Ilmateade

28.06
15...19 °C
29.06
17...21 °C
30.06
20...25 °C

EMHI

Uudised

06:00 PM: Täna ajaloos 27.06: avati maailma esimene tuumaelektrijaam
1954 – Moskva lähedal Obninskis avati maailma esimene tuumaelektrijaam.

05:06 ERR: Rahvastikuminister küsib valitsuselt uue osakonna loomiseks lisaraha
Rahvastikuminister Riina Solman esitas valitsusele eelnõu, mille kohaselt luuakse siseministeeriumi uus, rahvastiku- ja perepoliitikaga tegelema hakkav osakond. Selle jaoks on tänavu vaja ligi 113 000 eurot, mis eraldatakse valitsuse reservist.

05:04 ERR: Alaealistelt seksi ostmise menetluses pole süüdistuste esitamiseni jõutud
Juuni alguses alustatud kriminaalmenetluses, kus peeti alaealistelt seksi ostmises kahtlustavatena üle Eesti kinni 18 meest, pole kellelegi neist veel süüdistust esitatud.

05:03 ERR: USA demokraatide presidendiks pürgijad peavad esimest televäitlust
USA demokraatide presidendikandidaadiks pürgijad peavad NBC eetris Miamis esimest televäitlust.

04:56 ERR: Maailmaturu naftahinnad liikusid plussi
New Yorgi ja Londoni toorainebörside naftahinnad liikusid kolmapäeval plussi.

04:30 PM: USA president kritiseeris kaitsealast liitu Jaapaniga
USA president Donald Trump kritiseeris kolmapäeval Ühendriikide kaitsealast liitu Jaapaniga, mis tema hinnangul pole tasakaalus.

03:44 PM: Liibüas teatasid kindral Haftari vastased Gharyani linna vallutamisest
Liibüas teatasid kindral Khalifa Haftari vastased kolmapäeval strateegiliselt tähtsa Gharyani linna tagasivallutamisest.

02:35 PM: Venezuela valitsus teatas riigipöördekatse nurjamisest
Venezuela valitsus teatas kolmapäeval riigipöördekatse nurjamisest, mille käigus kavatseti tappa ka president Nicolás Maduro ja asendada ta kindraliga.

01:29 PM: Madagaskari pealinnas muljuti rüseluses surnuks 16 inimest
Madagaskari pealinnas Antananarivos muljuti kolmapäeval iseseisvuspäeva tähistamiseks korraldatud üritusel puhkenud rüseluses surnuks vähemalt 16 inimest, teatasid haiglatöötajad.

00:06 DELFI: ROOSE TASUB SÜÜA: Eesti aiarooside õied on tervistavatest ainetest pungil
Äsja maaülikoolis kaitstud magistritööst selgus, et siinsetes aedades kasvavate rooside õied on tervistavatest ainetest pungil, nii et need tasuks ära süüa.

00:06 DELFI: INTERAKTIIVNE KAART | Võta ette suvine reis mööda rannikut vägevate tuletornide tippu
Tänavu juunikuu alguseks oli Eestis külastajatele avatud 12 tuletorni – kõik pika ajalooga ehitised. Siin on spikker, mis aitab need läbi sõita, hakates tulema põhjapoolseimast.

00:06 DELFI: Laulupeo dirigent HIRVO SURVA: taas selgitan poliitikuile nullist, milleks meile koorijuhte vaja on
Milleks praegusel eelarve kidumise ajastul üldse laulu- ja tantsupidu vaja on? Kas neil pidudel paistab tulevikku? Koorijuht Hirvo Surval on tulnud küllaga nullist selgitada, miks vajame koori- ja rahvatantsujuhte.

00:06 DELFI: Sajab või paistab päike? Põhjalik ilmaennustus laulu- ja tantsupeoks
Kui pühapäeval algavate tantsupeoproovide esimestel päevadel võib kuumus võhmale võtta, siis nädala edenedes saab tantsimisega sooja ning higistamise asemel võivad riided vihmast läbi liguneda.

00:06 DELFI: Erametsaliidu uus juht: praegu tehtav metsanduse arengukava on taandarengukava
Erametsaliidu juhi Ando Eelmaa sõnul tuleb oma nägu metsa poole pöörata, muidu ei saavuta süsinikuneutraalsust ja bio­majandusele üleminekut.

00:06 DELFI: Hannes Rumm: miks Obama laulupeole ei tule?
Esimese ametisoleva Ameerika Ühendriikide presidendina külastas Eestit Barack Obama. Ta tegi seda tähendusrikkal ajal, septembris 2014 – vaid pool aastat pärast seda, kui Venemaa annekteeris Krimmi ja mil kogu maailma meedia arutas küsimust, “kas Narva on järgmine?”.

00:06 DELFI: Kohtumispaik Paia risti Tikupoiss: toiduäri on nagu dünamiidi otsas istumine...
Priit Palgil on maikuu lõpust saati eriti kiired ajad: Tallinna–Tartu maanteel Viljandi (täpsemalt Paia) ristil avas ta oma viienda söögikoha. Restorani nimi on Tikupoiss ja Priit väga loodab, et nüüdsest ei saa keegi öelda, et suurte teede ääres pole mitte ühtegi head söögikohta.

00:05 DELFI: Riigieksami tulemused šokeerisid kogu lõpetavat lendu. Õpetaja: raske on aru saada, kuidas eksamit on hinnatud
Eelmisel nädalal oli kogu Tartu Miina Härma gümnaasium nõutu. Abiturientide eesti keele eksami tulemusi oleks nagu noaga lõigatud.

00:05 DELFI: Tagatoa bumerang: Eesti kliimaveto küsimus tuleb sügisel uuesti


00:05 DELFI: Isamaa on närviline: võimuliidu Suured Peetrid söövad toetuse ära
Koalitsiooni väiksem partner on pildilt tõrjutud ja rapsib, et end taas nähtavaks teha.

00:05 DELFI: Jaapani ja USA koorid väänavad laulupeoks keeli
Jaapanist pärit Wakayama lastekoor laulab eesti keeles laulu „Maarja kuld”, kus täpitähtedest puudust ei tule.

00:05 DELFI: USA välisministri Iraani-soolo lõppes Trumpi tõrksuse ja uue kaitseministri tõttu
Paar tundi pärast uuest ametist teada saamist oli Pentagoni ajutine juht juba Iraani ründamist puudutaval kriisikoosolekul.

00:05 PM: Mängiv treener Nikolai Novosjolov: tahan veel rajal end tõestada
Vastu ootusi kerkis eelmisel nädalal Düsseldorfis peetud Euroopa meistrivõistlustel Eesti edukaimaks hoopis epeemeeskond, kel jäi medalist puudu üks võit ehk lõpetati neljandana. Peatreener Nikolai Novosjolov sattus seejuures kummalisse seisu.

00:04 PM: Ott Tänak sihib Rally Estonial ajaloolist kolmandat triumfi
Rally Estonia korraldajad avaldasid eile varahommikul kauaoodatud uudise: WRC sarja liidrid Ott Tänak ja Martin Järveoja tulevad Lõuna-Eesti teedele mullust võitu kaitsma. Samuti sai lõplikult selgeks, et stardinimekirjas on kõik neli WRC tehasemeeskonda, sest peale Toyota on vähemalt ühe autoga esindatud ka Citroën, M-Sport ja Hyundai.

00:01 DELFI: Suur pidu jõuab ekraanilt koju kätte
XXVII laulu- ja XX tantsupidu “Minu arm” toimub 4.–7. juulini Tallinna lauluväljakul ja Kalevi staadionil. Laupäev on rong­käigu päralt. Juubelipeo tähtsamaid sündmusi saab jälgida ka ETV vahendusel.

00:01 PM: Tagakiusatud kurdide õnnelik paik
Iraak – see kõlab väga ohtlikult (ja seda see tõepoolest ongi), kuid üllataval kombel on Kurdistan, autonoomne piirkond Põhja-Iraagis, täiesti ohutu. Siin elab kuus miljonit inimest ja see on kõige lähem omariiklusele, kuhu kurdid – üks maailma suuremaid riigita rahvaid – jõudnud on.

00:01 PM: Tuhandeid kehtetuid ID-kaarte sai edasi kasutada
Värske avastus tõi politsei- ja piirivalveametile ja sertifikaate teenindavale ettevõttele kaela järelevalvemenetluse.

00:01 PM: 90-aastane Aino: silm läheb märjaks, kui laulame «Ta lendab mesipuu poole»
Aino Põldmäe osales oma esimesel laulupeol 1947. aastal. See kandis järjekorranumbrit XII. Tänavu on ta 90-aastasena kohal ka XXVII laulupeol «Minu arm».

00:01 PM: Viieaastane Emma: laulupeol ei tohi olla kurb


00:01 PM: Tühjad kongid ootavad vange – uuest vanglast on ligi pool täitmata
Uues Tallinna vanglas on täidetud napilt üle poole kohtadest, kuid hoolimata vabast ruumist elab osa vange siiski ühekohalistes kambrites kahekesi.

00:01 PM: Jaak Jõerüüt: käibetõdede kuratlik valelikkus
Üldise hüve ja kohaliku huvi konfliktist tõukudes kirjutab Jaak Jõerüüt, et kui meil oleks oma tagaõue ja ukseesise hoidmine rohkem au sees, kui see praegu on, ei oleks meie planeedil ka sellise suurusjärgu keskkonnaprobleeme.

00:01 PM: Juhtkiri: oht e-Eesti usaldusele
Viimasel ajal on ID-kaardiga läinud kuidagi nii, et enne eelmise probleemi unustamist tuleb juba tegeleda järgmisega. Eile selgus, et seisamegi silmitsi uue turvariskiga: politsei ja siseministeeriumi IT-teenistus avastasid umbes 15 000 kaarti, mis oleksid pidanud olema kehtetud, kuid mida sai tarkvaravea tõttu ikkagi enam kui aasta vältel edasi kasutada.

00:01 PM: Johnsoni leer süüdistab Hunti liigses Brexiti-pehmuses
Briti Konservatiivse Partei esimehe koha ja ühtlasi riigi peaministritooli pärast lahingut lööva Boris Johnsoni sõnul peab Ühendkuningriik EList lahkuma 31. oktoobril, saagu mis saab, ning selgesõnalist pühendumist sellele eesmärgile nõuab ta ka oma rivaalilt Jeremy Huntilt.

00:01 PM: Türgi valmistub Vene süsteemi NATOsse tooma
Kuigi alles poolteist kuud tagasi pööras NATO kuulava kõrva ja naeratava näo Türgi poole ning peasekretär ja kõigi liitlaste suursaadikud käisid neil külas, ähvardab Ankara hakata juulis valmistuma Vene relvasüsteemi kasutamiseks.

00:01 PM: Jürgen Rooste: keskkonnapomm peaministri ajus
Eesti rahvuslikud huvid ja allesjäämisevõimalus peituvad aktiivses võitluses (elu)keskkonna eest, kirjutab luuletaja Jürgen Rooste. 

00:01 PM: Sõnajalad said riigilt 30 päeva armuaega
Tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ameti (TTJA) hinnangul on Aidu tuuleparki püstitatud tuulikud füüsiliselt ohtlikud ja riivavad Eesti julgeolekut. Vendadest ärimeestele Andres ja Oleg Sõnajalale anti kuu aega, et tõestada vastupidist, muidu ähvardab riik tuulikud lammutada.

00:01 PM: Bitcoin pürgib taas kõrgustesse
Samal ajal kui bitcoin’i kurss on teinud võimsa tõusu, kerkides eile hommikul üle 12 000 dollari taseme, panustavad riskifondid ja teised suured spekulatiivsed investorid selle langusele.

00:00 DELFI: Suur tantsupeosärkide näitus ootab pilte
Rahvatantsija, saada Maalehele oma tantsu­peo trennisärgi foto, saamaks osaks ülemaalisest väljapanekust!

00:00 DELFI: Pool tuhat peolt väljajäänut pääseb siiski rongkäiku
Maalehes ilmunud idee tõi peokorraldusse kauni muudatuse, mis lubab rongkäiku ka need, kes peole tantsima ei pääse.

26.06 23:53 ERR: Teniste ja Vihmanni koduklubid said karikasarjas piinlikud kaotused
Norra jalgpalli karikasarjas peeti kolmapäeva õhtul neljanda ringi mänge ning Eesti jalgpallurite jaoks kulgesid need nukralt.

26.06 23:47 PM: Aed, mis täieneb aastas tuhande taimega
Pärnumaal asuva Lepiku-Mardi talu maadele lisandus tänavu tuhat uut taime – just sellise tempoga kasvab sealne kollektsioonaed, mis sisaldab muu hulgas vägagi eksootilisi liike.

26.06 23:45 PM: Tomatite suvine hooldus
Tomatitaimede istutamise järel algavad nii kasvuhoones kui avamaal hooldustööd, millest tähtsamad on taimede toestamine, kujundamine, kastmine, väetamine, lehtede eemaldamine ja kasvuhoone tuulutamine.

26.06 23:42 PM: Tuntud ja tundmatu vikerkaar
Südasuvi on pidurit tõmmanud ja asemele on tulnud jahedad sajused ilmad. Sestap on ehk õige aeg rääkida vikerkaarest.

26.06 23:37 PM: Jaanipäevast algab pärnaõite aeg
Väga paljud on kindlasti joonud pärnaõieteed, et külmetusest või köhast vabaneda. Tee ajab kergesti higistama, aitab hingamisteede haiguste ja angiini korral. Pärnaõietee sobib ka neerude töö tugevdamiseks ja ergutamiseks.

26.06 23:35 PM: Metsaomanik rajab alleesid
Oma rõõmuks, kellegi mälestuseks või sündmuse auks istutatud puuderead ei pruugi esialgu silma paista, aga neid võib olla juba üllatavalt palju.

26.06 23:32 PM: Põllumasina all peab hästi vastu vaid õigesti koormatud rehv
Rehvid moodustavad olulise osa põllumajandusettevõtte tehnikapargi kuluosast, võiks hinnata, et isegi neljandiku, sest rehve kulub palju ja hinnalt pole need sugugi odavad.

26.06 23:21 PM: Pererahvas pakub taluõuel suveteatrit
Otepää külje all Pühajärve kaldal asuva Kangro talu pererahvas otsustas ühel päeval, et hakkab koduõuel teatrit tegema. Mõeldud, tehtud.

26.06 23:21 ERR: Mullu Eastbourne'is võidutsenud Wozniacki piirdus tänavu kolme mänguga
Suurbritannias Eastbourne'is jätkuval WTA tenniseturniiril langes kolmapäeval konkurentsist mullune võitja Caroline Wozniacki (WTA 11.), kes pidi kolmandas ringis tunnistama valgevenelanna Arina Sabalenka (WTA 8.) paremust.

26.06 23:19 PM: Kui ühisveevärk ja kanalisatsioon puuduvad
Nii mõnelgi pool Eestis võib vee- ja kanalisatsioonivõrguga liitumine olla tülikas ja kulukas, aga ikkagi tahaks elada või suvitada majas, kus on nüüdisaegsed olmetingimused, sealhulgas puhas vesi ja võimalikult lõhnavaba kanalisatsioon. Lahendusi on mitmeid.

26.06 23:16 PM: Tavalisest aktiivsem paljunemine jätab meesaagi kesiseks
Selle aasta eripäraks on mesilaste suur sülemlemine ehk paljunemine. Kui eelmine aasta oli suure kuuma tõttu sülemlemine peaaegu olematu, siis tänavu justkui topelt, aga see tähendab mesinikele väiksemat saaki.

26.06 23:14 PM: Kiviniidu talu pakub ehedat talukaupa
Pärnumaal asuva Kiviniidu talu peremees Urmas Isand on üks väheseid müüjaid Tallinna Keskturul, kes pakub ainult enda kasvatatud talukaupa ja on võitnud sellega klientide usalduse.

26.06 23:14 PM: Päevakäpp: südatalvel surmast päästetud Tufty ootab uut algust
Pisikene mustvalge kassipoiss Tufty oli juba pikalt Tartu linna tänavatel ringi paterdanud ning ennast viimaks ühe heasüdamliku mehe hoovi sisse seadnud. 

26.06 23:12 ERR: Saudi Araabia kroonprints on mitmele riigile nõutud partner
Saudi Araabia kroonprints Mohammad bin Salman on paljudele riikidele nõutud partner olukorras, kus ÜRO raport paneb talle vastutuse Washington Posti kolumnisti Jamal Khashoggi tapmise eest.

26.06 23:11 ERR: Venezuela valitsus teatas riigipöördekatse nurjamisest
Venezuela valitsus teatas kolmapäeval riigipöördekatse nurjamisest, mille käigus kavatseti tappa ka president Nicolas Maduro ja asendada ta kindraliga.

26.06 23:09 ERR: Euroopa Nõukogu peasekretäriks valiti Marija Pejčinović Burić
Euroopa Nõukogu peasekretäriks valiti kolmapäeval Horvaatia välis- ja Euroopa asjade minister Marija Pejčinović Burić, teatasid uudisteagentuurid.

26.06 23:07 PM: Minu pere ja muud loomad Rahkla moodi
Lääne-Virumaal Laekvere külje all Rahkla külas asuvas Liivamäe talus on karvaseid ja sulelisi nii palju, et kui keegi peaks tahtma kõigile neile pai teha, läheks ilmselt päike enne looja, kui selle toiminguga ühele poole jõuaks.

26.06 23:04 PM: Kas hakatakse kibuvitsa hävitama?
Viimastel nädalatel on loodussõprade seas pahameeletormi tekitanud kuuldus, justkui keelustataks Eestis kibuvitsa kasvatamine ja keskkonnaamet hakkab soomlaste eeskujul loodusest kibuvitsapõõsaid hävitama.

26.06 23:01 ERR: Kunstnikud uurivad hea olemise võimalust hukule määratud maailmas
Grupp kunstnikke küsib näitusel "Hea olemise kunst", kuidas olla hea maailmas, mis on määratud hukule. Kunstnike terav pilk on suunatud kitsaskohtadele, mis ohustavad nii meie planeeti kui ka sellel elavaid inimesi ja loomi.

26.06 22:53 ERR: Neljapäeval sajab hoovihma
Kui suur osa Euroopast peab taluma kõrvetavat päikest ning üle 30-kraadist soojust, siis Eestis sajab neljapäeval vihma ning termomeetrinäit jääb 20 kraadist allapoole.

26.06 22:48 PM: Martin Helme sõnul on prokuratuur olnud rahapesu vastu võitlemisel mõjutu
Helme teatas, et loidus rahapesu vastu võitlemisel on ka üks põhjuseid, miks EKRE ei toeta peaprokurör Lavly Perlingu jätkamist.

26.06 22:47 ERR: Spordist loobunud 56-kordne Eesti meister: üksi treenimine hakkas tundma andma
Pikalt Eestis parima naissõudja tiitlit kandnud Kaisa Pajusalu loobus nelja aasta eest tippspordist ja on hästi sisse elanud tavaellu.

26.06 22:45 PM: Homsest algavad naiste jalgpalli MMi veerandfinaalid
Prantsusmaal toimuvatel FIFA naiste jalgpalli maailmameistrivõistlustel algavad homme veerandfinaalid.

26.06 22:40 ERR: EL-i keskkonnaministrid nuputasid lahendusi kliima soojenemise pidurdamiseks
Euroopa Liidu keskkonnaministrid arutasid taas, kuidas jõuda kliimaneutraalse majanduseni. Eesti keskkonnaminister Rene Kokk ootab Eesti võimalusi kaardistavat analüüsi ja tahab meie keskkonnajalajälje vähendamisel edasi liikuda.

26.06 22:33 PM: Austria pealinnas sai gaasiplahvatuses viga kaks inimest
Austria pealinna Viini kesklinnas leidis kolmapäeval aset tugev gaasiplahvatus, milles sai raskelt vigastada kaks inimest, teatas sotsiaalmeedias kohalik politsei.

26.06 22:33 PM: Reporter: Tartu rahva pakutud ideed saavad tänavu reaalsuseks


26.06 22:30 PM: Eesti noor golfilootus alustas EMi hästi
Täna Austrias alanud individuaalsetel Euroopa Meistrivõistlustel tegi toreda stardi Kevin Christopher Jegers, kes läbis avapäeva tulemusega -1 ja paikneb 144 mängija edetabelis 43. positsioonil.

26.06 22:27 PM: Reporter: Rahandusminister süüdistab rahapesu kehvas uurimises prokuratuuri


26.06 22:25 PM: Loomaarst vastab: miks on kassil igemete peal mustad täpid?
Lemmiku lugejatele on avatud nõuandenurgake, kus loomaomanikel on võimalus esitada loomaarstile küsimusi oma neljajalgsete sõprade kohta. 

26.06 22:24 PM: Rämpstoidust toitumine halvendab juba 19-aastaste sperma kvaliteeti
Noortel ja tervetel meestel, kes toituvad pitsast, burgeritest, kartulikrõpsudest ja teistest töödeldud toitudest, on märgatavalt madalam spermatosoidide arv, kui värskema toidu eelistajatel. 

26.06 22:22 ERR: Riigireetur Deniss Metsavas avas intervjuus oma teo tagamaid
2018. aastal riigireetmise tõttu kinni peetud ja 15 aastaks vangi mõistetud Deniss Metsavas rääkis USA väljaandele The Atlantic antud intervjuus, kuidas venelased ta värbasid ja miks ta nende heaks infot edastama soostus.

26.06 22:20 PM: USA presidendi sõnul pole tema kõneluste sisu Putiniga ajakirjanike asi
USA president Donald Trump ütles ajakirjanikele, et ta kohtub Venemaa presidendi Vladimir Putiniga Jaapanis G20 tippkohtumise ajal, kuid kõneluste sisu pole nende asi.

26.06 22:14 PM: Juubelihõnguline leelopäev tõstab au sisse vanavanemate edasikantud laulupärandi
Laupäeval, 29. juunil toimub Värskas juba 1977. aastast alates iga kolme aasta järel aset leidev setode laulupidu Seto Leelopäev. Sel aastal toimub leelopäev käsikäes Seto Folgiga “Päri musi”.

26.06 22:13 ERR: Hindrek Pulk siirdub Prantsusmaa suurklubisse
Läinud hooajal Tartu Bigbanki meeskonda esindanud diagonaalründaja Hindrek Pulk teenis enda karjääri esimese välislepingu, liitudes Prantsusmaa hõbedaklubi Chaumontiga.

26.06 22:00 PM: Terry: Mitte keegi ei sobi Chelsea peatreeneriks paremini kui Lampard
Inglismaa jalgpallikoondise endise kapteni John Terry sõnul ei sobi mitte keegi paremini Londoni Chelsea jalgpalliklubi peatreeneriks kui Frank Lampard ning praegu on ideaalne aeg tal klubi juhtohjad haarata.

26.06 22:00 PM: Mart Raudsaar: üliinimese sünd
Äsja oli võidupüha. Selles kontekstis on paslik nentida, et suurem võimalus action’is edukas olla on ettevalmistatud ja hästi relvastatud sõduril. Nõnda peaks see olema ju igas eluvaldkonnas, kuid millegipärast sõidetakse meil sageli tuledest ette: tehke seda ja tehke toda ning eks me pärast vaata, kuskohast vahendeid saab. Kui saab.

26.06 21:55 ERR: Aktuaalne kaamera kell 21:00


26.06 21:49 PM: Metsloomaühing palub abi, et leida Lasnamäel kinni müüritud pääsupesad
Eesti Metsloomaühing palub inimeste abi, et leida üheksakorruseline maja, kus müüriti remondi käigus kinni pääsukeste pesad.

26.06 21:48 ERR: ETV spordisaade, 26. juuni
Saatejuht Anu Säärits.

26.06 21:41 PM: Ostrova Festivali esinejad on valitud publiku soovil
Juuli keskpaigas toimub maagilises Setomaa külas Ostrova Festival, mille esinejad on valitud publiku enda soovil.

26.06 21:40 ERR: Lüganuse sai uue vallavanema
Lüganuse tänasel volikogul valiti uueks vallavanemaks Viktor Rauam ja abivallavanemaks Enno Mägar.

26.06 21:34 PM: Taarka Pärimusteatri „Vanahunt“ etendub DRAAMA 2019 põhiprogammis
2018. aastal esietendunud Taarka Pärimusteatri suvelavastus „Vanahunt“  etendub 12.09.2019 Eesti Teatri Festival „Draama 2019“ programmis. Festival koondab oma kavasse Eesti parimad ja huvitavamad lavastused . See on esimene kord, kui festivalil etendub setokeelne lavastus. 

26.06 21:31 DELFI: Eesti ja mitme teise riigi esindajad Venemaad soosiva otsuse taustal: Euroopa Nõukogu tulevik on ohus
Euroopa Nõukogu Parlamentaarne Assamblee (ENPA) toetas Venemaa delegatsiooni õiguste taastamist. Eesti, Gruusia, Läti, Leedu, Poola, Slovakkia ja Ukraina delegaadid tegid ühisavalduse, kus mõistavad selle sammu hukka.

26.06 21:30 PM: Galerii: Eesti naiste hõbedane 3x3 korvpallikoondis saabus Tallinnasse
Eesti naiste 3x3 korvpallikoondis (Kadri-Ann Lass, Annika Köster, Merike Anderson, Janne Pulk) võitis Minskis toimuvatelt Euroopa mängudelt hõbemedali. Saadaval on galerii kodumaale jõudnud neidudest.

26.06 21:30 PM: Malluka suvi maal — kas Mallukast saab maainimene?
Maal on tuhat asja ajada, pole aega mahagi istuda! Mallu püüab kõike kaasa teha, kuid tuleb tunnistada, et lihtne see pole... Vaata, kas Mallukast saab maainimene tänasest «Malluka suvi maal» osast!

26.06 21:29 ERR: Eestist saab ainus EL-i riik, kes kallist lihasatroofiaravimit ei toeta
Eestist on peagi ainus Euroopa Liidu riikide seas, kus haigekassa ei toeta spinaalse lihasatroofia ehk SMA ravi Spinraza-nimelise ravimiga. Tegemist on kalli ravimiga, mille kompenseerimist hakkab haiglaravimite komisjon jälle arutama augustis.

26.06 21:26 PM: Galerii: MTA narkokoerad hakkavad tööd harjutama postipakkide keskel
Logistikaettevõte DPD Eesti ning Maksu- ja Tolliamet sõlmisid kokkuleppe, mille alusel hakkab Maksu- ja Tolliamet (MTA) oma narko- ja tubakakoerte treenimiseks kasutama DPD möödunud aastal valminud Jõhvi depood.

26.06 21:08 ERR: Warriorsi tähtmängijast Kevin Durantist saab vabaagent
Korvpalliliiga NBA klubi Golden State Warriorsi tähtmängija Kevin Durant jättis kasutamata võimaluse pikendada enda hooaja lõpus lõppenud lepingut, mis tähendab, et temast saab vabaagent.

26.06 20:36 ERR: Stoltenberg: Pärsia lahe piirkonnas tuleb pinged maha saada
NATO peasekretär Jens Stoltenberg ütles Brüsselis toimuval NATO kaitseministrite kohtumisel, et Pärsia lahe piirkonnas on praegu kõige tähtsam pingeid vähendada.

26.06 20:30 DELFI: VIDEO JA FOTOD | Viinis sai kortermaja gaasiplahvatuses viga üle kümne inimese. Hoone varises osaliselt kokku
Täna pärastlõunal toimus Viini südalinnas kuuekorruselises kortermajas plahvatus, kus sai raskelt viga neli inimest.

26.06 20:24 ERR: Ojamaa tööandja alustas kontrollmänge kindla kaotusega
Poola jalgpalli kõrgliigast lõppenud hooajal esiliigasse kukkunud Legnica Miedz pidas uue hooaja eel esimese kontrollmängu, kus jäädi võõrsil 1:4 alla esiliigas 12. koha saanud Opole Odrale.

26.06 19:55 DELFI: INTERAKTIIVNE KAART | Viimastel aastatel on Tallinnas olnud kuraditosin tulistamist, neist hulk lõppes mõne inimese surmaga
Tallinnas on aastatel 2011-2019 olnud 13 tulistamisjuhtumit, kus keegi on saanud raskelt viga või suisa surma.

26.06 19:52 ERR: ENPA taastas täielikult Vene delegatsiooni volitused
Euroopa Nõukogu Parlamentaarne Assamblee (ENPA) taastas kolmapäeval täielikult Vene delegatsiooni volitused.

26.06 19:46 ERR: Valgas selguvad motokrossi Euroopa meistrivõistluste finalistid
Eeloleval nädalavahetusel sõidetakse legendaarse Jaanikese krossirajal noorte EMX65 ja EMX85 klasside kirderegiooni viimane etapp, kus selguvad mõlemas klassis need kümme, kes pääsevad EM-finaali Tšehhis Loketis.

26.06 19:40 ERR: Viipekeelsed uudised


26.06 19:31 ERR: Eesti vanim kahemastiline kaljas alustas reise Kuressaare ja Abruka vahel
Eesti vanim ja ainus ennesõjaaegne kahemastiline kaljas Hoppet alustas kolmapäeval lustisõidureise Kuressaare jahisadama ja Abruka vahel.

26.06 19:27 ERR: Aktuaalne kaamera kell 18:30


26.06 19:11 ERR: Baranov aitas Beroe Aserbaidžaani kõrgliigaklubi vastu võidule
Teisipäeval kohtus Nikita Baranovi koduklubi Beroe sõprusmängus Aserbaidžaani jalgpalli kõrgliigaklubi FK Sabailiga, kellest oldi kindlalt üle.

26.06 19:07 ERR: Nordica endine juht: Eesti lennunduse peamisi vigu on sage strateegia muutmine
Eesti lennunduse üks suuremaid vigu on olnud iga paari aasta järel strateegia muutmine, ütles Nordica endine juht Jaan Tamm.

26.06 19:05 DELFI: Eestisse jõudsid liblikasoost pagulaste massid Põhja-Aafrikast
Tänavu juunikuus on siinmail nähtud tavatult palju ohakaliblikaid. Tegu on ränduriga, kes tuleb Eestisse Vahemere äärest.

26.06 18:53 ERR: Gazas elavad palestiinlased protestisid USA rahuplaani vastu
Tuhanded Gazas elavad palestiinlased protestisid ÜRO esinduse ees, avaldades meelt USA rahuplaani vastu.

26.06 18:50 DELFI: Relvadega seotud juhtumitest antakse politseile varasemast poole rohkem teada
Mullu teatati politseile keskmiselt neljal korral päevas mõnest relva- või relvataolise esemega seotud juhtumist, aasta varem saadi selliseid teateid keskmiselt kaks korda päevas.

26.06 18:46 ERR: Võru inimesed pole harjunud uue keskväljakuga
Eesti Arhitektide Liidu algatuse "Hea avalik ruum" üheks eesmärgiks on hoogustada kohalikku ettevõtlust ja elavda kultuurielu väikelinnades. 15 Eesti linna rajatakse uus keskväljak, kuid Võru linna näitel läheb enne aega, kui inimesed uue väljaku omaks võtavad.