Ilmateade

13.11
7...11 °C
14.11
8...13 °C
15.11
3...7 °C

EMHI

Uudised

16:01 PM: Hispaania sotsialistid ja Podemos leppisid valitsuses kokku
Hispaania sotsialistid ja vasakäärmuslik Podemos sõlmisid põhimõttelise kokkuleppe koalitsioonivalitsuse moodustamiseks, ütlesid erakondade juhid täna.

16:00 PM: Pildid: Veneetsias algas sel aastal sügisene üleujutus varem
Põhja-Itaalia kanalitelinnas Veneetsia on selle aasta sügisese vihmaperioodi esimene suurem üleujutus ning täna on oodata kõrgimat veetaset.

15:57 ERR: Tass ja Jurkatamm blokeerisid NCAA-s viskeid, aga punkte ei kogunud
USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis käisid läinud öösel korvpalliväljakul nii Matthias Tass kui Taavi Jurkatamm, kuid isiklikku punktiarvet ei suutnud avada kumbki.

15:56 ERR: Fondijuht peab Coop Panga IPO hinda panga kasvu jätkudes mõistlikuks
Investeerimisfondi Avaron Asset Management esindaja hindas teisipäeval avalikustatud Coop Panga aktsiate esmase avaliku pakkumise (IPO) hinnavahemikku mõistlikuks, kui panga senine kasv jätkub.

15:55 ERR: Kell 11 "Otse uudistemajast": Helle-Moonika Helme olukorrast võimuliidus
ERR.ee igakolmapäevases veebisaates "Otse uudistemajast" on sel nädalal külas riigikogu EKRE fraktsiooni aseesimees Helle-Moonika Helme.

15:55 ERR: Politseikoer Karma sai Eesti politsei sünnipäeval selga pidurüü
Täna tähistab 101. sünnipäeva Eesti politsei ning piduliku sündmuse puhul pandi ka politseikoerale lips ette.

15:52 PM: Klassiku sõiduproov: Maserati Ghibli (1997). Pärdiku järglane
Maserati Ghibli (1997) on sinivereline kupee, mis hoidis enne sajandivahetust enda käes seeriaautode erivõimsuse rekordit. Ta on hea närvikava korral tegus hobiauto kandidaat, eriti kui hambad lollikindlamate valikute soetamiseks on veel liialt nürid.

15:51 DELFI: Järviku endine nõunik Urmas Arumäe oli seotud üheksakümnendate lõpus hämara kinnisvaratehinguga
Maaeluminister Mart Järviku endine nõunik Urmas Arumäe astus ametist tagasi, kuna teda süüdistatakse võimalikus huvide konfliktis. See pole aga esimene kord, kui Arumäed on süüdistatud seostes kummaliste tehingutega.

15:47 PM: Alkopöörde mõju: alkoholiaktsiis laekub endiselt mühinal
Septembris tasuti maksu- ja tolliametile 654,2 miljonit eurot maksutulu, mida on 8,9 protsenti rohkem kui möödunud aasta samal kuul, seejuures tasuti alkoholiaktsiisi 18 miljonit eurot ehk 10,7 protsenti rohkem kui aasta varem.

15:47 ERR: Märt Koik: mul on see probleem, et pole filtrit eriti
ETV2 satiirisaade "Ongi Koik" on alustanud uut hooaega. Koomik Märt Koik kirjeldas Vikerraadios, mismoodi saate teemavalik ja teravad naljad sünnivad.

15:41 ERR: Järviku kasutamata jäetud VIP-ruum lennujaamas maksis ligi 400 eurot
Reedel Hiina-visiidilt saabunud ja ajakirjanikke vältida lootnud maaeluminister Mart Järviku tarbeks Tallinna lennujaamas reserveeritud, kuid hiljem siiski kasutamata jäetud VIP-ruumi rentimine läks maksma ligi 400 eurot.

15:39 PM: Austraalia ralli ärajäämine luhtas Tänaku võimalused WRC-sarja rekordi purustamiseks
Ott Tänak ja Martin Järveoja oleksid võinud end autoralli MM-sarja ajalukku kirjutada kui ühel hooajal enim punkte teeninud võistlejad, kuid Austraalia ralli ärajäämine kustutas võimaluse rekordit Sebastien Ogier'lt üle võtta. 

15:36 ERR: Rahvusatlase koostaja: mõnda kaarti on ka lihtsalt ilus vaadata
Klassikaraadio saates Delta oli külas Eesti esimese rahvusatlase koostaja, Tartu Ülikooli Eesti geograafia dotsent Taavi Pae, kes rääkis, mida atlase 500 kaardi hulgast leida võib. Ta märkis, et idee rahvusatlase tegemiseks on juba väga vana ja tunnistas, et nad on selle koostamisel käitunud väga vabalt. Teiste hulgas leiab atlasest siidile trükitud ja ristpistes kaarte, mida on ka lihtsalt ilus vaadata.

15:30 ERR: Alates 2021. aastast seatakse normid süsinikuheite muutustele ka Eesti metsamaal
Alates 2021.

15:27 PM: Mihhail Lotman: miks ma vajutasin Urmas Reitelmanni valimisel «kollast»?
Semiootik ja riigikogu liige Mihhail Lotman (Isamaa) kirjutab oma blogis, miks ta ei hääletanud Urmas Reitelmanni Euroopa Nõukogu Parlamentaalse Assamblee (ENPA) Eesti delegatsiooni liikmeks saamise poolt. 

15:26 ERR: Selgusid uue purjetamisvõistluse Eesti tiimi esimesed liikmed
Jalgpalli MM-ist inspireeritud uudse purjetamisvõistluse SSL Gold Cup (Rahvuste Kuldkarikas) Eesti tiimi pääsesid esimestena Toomas Tõniste ja Peter Šaraškin. Kaks esimest liiget nimetas võistkonda kapten Tõnu Tõniste. Eesti hakkab 2021. aasta sügisel Šveitsis toimuvatel võistlustel püüdma parima purjetamisriigi tiitlit, kusjuures võistkond moodustatakse nii paadiklasside ülese pingerea kui kapteni valikute põhjal.

15:25 ERR: Riigikogu Isamaa fraktsiooni juhi Priit Sibula hinnangul peaks maaeluminister Mart Järvik võtma poliitilise vastutuse
Riigikogu Isamaa fraktsiooni juhi Priit Sibula hinnangul peaks EKRE-sse kuuluv maaeluminister Mart Järvik võtma puhkenud skandaalis poliitilise vastutuse.

15:25 ERR: Hong Kongis jätkusid ka täna meeleavaldused, märulipolitsei kasutab nende laialiajamiseks pisargaasi ja kummikuule
Hong Kong ärkas täna keset eilsete rahutuste tekitatud kaost.

15:25 PM: Fotod: politsei tähistas aastapäeva talisupeldes
Täna kell 12 võtsid Politsei lõunaprefektuuri politseinikud koos Tartu taliujujatega Emajões Lodjakoja juures mõõtu, kui läbiti 101 vesist meetrit.

15:25 ERR: Arvustus. Toores, jõuline ja enneolematu Kim Gordon
Uus album Kim Gordon "No Home Record" (Matador) 8/10

15:24 DELFI: Moldova valitsusele avaldati parlamendis umbusaldust
Moldova parlament avaldas täna valitsusele umbusaldust, mis ähvardab tuua riiki taas ebastabiilsust ja segadust vaid viis kuud pärast läänemeelse peaministri Maia Sandu ametisse astumist lubadusega võidelda korruptsiooni vastu.

15:23 PM: Venemaa ehitab maailma üht suurimat näotuvastusvõrgustikku
Võimud kavatsevad ühendada lähiaastatel näotuvastustarkvaraga 200 000 Moskva turvakaamerat, mida võidakse kriitikute sõnul kasutada meeleavalduste ohjeldamiseks. 

15:22 PM: Analüüs soovitab avalikku teenistusse värvata rohkem teisest rahvusest inimesi
Rahandusministeeriumis koostatud analüüs soovitab avalikku teenistusse värvata rohkem teisest rahvusest inimesi, eriti nooremaid, kuna nende eesti keele oskus on parem.

15:20 ERR: Raadiouudised (12.11.2019 15:00:00)


15:17 PM: Värske treiler: Kas nüüd meeldin teile? «Siil Sonic» ei näegi enam košmaarne välja
Paramount Pictures avaldas täna kauaoodatud ametliku treileri kuulsa SEGA kangelase Siil Sonicu filmile, mis sel suvel suure skandaaliga ümbertegemisele läks. 

15:15 PM: Dopinguvastases võitluses algab uus ajastu
5.-7. novembril 2019 toimus Poolas Katowices Maailma Antidopingu Agentuuri WADA 5. maailmakonverents World Conference on Doping in Sport. Konverentsil osales kokku enam kui 1500 antidopingu valdkonnaga tegelevat eksperti ja spetsialisti erinevatest valitsusasutustest ja spordiorganisatsioonidest, sportlaste ja meedia esindajaid. 

15:13 ERR: Teadlased: maailm pole elektriautode ümbertöötlemiseks valmis
Ennustuste kohaselt lisandub järgmise kümnendi lõpuks igal aastal teedele enam kui sada miljonit elektriautot. Briti teadlaste ülevaateartikkel viitab, et uute akude ümbertöötlemiseks kasutatavad tehnikad ei pea revolutsiooniga sammu. See võib viia nii materjalide nappuse kui ka tekkivate jäätmete hüppelise kasvuni.

15:10 DELFI: Karilaiu hinnangul võib Järviku osas lahendus tulla juba täna õhtul
Keskerakonna, EKRE ja Isamaa juhid otsivad maaeluminister Mart Järviku küsimuses lahendust ja otsus võib tulla juba kas teisipäeva õhtul või kolmapäeva hommikul, ütles Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid. Riigikogu Isamaa fraktsiooni esimees Priit Sibul nii kiiret selguse saabumist ei usu, vahendab ERRi uudisteportaal.

15:10 PM: Edward Lucas: NATOt tuleb parandada, mitte rünnata
NATO läheneb eelseisvale tippkohtumisele hirmuärevusega, ja seda mitte võimalike vastaste, vaid oma sõprade käitumise tõttu, kirjutab BNSi kolumnis Briti ajakirjanik Edward Lucas. 

15:09 ERR: FOTOD | Austraalia metsapõlengud on rallipargi muutnud kummituslinnaks
Autoralli MM-hooaja viimane etapp Austraalias jäeti riigi idaosa laastavate metsapõlengute tõttu ära.

15:08 PM: Von der Leyen soovib välispoliitikas aktiivsemat EL-i
Peatselt ametisse astuv Euroopa Komisjoni uus president Ursula von der Leyen ärgitas täna Euroopa Liitu välispoliitikas aktiivsemat rolli etendama ja ütles, et tema tahaks näha rohkem väljapoole vaatavat EL-i.

15:07 PM: Astroloog Pavel Globa nimetas tähemärgid, kellele toob õnne novembri teine pool
Tunnustatud Venemaa astroloog Pavel Globa on välja toonud need tähemärgid, kellele novembrikuu teine pool toob häid uudiseid.

15:05 PM: Tallink asutas Leedus Burger Kingi avamiseks firma
Balti riikides globaalse kiirtoiduketi Burger King frantsiisiõigusi omav Tallink Grupp asutas Leedus ettevõtte.

15:03 PM: Siseministeeriumi asekantsler Raivo Küüt vahetas Helme Solmani vastu
Rahvastikuminister Riina Solman otsustas täna siseministeeriumi rahvastiku-, kodanikuühiskonna- ja perepoliitika asekantsleri ametisse nimetada Raivo Küüdi.

15:02 PM: Osa vene ajaloolase poolt tapetud üliõpilase surnukehast leiti Peterburi jõest
Venemaa tuntud ajaloolane Oleg Sokolov tappis üliõpilasest kallima Anastassia Ještšenko, kelle surnukeha osa leiti nüüd Peterburis asuvast jõest.

14:55 DELFI: Raivo Küüdist saab siseministeeriumi asekantsler
Isamaasse kuuluv rahvastikuminister Riina Solman nimetas täna siseministeeriumi rahvastiku-, kodanikuühiskonna- ja perepoliitika asekantsleri ametisse endise politsei- ja piirivalveameti peadirektori Raivo Küüdi.

14:54 PM: Žalgirise abitreener valiti Leedu korvpallikoondise peatreeneriks
Leedu korvpalliliit valis meeste koondise uueks peatreeneriks Kaunase Žalgirises Šarunas Jasikeviciuse abilisena töötava Darius Maskoliunase.

14:53 ERR: Solman nimetas rahvastiku- ja perepoliitika asekantsleriks Raivo Küüdi
Rahvastikuminister Riina Solman otsustas nimetada siseministeeriumi rahvastiku-, kodanikuühiskonna- ja perepoliitika asekantsleri ametisse endise politseijuhi ja varem sisejulgeoleku- ja migratsioonipoliitika asekantslerina töötanud Raivo Küüdi.

14:48 PM: Berliinis toimuvad kolmandad Eesti filmipäevad
Berliinis kinos Sputnik toimuvad 16. ja 17. novembril kolmandad Eesti filmipäevad. Tänavu on filmipäevade kavas mängufilmid «Portugal», «Tuliliilia» ja «Skandinaavia vaikus», loodusfilm «Tuulte tahutud maa» ning  dokumentaalfilm «Ahto».

14:45 PM: Leetritevastane vaktsiin osutus veel tõhusamaks
Ajakirjas Science ilmunud rahvusvahelisest uuringust selgus, et leetritevastane vaktsiin kaitseb ka muude infektsioonide eest, samas kui leetrite läbipõdemine muudab keha neile just vastuvõtlikuks. 

14:43 ERR: Eesti kohtunikud mõistavad neljapäeval õigust EM-valikmängus
Eesti jalgpallikohtunikud on sel nädalal ametis EM-valiksarjas, kui meie õigusemõistjad teenindavad neljapäeval Albaania – Andorra meeste koondiste kohtumist.

14:39 DELFI: Kõik kolm 2024. aasta Euroopa kultuuripealinna on selgunud
Kolmandaks 2024. aasta Euroopa kultuuripealinnaks valiti Austria väikelinn Bad Ischl. Lisaks on 2024. aastal Euroopa kultuuripealinnad Tartu ning Norra linn Bodø.

14:38 DELFI: Kallastel tulistas mees oma naist õhkrelvast
Ööl vastu tänast tipnes Kallastel üks tüli sellega, et vanem mees tulistas õhkrelvast oma naist, kellega läks riidu ühise vägijoogi pruukimise ajal.

14:37 PM: Sellest tavalisest materjalist on kiirelt saamas arhitektide lemmik
Sisekujundusmaailmas on ilma tegemas uus tegija. Pealtnäha tavaline materjal on arhitektide seas kiirelt populaarsust kogumas.

14:35 ERR: Kirke Karja: muusikahariduse teema valmistab südamevalu
Eesti Jazzliit on organisatsioon, mis on meie jazz'ipeenraid rohinud, kastnud ja väetanud juba 15 aastat. Väikese juubeli künnisel valiti Jazzliidule värske juhatus, mille tegevust suunab juhatuse esimees, pianist-helilooja Kirke Karja. Ajakirjas Muusika tegi temaga intervjuu Joosep Sang.

14:34 ERR: Riigi esikohtunik tahaks suured kohtuasjad kiiremaks muuta
Riigikohtu esimees Villu Kõve muretseb mahukate kohtuasjade pärast, mis ei jõua mõistliku aja jooksul otsuseni. Ehk on praegune võistlev protsess liiga teatraalne ja liiga kurnav, küsib ta.

14:33 ERR: Kell 21.40 "Esimeses stuudios" maaeluminister Mart Järvik
ETV saates "Esimene stuudio" on teisipäeval intervjueeritavaks maaeluminister Mart Järvik.

14:31 ERR: ETV oli ka oktoobris vaadatuim telekanal, TV3 astub Kanal 2-le kandadele
ETV oli ka oktoobris vaadatuim telekanal, olles tabelis trooninud juba üle kahe aasta. Vaadatavuselt oli napilt teisel kohal Kanal 2, millele pakkus tugevat konkurentsi TV3.

14:29 DELFI: Päästeamet ja Elektrilevi andsid riigikogulastele ülevaate Kagu-Eestit räsinud tormist
Riigikogu Kagu-Eesti toetusrühm kohtus täna päästeameti ja Elektrilevi esindajatega, et saada ülevaade Kagu-Eestit räsinud tormi tagajärgedest ja selgitada, milliseid puudusi sellega seoses esines.

14:28 ERR: Selgus kolmas 2024. aasta Euroopa kultuuripealinn
Teisipäeval selgus kolmas, seni veel otsustamisel olnud 2024. aasta Euroopa kultuuripealinn. Vastavalt reeglitele tuleb see linn Austriast, kus võitjaks ostus väikelinn Bad Ischl. Lisaks on 2024. aastal Euroopa kultuuripealinnad Tartu ning Norra linn Bodø.

14:26 PM: Meeleavaldajad sulgesid osaliselt Hongkongi kesklinna
Meeleavaldajad on osaliselt tõkestanud transpordi Hongkongi kesklinnas ning pingete kasvades on suletud paljud koolid.

14:24 PM: Pool aastat katkisena seisnud Auvere elektrijaam lükati tööle
Kuna plaanitust pikemaks veninud ja maist seisva Auvere elektrijaama garantiihooldus mõjutas negatiivselt Eesti Energia kolmanda kvartali majandustulemust, soovis rahandusminister Martin Helme saada otseallikast ülevaate tööde hetkeseisust.

14:23 PM: Miks jäeti WRC-ralli ära ehk milline on olukord Austraalias?
Täna teatasid WRC-sarja korraldajad, et Austraalias Uus-Lõuna-Walesi osariigis toimuma pidanud MM-ralli jäetakse ära. Olukorda Austraalia idarannikul analüüsides on selge, et tegu oli ainuvõimaliku otsusega.

14:23 DELFI: Jüri Luik võttis Ursula von der Leyenilt teatepulga üle
Kaitseminister Jüri Luik võttis täna Ursula von der Leyenilt üle Euroopa Rahvapartei (EPP) kaitseministrite eesistumise.

14:22 PM: Otseülekanne: ümarlaual arutletakse diabeediravi tuleviku üle
Eestis on tõusev trend üha nooremate inimeste ülekaalulisus, mis seab ohtu nende tervise, kergitades ka diabeediriski oluliselt. Diabeediravi tuleviku üle arutletakse diabeediümarlaual, mida saad vaadata otse homme, 12. novembril, algusega kell 13.

14:19 DELFI: FOTOD | Tormilõksus rongi teed puhastanud nelja kangelast premeeriti uute mootorsaagidega
Eesti Raudtee ja Elroni esindajad käisid täna tänamas nelja kangelast, kes Lõuna-Eestis laamendanud tormi lõksu jäänud rongi hätta ei jätnud ja vabatahtlikult sõiduvahendi teeraja langenud puudest puhastas.

14:19 ERR: Huko Aaspõllu: apteegireform on läbi kukkunud
Kõigile on selge, et järgmise aasta aprillist jõustuma pidav reform, mis võimaldaks apteeke omada vaid kõrgharitud proviisoritel, viis aastat tagasi seadusesse vormunud ajakavas ei jõustu. Selle asemel, et aega juurde anda või plaanitavat reformi kosmeetiliselt siluda, tuleks apteegiturg oluliselt vabamaks lasta, sedastab Huko Aaspõllu Vikerraadio päevakommentaaris.

14:15 ERR: Suri Tallinna loomaaia 14-aastane emalõvi Xylitol
Tallinna loomaaed teatas, et loomaaia asukate seast on lahkunud emane india lõvi Xylitol ehk Ksjuša.

14:14 PM: Maggie Reilly annab Tallinnas kontserdi
Järgmise aasta oodatuim naistepäevakontsert toimub 8. märtsil Alexela Kontserdimajas kui lavale astub Šoti päritolu lauljatar Maggie Reilly, kes on ennast publiku südametesse laulunud Mike Oldfieldi surematute hittidega «Moonlight Shadow» ja «To France».

14:10 ERR: Vesso võitis Saksamaal toimunud maadlusturniiri
Saksamaal Berliinis toimunud rahvusvahelisel naistemaadluse turniiril tulid eestlannad juunioride arvestuses auhinnalistele kohtadele.

14:10 ERR: Tänaku pressiesindaja: meie oleme napilt ohupiirist väljas
Autoralli MM-sarja hooaja viimane etapp ehk Austraalia ralli jääb laialdaste metsa- ja maastikupõlengute tõttu ära. Ott Tänaku pressiesindaja Henri Rump rääkis, et Toyota tiim oli algusest peale seda meelt, et mõistlikum oleks ralli ära jätta.

14:07 PM: Macroni arvates on globaalne poliitsüsteem seninägematus kriisis
Globaalne poliitiline süsteem on enneolematus kriisis, mis vajab uut tüüpi liite ja koostööd, ütles Prantsuse president Emmanuel Macron täna.

14:05 PM: Pensionireformi mõju: Swedbank tõmbas Eesti investeeringutele pidurit
Swedbank ei plaani seoses pensionisüsteemi kavandatavate muudatustega ühtegi teise samba pensionifondi sulgeda, kuid pensionivara investeeritakse kohalikku majandusse varem plaanitust siiski vähem.

14:03 DELFI: Rahvusvahelise jäätmeveo nõuete rikkumine päädis kriminaalmenetlusega
Keskkonnainspektsiooni ning maksu- ja tolliameti töötajad pidasid oktoobri alguses Tallinna reisisadamas kinni Soomest tulnud veoki, millega toodi Eestisse ebaseaduslikult ehitus- ja lammutusjäätmete sildi all sortimise tulemusena tekkinud sorteerimisjääki.

14:02 DELFI: Suurbritannia leiboristliku partei vastu toimus küberrünnak
Suurbritannia leiboristlik partei teatas, et nende digitaalplatvormide vastu on toimunud keerukas ja ulatuslik küberrünnak, mis aga tänu tugevale turvasüsteemile ebaõnnestus ja mingitele andmetele ligi ei pääsetud.

14:02 PM: Ootamatu vaatlus: Gruusias loendati herilaseviusid rohkem, kui neid teati üldse olevat
Tartu Ülikooli doktorandil õnnestus Batumi linna lähedal osaleda linnuvaatluses, mille jooksul nähti üht linnuliiki rohkem kui neid üldse teati olevat, kirjutab linnuökoloog Marko Mägi portaalis linnuvaatleja.ee.

13:56 PM: Alar Varraku boss ei kritiseeri treenerit, vaid mängijaid
Korvpallitreener Alar Varraku hooaja algus Venemaa Superliiga klubis Jekaterinburgi Ural pole olnud roosiline - üks võit ja viis kaotust. Urali president, nimekas Stanislav Jerjomin selgitas ajalehele Izvestia antud intervjuus olukorda ega pildunud eestlasest juhendaja suunas õieti kriitikanooli.

13:55 PM: Linnateatri vanim lavastus jõuab 150. mängukorrani
Kolmapäeval, 13. novembril astub Tallinna Linnateatri lavastus «Karin. Indrek. Tõde ja õigus. 4.» publiku ette 150. korda. Ümmarguse etenduste arvu täitumise puhul avatakse teatrimajas näitus ning esitletakse Pille-Riin Purje värsket raamatut «Vesiroos ja Paas».

13:48 ERR: Noortebändi finaalis esinevad erikülalistena Duo Ruut ja Púr Múdd
Sel neljapäeval toimub Vabal Laval Noortebänd 2019 finaalgala. Lisaks viiele finalistile, astuvad erikülalistena lavale eelmise aasta võitjabänd Duo Ruut ja rahvusvaheliselt tuntust koguv ansambel Púr Múdd koos Andreas Poomiga.

13:46 ERR: Batumis loendati herilaseviusid rohkem, kui neid teati üldse olevat
Mitmete linnuliikide ränne jääb kergesti silma. Näiteks suuri hane- või sookureparvi märkame sügisel sageli, teravam silm suudab kerge vaevaga ka värvuliste parvi näha. Rännet on hea jälgida rannikul, sest sedamööda suunduvad paljud linnud lõunasse. Kuigi röövlinnud reeglina parvi ei moodusta, on siiski piirkondi, kus nad rände ajal koonduvad.

13:37 ERR: Ukraina – Eesti kohtunikuks on Barcelona ja Reali mänge vilistanud mees
Eesti meeste jalgpallikoondist ootab neljapäeval ees maavõistlus Ukrainaga. Zaporižžjas toimuvat kohtumist teenindavad Hispaania kohtunikud.

13:34 DELFI: Eesti päritolu vene näitleja ja lavastaja Julia Aug tundis Peterburis oma noore elukaaslase tapnud ja tükeldanud ajaloolast
Endine Eesti kodanik, näitleja ja lavastaja Julia Aug teatas Facebookis, et tundis ajaloolast ja Peterburi Riikliku Ülikooli dotsenti Oleg Sokolovi, kes tappis 9. novembril 24-aastase naise, oma elukaaslase ja õpilase, ning tükeldas tema laiba.

13:23 PM: Onkoloog selgitab, miks tekib vähk ja kuidas sellest hoiduda
Suurimad ohud Eesti meeste tervisele on südamehaigused ja vähk. Onkoloog Helis Pokker annab ülevaate Eesti meeste vähki haigestumisest ning jagab nõu, kuidas mehed oma tervise ees hoolt kanda võiksid.

13:20 ERR: Vipsiga seostatud Toro Rosso avaldas järgmise hooaja sõitjad
Vormel-1 MM-sarjas sõitev Red Bull ja tütartiim Toro Rosso andsid teisipäeval teada, et järgmisel hooajal sõidavad nende eest samad mehed, kes kuuluvad võistkondadesse ka praegu.

13:17 PM: Panathinaikose omanik möllab taas: mängijatel pole mune, et vabandada!
Ateena Panathinaikose korvpalliklubi omanik Dimitris Giannakopoulos on lühikese süütenööriga mees. Markantseima näitena käskis ta mõne aasta eest meeskonnal Istanbulist pärast kaotatud mängu bussiga koju sõita.

13:10 ERR: Tallinn feat. Reval nr 2 tuleb Bachi ja prantsuse barokiga
Jutt ajakirjast Muusika nr 11/2019.

13:07 PM: Jurist selgitab: mida teha, kui vanemad ei jõua kokkuleppele, kas laps vaktsineerida või mis kooli ta saata
Mida teha juhul, kui vanemad ei saa omavahel kokkuleppele selles, kas last vaktsineerida või millisesse kooli ta saata? Mis on hooldusõigus ja mis on ainuotsustusõigus? Neid asju selgitab vandeadvokaat Karina Lõhmus-Ein.

13:03 PM: Kellerteatris esietendub «Kodukäijad» ja esitletakse Indrek Hargla uut romaani
Sel pühapäeval, 17. novembril jõuab Kellerteatris lavale uuslavastus «Kodukäijad», mis koosneb kirjanik Indrek Hargla spetsiaalselt Kellerteatrile kirjutatud kahest lühinäidendist «Phosphorus» ja «Nõia tütar». Esitlusel mängib ansambel Rondellus.

13:02 PM: «20midagi» Hensugustaga: kuidas meelelahutusmaailmas endaks jääda
Tere tulemast kuulama Postimehe «20midagi» taskuhäälingut. See on saade tegijatest inimestest, kes töötavad maailma mingis suunas muutmiseks. 

13:02 ERR: Karilaiu hinnangul võib Järviku osas lahendus tulla veel teisipäeva õhtul
Keskerakonna, EKRE ja Isamaa juhid otsivad maaeluminister Mart Järviku küsimuses lahendust ja otsus võib tulla juba teisipäeva õhtul või kolmapäeva hommikul, ütles Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid. Riigikogu Isamaa fraktsiooni esimees Priit Sibul nii kiiret selguse saabumist ei usu, kuid jätab lahenduse leidmise, nagu Karilaidki, peaministri kanda.

13:01 PM: Andrei Piontkovski: Macron ja Trump on langenud Putinist sõltuvusse
Praegu USAs elav Vene politoloog ja publitsist Andrei Piontkovski paneb Prantsusmaa presidendile Emmanuel Macronile tema viimaste kuude Moskva-suunaliste avalduste valguses karmi diagnoosi.

13:01 PM: Video: Šveitsis maksti käekella eest rekordilised 28 miljonit eurot
Šveitsi luksuskellade firma Patek Philippe’i kell müüdi oksjonimaja Christie’s heategevusoksjonil 31 miljoni Šveitsi frangi (28 miljoni euro) eest.

13:00 PM: DPD toob pakiautomaadid suuremate ärihoonete juurde
Kui seni on pakiautomaate enamasti kaubanduskeskuste lähedusse paigaldatud, siis nüüd kavandatakse pakiautomaate üha rohkem ka suuremate ärihoonete juurde, vahendas DPD.

12:57 ERR: Tallinn ei toeta ühtsele eestikeelsele õppele üleminekut ja lasteaia kohatasu kaotamist
Tallinna linnavalitsus ei toeta Reformierakonna esitatud eelnõud, millega oleks alates lasteaiast alustatud viieaastast üleminekut ühtsele eestikeelsele õppele ning sama eelnõuga oleks pealinnas kaotatud ka lasteaia kohatasu.

12:55 PM: Vangistatud kirjanike päeval tuletatakse meelde neid, kelle sõna ei ole vaba
15. november on üleilmne vangistatud kirjanike päev. Eesti PEN korraldab sel puhul kell 18 Eesti Kirjanike Liidus vangistatud kirjanike õhtu.

12:54 DELFI: Justiitsministeerium sai Norralt ja Euroopa Majanduspiirkonnalt 4,7 miljonit eurot noorte õigusrikkumiste vähendamiseks
Norra ja Euroopa Majanduspiirkond eraldasid justiitsministeeriumile 4,7 miljoni eurot selleks, et vähem noori satuks õigusrikkumiste nõiaringi.

12:53 PM: Briti Tööparteid tabas valimiste eel ulatuslik küberrünnak
Ühendkuningriigi peamine opositsioonierakond Tööpartei teatas täna, et teda tabas ulatuslik küberrünnak, mis pidurdas osa tema valimiskampaaniast.

12:48 ERR: Kristin Kuuba võitis Bundesligas kaks kohtumist
Eesti parim naissulgpallur Kristin Kuuba (Tartu SPK Triiton) tegi läinud nädalavahetusel oma Bundesliga klubi eest kaasa neljas mängus ning võitis neist kaks.

12:44 PM: Peaminister Jüri Ratas tutvus lagunemisohus Keri tuletorni seisukorraga
Peaminister Jüri Ratas, majandus- ja taristuminister Taavi Aas ja veeteede ameti peadirektor Rene Arikas käisid täna Keri saarel ajaloolise tuletorni seisukorraga tutvumas.

12:43 PM: Elektriautosid kasutab nullilähedane protsent eestlastest
Eesti elanikest kasutab elektriautosid jätkuvalt nullilähedane protsent inimesi, kuid kui auto vahetamiseks läheb, siis kaalub nende soetamist mõnevõrra suurem osakaal rahvast, selgub värskest uuringust.

12:42 PM: Tänavune komeet Albon jätkab Red Bullis ka järgmisel aastal
Red Bulli vormelimeeskond kinnitas järgmise aasta teiseks sõitjaks tiimi praegugi esindava Alexander Alboni.

12:37 DELFI: Hispaania Málaga lennujaamas tabati Tallinna teel olnud 16 kilo marihuaanat
Hispaania tsiviilkaardivägi tabas Málaga-Costa del Soli lennujaamas 16 kilogrammi marihuaanat, mis kavatseti lennukiga Tallinna tuua. Vahistati Itaalia kodanik.

12:35 PM: Korruptsioonivaba Eesti TTÜ teatest: kui pole selgetnägija, ära susserdamisest räägi?
Möödunud reedel kinnitas TTÜ pressiteates, et lõpetab kõik uurimised seoses Nurkse skandaaliga. Sealhulgas ründas rektor Jaak Aaviksoo pressiteates vilepuhujat, väites, et tema käitumine polnud kooskõlas tema töölepingujärgse lojaalsukohustusega. Korruptsioonivaba Eesti tegevjuht Carina Paju leiab, et sellised sõnumid on äärmiselt küsitavad.

12:32 PM: Häda käte pärast: küll värisevad, küll surevad
Käed võivad mõnikord tekitada ääretult palju vaeva ja valu. Värisevate käte tõttu võib olla kohvikus kohvitamine tõeline kunsttükk, käte suremistunne aga muutub tihti painavaks valuks. Mõlemal juhul on oluline teada probleemi põhjust, mitmel juhul on olemas tõhus ravi, räägivad neuroloogid Katrin Gross-Paju ja Ulvi Thomson.

12:31 PM: Austraalia maastikupõlengud ohustavad miljonilinn Sydneyt
Austraalia idaosas lõõmab viimase seisuga üheksa hädaolukorra tasemel põlengut, mis ohustavad ka 4 miljoni elanikuga Sydney linna. Praeguseks on leegid hävitanud suurema maa-ala, kui terve eelmise põlenguhooaja jooksul kokku.

12:29 PM: Kohus mõistis Signe Lahteini surma põhjustanud mehe tingimisi vangi
Tartu Maakohus tunnistas täna Türgi Vabariigi kodaniku süüdi liiklusnõuete ja sõiduki käitusnõuete rikkumises ettevaatamatusest, mille tagajärjel hukkus tuntud telesaate «Kodutunne» saatejuht Signe Lahtein.

12:29 PM: Eesti perepank sisenes Saksamaa ja Austria turule
Holm Bank sõlmis koostöölepingu Euroopa hoiuste kaasamise platvormiga Raisin ning alustas tähtajaliste hoiuste pakkumist Saksamaa ja Austria klientidele.

12:25 ERR: Kolm Eesti kulturisti jõudsid MM-il esikümnesse
Araabia Ühendemiraatides peeti eelmisel nädalal maailmameistrivõistlusi kulturismis. Kohal oli ka Eesti delegatsioon ning olgugi, et Ott Kiivikas amatööride konkurentsis enam ei võistle, pole kohad esikümnes mingisugune haruldus.

12:24 DELFI: VIDEO | Martin Helme: Kingo ja Kuusik võeti maha fabritseeritud süüdistustega
Eile ütles Martin Helme (EKRE), et Mart Järvik oleks juba kolmas minister, kes "fabritseeritud süüdistustega" maha nokitakse. Ta lisas, et Marti Kuusiku osas esitatud kahtlustus pole kuhugi jõudnud. See ei vasta tõele.

12:24 ERR: Tulekul otseülekanded: konverents "Ühine keel - lõimumine ühiskonnas läbi mitmekeelsuse"
Sel neljapäeval ja reedel korraldab Integratsiooni Sihtasutus koostöös kultuuriministeeriumiga rahvusvahelise lõimumisalase konverentsi "Ühine keel - lõimumine ühiskonnas läbi mitmekeelsuse". Portaalis ERR.ee näeb mõlema konverentsipäeva ettekandeid otsepildis.

12:23 PM: Pildid: Eesti piirivalvurid leidsid Vahemere saarelt taas paaditäie põgenikke
Euroopa Liidu ühisoperatsiooni raames Vahemerel patrullivad Eesti piirivalvurid avastasid esmaspäeval Kreekale kuuluvalt Kalymnose saarelt kaljude vahelt 24 inimest, kes olid sinna saabunud tõenäoliselt paadiga Türgist.