Ilmateade

14.12
0...4 °C
15.12
0...5 °C
16.12
0...5 °C

EMHI

Uudised

02:55 PM: Euroopa Ülemkogu jõudis kokkuleppele üleminekus süsinikuneutraalsele majandusele aastaks 2050
Euroopa Liidu liidrid saavutasid ööl vastu reedet ilma Poola nõusolekuta kokkuleppe üleminekus süsinikuneutraalsele majandusele aastaks 2050. 

02:11 DELFI: VIDEO | Pettunud Londoni valija: Inglismaa on väike saar ja peab olema osa millestki suuremast
Põhja-Londonis The Lexingtoni nimelises pubis peetakse valimispidu. Seal kogunevad peamiselt leiboristide toetajad, kes on olukorra üle tõsiselt mures.

01:47 PM: Uus-Meremaal on vulkaani kraatrist ära toodud kuus surnukeha
Uus-Meremaa Valgesaare seismiliselt aktiivse vulkaani kraatrist on ohtliku sõjaväe päästemissiooni käigus ära toodud kuus surnukeha, teatasid ametnikud reedel.  

01:16 PM: Ühing: ühistranspordi juhtide alampalk tõuseb kolme aasta jooksul kokku pea kolmandiku võrra
Autoettevõtete Liit ning Transpordi Ametiühing avalikustasid kaasamise eesmärgil planeeritult 2020. aasta aprillist kehtima hakkava sõitjateveo üldtöökokkuleppe projekti, millega soovitakse tõsta ühissõidukijuhtide alampalga miinimumi ettevaatavalt kolmeks aastaks. 

00:23 PM: Lävepakuküsitlus: Johnson tüürib võimsa võidu suunas
Ühendkuningriigis peetakse täna erakorralised parlamendivalimised, millega peaminister Boris Johnson loodab saavutada parlamendienamuse Brexiti lõpule viimiseks. 

00:05 DELFI: President Kaljulaid Varssavis: ÜRO julgeolekunõukogus ootab ees raske töö
ÜRO julgeolekunõukogus sünnib valdav enamik otsuseid ühel häälel, veto on vastupidi arvatule pigem harv juhus.

00:05 DELFI: PEAMINISTRIUURING | Järviku-Lemetti skandaal, varuplaan ja kasin eelarve ei murendanud Ratase toetust
Peaminister Jüri Ratas on endiselt suure edumaaga kõige eelistatum parteijuht valitsust juhtima.

00:05 DELFI: „Ma eelistan Brexitit ebakindlusele" ehk kohtumine Briti keskmise valijaga
81-aastane Brian põhjendas peaministri poolt hääletamist sellega, et riigis on liiga palju välismaalasi.

00:05 PM: Martin Paasoja: vaimselt on raske pingil istuda
Tallinna Kalev/Cramo korvpallimeeskond on hooaega alustanud tublilt, VTB Ühisliigas on kümnest mängust saadud viis võitu. Eesti-Läti liigas on Eesti esindusklubil üheksa kohustusliku võidu kõrval kaks allajäämist lõunanaabritele: oktoobris Jurmalale ja novembris Ogrele.

00:02 PM: Eesti koondise murdmaasuusataja: Kurta pole mõtet, see ei aita
Ajal, mil Eesti suusasporti on räsinud dopinguskandaal ja siinsete atleetide tingimused on varasemast nigelamad, tuleb säilitada positiivne hoiak: hala ja virin ei vii kuhugi. Kui tulevad head tulemused, naasevad ka toetajad – seda usub murdmaasuusataja ­Alvar Johannes Alev, kes teeb sel nädalavahetusel hooaja ava­stardi maailmakarikasarjas.

00:01 PM: USA katsetas Vaikse ookeani kohal ballistilist raketti
USA õhujõud tulistasid neljapäeval Californias asuvast sõjaväebaasist Vaikse ookeani suunas välja maismaal baseeruva ballistilise raketi osana teisest sedalaadi katsetusest vähem kui kolme kuu jooksul. 

00:01 PM: Tallinna Sadam tahab Läti transiidisegadusest võita
Läti oligarhi Aivars Lembergsi ja Ventspilsi sadama lisandumine USA sanktsioonide nimekirja on paisanud lõunanaabrite transiidiäri segadusse, millest püüavad kasu lõigata riigifirma Tallinna Sadam ning Eesti terminalioperaatorid.

00:01 PM: Tarbijal säilib võimalus tankida biolisandivaba kütust
Majandusministeeriumis valminud eelnõu ütleb, et kõik need, kellele biokütused vastukarva on, peavad saama võimaluse kallata edaspidigi paaki vana kooli fossiilkütuseid.

00:01 PM: SEB nuias pensioneid soodsama laenu vastu
Kaebus, mis tõi SEB-le finantsinspektsiooni trahvi, polnud üksikjuhtum nagu pank korduvalt väitis. Selgub, et SEB on mitmele eluasemelaenu taotlejale seadnud tingimuseks, et laenu või selle soodsama intressi saamiseks tuleb oma kogumispension panka üle tuua.

00:01 PM: Kelm pani inimeste suguiha enda kasuks tööle
Keelatud potentsiravimite ärisse ja ulatuslikku kelmusesse seksiportaalides olid segatud sajad kliendid.

00:01 PM: Sisekaitse reserv läheb varem arvatust kulukamaks
Siseminister Mart Helme eestvõttel loodava üksuse rajamine sai uue käigu sisse.

00:01 PM: Holm: tähtis on ravimite kättesaadavus, mitte apteekide arv
Riigikontrolör Janar Holm ütleb, et sotsiaalministeerium oleks pidanud apteegireformi teemaga rohkem tegelema.

00:01 PM: Koolivärsside vahel siblivad Kriit ja Tahvlilapp
Kui Helle Kirsi luuletused mullu kunstnik Pusani jõudsid, polnud viimase poeg Alfred endast märku andnud. Küll aga ilmutasid end Pusa vaimusilmas Kriit ja Tahvlilapp: illustratiivsed tegelased, kes koolivaheajal ellu ärkavad ja duo raamatu “Kool ei murra konti” värsiridade vahel mängivad ja ringi hüppavad.

00:01 PM: Andres Põllu: Paides hõrenevad linnapuude read
See, mis toimub Eesti metsadega, on näha kõigile, kes vähegi ringi liiguvad. Teeääred on poriseks pööratud, metsa asemel kõrguvad vaid raiejääkide kuhjad. Kurb ja nörritav vaatepilt. Teeb hinge haigeks, sest me oleme ikka olnud ju metsarahvas.

00:01 PM: Madis Vasser: õiglane üleminek – kuhu ja kellele?
Kohaliku kogukonna eluga läbi põimunud Ida-Virumaa põlevkivitööstus peab taganema samm-sammult, et üleminek avaks inimestele uusi võimalusi ega jätaks kedagi virelema, kirjutab Eesti Rohelise Liikumise juhatuse liige ja energeetikaekspert Madis Vasser.

00:01 PM: Aleksei Lotman: kliimapoliitika ja õhusaaste
Millest rääkida, kui detsembri teisel nädalal sajab vihma ja lörtsi ning öökülmad teevad küll teed hommikuti libedaks, aga suuskadest võib vaid unistada? Eks ikka ilmast. Aga millest kirjutada? Küllap kliimast.

00:01 PM: Mart Raudsaar: kepp ja porgand
Eesti liikluskorralduse kahest vastandlikust eksperimendist ja nende võimalikust mõjust kirjutab kolumnist Mart Raudsaar.

00:01 PM: Peeter Koppel: võlapidu tüürib loogilise lõppmängu poole
Ajaloos on vähe olukordi, kus distsiplineeritud säästja tuleks murrangulistest sündmustest välja võitjana, kirjutab SEB privaatpanganduse strateeg Peeter Koppel.

00:00 PM: Toom-Kaljurand väitluse kohtunik: kas ühislaulupidu on julgeolekualane koostöö?
Yana Toomi ja Marina Kaljuranna väitlusest jäi võrdlemisi segaseks, millest me täpselt julgeolekualase koostöö all räägime. Selle aruteluni jõuti alles hilisemates sõnavõttudes, kus väitlejad pakkusid välja erinevaid definitsioone, näiteks Toomi toodud ühiste lahenduste otsimine konfliktidele ning kontroll massihävitusrelvade üle või Kaljuranna pakutud ühised kultuurisündmused või Aafrika toiduabi.

00:00 PM: Postimees Brüsselis: rohelepe eeldab Ida-Euroopalt usaldust lääne vastu
See on usalduse küsimus, iseloomustas Eestit ELi juures esindav suursaadik Kaja Tael probleemi, mis seisis seoses rohekokkuleppega mitme eile Brüsselisse ülemkogule saabunud peaministri ees.

00:00 PM: Juhtkiri: roheline kurss, aga lääne rahaga
Viimased kümme aastat pole maailma majanduse suhtes suurt optimismi süstinud. Ühtpidi on see justkui paradoksaalne, sest majanduslangus kui selline on ammu möödanik. Eestiski kasvab sisemajanduse kogutoodang mühinal ja palgad sellest veel kiiremini. Kuid selgust, kas see kõik on ka kestlik, pole. Riikide võlakoormus on majanduskriisist saati üksnes kasvanud. Kindlust, et sellest on võimalik suurte raputusteta pääseda, pole.

00:00 PM: Vibulaskjad tõid koju kümmekond karikat
Vibulaskmine on spordiala, millest iga päev just palju kuulda ei ole. Ülikoolilinna külje all Lähtel tegutseva Tartu valla spordikooli treenerid Kadi Koort ja Raul Kivilo on võtnud vibulaskjate olümpiale pääsemise oma südameasjaks. Nende õpilased tõid viimati sisekarikavõistlustelt 11 karikat, aasta sportlasteks valiti spordikoolist kolm kandidaati.

00:00 PM: Tartus ootab üle poolesaja asenduskodulapse hooldusperre kolimist, aga neid peresid pole
Tartu linna eestkostel on ligi 70 last ja noort, kes elavad asenduskodudes. Neil kõigil oleks parem hooldusperes, aga peresid, kes on nõus oma koju võtma võõra lapse, on vähe. Kogu Eestis on praegu registreeritud vaid 30 hooldusperet.

00:00 PM: Lux Express sulgeb veebruarist Kuressaare liini
Praegu veel saab Tartust Kuressaarde ja vastupidi sõitu alustada kas hommikul või pärastlõunal, sest ülikoolilinna ja Saaremaa pealinna vahet käib kaks bussi. Veebruarist muutub kõik, sest Lux Express paneb oma liini kinni, viidates kahjumlikkusele, aga sugugi mitte sõitjate vähesusele.

00:00 PM: Album annab ülevaate ülikooli kunstivarade koorekihist
Rahvusülikooli 100. aastapäeva tähistamiseks välja antud kunstialbum «Ars academica», mida esitleti kolmapäeval alma mater’i kunstimuuseumis kipskujude vahel, põhineb kunstiteoste kollektsioonil. See on kogunenud kaks korda pikema ajaga ehk kahe sajandi jooksul.

00:00 PM: Mihkel Lees ja Riho Raave: linn soovib Raatuse koolis töörahu
Tartu linn koolipidajana ei kavatse alluda ultimatiivsetele nõudmistele Raatuse kooli direktor Toomas Kink välja vahetada, ehkki mängu on toodud ajakirjandus ja advokaadid.

00:00 PM: Joel ja Kristjan Luhamets: inimestele peab pigem õpetama seda, mida mitte uskuda
Need olid 2005. aasta jõulud, kui toona 25-aastane Kristjan Luhamets pidas Kambja kirikus oma esimese jõulujutluse. Ta kõneles selles Petlemma karjastest, kes said aru sõnumist, mida inglid neile ütlesid. Nüüd seisavad Kristjan Luhametsal ees kolmandad jõulud Lõuna-Eesti suurima, enam kui 1300 annetajaliikmega Tartu Pauluse koguduse õpetajana (üldse on koguduse hingekirjas umbes 6000 inimest).

00:00 PM: Ain Ostra: koosolekust, mida päriselt polnud
Kõle sügisilm, ka pisut hämaras saalis ulatuvad soojakraadid napilt viieteistkümneni. Esineja on kaabu külma trotsides siiski laua nurgale asetanud. «Õõnespuit, ütlen ma teile, ajusurnud, noh,» müriseb üle saali.

00:00 PM: Britid otsustasid riigi Brexiti-kursi
Ühendkuningriigis toimusid eile parlamendivalimised, kus selgitati välja, kes on need 650 parlamendiliiget, kelle ülesandeks jääb otsustada, kuidas liigub riik edasi Euroopa Liidust lahkumisega.

00:00 PM: Venemaa ja Saksamaa tüli mõrva pärast kogub tuure
Venemaa teatas eile kahe Saksamaa diplomaadi väljasaatmisest, vastates sellega Saksamaa eelmise nädala samasugusele otsusele kahe Vene diplomaadi suhtes, mille tingis Kremli soovimatus teha koostööd Berliinis augustis tapetud Gruusia kodaniku mõrva uurimisel.

00:00 PM: Yana Toom vs Marina Kaljurand
Kas Euroopa julgeolekut peaks ehitama koos Venemaaga? Väitlevad Euroopa Parlamendi liikmed Yana Toom (Keskerakond) ja Marina Kaljurand (SDE).

12.12 23:44 ERR: Eesti parasportlasteks valiti Susannah Kaul ja Matz Topkin
Neljapäeval tunnustati Estonia restoranis 2019. aastal silmapaistvamaid tulemusi saanud parasportlasi. Aasta sportlasteks valiti Susannah Kaul ja Matz Topkin.

12.12 23:23 PM: Euroliiga: Himki lõpetas kurva seeria, Maccabi tegi venelastele ebameeldiva üllatuse
Täna said korvpalli Euroliigas võidurõõmu tunda neljamängulise kaotusteseeria lõpetanud Moskva Himki, Anadolu Efes, Saski Baskonia, Maccabi Tel Aviv ja Real Madrid. 

12.12 23:15 PM: Tänavuse aasta lugemiselamused
Postimehe kultuuritoimetuse kirjandustoimkond palus valitud Eesti kirjandusinimestel nimetada oma lemmikud lõppeval aastal eesti keeles ilmunud raamatute hulgast.

12.12 23:13 DELFI: Aeg: Eestis pole õigusriigi kallale ühegi teoga mindud
ETV saates "Esimene stuudio" väitlesid neljapäeva õhtul õigusriigi ja kohtute töö üle justiitsminister Raivo Aeg (Isamaa) ja samal ametipostil töötanud Hanno Pevkur (Reformierakond).

12.12 23:01 PM: Töötajate jõulusoov: paar päeva lisapuhkust
Iga viies eestimaalane soovib jõulupühade eel tööandjalt, et talle võimaldataks kaks päeva lisapuhkust, selgub värskest CVKeskus.ee uuringust.

12.12 23:00 ERR: Tapa kaotustejada lõppes kindla võiduga Aruküla/Audentese üle
Meeste käsipalli meistriliiga üheksas ja teise ringi eelviimane voor lõppes neljapäeva õhtul. Kodusaalis mänginud SK Tapa alistas tulemusega 32:25 (14:11) sel hooajal teistkordselt Aruküla/Audentese ja kirjutas tabelisse pärast enam kui kahekuulist pausi hooaja kolmanda võidu.

12.12 22:52 ERR: Aeg: Eestis pole õigusriigi kallale ühegi teoga mindud
ETV saates "Esimene stuudio" väitlesid neljapäeva õhtul õigusriigi ja kohtute töö üle justiitsminister Raivo Aeg (Isamaa) ja samal ametipostil töötanud Hanno Pevkur (Reformierakond).

12.12 22:51 ERR: Naiste karikavõistluste teine poolfinaalseeria algas TalTechi kindla võiduga
Naiste karikavõistluste teise poolfinaalseeria avamäng pakkus pealtvaatajatele ühepoolse vastasseisu, mis lõppes TalTech/Tradehouse`i kindla võiduga esiliigas osaleva Gerardo`s Toys/Neemeco üle.

12.12 22:46 ERR: Suu Kyi: genotsiidisüüdistus võib rohingjade kriisi uuesti vallandada
Myanmari tsiviilliider ja Nobeli rahupreemia laureaat Aung San Suu Kyi hoiatas neljapäeval ÜRO kõrgeimas kohtus oma riiki genotsiidisüüdistuste vastu kaitses, et kohtuasi võib kriisi uuesti vallandada.

12.12 22:34 PM: Ankara: kongressi käitumine ohustab Türgi-USA suhteid
Ühendriikide kongressi mõlema kohta heakskiit resolutsioonile armeenlaste genotsiidi tunnistamise kohta ohustab USA-Türgi suhteid, teatas Ankara neljapäeva õhtul. 

12.12 22:28 PM: Mida kuninganna Elizabeth jõuludeks kingib?
Kuninganna kingikott on küllaltki mahukas: sel aastal rändab sinna 620 kingitust, et töötajatele ja pereliikmetele rõõmu valmistada.  

12.12 22:22 DELFI: Üliõpilaste teadustööde konkursi parimad on Rebekka Lotman ja Marek Mooste
Täna autasustati Tartus, haridus- ja teadusministeeriumis üliõpilaste teadustööde riikliku konkursi parimaid.

12.12 22:22 PM: Lumehelbekese piinad: ma ei jaksa end haletseda
Mõni aeg tagasi sai mul läbitud Deutschland Klassikeri nelikvõistlus (50 km suusa-, 300 km ratta-, 3,2 km ujumis- ja 42 km jooksumaraton). Minu jaoks oli tegemist nii uskumatu saavutusega, et hakkasin medalit nähes suurest õnnest nutma. Teadupärast pole aga jutud valutavatest põlvedest ja jalakrampidest just kõige atraktiivsemad ning seetõttu jagan teiega hoopis kõige suuremat vaimset õppetundi, mille see eneseületus mulle andis.

12.12 22:19 PM: Päevakäpp: täiuslik hurmur Bonzo röövib kodu leidmiseks südameid
«Oh jumal, oh jumal, oh jumal... Enam ei saa ju turvakodus üldse käiagi!»; «Ei, ma ei või! Turvakodus viibimine on ju täitsa lootusetu.»; «Issand, ma olen vist arumunud...».

12.12 22:18 ERR: Arsenal võitis Euroopa liigas alagrupi
Jalgpalli Euroopa liiga alagrupiturniiri viimases voorus tuli Londoni Arsenal võõrsil Liege'i Standardi vastu välja kaheväravalisest kaotusseisust ja läheb play-off'i grupi võitjana.

12.12 22:14 ERR: USA kongress tunnistas ametlikult armeenlaste genotsiidi
USA kongress tunnistas ametlikult genotsiidiks 1,5 miljoni armeenlase tapmise 1915.-1917. aastal.

12.12 22:07 ERR: Ilm püsib hall ja sajune
Reede toob Eestisse sajupilvi juurde - enam on neid Lääne-Eestis, vähem ida pool. Kagutuul tugevneb.

12.12 22:07 ERR: Heiki Nabi osalemine EM-il sõltub olümpiaettevalmistusest
Selle aasta üks edukamaid alaliite Eesti Maadlusliit võttis Tallinnas neljapäeval kokku aasta, mis tõi neile viis tiitlivõistluste medalit ja kaks Tokyo olümpiapääset.

12.12 22:02 DELFI: Proviisorid: apteegireformi tagasipööramise eelnõu tekitab küsimusi
Eesti Proviisorite Koda saatis riigikogu sotsiaalkomisjonile ja fraktsioonidele märgukirja, milles tõstatab küsimuse parlamendi menetlusse antud ravimiseaduse muudatuste mõttekuses ja põhjendatuses. Samuti edastati riigikogule apteegireformi õiguslik analüüs.

12.12 22:00 ERR: ERR Moskvas: Vene duumas tekitab vaidlusi perevägivalla ennetamise eelnõu
Venemaa parlamendis on üles kerkinud perevägivalla küsimus. Perevägivalla ennetamise eelnõud arutasid neljapäeval riigiduumas nii selle toetajad kui ka kriitikud.

12.12 21:59 PM: Ott Tänak igipõlise rivaaliga ühte meeskonda kuulumisest: ma ei näe selles probleemi
Uuel WRC autoralli MM-hooajal näeme Hyundai tehasetiimi hingekirjas kahte tipptasemel võistlejat: Ott Tänak ja belglane Thierry Neuville. Kui paljud inimesed spekuleerivad, kas meeste egod ning kuulsusejanu ikka mahuvad ühe katuse alla, siis maailmameister Tänaku jaoks pole see mingi probleem. 

12.12 21:56 PM: Hooaega tagasihoidlikult alustanud Pärnu võrkpalliklubi tõestas eurosarjas, et neid on veel vara maha kanda
CEV Challenge'i eurosarja eelringis Rootsi klubist Linköpingist jagu saanud Pärnu võrkpalliklubi jätkas edukat eurohooaega ka põhiturniiril. 1/16-finaali avamängus alistati koduväljakul Horvaatia klubi Kaštela Mladost Ribola 3:1.

12.12 21:50 ERR: ETV spordisaade, 12. detsember
Saatejuht Anu Säärits

12.12 21:49 PM: Tapa kaotustejada lõppes kindla võiduga Aruküla/Audentese üle
Meeste meistriliiga üheksas ja teise ringi eelviimane voor lõppes neljapäeva õhtul. Kodusaalis mänginud SK Tapa alistas tulemusega 32:25 (14:11) sel hooajal teistkordselt Aruküla/Audentese ja kirjutas tabelisse pärast enam kui kahekuulist pausi hooaja kolmanda võidu.

12.12 21:46 ERR: Aktuaalne kaamera kell 21:00


12.12 21:41 ERR: Läti seim kinnitas keskpanga uueks presidendiks Martinš Kazaksi
Läti seimis suudeti ühel päeval ametisse kinnitada Läti Panga uus president ning viia riigi kaks suuremat sadamat - Ventspilsi ja Riia sadam - valitsuse kinnitatud esindajate juhtimise alla.

12.12 21:27 PM: Pildid: Tallinna ihaldatuimas piirkonnas ootab suure hoolega lihvitud pärl uut pererahvast
Kalamajas ootab maitsekalt renoveeritud korter uut pererahvast, kellega kodusoojust jagada.

12.12 21:26 PM: Video: eestlanna peab kodus koera asemel sisalikke
Põlvalanna Liivi kodus ei ela mitte koerad ega kassid, vaid hulk erinevaid reptiile. Naise eksootiliste lemmikloomadega käis tutvumas saatejuht Heidi Hanso. 

12.12 21:22 PM: USA kongress tunnistas ametlikult armeenlaste genotsiidi
USA kongress tunnistas neljapäeval 1.5 miljoni armeenlase tapmise 1915.-1917. aastal ametlikult genotsiidiks. 

12.12 21:21 PM: Kolm viisi, kuidas vanemad oma laste enesehinnangut hävitavad
Inimese enesehinnang sõltub suuresti sellest, kuidas temaga lapsena ümber käidi ning mida talle iseenda ja maailma kohta õpetati. Hea enesehinnang aitab inimestel elus edasi jõuda ning õnnelik olla, kuid madal enesehinnang hoiab inimesi tagasi nii professionaalses kui eraelus.

12.12 21:04 PM: Prantsusmaa vanameistrit ootab ees pikk vigastuspaus
Itaalia kõrgliigas mängiv Fiorentina jalgpalliklubi teatas pressiteenistuse vahendusel, et nende meeskonna liider Frank Ribery läheb hüppeliigese vigastuse tõttu operatsioonilauale ning peab maha pidama mitmekuulise pausi.

12.12 21:04 ERR: Tallinn oli naiste Balti liigas üle Tartust
Naiste korvpalli Balti liigas oli kahe Eesti tiimi omavahelises vastasseisus Tallinna Ülikool kodus parem Tartu Ülikool/Kalevist 87:69 (21:25, 27:7, 21:15, 18:22).

12.12 21:02 DELFI: DELFI LONDONIS | Eesti arhitekt: keegi ei julge Brexiti tõttu ehitusega alustada
Seitse aastat Londonis arhitektina töötanud Kristeli sõnul on projektid aeglustunud, sest keegi ei julge ehitada olukorras, mil Brexiti saatus on lahtine.

12.12 20:58 PM: Morales saabus Argentinasse asüüli taotlema
Boliivia eksiilis viibibv endine president Evo Morales saabus neljapäeval Bienos Airessesse, kus ta taotleb poliitilist varjupaika, ütles Argentina välisminister Felipe Solá.

12.12 20:57 ERR: Toidupank sai külmutusauto ja jõuab toiduabiga kaugemale
Eesti Toidupank saab õige pea vedada rohkem toiduaineid ka kaugematesse Eesimaa nurkadesse, kuna on saanud endale annetusena külmutusauto. Veterinaar- ja toiduametiga räägitakse läbi kruiisilaevadel ja toitlustuses ülejääva toidu annetamise võimalustest.

12.12 20:51 ERR: Pärnu jätkas eurosarjas võiduga
Pärnu VK alistas võrkpalli eurosarja CEV Challenge Cup põhiturniiri avamatšis Horvaatia klubi Kaštela Mladost Ribola 3:1 (25:18, 17:25, 25:10, 25:23).

12.12 20:45 DELFI: VIDEO | Rohelised ning sotsiaaldemokraadid nõudsid meeleavaldusega Tallinna ühistranspordile raha juurde
Eestimaa Roheliste ning Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Tallinna piirkondade liikmed korraldasid täna linnavolikogu istungi eel volikogu ees meeleavalduse, mille eesmärgiks oli nõuda lisaraha eraldamist Tallinna ühistranspordile.

12.12 20:41 PM: Galerii: Pärnu alistas võrkpalli eurosarjas Horvaatia tippklubi
Pärnu Võrkpalliklubi alistas CEV Challenge Cupi 1/16-finaali avakohtumises koduväljakul Horvaatia klubi Kaštela Mladosti Ribola 3:1 (25:18, 17:25, 25:10, 25:23).

12.12 20:41 PM: Jaaganti poliitikaradar. Rohud peale
Apteegireformi ümberkeeramine rullib hooga juba riigikogus, sotsiaalminister Kiik on kolmes teemas jäänud (peaaegu) üksi võitlejaks.

12.12 20:29 ERR: MK-debütant Heldna suurt publikut ei pelga: ma olen Tallinnast, rahvarohkest kohast
Laskesuusatamise MK-hooaja teisel etapil Hochfilzenis teevad teiste seas kaasa noored Kristo Siimer ja Robert Heldna. Kahe peale on neil kogemust vaid ühe MK-sõidu jagu, sedagi teates.

12.12 20:17 ERR: Ukraina politsei pidas kinni ajakirjaniku mõrvas kahtlustatavad
Ukraina politsei pidas kinni mitu inimest, keda kahtlustatakse seotuses 2016. aastal autopommiplahvatuses hukkunud ajakirjaniku Pavel Šeremeti tapmisega, teatas neljapäeval siseminister.

12.12 20:14 ERR: Hanna-Liina Võsa ja Hele Kõrve usuvad, et "Frozeni" II osa jääb viimaseks
27. detsembril jõuab kinodesse film "Frozen 2" ("Lumekuninganna II: Elsa ja Anna uued seiklused"), mille I osa 2013. aastal pälvis tohutu populaarsuse. Peategelaste Elsa ja Anna dublandid Hanna-Liina Võsa ning Hele Kõrve käisid filmist "Ringvaate" otsestuudios rääkimas ja tõdesid, et II osas saavad kõik otsad nii kenasti kokku seotud, et ilmselt pole III järjefilmi oodata.

12.12 20:12 ERR: Tobreluts: Hochfilzen on olnud meile suhteliselt keeruline paik
Eesti laskesuusakoondise peatreener Indrek Tobreluts sõnas enne Hochfilzeni MK-etappi, et ees ootavad oluliselt raskemad tingimused kui Östersundis, samas on need kõigile võrdsed.

12.12 20:03 DELFI: Tallinna 2020. aasta linnaeelarve on 824 miljonit eurot
Tallinna linnavolikogu võttis vastu Tallinna 2020. aasta eelarve, mis panustab laste ja perede vajadustele ning nende heaolu tõstmisele.

12.12 19:58 ERR: Tallinna eelarve kasvas aastaga 60 miljoni võrra
Tallinna linnavolikogu võttis neljapäeva õhtul vastu linna 2020. aasta eelarve, mille maht on ligi 824 miljonit eurot. Võrreldes 2019. aasta eelarvega kasvas maht 60 miljoni euro võrra.

12.12 19:52 ERR: Bö: sel hooajal teen sporti rõõmuga, eelmine aasta oli tõsisem
Eelmise hooaja laskesuusatamise MK-sarja üldvõitja Johannes Thingnes Bö hoiab Östersundis peetud avaetapi järel prantslasest rivaali Martin Fourcade'i ja venna Tarjei järel kolmandat kohta.

12.12 19:49 ERR: Siret Kotka pani pulmakleidi oksjonile
Riigikogu liige Siret Kotka paneb oksjonile oma pulmakleidi, sest jaanuaris jõustub tema ja abikaasa Martin Repinski lahutus. Ta rääkis intervjuus "Ringvaatele", et Repinskit abielu nurjumises süüdistada ei soovi ja nüüd on tal aeg vaadata iseendasse. Tema pulmakleidi tulevasel uuel omanikule soovitab ta pühendada aega perekonnale ja oma partnerile, sest see hoiab tema sõnul kõike koos.

12.12 19:40 DELFI: VIDEOD | Sotsioloog: Eesti riik käib igal aastal perevägivalla tagajärgede eest välja 106 miljonit eurot
Täna tutvustati üleriigilise lähisuhtevägivalla alase elanikkkonna uuringu tulemusi. Selgus, et üldiselt on ohvrite suhtes ründavad keskealised ja vanemad mehed, kõige kaitsvamad ohvrite suhtes aga noored naised.

12.12 19:28 ERR: Berliin: USA ärgu sekkugu Nord Streami küsimusse
Saksamaa manitses Washingtoni tegelema oma asjadega, kui USA seadusandjad olid andnud esialgse heakskiidu sanktsioonidele Nord Stream 2 ehituses osalevate firmade vastu.

12.12 19:14 ERR: Ratas: roheline lepe annab uued võimalused meie majandusele
Euroopa Liidu valitsusjuhid tahavad ülemkogul Brüsselis heaks kiita kliimaneutraalsuse eesmärgi 2050. aastaks ja arutavad uut eelarveperioodi.

12.12 19:13 ERR: ETV spordi lühiuudised 12. detsembril
Saatejuht Anu Säärits

12.12 19:08 ERR: Aktuaalne kaamera kell 18:30


12.12 19:03 ERR: Ravikodu psüühiliste traumadega noortele: Kellele? Miks? Kuidas?
ETV heategevussaade "Jõulutunnel" kutsub tänavu toetama ravikodu rajamist psüühiliste traumadega noortele. Ligi kümme aastat kasvanud unistus on nüüd jõudnud esimese märgilise verstapostini, kuid pikk tee miljööteraapia arendamiseni Eestis on veel minna.

12.12 18:58 DELFI: “Jõulutunnel” tekitas ebaõnnestunud artikliga Elva inimestes palju segadust ja küsimusi, mis päädis allkirjade korjamisega
ETV heategevussaade “Jõulutunnel” kuulutas detsembri alguses, et koguvad tänavu raha psüühiliselt katkiste laste ja noorte ravikodu jaoks, mis rajatakse Elva lähedale looduskaunisse paika Peedule. See pani kohalikud elanikud küsima, miks neid planeeringusse ei kaasatud. Selgus, et taotlus ravikodu detailplaneeringu alustamiseks esitati samuti alles detsembri alguses ning tegelikult pole selge, kas Peedule seda hoonet rajada üldse saab.

12.12 18:57 ERR: Galerii. Kondase keskuse näitus teeb ülevaate Eesti rahvuslikust käsitööst
Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemias on rahvusliku käsitöö erialasid õpetatud juba 25 aastat. Kondase keskuses saab kuni aasta lõpuni vaadata veerandsaja aasta jooksul akadeemia lõpetanud endiste üliõpilaste tööde ülevaatenäitust.

12.12 18:57 ERR: Laulu- ja tantsupeo korraldajad andsid teatepulga edasi digikultuuri-aasta vedajatele
Järgmine aasta on kuulutatud digikultuuri teema-aastaks. Neljapäeval andsid eelmise, laulu- ja tantsupeo juubeliaasta korraldajad sümboolse pastlapaari üle eesti mäluasutuste esindajale, rahvusraamatukogu direktorile Janne Andresoole.

12.12 18:52 ERR: ERR Londonis: kõrge valimisaktiivsus võib tähendada tooride oodatust väiksemat edu
Suurbritannias toimuvad erakorralised parlamendivalimised. Valimisaktiivus on kõrge juba hommikust alates.

12.12 18:40 ERR: Päevakaja (12.12.2019 18:00:00)


12.12 18:37 ERR: Saaremaa parvlaevad hakkavad sõitma elektri toel
Lähiaastad võivad tuua Kuivastu-Virtsu parvlaevaühenduses kaasa innovatsiooniuudiseid. Nimelt töötatakse ettevõttes TS Laevad selle nimel, et mõne aasta pärast võiksid Piret ja Tõll liikuda üle suure väina ainult elektri jõul. Ja Hiiumaa liinil sõidaksid tulevikus pikema vahemaa tõttu hübriidlaevad, mis kasutavad paralleelselt nii diislikütust kui elektrit.

12.12 18:36 ERR: Eesti pidi MM-i avamängus tunnistama Prantsusmaa paremust
Eesti kuni 20-aastaste jäähokikoondis kaotas MM-i I divisjoni B-grupi turniiri avamängus Prantsusmaale 1:6 (0:2, 1:1, 0:3).

12.12 18:35 ERR: Töörühm tegi 25 ettepanekut e-valimiste parendamiseks
Eelmise väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri Kert Kingo kokku kutsutud e-valimiste töörühm esitas neljapäeval aruande, milles olid ettepanekud, kuidas e-valimiste süsteemi paremaks muuta. Praegune minister Kaimar Karu otsustas kokku kutsuda uue töörühma.

12.12 18:07 ERR: Kalle Rovanperä katkestas ajateenistuse
Soome rallitäht Kalle Rovanperä hakkas sel sügisel läbima ajateenistust, kuid oli seal vähem kui kümme päeva ja lükkas kohustuse edasi järgmise aasta novembrisse.

12.12 17:57 DELFI: FOTOD | Kristi ja Siim Kallas andsid teatriliidus üle omanimelise fondi stipendiumid
Eesti Teatriliidus anti täna üle Kristi ja Siim Kallase fondi stipendiumid kokku 13 000 euro ulatuses.

12.12 17:45 ERR: Suurbritannia parlamendivalimistel on osalus kõrge
Suurbritannias on täna erakorralised parlamendivalimised.

12.12 17:42 ERR: Autosport: Oliver Solberg on jätkamas Škoda roolis
Norra rallilootus Oliver Solberg on järgmisel aastal istumas WRC2 kategooria Škoda Fabia R5 rooli, kuigi Tšehhi autotootja tehasemeeskonnana enam kaasa ei löö.