Ilmateade

22.01
-5...-1 °C
23.01
-7...1 °C
24.01
-2...4 °C

EMHI

Uudised

04:48 ERR: Eurosaadikud on Macroni üleskutsest hämmingus: lääs peab jääma ühtseks
Eesti Euroopa Parlamendi saadikutes tekitas kolmapäevane Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroni üleskutse luua Euroopa ja Venemaa vaheline julgeolekulepe hämmingut ja nad ei pea seda kohaseks. Saadikud ütlesid ERR-ile, et Euroopa Liit peab jääma ühtseks koos USA-ga.

04:45 PM: Colombias sai pommiplahvatuses surma üks ja viga 20 inimest
Colombias plahvatas Venezuela piiri lähedal asuvas Saravenas valitsusasutuste ja inimõigusorganisatsioonide hoonete juures autopomm, surma sai üks ja vigastada 20 inimest, teatasid neljapäeval võimuesindajad.

03:55 PM: Ghanas sai lõhkeaineid vedanud veoki plahvatuses surma 17 inimest
Ghana lääneosas põrkas neljapäeval lõhkeaineid vedanud veok kokku mootorrattaga, millele järgnenud plahvatuses sai surma 17 ja vigastada 59 inimest, teatasid võimuesindajad.

02:57 PM: USA esitas neljale Valgevenele ametnikule süüdistuse õhupiraatluses
USA justiitsministeerium esitas neljapäeval neljale Valgevene ametnikule süüdistuse õhupiraatluses Ryanairi lennu eelmise aasta sunniviisilise ümbersuunamise eest, et vahistada lennuki pardal olnud opositsiooniaktivist Roman Protasevitš.

01:52 PM: Tänaku tiimipealik meenutas vana tõde: finišisse jõudes ei pruugi heast tulemusest palju puudu jääda
Hyundai tiimipealiku asetäitja Julien Moncet loodab, et reedel suudavad kõik kolm tema sõitjat autot tagasi hooldusalasse toimetada. Samas meenutas ta Monte Carlo ralli vana tõdemust, et finišisse jõudes ei pruugi heast tulemusest palju puudu jääda.

01:50 PM: Islamiriik ründas Süürias vanglat ja vabastas pühasõdalasi
Äärmusrühmitus Islamiriik ründas neljapäeval Süüria kirdeosas kurdide juhitud Ghwayrani vanglat ja vabastas sealviibivaid pühasõdalasi, teatas Süüria Inimõiguste Vaatluskeskus.

01:11 PM: Tänak: katsume suuremad asjad ära lahendada, aga eks me oleme aeglased hetkel
Ott Tänak (Hyundai) on Monte Carlo rallil pärast kahte neljapäeva õhtul sõidetud kiiruskatset kaheksandal kohal ning kaotab liider Sébastien Ogier’ile (Toyota) 41,1 sekundit. Hilisõhtuses intervjuus nentis Tänak, et nimekiri i20 N Rally1-auto muredest on pikk, samas on võistlus veel algusjärgus. Ta tunnistas, et Toyota ja M-Sport Ford on väga tugevad ning Hyundai teadis juba enne rallit, et nende arendustöö on jäänud viimasele minutile.

00:29 PM: USA tähtsamad aktsiaturud liikusid miinusesse
Ühendriikide tähtsamad aktsiaturud liikusid neljapäeval miinusesse.

00:05 DELFI: Estcoy-8 oli inimestele tragöödia, Eesti riigile võit
Afganistani missioonil kõige suuremaid kaotusi kandnud Eesti kompaniist said alguse olulised muutused, ütleb toona Scoutspataljoni juhtinud kolonel Vahur Karus.

00:02 PM: Mõrad lääne ühtsuses?
Nii USA presidendi Joe Bideni kui ka tema Prantsusmaa ametikaaslase Emmanuel Macroni ebaõnnestunud sõnavõtud praeguses julgeolekukriisis viitavad lääne lõhedele ja annavad Venemaale trumbid kätte. Eestile need arengud head ei tõota, kuid kindlasti ei maksa veel heituda.

00:02 PM: Skulptori hinnangul on alla anda alati kõige lihtsam
Läinud nädalal lõppes Viljandis pikaks ja piinlikuks läinud trall estraadilaulja Jaak Joala monumendi ümber, mis juba enne katte eemaldamist palju kõneainet pakkus. Kuju demonteeriti, tõsteti veoauto kasti ja sõidutati linnavalitsuse garaaži, kus see nüüd oma edasist saatust ootab.

00:02 PM: Eesti lühiuudised


00:02 PM: Toivo Raidmets: Vabadussamba näol on tegemist meie suure ühise häbiplekiga
Enne mu hiljutist välisreisi käis meediast läbi teade, et Vabadussammas nõuab järjekordsed 600 000 eurot hooldustöödeks. See ka ei lõpe!

00:02 PM: Dr Viktor Vassiljev: tüssamine jätkub vanaviisi edasi
Ei möödu päevagi, kus poleks lehes, et jälle on telefonipetised kellelgi pangaarve tühjaks teinud. Kah mul uudis. Ma olen maailmas piisavalt kaua elanud ja igasugust näinud.

00:02 PM: Aimar Altosaar: kalasilmsest vaatest tulevikku
Eesti erinevatele valitsustele on jäänud kahe silma vahele energiaga varustatus ja sellega kaasneda võivad hinnaprobleemid. Nüüd on häda käes, kuid kümmet aastat, millega oleks võinud arendada tuuleenergia tootmise vähemalt Soomega võrreldavale tasemele, pole kusagilt võtta. Lubatakse, et järgmise kümne aasta pärast saab, aga kahju meie elatustasemele, majanduse konkurentsivõimele ja rahva usaldusele oma riigi vastu on juba tehtud.

00:02 PM: Madis Iganõmm: spordijuhtide vaikimine
Kas spordis võidetud medalitel on üldse ming väärtus, kui need on saadud ahistamise ja vaikimise hinnaga, küsib Eesti Treenerite Liidu juhatuse liige Madis Iganõmm.

00:01 PM: Paavo Siimann: on hea, et iduportaalist lastakse spekuleerimisõhku välja
Raha pärast ei peaks Paavo Siimann enam päevagi tööl käima, aga investeerimise kõrval jõuab ta Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonnas lektoritööd teha, koolitusi anda ning lööb kaasa mitmete idufirmade tegevuses – sest põnev peab olema!

00:01 PM: Majanduse lühiuudised


00:01 PM: Lauri Lugna: koondamisi omaniku ootuste seas ei ole
EASi ja KredExi ühendamisel loodud Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutuse (EIS) värske juht Lauri Lugna kokkuhoiu ja koondamistega ei ähvarda, vaid keskendub rohe-, digi- ja innovatsioonipöördele.

00:01 PM: Peeter Espak: steroidid sandist sportlast ei tee
Eesti teaduse ja kõrghariduse keskseim probleem pole rahanappus, sest vigasesse süsteemi raha juurde pumpamine ei muuda ülikoole ega teadust kuidagi paremaks, kirjutab Tartu Ülikooli orientalistikakeskuse kaasprofessor Peeter Espak.

00:01 PM: Mihkel Kunnus: teadlaskond ägab vanatestamentlikus maailmas
Eesti Teadusagentuuri rahajagamissüsteem on väga halvasti välja kukkunud ja vajab hädasti parandusi, leiab toimetaja Mihkel Kunnus.

00:01 PM: Ülo Niinemets: teadus juhusliku valiku tõmbetuules
Juhuslik valik kõige tähtsamas Eesti teadust finantseerivas organisatsioonis ei austa teadlast ja selle otsene tulem on see, et mitmete meie teaduse lipulaevade jätkusuutlikkus on nüüdseks küsimärgi all, kirjutab akadeemik Ülo Niinemets.

00:01 PM: Üle 100 aasta tagasi leidus Pärnu muuseumi kogus Egiptuse muumiagi
Pärnu muuseumi 125 aasta pikkusest ajaloost leiab eksootilisi kurioosumeidki. Muuseumi algusaastatel kuulus siinsesse kogusse näiteks Egiptuse muumia, mida huvilised said Rüütli 16 Göescheli majas läinud sajandi algul avatud püsinäitusel lühikest aega, ­kuni rahvamassid liiga suureks paisusid, ­piletiga uudistamas käia.

00:00 PM: Nädala hetked
Rubriik «Nädala hetked» heidab pildilise tagasivaate viimasele nädalaringile.

00:00 PM: Merje Klopets: annetajad hoiavad heateod enese teada
Omajagu aastaid tagasi korraldasime värskete tudengitena Tartu Käopesa perekodu lastele jõulupeo koos näidendi ja kingitustega. Panime loovuse ja näitlejaande alged tööle ning tegime kõike ise. Jõulupidu oli meeleolukas ja meile jäid sealsed lapsed tükiks ajaks südamesse. Soov ühiskonna murekohti leevendada ja aitamisest saadav hea tunne on kaks peamist tegurit, mis motiveerivad inimesi heategevuseks annetama kas raha või oma aega. Sellele saime kinnitust Kantar Emori aasta lõpus valminud annetushoiakute uuringust, mille tellis Swedbank, kes koos Heateo sihtasutusega veab annetuskeskkonda «Ma armastan aidata».

00:00 PM: Tapmisi politseil sel aastal lahendada ei tulnud, liiklussurmasid küll
Teine koroona-aasta paistab välja ka kuritegevuse kaudu. Tartu politseijaoskonna juhi Andrus Reimaa (49) sõnul peegeldub kriisiaegne stress nii liikluses kui ka soovis sirutada käsi pudeli või millegi muu kangema järele.

00:00 PM: Tartu kahaneb juba aastaid, naabervallad kasvavad jõudsalt
Selle aasta esimese päeva andmed näitavad, et Tartu maakonnas elab 155 290 inimest. Võrreldes möödunud aastaga on elanikke Tartumaale juurde tulnud.

20.01 23:31 ERR: Eesti rattur tahab cyclo-crossi MM-il panna karjäärile ilusa punkti
Jaanuari viimasel nädalavahetusel jagatakse Ameerika Ühendriikides, Fayetteville'is maailmameistritiitlid cyclo-crossis. Eliitmeeste seas asub starti USA-s elav Eesti rattur Jarno Trey.

20.01 23:02 ERR: Tiitlikaitsja langes Aafrika Rahvaste karikaturniiril konkurentsist
Aafrika Rahvaste karikaturniiril kaotas tiitlikaitsja Alžeeria 1:3 tulemusega Elevandiluurannikule ning langes konkurentsist.

20.01 22:43 ERR: Kannik: lääneriikide heidutus Venemaa suunal on jäänud nõrgaks
Sõja süvenemise tõenäosus Ukrainas on arvestatav ning diplomaatial pole siin ilmselt enam suurt midagi teha, ütles Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse direktor Indrek Kannik. Tema sõnul on lääneriikide heidutus Venemaa suunal olnud viimastel kümnenditel nõrk ning ka praeguses julgeolekuolukorras tuleks seda tugevdada.

20.01 22:37 ERR: Naiste lühikavas näitasid tõelist klassi Jaapani ja Korea uisutajad
Tallinn võõrustab ka sel nädalal rahvusvahelist iluuisutamise tiitlivõistlust - nelja kontinendi meistrivõistlused. Avapäeval oli kavas jäätantsu rütmitants, paarissõidu lühikava ja naiste lühikava.

20.01 22:26 ERR: Serbia valitsus tühistas kõik liitiumikaevandajale antud load
Serbia tühistas neljapäeval kaevandushiiglasele Rio Tintole antud liitiumi kaevandamise uuringuload, andes nii võidu kaevandamise vastu võidelnud keskkonnakaitsjatele.

20.01 22:10 ERR: Kaia Kanepi: kui kaotusseisu jäin, siis rahunesin maha
Austraalia lahtistel meistrivõistlustel jõudis Kaia Kanepi kolmandasse ringi. Maailma seitsmes reket Anett Kontaveit pidi vastu võtma kaotuse.

20.01 21:56 ERR: ETV spordisaade, 20. jaanuar
Saatejuht Helar Osila

20.01 21:39 ERR: Eesti ratastoolisportlased valmistuvad Pekingi paraolümpiaks
Vähem kui kahe kuu pärast saab üle 20 aasta talvistel paraolümpiamängudel taas kaasa elada Eesti sportlastele. Pekingis toimuval paraolümpial esindab Eestit ratastoolikurlingu võistkond, kes pääses tihedas konkurentsis maailma 12 tugevaima hulka.

20.01 21:37 DELFI: Ilmateenistus hoiatab suursaari tormi eest, mis võib põhjustada elektrikatkestusi
Ilmateenistuse hinnangul võib neljapäeva õhtul saabuv torm häirida ka praamiliiklust.

20.01 21:35 ERR: Aktuaalne kaamera kell 21:00


20.01 21:32 ERR: Pentus-Rosimannus: lisaeelarve jaoks praegu vajadust ei ole
Valitsuse kokkulepitud uued kõrgete energiahindade leevendamise meetmed saab katta valitsuse reservidest ning lisaeelarve jaoks praegu vajadus puudub, ütles "Aktuaalses kaameras" rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus.

20.01 21:31 ERR: Tallinnas sunnivad libedad kõnniteed kohati sõiduteel kõndima
Miinuskraadid ja lumesadu toovad ehk pisut leevendust jalakäijatele, kes on juba nädalaid pidanud märjal jääl vaeva nägema. Kohati on kõnniteed nii libedad, et käia saab vaid sõiduteel.

20.01 21:26 DELFI: Tallinnas kaduma läinud 10-aastane tüdruk leiti üles
20. jaanuari õhtul tuli turvakodust ära jooksnud 10-aastane tüdruk ise tagasi.

20.01 21:09 ERR: Credit24 Meistriliiga toob fännidele Tartu ja Pärnu vastasseisu
Credit24 Meistriliigas peetakse eeloleval nädalavahetusel kolm kohtumist, millest eestlastele on kõige olulisem pühapäeval peetav Tartu Bigbanki ja Pärnu Võrkpalliklubi mäng.

20.01 21:05 ERR: Video: Jüri Muttika testis enda oskusi jääl koos Eesti tippuisutajatega
Jüri Muttika uisutas viimati 40 aastat tagasi. Nüüd aga tahtis ta enda oskused jääl taas proovile panna ning kutsus endaga võistlema iluuisutaja Jelena Glebova, kiiruisutaja Saskia Alusalu ja hokinaise Kirke Kulla.

20.01 21:01 ERR: Priit Pius elust pärast diabeedi diagnoosi: see muutus drastiliselt
Näitleja Priit Pius on pool oma elu põdenud esimese tüübi diabeeti. "Ringvaates" käis Pius rääkimas, kuidas tema elu selle haigusega on muutunud ning millised tehnikaimed on haigusega toimetulekuks appi võetud.

20.01 20:22 ERR: Selgus Jüri Vipsi tänavuse hooaja tiimikaaslane
Hitech GP vormelitiim avaldas, et eesoleval hooajal on Jüri Vipsi tiimikaaslaseks 21-aastane uusmeremaalane Marcus Armstrong.

20.01 20:09 ERR: Ilmateenistus andis Hiiumaa ja Saaremaa läänerannikule tormihoiatuse
Ilmateenistus andis neljapäeva õhtuks ja reede ööseks Saare- ja Hiiumaa läänerannikule kõrgeima taseme tormihoiatuse.

20.01 20:04 ERR: "Autoritunnis" kõlab Kristjan Randalu uudisteos "Sinu hommikuvalguse hetk"
21. jaanuarist algab uus kontserdisari "Autoritund". Esimene kontsert toob kuulajate ette Kristjan Randalu uudisteose "Sinu hommikuvalguse hetk". Teose esitavad Eesti filharmoonia kammerkoor ja Tallinna kammerorkester dirigendi Lodewijk van der Ree juhatusel.

20.01 20:01 ERR: Katrin Pärn: Naksitrallidel on kõik hea hiti omadused
Vanemuise teatris esietendub 21. jaanuaril Eno Raua raamatu tantsuline järjelugu "Naksitrallid 2: rotid ründavad". Katrin Pärna ja Janek Savolaineni lastele lavastatud sõnadeta tantsulavastuses peavad Kingpool, Sammalhabe ja Muhv taastama loodusliku tasakaalu.

20.01 20:00 ERR: Viipekeelsed uudised


20.01 19:47 ERR: Karl Jakob Heina seostatakse Inglismaa esiliigaklubiga
Eesti jalgpallikoondise ja Londoni Arsenali väravavaht Karl Jakob Hein võib jaanuaris siirduda Inglismaa esiliigasse.

20.01 19:35 DELFI: Eesti saadik Washingtonis: ei tasu närvi kaotada, kui liitlase esialgsed seisukohad meie omadest lahku lähevad
Eesti suursaadik USA-s Kristjan Prikk ütleb, et NATO-s ei tohi tekkida vähem kaitstud regioone.

20.01 19:22 DELFI: President Karis kohtumisel Rootsi parlamendi esimehega: Läänemere regiooni turvalisus ei ole kaubeldav
President Alar Karis kohtus täna Riksdagi hoones Rootsi parlamendi esimees Andreas Norléni juhitud delegatsiooniga, kellega vesteldi peamiselt Euroopa julgeoleku teemadel.

20.01 19:18 ERR: Kalev/Cramo lõpetas leegionäriga lepingu
Kalev/Cramo korvpalliklubi teatas neljapäeval, et on osapoolte kokkuleppel lõpetanud lepingu operatsioonist taastuva ameeriklase JeQuan Lewisega.

20.01 19:13 DELFI: USA sanktsioneerib nelja Ukraina riigiametnikku: süüks venelaste õhutatud konspiratsiooniga kaasaminek kodumaa vastu
USA rahandusministeerium kehtestas sanktsioonid nii endiste kui praeguste Ukraina riigiteenistujate suhtes, kes on väidetavalt töötanud oma kodumaa julgeolekut õõnestades Venemaa heaks, vahendab The Guardian. USA luure viitab nende juhtumite najalt, et venelased on planeerimas täiemahulist sissetungi Ukrainasse.

20.01 19:08 DELFI: Jüri Ratas ja Kaja Kallas leidsid ühise keele, kuid kui kauaks? Teadur Martin Mölder: see ei ole märk hästi toimivast valitsusest
Võimuliit suutis täna läbi raskuste energiakriisis kompromissi saavutada ja valitsus läheb Kaja Kallase juhtimisel edasi. Tartu Ülikooli võrdleva poliitika teaduri Martin Mölderi sõnul näitasid viimased nädalad, et hästi toimivast valitsusest me paraku rääkida ei saa. Tuleva aasta valimiste kontekstis on tema hinnangul mitme erakonna seis keeruline ja ühe oma suisa lootusetu.

20.01 19:03 ERR: ETV spordi lühiuudised 20. jaanuaril
Saatejuht Helar Osila

20.01 19:00 ERR: Aktuaalne kaamera kell 18:30


20.01 18:53 ERR: Herem: Venemaa võib ajutiselt osa Ukraina territooriumist hõivata
Venemaa rünnak Ukraina vastu seisneb kõige tõenäolisemalt riigi territooriumi osalises ja võimalik, et ajutises hõivamises, ütles kaitseväe juhataja kindralleitnant Martin Herem.

20.01 18:53 ERR: Ministeerium loodab laskemoona ostu lepingud sõlmida lähikuudel
Valitsus kinnitas neljapäeval 380 miljoni euro suunamise erakorraliselt riigikaitsele aastatel 2022-2025. Oluline osa sellest läheb laskemoona ostmiseks olemasolevatele relvadele.

20.01 18:52 ERR: Stoltenberg: Bideni öeldu ei tähenda Venemaale rohelise tule näitamist
USA presidendi Joe Bideni öeldu, et Vene vägede "väike sissetung" Ukrainasse ei pruugi esile kutsuda lääne tõsist reageeringut, ei tähenda, et Venemaale oleks antud luba agressiooniks, ütles NATO peasekretär Jens Stoltenberg.

20.01 18:52 ERR: Uuring: Venemaa levitas Sputniku vaktsiini abil Euroopa Liidus valeinfot
Euroopa Parlamendis tutvustati kolmapäeval teadusuuringut, milles analüüsiti Venemaa valeinformatsiooni levitamist Euroopa Liidus koroonakriisi ajal. Autorite sõnul oli valeinfo eesmärk lõhkuda Euroopa Liidu ühtsust ja levitada umbusuku näiteks koroonavaktsiinidesse.

20.01 18:50 ERR: Toidu hinnatõus lähiajal jätkub
Toidu hind kauplustes on viimastel kuudel märgatavalt tõusnud.

20.01 18:45 ERR: Päevakaja (20.01.2022 18:00:00)


20.01 18:43 ERR: Veatult uisutanud USA paar asus paarissõidus juhtima
Tallinnas Tondiraba jäähallis alanud iluuisutamise nelja kontinendi meistrivõistlustel oli paarissõidu lühikavas parim USA paar Audrey Lu – Misha Mitrofanov.

20.01 18:38 DELFI: Zelenskõi rollivahetus. Koomikust rahvameheks, rahusobitajast ülemjuhatajaks
Volodõmõr Zelenskõi lubas Donbassi konflikti lõpetada, kuid valmistub nüüd selle uueks ägenemiseks.

20.01 18:32 ERR: Lähikuudel on oodata toiduainete hinnatõusu kiirenemist
Toidu hind on viimastel kuudel kauplustes märgatavalt kallinenud. Kaupmehed on aga sisseostetud kaupade kallinemist näinud juba eelmise aasta suvekuudest. Lähitulevikus on oodata toiduainete hinnatõusu kiirenemist.

20.01 18:31 ERR: Tuuleparkide arendajad: Eestis on menetlusprotsess liiga pikk
Eestis tuleb kiiresti ehitada uusi tuuleparke, on Stenbocki majast korduvalt rõhutatud. Samas on valitsuse laual ootamas vanima meretuulepargi hoonestusloast keeldumise otsus ning alles viimastel aastatel on lisandunud viis uut taotlust meretuulepargi rajamiseks.

20.01 18:12 ERR: Rene Zahkna: mõtlesin, et täna tuleb kehv sõit
Laskesuusatamise MK-sarja etapil Anterselvas sõideti neljapäeval meeste 20 kilomeetri individuaaldistantsi. Parima eestlasena lõpetas Rene Zahkna 24. kohal (2; +3.53,5).

20.01 18:07 ERR: Tallinna-Tartu maanteel hukkus avariis kaubikujuht
Järvamaal hukkus neljapäeva õhtul liiklusõnnetuses kaubikujuht.

20.01 17:50 DELFI: FOTOD | Tartu-Tallinn maanteel hukkus raskes õnnetuses kaubiku juht
Täna õhtupoolikul juhtus Järvamaal kaubiku ja veoauto vahel raske liiklusõnnetus, milles hukkus kaubiku juht.

20.01 17:49 ERR: Charlie Puth tuli välja uue singliga "Light Switch"
Muusik Charlie Puth üllatas enda kuulajaid uue singliga "Light Switch". Lugu on pärit artisti sel aastal ilmuvalt albumilt "Charlie".

20.01 17:37 ERR: VAATA UUESTI | Nelja kontinendi avatseremoonial nägi rahvatantsu
Neljapäeval algasid Tallinnas iluuisutamise nelja kontinendi meistrivõistlused, kus selgitatakse välja Ameerika, Aasia, Aafrika ja Okeaania parimad iluuisutajad. Avatseremoonial näitas Eesti, kuidas on omavahel seotud iluuisutamine, rahvatants ja Arvo Pärdi muusika.

20.01 17:33 ERR: Koolilaste karantiini saab esmaspäevast lõpetada negatiivse kiirtestiga
Valitsuse otsusega saavad koolilapsed ja -noored alates esmaspäevast lõpetada eneseisolatsiooni senise PCR-testi asemel viiendal päeval tehtava antigeeni kiirtestiga.

20.01 17:30 DELFI: Kümme päeva poliitilist tulevärki tõi tarbija rahakotti säästu
Teisipäeval lõhki mineku äärel olnud valitsusliit jõudis mõlemat osapoolt rahuldavale kokkuleppele.

20.01 17:22 ERR: Meelis Oidsalu: Macroni tasub kuulata ja pigem tuleb oma hirmudega tegeleda
Prantsusmaa president Emmanuel Macron kutsus kolmapäeval Euroopat üles looma omaenda "julgeoleku ja stabiilsuse" plaani suhetes Venemaaga. Macron ütles välja midagi väga olulist, teda tuleb kuulata ning pigem enda hirmudega tegeleda, kommenteeris riigikaitse ja julgeoleku teemadega pikalt tegelenud Meelis Oidsalu Vikerraadio saates "Uudis+".

20.01 17:19 DELFI: Kas USA vägede vähendamise kaalumine oli valeuudis? NBC: jääme selle juurde, mis loos kirjas
Kuigi NBCs ilmunu tembeldaksid kiiresti valeuudiseks nii peaminister, kaitseminister kui ka riigikogu väliskomisjoni esimees, ei tagane meediaväljaanne seal kirjutatust.

20.01 17:10 ERR: Aktuaalne kaamera kell 17:00


20.01 17:06 ERR: Blinken Berliinis: NATO on Ukraina-Vene pingete suhtes ühtne
USA välisminister Antony Blinken külastas neljapäeval Berliini. Blinkeni sõnul on USA ja Euroopa liitlased omavahel ühtsed ja Moskvale antakse agressiooni korral karm vastus.

20.01 17:03 ERR: Ettevõte plaanib kosmosesse ehitada filmistuudio
Briti ettevõte Space Entertainment Enterprise (SEE), mis on Tom Cruise'i ja Doug Limani uue kosmosefilmi kaasprodutsent, plaanib 2024. aastaks ehitada kosmosesse filmistuudio.

20.01 16:59 DELFI: Kui sissetulek ületab toetuse piiri ühe euro võrra, siis raha ei saa. Aab: omavalitsus saab sel juhul maksta erakorralist toetust
Olgugi et valitsus kehtestas uued bürokraatiavabad energiahindade toetused, jääb kehtima seni palju kriitikat pälvinud sihitud meede, kus raha makstakse alla mediaanpalka teenivatele leibkondadele, kuid ühe euro suurema palgaga inimesed jäävad toetusest ilma.

20.01 16:46 ERR: Naiste lühikavas sai esikoha 2017. aasta tšempion
Tallinnas peetavatel iluuisutamise nelja kontinendi meistrivõistlustel sai naiste lühikavas esikoha jaapanlanna Mai Mihara.

20.01 16:45 DELFI: FOTOD | Viru maakohus mõistis kolm meest süüdi laiba rüvetamises
Viru maakohus mõistis täna Jõhvi kohtumajas peetud istungil süüdi kolm meest laiba rüvetamises.

20.01 16:33 ERR: Galerii: Tallinna vene muuseumis avati Tanja Muravskaja näitus "Hingelähedane sõna"
Kolmapäeval avati Tallinna vene muuseumis kunstnik Tanja Muravskaja näitus "Hingelähedane sõna". Väljapanek on osa projektist "Muuseumi laboratoorium", mis tõstab esile muuseumi sotsiaalset rolli, kaasates publikut muuseumi kujundamisse.

20.01 16:22 ERR: Tõnu Talvi: pesukaru võib meie kohaliku koosluse suhted sassi lüüa
Tartumaal Kambjas märkasid kohalikud kolmapäeval puu otsas ronivat pesukaru. Keskkonnaameti looduskaitse peaspetsilisti Tõnu Talvi sõnul on meil näiteid küllalt, mis võib juhtuda, kui invasiivne võõrliik end looduses liiga hästi tundma hakkab.

20.01 16:20 ERR: Kuleba: Bideni sissetungi kommentaar kutsub Venemaad Ukrainat ründama
Ukraina välisminister Dmõtro Kuleba andis neljapäeval intervjuu ajalehele The Wall Street Journal. Kuleba kritiseeris Joe Bideni hiljutist "väikese sissetungi" kommentaari ja leidis, et see võib julgustada Moskvat Ukrainat ründama.

20.01 15:42 DELFI: Saksa raport: ekspaavst Benedictus XVI ei võtnud Müncheni peapiiskop olles laste kuritarvitamise vastu midagi ette
Saksamaal avaldatud raporti järgi ei võtnud emeriitpaavst Benedictus XVI nelja laste kuritarvitamise juhtumi asjus midagi ette, kui oli aastatel 1977-1982 Müncheni ja Freisingi peapiiskop.

20.01 15:38 DELFI: Koduselt luksuslikud korterid ihaldusväärses asukohas
Kalevi staadioni kõrval, Võistluse tänav 6 ootab elanikke uhke uusarendus, mille puhul avaldub mõiste „ainulaadne vaade” lausa kolmekordselt – nii aukartust äratavaid maju tänavalt vaadates, korteris sees olles kaasaegset sisedisaini imetledes kui ka akendest kordumatut linna- ja merevaadet nautides. Kõik see on erineva suurusega korterite näol veel mitmekümnele inimesele või perekonnale kättesaadav.

20.01 15:05 DELFI: KUULA SAADET | Vastloodud TalTechi õppekava võimaldab paremasse tulevikku panustada
Juba kolmandat hooaega alustav Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) podcast jätkab rohelisuse lainetel. Küsimused ja probleemid roheenergia, energiatehnoloogia ja päikeseenergia kohta on täna aktuaalsemad kui kunagi varem. Mis on fossiilsete kütuste põletamise ja energia tarbimise tagajärjed pikemas perspektiivis?

20.01 14:58 DELFI: Vene sõjalaevastik viib läbi rahvuslike huvide kaitse õppused maailmamerel. Osaleb 140 laeva ja 10 000 sõjaväelast
Vene sõjalaevastik viib jaanuaris ja veebruaris läbi sarja õppusi, millest võtab osa üle 140 laeva ja üle 10 000 sõjaväelase, teatas kaitseministeerium täna.

20.01 14:37 DELFI: Töötab: tõhustusdoosi on saanud üle 300 000 inimese, neist vaid 83 on sattunud haiglasse
Terviseameti andmetel on kõikidest tõhustusdoosi saanud inimestest haiglasse sattunud vaid 83. Haiglasse sattumine ei pruugi kõikidel juhtudel olla koroonaga seotud.

20.01 14:30 DELFI: VIDEO | Aleksei Navalnõi meeskond paljastab taas „Putini paleed”. Väidetavalt on tegemist päris fotodega
Vangis istuva Vene opositsionääri Aleksei Navalnõi meeskond avaldas oma seni kuulsaima ehk Gelendžiki lähedal asuva „Putini palee” paljastuse aastapäeval fotod, millel on väidetavalt kujutatud selle palee tegelikud sisevaated.

20.01 13:55 DELFI: USA ajutine asjur Tallinnas: kui Venemaa tungib Ukrainas kaugemale, suurendame oma kohalolekut
Brian Roraffi sõnul on Ühendriigid andnud Venemaale selgelt mõista, et eskalatsioon Ukrainas läheks neile kalliks maksma.

20.01 13:38 DELFI: Kiik: kiirtesti alusel kinno ja kohvikusse pääsemine on vaid aja küsimus
Suurbritannia peaminister Boris Johnson ütles kolmapäeval, et uuest nädalast kaotatakse enamik kehtestatud koroonapiirangud. Töö- ja terviseminister Tanel Kiige sõnul ei ole Eestis esialgu plaanis suuremahuliselt piirangute korda muuta – ei lisada ega kaotada.

20.01 13:30 DELFI: Ema: logopeed teatas, et mu laps on oma arengult teistest ees ja saatis meid Rajaleidjasse. Ma ei teadnud, et andekus on erivajadus.
Niisamuti nagu su laps vajab tuge, kui tal on mõnes asjas mahajäämus või erivajadus mõne puudujäägi tõttu, vajab ta seda siis, kui on keskmisest andekam. Andekate laste uurija Viire Sepp ütleb lausa, et kui andekus jääb eel- ja algkoolis avastamata, võib lapse tase olla 6. klassiks teiste omaga ühtlustunud ja andekus justkui raisatud.

20.01 13:24 DELFI: Moldova parlament kuulutas gaasikriisi tõttu välja eriolukorra
Moldova parlament kuulutas täna seoses gaasikriisiga riigis välja 60-päevase eriolukorra.

20.01 13:10 DELFI: ERISAADE | Indrek Kannik: Vene operatsioon Ukraina vastu peaks algama nädala-paari jooksul, kui nad ei jää maikuuni ootama
Rahvusvaheliste kaitseuuringute keskuse direktori sõnul võib Venemaa plaanida Krimmi ühendamist maismaal või hoopis rinde nihutamist otse Kiievi lähedale.

20.01 12:53 DELFI: Lukašenka teatas, et põdes koroonaviiruse omikrontüve läbi püstijalu
Valgevene president Aljaksandr Lukašenka teatas, et nakatus hiljuti koroonaviiruse omikrontüvega ja põdes haiguse läbi püstijalu, vahendab riiklik uudisteagentuur BelTA.

20.01 12:09 DELFI: Soome politsei paljastas riigi ühe suurima amfetamiini salakaubaveo. Eesti mehi jälgiti Hollandis ainet hankimas
Soome Ida-Uusimaa politsei kahtlustab soomlastest ja eestlastest koosnevat organiseeritud kuritegelikku gruppi ulatuslikus narkootikumide salakaubaveos.

20.01 12:08 ERR: Babikov teenis Anterselvas karjääri teise etapivõidu
Laskesuusatamise MK-sarja etapil Anterselvas võidutses meeste 20 kilomeetri individuaaldistantsil venelane Anton Babikov (0; 49.46,8). Eestlastest tegi parima tulemuse Rene Zahkna, kes saavutas 24. koha.

20.01 11:53 DELFI: VIDEO JA BLOGI | Kristian Jaani: meie välispiir võib valmis saada poolteist aastat varem kui planeeritud
Koalitsioonipartnerid Keskerakond ja Reformierakond jõudsid täna hommikul kokkuleppele energia hinnatõusu leevendamise täiendavates meetmetes, millega kehtestatakse kodutarbijatele elektri- ja gaasi hinnalagi ning viiakse äritarbijate elektri võrgutasu nulli.

20.01 11:47 DELFI: Koroonatõendi kontrollija loeb kehtivad tõendid kehtetuks? Probleemile on lihtne lahendus
Koroonatõendeid saab kontrollida igaüks, kasutades veebirakendust kontroll.digilugu.ee. Samas võib rakendus tõendit skaneerides ekslikult märkida, et tõend ei kehti.

20.01 11:29 DELFI: VILJA KÜSIB | Jüri Ratas: järgmistel valimistel taotleb võitu neli erakonda
Järgmistel riigikogu valimistel 2023. aastal võistleb valimisvõidu pärast neli erakonda ning riigikogusse pääseb kokku kuus parteid, ütles Keskerakonna esimees Jüri Ratas.