taime, mida on rohkem kui varasematel aastatel.

13:48 ERR: Tõnu Grünberg: kiirest raudteeühendusest saab meie mobiilne inimõigus
Koroonakriisi valguses võime öelda, et Rail Balticu projektist kui Eesti kõigi aegade suurimast taristuprojektist võib saada meie majanduse kriisiaegse ja -järgse taaskäivitamise mootor, kirjutab Tõnu Grünberg.

13:39 ERR: Tartu tahab Eesti kõige ohtlikuma ristmiku kiiremat kordategemist
Tartu linn esitas majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile taotluse, et Eesti kõige ohtlikumaks ristmikuks nimetatud Tartu ringristmik Lõunakeskuse juures lülitataks tagasi riigi teehoiukavas aastal 2021. rahastatavate objektide nimekirja.

13:36 DELFI: Hispaania päevane surnute arv tõusis pärast neli päeva kestnud langust taas
Hispaanias registreeriti viimase 24 tunniga 743 uut koroonaviirusega seotud surmajuhtumit, teatas tervishoiuministeerium. Arv kasvas esimest korda pärast neli päeva kestnud langust.

13:33 ERR: Eesti võrkpallinaiskonna uus juhendaja nimetas koondise kandidaadid
Eesti võrkpalli rahvusnaiskonna uus peatreener Lorenzo Micelli valis koondise kandidaatideks 22 mängijat, paigas on ka koondise taustajõud. Kehtiva eriolukorra tõttu koondis mais kokku ei tule ja hetkel harjutavad mängijad individuaalsete kavade järgi.

13:25 ERR: Linnar Priimägi: kahetsen avalikult ning alandlikult
Kultuuripsühholoog Linnar Priimägi vabandab esmaspäeval R2 eetris antud intervjuu pärast. ERR kultuuriportaal avaldab pöördumise muutmata kujul.

13:18 ERR: 20-aastane noortekoondislane siirdub uueks hooajaks USA-sse
Uuel hooajal saab Eesti korvpall uue mängumehe USA üliõpilasliigasse NCAA, kui Mark-Andreas Jaakson asub mängima Southern Mississippi meeskonda, kus tänavusel hooajal mängis teine meie noortekoondislane Artur Konontšuk.

13:11 ERR: Joosep Matjus: juba praegu on õhust raske kaadrisse saada metsamassiivi
Ehkki koroonakriis on paljuski mõjutanud meie igapäevaelu, ei peata ometi miski looduse ärkamist. Milliseid võimalusi looduse ja endaga kohtumiseks peidab endas alanud kevad, selle üle arutles "Plekktrummis" mitmete loodusfilmide, teiste seas "Tuulte tahutud maa" autor Joosep Matjus, kes oli ka operaator Jaan Tootseni filmis "Fred Jüssi. Olemise ilu".

13:00 ERR: Tänavune pikk ja aeglane kevad põhjustab vähem õietolmuallergiat
Allergiaga võivad sellel aastal olla inimesed vähem hädas, kuna kevad algas tänavu sisuliselt juba jaanuarikuus, ütles Ida-Tallinna Keskhaigla allergoloog ja immunoloog doktor Krista Ress Vikerraadio saates "Huvitaja".

13:00 ERR: Kultuuriportaali koroonaleevendus | Marianne Kõrveri dokumentaalfilm "Tõnu Kõrvits. Lageda laulud"
Kui esmapilgul võib tunduda, et helilooja Tõnu Kõrvitsa dokumentaalfilm võiks olla klassikalist muusikat arvestades akadeemiline ja kuiv, siis reaalsus on vastupidine. Marianne Kõrver laseb Kõrvitsa muusikast rääkida ka lapsepõlvesõpradel ja tuttavatel, kes igapäevaselt klassikalises muusikas ei tegutse, andes seeläbi filmile juurde inimliku mõõtme. Kõik see on kokku põimitud maaliliste looduskaadritega.

12:47 DELFI: FOTO | Lasnamäel põles ligi 500 ruutmeetrit kulu
Täna keskpäeval teatati häirekeskusele tulekahjust Lasnamäel.

12:45 DELFI: Austraalia ülemkohus tühistas Vatikani varahoidja laste seksuaalses kuritarvitamises süüdi mõistnud otsuse
Austraalia ülemkohus tühistas Vatikani endise varahoidja, 78-aastase kardinal George Pelli laste seksuaalses kuritarvitamises süüdi mõistnud otsuse. Pell oli kõrgeim katoliku kiriku tegelane, kes on sellistes kuritegudes süüdi mõistetud.

12:44 ERR: M-Spordi pealik pakub hooaja päästmiseks suuri muudatusi
M-Sport Fordi võistkonna juhi Richard Milleneri sõnul tuleks autorallimaailmas kehtivad reeglid praegu nurka visata ja visandada nullist ülejäänud MM-hooaja päästmise plaan.

12:43 ERR: Riia lennujaam koondab umbes 500 töötajat
Riia rahvusvaheline lennujaam plaanib koroonaviirusest tingitud kriisi tõttu koondada umbes 500 töötajat, ütles lennujaama pressiesindaja Laura Karnite teisipäeval BNS-ile.

12:40 ERR: Lutsar: eriolukorra kestust enne ortodoksseid lihavõttepühi üle ei vaadata
Viroloogiaprofessor Irja Lutsar ütles, et koroonaviiruse areng Eestis on stabiilne, haigusjuhtude väikese tõusutrendiga. Eriolukorra kestust aga enne õigeusu lihavõttepühi ehk 19. aprilli üle ei vaadata.

12:20 ERR: Raadiouudised (07.04.2020 12:00:00)


12:00 DELFI: Venemaal tõusis päevane koroonaviirusega nakatunute arv üle 1100
Venemaal tuvastati viimase ööpäevaga 1154 uut koroonaviirusesse nakatumise juhtumit, teatas viirusevastase võitluse operatiivstaap täna.

11:35 DELFI: New Yorgis võidakse hakata mõningaid Covid-19-sse surnuid ajutiselt linnaparkidesse matma
New Yorgi linn seisab silmitsi „sünge reaalsusega“, et mõned koroonaviiruse pandeemia ohvrid võidakse olla sunnitud ajutiselt matma linnaparkidesse.

11:25 DELFI: Terviseamet: ööpäevaga lisandus 42 positiivset koroonatesti, suri kaks inimest
Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1684 COVID-19 viiruse testi, millest kaks protsenti ehk 42 osutusid positiivseks. Suri kaks eakat inimest.

11:18 DELFI: Vaimulikud manitsevad inimesi pühadel koju jääma
Tänavuste ülestõusmispühade ajal manitsevad vaimulikud inimesi teenistusi veebisilla vahendusel jälgima. Ka need kogudused, kes operatiivset infot kodulehele ei postita, kinnitavad telefonitsi, et teenistustele ei tohi kohale tulla.

10:41 DELFI: Briti minister: Johnson on saanud intensiivravil olles hapnikku, aga ei ole hingamisaparaadi all
Suurbritannia Cabinet Office’i (riigikantselei) minister Michael Gove ütles raadiojaamale LBC, et peaminister Boris Johnson on saanud intensiivravil olles hapnikku, aga teda ei ole veel pandud hingamisaparaadi alla.

10:24 DELFI: ERISAADE | Haigekassa juht: meie eelarve väheneb 200 miljonit. Ärge pahandage, aga ravijärjekorrad võivad pikeneda
Haiglad, eriarstid, perearstid ja tervishoiusüsteem on koroonaviiruse vastu võitlemise eesliinil. Kuidas näeb tervishoiusüsteemi olukorda haigekassa juht Rain Laane, kes on video vahendusel külas Delfi „Eriolukorra erisaates“. Tervishoiutöötajad pingutavad juba täna maksimaalselt, aga ka peale eriolukorra lõppu töö ei vähene, sest praegu ära jäetud plaaniline ravi tuleb ikka ära teha. Samas ootab haigekassat suur eelarvemiinus ja suuremad väljaminekud seoses kasvanud haigushüvitiste maksmisega. Laane hoiatab, et ravijärjekorrad tõotavad sel aastal selgelt pikeneda. Kuid kriis on toonud süsteemi rohkelt arstide vastuvõtte kaugkonsultatsiooni korras – see on tulnud, et jääda ka tulevikus, arvab Laane. Saatejuht on Raimo Poom

10:05 DELFI: Suurbritannia juhtimise sai Johnsoni töövõimetuse ajaks oma õlule 46-aastane välisminister Dominic Raab
Et Suurbritannia peaminister Boris Johnson on Covid-19 tõttu haiglas intensiivravil, juhib valitsust praegu välisminister Dominic Raab, kes polnud kolm aastat tagasi veel valitsuse liigegi.

09:52 DELFI: ONLINE-INTERVJUU | Perearst vastab kodus ravimist ja maskide kandmist puudutavatele küsimustele
Perearst dr Ruth Kalda ootab täna kella 12ni küsimusi, mis puudutavad maskide kandmist ja enese kodus ravimise võimalusi.

09:34 ERR: Soome peatab laupäevast alates reisijateveo Eestist
Pärast erinevaid segaseid suuniseid tahab Soome valitsus siiski laupäevast alates lõpetada laevareisijate liikumise Eestist. Tallinna ja Helsingi vahelistele laevadele pääsevad edaspidi vaid kaubavedajad.

08:59 DELFI: Soome valitsus soovitas Eestist Soome sõitvatele laevadele reisijapiletite müük lõpetada
Soome valitsus otsustas, et piiriületuse piiranguid pikendatakse 13. maini. Valitsus soovitas, et laevafirmad lõpetaksid muu hulgas Eestist Soome suunduvatele laevadele reisijapiletite müümise.

08:23 DELFI: Hiina väitel ei surnud seal ööpäeva jooksul Covid-19-sse keegi
Hiina teatas, et ei registreerinud eelmise ööpäeva jooksul ühtki koroonaviirusega seotud surmajuhtumit.

08:17 DELFI: OTSEBLOGI | PPA juht Elmar Vaher: oleme eriolukorra nõuete rikkujale määranud 2000-eurose sunniraha, kasutada on tulnud ka jõudu
Ööpäevaga lisandus Eestis veel kaks koroonaviiruse diagnoosi saanud inimese surma. Samal ajal on tänaste andmete kohaselt Eesti haiglates koroonaviiruse tõttu 130 inimest, neist 12 juhitaval hingamisel. Kokku on tänase seisuga Eestis tuvastatud koroonaviirus 1149 inimesel. Loe rohkem otseblogist!

07:46 DELFI: BBC ekspertide hinnangul toibuvad koroonašokist kõige paremini Taani, Singapur ja USA
Ekspertide ennustuste järgi tulevad koroonaviiruse põhjustatud majanduskriisist kõige paremini välja Taani, Singapur ja USA, vahendab BBC.

06:28 DELFI: Pärnus põrutas Audi luksusmaastur teelt välja puuvirna, juht toimetati haiglasse
Pärnus kihutas noor juht oma Audi luksusmaasturiga teelt välja.

06:21 DELFI: Sakus sai liiklusõnnetuses viga 41-aastane naine
Sakus rammis noor juht parempööret sooritanud autot, milles sai viga kaasreisija.

01:32 DELFI: Eesti paneb pahaks Läänemere kehva kaitset
Läänemere seisund on rahvusvahelistest lubadustest hoolimata halb ja lihtsaid lahendusi ei paista kuskilt.

00:05 DELFI: Talupidajal on töölist vaja kohe, kuid valitsus ukrainlast ei anna ja eestlast ei ole
Ukraina vanasõna ütleb, et vilets kevad toob lahja sügise. Eesti põllumees ütleb, et kui ta ukrainlast oma tallu tööle ei saa, siis lahja oleks sügise kohta veel viisakalt öeldud.

00:05 DELFI: Haiglad valmistuvad otsustama, kellele jagub hingamisaparaate ja kellele mitte
Eesti haiglad sõnastasid eile põhimõtted, mille põhjal kriisis valida, keda haiglas ravides eelistada.