Ilmateade

24.08
18...23 °C
25.08
18...23 °C
26.08
20...25 °C

EMHI

Uudised

06:00 PM: Täna ajaloos 23.08: Molotov ja Ribbentrop jagasid Ida-Euroopa mõjusfäärideks
1939 – Moskvas kirjutasid Molotov ja Ribbentrop alla mittekallaletungilepingule, mille salajases lisaprotokollis jaotati omavahel Ida-Euroopa.

05:36 PM: YouTube eemaldas Hongkongi protestijate vastu suunatud kanaleid
Internetikeskkond YouTube eemaldas 210 Hongkongi meelavalduste teemalist kanalit, mis paistsid osana koordineeritud katsetest edastada protestide kohta väärinformatsiooni.

05:13 ERR: Galerii: Balti kett 30
Reedel möödub 30 aastat Balti ketist ehk Eestis, Lätis ja Leedus toimunud massimeeleavaldusest, kus kaks miljonit inimest seisid 670 kilomeetri pikkuses inimahelas.

05:12 ERR: Marju Lauristin Balti ketist: armeed meil polnud, aga meil oli usk
"Ma mäletan seda tunnet, et ühe käega hoiad sellest lipuvardast kinni, sinimustvalge lehvib sul pea kohal, hirmus tuul puhub, torm ja siis sa ütled, et nüüd koos ütleme vabadus ja siis tuli igalt poolt üle kolme Balti riigi see korraga," meenutas ERR-ile Rahvarinde eestseisuse liige, poliitik ja sotsiaalteadlane Marju Lauristin Balti keti algust.

05:11 ERR: Heinz Valk: algselt oli mõte piirata inimketiga nõukogude sõjaväebaasid
"Algselt oli ka mõte, et piirame inimketiga ümber nõukogude sõjaväebaasid, aga siis leidsid mõned, et see on natukene ohtlik mäng," sõnas ERR-ile antud Balti keti meenutuses Rahvarinde asutaja Heinz Valk.

05:01 ERR: Soome edelaosas põles maha Jehoova tunnistajate kogudusehoone
Soome edelaosas asuvas Päris-Soome maakonnas põles ööl vastu reedet maha Jehoova tunnistajate kogudusehoone, teatas päästeteenistus. Võimud kahtlustavad süütamist.

05:00 DELFI: BALTI KETT 30 | Ärkamisaja suurkujude meenutused - vaata viie aasta eest valminud filmi "Balti passioon"!
Delfi TV vahendab Balti keti 30. aastapäeva puhul filmi "Balti passioon", mis valmis viis aastat tagasi sündmuse 25. aastapäeval.

05:00 DELFI: BALTI KETT 30 | Amatöörkaadrid ja välismaised arhiivimaterjalid - vaata filmi "Balti loorberid"!
Delfi TV vahendab Balti keti 30. aastapäeva puhul filmi "Balti loorberid", mis valmis kümme aastat tagasi sündmuse 20. aastapäeval.

05:00 ERR: YouTube eemaldas Hongkongi protestijate vastu suunatud kanaleid
Internetikeskkond YouTube eemaldas 210 Hongkongi meelavalduste teemalist kanalit, mis paistsid osana koordineeritud katsetest edastada protestide kohta väärinformatsiooni.

04:48 PM: Brasiiilia president sarjas metsapõlengutega seoses Macroni
Brasiilia president Jair Bolsonaro sarjas neljapäeval Prantsusmaa presidenti Emmanuel Macroni, kes nimetas Amazonase metsapõlenguid rahvusvaheliseks kriisiks ja kutsus üles probleemi arutamisele juhtivate tööstusriikide G7 tippkohtumisel.

03:33 PM: Prantsuse presidendi sõnul on Amazonase põlengud rahvusvaheline kriis
Prantsusmaa president Emmanuel Macron ütles neljapäeval, et Amazonase metsapõlengute näol on tegemist rahvusvahelise kriisiga.

02:58 PM: Ungaris sai rongi ja auto kokkupõrkes surma kolm Lõuna-Korea turisti
Ungaris sai neljapäeval rongi ja auto kokkupõrkes surma kolm Lõuna-Korea päritolu turisti, teatas õhtul politsei.

01:32 PM: Itaalia president andis erakondadele lisaaega valitsuse moodustamiseks
Itaalia president Sergio Mattarella andis neljapäeval tülitsevatele erakondadele aega järgmise teisipäevani toimiva koalitsioonivalitsuse moodustamiseks, teatasid kohalikud meediakanalid.

00:10 DELFI: Püha üritus - eestlaste jaoks kett, lätlaste ja leedulaste jaoks tee
Mis on ühist Eesti rahva kokku toonud Balti ketil ja eestlasi kahte leeri ajaval Rail Balticul?

00:06 PM: WRC sari ootab Tänaku otsust
Ott Tänaku tulevik WRC sarjas on endiselt lahtine, kuid märgid viitavad sellele, et eestlane jätkab Toyotas.

00:05 DELFI: Tühjalt kohalt tekkinud Gröönimaa-küsimus ajas USA Taaniga tülli
Taani peaminister nimetas Gröönimaa loovutamise ideed absurdseks, mispeale Donald Trump solvus.

00:05 DELFI: Foto plakatiga poisist rändas Jaapanini välja, kaameramees tundis surmahirmu. Mida mäletatakse Balti ketist?
Balti kett ühendas nii noored kui ka vanad, nii eestlased kui ka venelased. Nüüd, 30 aastat hiljem on mälestused sama eredad kui toona.

00:05 DELFI: „Meie tee on vabaduse tee.” Balti kett 1989. aastal Eesti ja Välis-Eesti ajalehtedes
1989. aasta augusti sündmusi kajastati laialdaselt nii Eestis kui ka välismaal. Siin mõistagi kiiremini, Välis-Eestis mõningase viibeajaga.

00:05 DELFI: Kas tõesti sõitis enamik ENSV busse Balti ketile?
Balti keti aegset materiaalset elu iseloomustab lokkav defitsiidimajandus ja ettevõttejuhtide lahke käsi.

00:05 DELFI: Kuidas sajad idasakslased korraga raudsest eesriidest läbi tormasid
Heidutavast Nõukogude Liidust hoolimata pigistas Ungari piirivalve põgenejate koha pealt silma kinni.

00:05 DELFI: Viis inimketti üle ilma, mis said Balti ketist innustust
Baltlaste võimas sümbol kannustab endiselt ka teiste riikide elanikke üksteisel käest kinni haarama.

00:05 PM: Eesti naiskonnal on EMilt ainult võita
Täna kell 21.30 asub Eesti naiste võrkpallikoondis Euroopa meistrivõistlustel võitlema alagrupist edasipääsu nimel. Kuigi avamängus Ungariga on suursoosikuks võõrustajad, püüavad eestlannad madjarite vollepeo ära rikkuda.

00:01 PM: Vesi maa peal
Moosese esimesest raamatust võib lugeda: «Maa oli tühi ja paljas … ja Jumala Vaim hõljus vete kohal» (1Ms 1:1-2). Tõepoolest, kui maa oli veel neitsilikult paljas, toimus vees juba midagi, mis peaks olema üpris ebatõenäoline ja mille seletamine on paljude arvates ilma looja mõistet sisse toomata keeruline (v.a muidugi neil, kes kindlalt usuvad looja puudumisse). Elu on ilmaruumis ilmselt haruldane nähtus ja meie planeedil sai see kahtlemata alguse vees.

00:01 PM: Veekogude kaitse vajab paremat korraldust
Ilma veeta pole elu – see vana tõde, mida Kristjan Zobel tänases Ma-ilma loos meelde tuletab, kipub paljudel ikka ja jälle meelest minema. Vett oleks ju justkui palju, kuid see tõde on veidi pinnapealne. Vee ringlus biosfääris on elu alus ja nii on ka vee kaitse lahutamatult seotud terviklike ökosüsteemide kaitsega.

00:01 PM: Jäta linnule laulupuu ja kalale kodujõgi
Jõekalda lagedaks raiumine rikub forellijõgesid - veetemperatuur tõuseb ja kala kaob. Keskkonnainspektsioon aga väidab, et raiumisel silma peal hoida pole võimalik.

00:01 PM: Eestis kasvas hüppeliselt diiselautode müük
Kuigi jutte diiselmootoriga autode kadumisest ja keelamisest räägitakse aina tihedamini, näitab statistika, et vähemalt Eestis on nad populaarsemad kui kunagi varem.

00:01 PM: 23. august 1989
Ilmaennustus lubas 23. augustiks tavapärast hilissuvist Eestimaa ilma. «Päeval pilvisus suureneb, on äikesevõimalus. Puhub edela- ja lõunatuul 7–10 m/s, sooja on 18–21 kraadi.»

00:01 PM: KOHALIK VAADE. Itaalia annab meistriklassi poliitilises sürrealismis
Üks kõige hullemaid asju, mis poliitikuga juhtuda saab, on see, et tema parimaks kõneks jääb hüvastijätukõne. Just nii läks teisipäeval Itaalia nüüdseks endise peaministri Giuseppe Contega. Ametit maha pannes näitas ta oma hoolikalt läbimõeldud järelehüüdes valitsusele seninägematuid juhiomadusi, säästmata senati ees seistes kedagi.

00:01 PM: Vene riigireeturil on Eesti kodakondsus
Augusti keskel Moskvas riigireetmises kahtlustatuna vahi alla võetud Sergei Lõhmus on Eesti ja Vene topeltkodakondsusega Petseri elanik.

00:01 PM: Trassi autor: kõhklejatele ütlesin, et te ei tunne eestlasi
Balti keti trassi detailideni välja joonistanud Eugen Päss kirjeldab, kuidas sõitis ühe ööpäeva jooksul läbi 211,5 kilomeetri pikkuse marsruudi Eestis, joonistas paberile legendi ning tänu tutvustele sai seda salaja paljundada teistelegi rajoonidele.

00:01 PM: Tükike Balti ketti sai jälle kokku
Täna 30 aastat tagasi oli Balti riikide elanike seas üleüldine elevus ja ärevus. Vabaduse nimel ning protestiks Molotovi-Ribbentropi pakti ja Nõukogude okupatsiooni vastu moodustati ligi 700 kilomeetri pikkune inimkett. Kolme riigi peale tuli kokku ligi kaks miljonit inimest, paljud nende seast lapsed, kes seda päeva ei mäletagi.

00:01 PM: KOHALIK VAADE. Ühine kett viis Balti riigid eri teele
Bensiini ja lillede lõhn. Õhus tiirutava lennuki hääl ja lõputu tuututavate autode rivi. Ja laulev, üksteisel käest kinni hoidev rahvas ajaloo pikimas inimketis, ühendatuna nii kaugele, kui silm ulatab. Just sellised on nostalgilised mälupildid 30 aasta tagusest Balti ketist.

00:01 PM: Lätlaste mälestus Balti ketist: see andis meile ainulaadse julguse
Kuigi nii osalejad kui ka ühiskonnateadlased nõustuvad, et viimase 30 aasta jooksul on arusaam Balti ketist muutunud, on tollel sündmusel jätkuvalt sümboolne ja tuntav tähtsus praegusele ühiskonnale.

00:01 PM: 507 jalameest, 251 autot ja 103 bussi ehk kuidas me 30 aastat tagasi Balti ketti suundusime
Osalesin 30 aastat tagasi Balti ketis üsna Pärnumaa piiri lähedal Lelle kandis. Nimelt oli ketile ette nähtud kiirabivalve ja pärnakad lähetati just sinna metsade vahele. Täpselt enam ei mäleta, kui palju inimesi oli, aga eks kiirabiauto olnud maksimaalselt hõivatud. Rahvast oli tõesti palju, kuid meedikute abi ei vajanud keegi. Kaasa oli võetud transistorraadio, sealt kuulasime juhtnööre. Mingil hetkel võeti kätest kinni ja suursündmus oligi toimunud. Pärnusse tagasi jõudsime kottpimedas.Balti keti toimumise 30. aastapäeva puhul pakume lugeda kaaslinlaste meenutusi sellest päevast.

00:01 PM: Linnaorkester viib muusika hooaja eel linnast välja
Pärnu linnaorkester alustab ülehomme minituuriga, sõites läbi ja andes suviselt eestimaise kontserdi maakonna kaunites paikades. Nii suundutakse Tõstamaale, Häädemeestele ja Torisse, kus kantakse ette Eesti muusikat.

00:01 PM: Al Paldrok: Meid pannakse uskuma, et oleme kunstivõõrad
Festival IN Graafika, mis kaks nädalat tagasi püüdis Pärnu linnapildis pilku vaatemänguliste ja üllatavate performance’-itega, tõi siia samal ajal traditsioonilisemat kunsti – skulptuuri. Küll modernsemas ja kunstikaugele võõras võtmes: kahe küüru ja hiiglasliku keskmise sõrmega, roostes ja karvasena.

00:00 PM: Küllo Arjakas: Balti kett – vähemate inimestega, aga pikem, kui arvatakse
Seda, et Balti ketiga seonduvaid sündmusi ei suudeta hoomata ega neile hinnangulist raami anda, võis täheldada juba kümme aastat tagasi, kirjutab ajaloolane ja Tallinna Linnaarhiivi juhataja Küllo Arjakas.

00:00 PM: Balti ketist möödub 30 aastat
Isegi tänapäevastes tingimustes oleks Balti keti korraldamine paras pähkel. Nüüd, 30 aastat hiljem, otsustasid Baltikumi vanatehnikahuvilised ajaloolise teekonna läbi sõita, trotsides liiklust ja palavat ilma.

00:00 PM: Inimketid läbi ajaloo: ühendatud käte jõul iseseisvuvad riigid, pääsevad uppujad ja vaikivad relvad
Inimkettide moodustamist on kasutatud kogu maailmas kümnetel kordadel võitlemaks nii iseseisvuse poolt kui sõjalise sissetungi vastu, üleskutseks rahule või nõudmaks soolist võrdõiguslikkust, aga vahel ka selleks, et päästa hukkumisest hätta sattunuid.

00:00 DELFI: Edgar Savisaar: saatsin ärevate aegade tõttu naise ja tütre Lahemaale peitu
„Ärge muretsege minu pärast. Ma saan hakkama,” sõnab Balti keti ellukutsuja ja vaimne liider Edgar Savisaar Hundisilma talu aias oma praegusest elust rääkides. Aastad on toonud nii mõndagi, Savisaarel on, mida meenutada. Balti ketist rääkides tõuseb tal veel praegugi meeleliigutusest klomp kurku.

22.08 23:55 PM: Karol Mets ja AIK kaotasid Euroopa liiga play-offis Šotimaa hiiule
Sarnaselt Ilja Antonovile ja Ararat Armeniale, pidas Euroopa liiga play-off kohtumise ka Karol Metsa koduklubi Stockholmi AIK, kes kohtus eestlastelegi tuttavale Glasgow Celticule seisuga 2:0.

22.08 23:55 PM: Fotod: 11 miljonit eurot muutis räsitud kolemaja moodsaks kooliks
Koolini on jäänud nädal ja kaks päeva. Kuigi ehitustööd pidanuks lõppema juba 25. juulil, käis veel eile Variku koolis viimaste tööde lõpetamine ja siseviimistlusele lihvi andmine. Ehitajal on jäänud paigaldada mõned põrandaliistud, teha värviparandused ja lakkida spordisaali põrand. Mööbel on juba suuremas osas koolimajja sisse veetud, see on vaja paika sättida. Kooli pidulik avamine on järgmisel neljapäeval.

22.08 23:55 PM: Teadlased võtsid sihikule Titaani, Kuu ja müstilise tumeaine
Kõik suur algab väikesest, ka hoomamatult suure ilmaruumi uurimine. Näiteks on võimalik väikesatelliitide abil korraldada kosmosemissioone ning koguda andmeid teiste planeetide ja väiksemate taevakehade, asteroidide ja komeetide, aga ka maismaa kohta.

22.08 23:55 PM: Loomemajanduskeskus julgustab ideid välja käima
Tartu loomemajanduskeskus ootab 15. septembrini taotlusi loomeinimestelt, kes soovivad osaleda asutuse kolmekuulises äriplaani loomise programmis ehk eelinkubatsioonis.

22.08 23:55 PM: Rannar Raba: 30 aastat hiljem
Jäin läinud nädalavahetusel vaatama ETV2s näidatud paari kroonikafilmi, mis vändati kolme kümnendi eest Balti keti päevil. Olin neid näinud varemgi, mistõttu ei saanud mind ekraani ette naelutada soov avastada mõnd seni tabamata fakti või loosungit.

22.08 23:55 PM: Irja Alakivi: rohelinnalt Lahtilt oleks Tartul mõndagi õppida
Umbes 20 protsenti Euroopa elanikest elab keskmise suurusega linnades. See tähendab, et enam kui kahe kolmandiku eurooplaste elukeskkonna kvaliteet ja tervislikkus sõltub nendes linnades tehtud õigetest valikutest ja tehtud tegudest. Lahti on oma valikuteede õigsust ja otstarbekust tõestanud.

22.08 23:55 PM: Baaride naabreid ajavad meeleheitele unetud ööd ning okseloigud
Vallikraavi 8 kortermajas elav Kristel Kalda saab nädalavahetusel öösiti magada napilt kuni kolm tundi. Tema naaber Ilme, kelle korter asub maja nurga peal, baari Naiiv majast napilt paarikümne meetri kaugusel, magab kehvasti ka nädala sees.

22.08 23:55 PM: Peipsil ujuvates restoranides saab sõitu ja toitu
Peipsi toidutänav tuleb sel aastal teist korda, loogeldes 175 kilomeetri pikkuselt Vasknarvast Saaboldani Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järve kaldal.

22.08 23:46 PM: Poola Tatra mägedes hukkus ootamatus äikesetormis viis inimest
Poola lõunaosas Tatra mägedes sai neljapäeval äikesetormis pikselöögi tagajärjel surma viis ning viga rohkem kui 100 inimest, teatasid päästjad.

22.08 23:42 ERR: Euroopa liiga: Mets ja AIK jäid Glasgow's keerulisse seisu
Eesti jalgpallikoondislane Karol Mets ja tema koduklubi Stockholmi AIK kaotasid Euroopa liiga play-off'i avamängus Glasgow Celticule 0:2.

22.08 23:35 PM: ÜRO väljendas sügavat muret seoses Amazonase metsapõlengutega
ÜRO peasekretär Antonio Guterres väljendas neljapäeval sügavat muret seoses Amazonase metsapõlengutega.

22.08 23:28 DELFI: KAART | Satelliitpildid paljastavad, et Amazonase põlengud ja suitsupilved katavad hiiglasliku osa Brasiiliast ja levivad naaberriikidesse
Amazonase vihmametsad Brasiilias on põlenud nädalaid ja olukord läheb vaid hullemaks. Täna avaldatud satelliitpildid näitavad, kui ulatuslikud tulekahjud ja nendega kaasnevad suitsupilved on.

22.08 23:16 PM: Ilmar Vananurm: «Petserist saab Eesti linn. Kulugu või sajand.»
Kirjamees Ilmar Vananurm (72) oli soojal 1989. aasta 23. augusti õhtul Karksi-Nuia lähistel Balti ketis seistes kindel kahes asjas: Eesti Vabariik tuleb ja Petserist saab jälle Eesti linn. Esimene unistus täitus vähem kui kahe aastaga ja kuigi teise täideminek viibib, on eestlastel tema sõnul aega oodata Petserimaa naasmist ka sajand.

22.08 23:13 PM: Päevakäpp: ükssilm Justusel pole kunagi oma kodu olnud
«Oi, mis see siin on? Pehme pesa? Vau, ma pole kunagi midagi nii pehmet tundnud! Hõõrun natuke siia vastu, keerutan ja pöörlen. Oiiii, milline rõõm,» mõtleb tõenäoliselt kass Justus.  «Ja täis söögikausid - njämm! Ma pole kunagi seda kogenud, et toidukausid võiksid isetäituvad olla.»

22.08 23:10 PM: Noortekoondise peatreener Indrek Visnapuu tunnistas alkoholitarbimist teel noorte EMile
U18 Eesti koondislaste sõnul tarbis peatreener Indrek Visnapuu EMi B-divisjoni turniirile Rumeeniasse sõites alkoholi, mida äsja Eesti Korvpalliliidu spordidirektoriks saanud Visnapuu äsja ka ise kinnitas, kirjutab korvpall.ee.

22.08 23:10 ERR: U-18 koondise peatreener tunnistas, et tarbis EM-ile sõites alkoholi
Eesti U-18 korvpallikoondislaste sõnul tarbis peatreener Indrek Visnapuu EM-i B-divisjoni turniirile Rumeeniasse sõites alkoholi, mida äsja Eesti Korvpalliliidu spordidirektoriks saanud Visnapuu ka ise kinnitas.

22.08 23:03 ERR: Olümpiale pürgivaid Eesti breiktantsijaid pärsib kurioosne probleem
2024. aasta olümpiakavasse võetud breiktants on populaarne ka Eestis. Viis aastat enne olümpiamänge on selles osas aga palju küsimusi ja lahtisi otsi ning ka asjaosalised ise tunnistavad, et kiireid lahendusi oodata ei ole.

22.08 23:00 PM: Eesti meeste esireket langes Itaalia võistlusel konkurentsist
Jürgen Zopp (ATP 446.) langes L'Aquilas toimuval ATP Challengeri tenniseturniirilt kaheksandikfinaalis välja.

22.08 22:51 ERR: USA muretseb Lõuna-Korea ja Jaapani luureleppe lagunemise pärast
USA on väga mures ja pettunud, et Lõuna-Korea lõpetab kaubandus- ja diplomaatilise vaidluse taustal sõjaliste luureandmete jagamise Jaapaniga.

22.08 22:30 PM: Liverpooli talent pikendas klubiga lepingut
Inglismaa rahvuskoondislane Alex Oxlade-Chamberlain pikendas Liverpooli meeskonnaga lepingut ning jääb biitlite linna 2023. aastani.

22.08 22:30 ERR: ETV spordisaade, 22. august
Saatejuht Aet Süvari

22.08 22:22 PM: Sel nädalavahetusel saab Kagu-Eestis koeri ja kasse tasuta vaktsineerida
24.08-25.08 toimub koerte ja kasside tasuta marutaudi vastu vaktsineerimine Põlva- ja Võrumaal.

22.08 22:21 DELFI: FOTOD | Viljandis põles elumaja, kaks kassi hukkus
Neljapäeva õhtul kell 19.13 sai häirekeskus teate, et Viljandis Väike-Kaare tänaval põleb kahekorruseline elumaja.

22.08 22:21 PM: Kui pikk seksipaus on liiga pikk?
Kui sageli te partneriga seksite? See on küsimus, millele tihti mõeldakse, mida sõbrannad omavahel küsivad ja mis paljastab meie suurimad suhtega seotud ebakindlused. Vähe on neid, kes pole kunagi mõelnud, kui palju tuleks tegelikult seksida, kui tihti sõbrad seda teevad ja kas suhe on ohus, kui seksi jääb väheks.

22.08 22:15 PM: Vene riikliku arhiivi näitusel on väljas Molotovi-Ribbentropi pakt
Vene riiklikus arhiivis avati näitus «1939. Teise maailmasõja algus», mille peamiseks eksponaadiks kujunes mittekallaletungi leping Nõukogude Liidu ja Natsi-Saksamaa vahel, mis on tuntud Molotovi-Ribbentropi pakti ja selle salaprotokollide nime all.

22.08 22:15 ERR: USA kaitseminister kinnitas Osama bin Ladeni poja surma
USA kaitseminister Mark Esper kinnitas neljapäeval, et terrorivõrgustiku Al-Qaeda asutaja Osama bin Ladeni poeg ja pärija Hamza bin Laden on surnud.

22.08 22:13 ERR: Tänavusel Tallinna maratonil võetakse kahekohaline arv dopinguproove
Tallinna maratoni korraldusmeeskond kontrollis koostööpartneritega oma valimisolekut Eesti suurima spordiürituse teenindamiseks. Viimaseks vormi lihviks on korraldajatel ja jooksjatel aega veel kaks nädalat.

22.08 21:58 ERR: Reede toob Põhja-Eestisse vihmahood, lõuna poole suvesooja
Reede tuleb Lõuna-Eestis suviselt soe ilm, Eesti lääne- ja põhjatiib saavad aga vihmahooge.

22.08 21:54 ERR: Serviti läheb uuele hooajale vastu mitmete noorte tulijatega
Eesti klubikäsipalli algava hooaja esimeste oluliste mängudeni on jäänud veidi üle nädala. Tänavu Euroopa tugevuselt teises klubisarjas ehk EHF Cup'il kaasa tegev Põlva Serviti kohtub juba tuleva nädala laupäeval võõrsil Sloveenia eelmise hooaja pronksimeeskonna Ribnica Rikoga.

22.08 21:40 PM: Tyson Fury: alistaksin Ruizi kasvõi ühe käega
Poksiäss Tyson Fury tuli ilmsiks julge avaldusega, kui teatas, et suudaks Andy Ruiz Jr alistada kasvõi ühe käega.

22.08 21:39 ERR: Vene riikliku arhiivi näitusel on väljas Molotovi-Ribbentropi pakti originaal
Vene riiklikus arhiivis avati näitus "1939. Teise maailmasõja algus". Selle peamiseks eksponaadiks kujunes mittekallaletungi leping Nõukogude Liidu ja Natsi-Saksamaa vahel, mis on tuntud Molotovi-Ribbentropi pakti ja selle salaprotokollide nime all.

22.08 21:34 ERR: Aktuaalne kaamera kell 21:00


22.08 21:33 PM: Häda ei anna häbeneda: täispissitud pott tervitas Selveri müügisaalis ostjaid
Portaali Rus.Postimees lugeja sai ebameeldiva üllatuse osaliseks, kui avastas Tallinnas Kadaka Selveri müügisaali riiulite vahel põrandalt laste pissipoti, mis oli juba kellegi poolt vastavalt otstarbele täidetud.

22.08 21:28 PM: Järelvaadatav: Eesti koondis näitab discgolfi võistkondlikul MMil suurepärast minekut
Eesti koondis on discgolfi võistkondlikel maailmameistrivõistlustel kahel esimesel võistluspäeval näidanud head mängu ja võitnud mõlemas ringis oma alagrupi.

22.08 21:26 ERR: Konverents: Balti kett jääb kogu maailmas ainulaadseks
See, kuidas eestlased, lätlased ja leedulased moodustasid kolme aastakümne eest oma vabaduse nõudmiseks Balti keti, jääb kogu maailmas ainulaadseks nii poliitiliselt kui ka korralduslikult, kinnitati rahvusvahelisel konverentsil Riias. Nüüd on maailm muutunud ja Läti presidendi Egils Levitsi hinnangul on järjest enam neid probleeme, mida ükski riik eraldi ei suuda lahendada.

22.08 21:23 PM: Humoorikas video: Läti pardid leidsid sõidutee ületamiseks nutika lahenduse
Loomade intelligentsi alahinnatakse tihti, kuid üks Läti pardipere näitas, et nemad on võimelised probleeme kavalalt lahendama.

22.08 21:22 ERR: Ilja Antonov lõi Euroopa liiga play-off'is koduklubi võiduvärava
Eesti jalgpallikoondislane Ilja Antonov lõi oma koduklubi Ararat-Armenia 2:1 võidumängus Luksemburgi klubi Dudelange üle otsustava värava.

22.08 21:15 PM: Mees nõuab abikaasalt tagasi pojale kulutatud raha, kuna sai teada, et laps pole tema oma
Inglismaal kaebas mees oma eksnaise kohtusse, kuna sai teada, et 8-aastane poeg sündis hoopis kõrvalsuhtest, ning nõudis tagasi lapsele kulutatud raha.

22.08 21:10 PM: Endine Narva Transi peatreener suundub Saaremaale
Premium liiga meeskond FC Kuressaare teatas täna, et tiimi uueks peatreeneriks saab endine Narva Transi loots Dimitri Kalašnikov.

22.08 21:09 PM: Uuel nädalal ootab ees ilus rannailm, temperatuur kerkib 27 kraadini
Ilmateenistuse prognoosi järgi tõuseb õhutemperatuur uuel nädalal koguni 27 soojakraadini. Valdavalt püsib ilm sajuta.

22.08 21:07 ERR: Zopp langes Itaalias kaheksandikfinaalis konkurentsist
Eesti meeste esitennisist Jürgen Zopp (ATP 446.) langes Itaalias L'Aquilas toimuval 46 600 euro suuruse auhinnafondiga ATP Challengeri tenniseturniiril konkurentsist kaheksandikfinaalis.

22.08 20:59 ERR: Neidude jalgpallikoondis lõi Balti turniiri avamängus kuus väravat
Eesti neidude U-15 jalgpallikoondis alustas Balti turniiri hea tulemusega, kui Jelgavas peetud kohtumises alistati Läti eakaaslased 6:0.

22.08 20:43 ERR: Leedu ärgitas Amazoni loobuma NL-i sümboolikaga toodetest
Leedu palus neljapäeval USA veebikaubandusfirmal Amazon lõpetada Nõukogude Liidu sümboolikaga toodete müümine.

22.08 20:17 ERR: Valga-Valkaga liitus Läti noortekoondislane
Korvpalli kõrgliigaklubiga BC Valga-Valka/Maks&Moorits liitus kaheksas mängija, kelleks on lätlasest tagamees Emils Kruminš.

22.08 19:59 ERR: Reformierakond nimetab Ratase umbusaldamise avalduses seda käiku möödapääsmatuks
Reformierakond kavatseb tuleval esmaspäeval riigikogus peaminister Jüri Ratasele umbusaldust avaldada ning nimetab avalduse tekstis, millele allkirju kogub, praegust valitsust Eesti mainet kahjustavaks, ühiskonna sidusust lõhkuvaks ja tuleviku arvelt kulutajaks.

22.08 19:49 ERR: Wilson: läbirääkimised Tänakuga käivad
Kahe hooaja vahel M-Spordi tegevjuhi rolli Richard Millenerile loovutanud meeskonna omanik Malcolm Wilson kinnitas Saksamaa rallil, et läbirääkimised Ott Tänakuga jätkuvad.

22.08 19:39 DELFI: Keskerakonna luupainaja. Kallas Tallinnas aina populaarsem, venelased lahkuvad Ratase tagant
Jüri Ratast ja Kaja Kallast nähakse üle Eesti võrdselt hea peaministrina. Tallinnas puhuvad aga uued tuuled.

22.08 19:35 ERR: Viipekeelsed uudised


22.08 19:21 ERR: Eluaegne vang jääb karistust edasi kandma
Kahe mõrva ning muude raskete kuritegude eest eluaegse vangistuse saanud Oleg Pjatnitski jääb edasi karistust kandma, sest riigikohus ei võtnud tema enne tähtaega vabastamata jätmisele esitatud kaebust arutusele.

22.08 19:21 ERR: Eestlannad loositi US Openil maailma esireketiga samasse tabelipoolde
Neljapäeval toimus aasta viimase slämmiturniiri US Openi loosimine ning Anett Kontaveit ja Kaia Kanepi kuuluvad samasse tabelipoolde maailma esireketi Naomi Osakaga.

22.08 18:58 ERR: Kuressaaret hakkab juhendama endine Transi peatreener
Alates neljapäevast on FC Kuressaare esindusmeeskonna uus peatreener 36-aastane lätlane Dmitrijs Kalašnikovs, viimasel kahel jalgpalli Premium liiga hooajal meeskonda juhendanud Jan Važinski jätkab duubelmeeskonna eesotsas.

22.08 18:53 ERR: Aktuaalne kaamera kell 18:30


22.08 18:52 DELFI: Ugala teatri loominguliseks juhiks saab Tanel Jonas
Ugala teatri uueks loominguliseks juhiks valiti näitleja ja lavastaja Tanel Jonas. Eelmine juht Ott Aardam pani ameti maha juuni alguses.

22.08 18:48 DELFI: Henn Karits: mul ei tulnud kordagi mõttesse, et Balti kett võiks nurjuda
„Selle võimsa tulede mere, mis pärast Balti keti lõppu kolme riigi teedel liikus, fikseeris NASA koguni kosmosest,” räägib suursündmuse korraldamises aktiivselt kaasa löönud Henn Karits.

22.08 18:45 ERR: Endla uus hooaeg toob koostöö Kinoteatriga
Endla teatril algab 109.

22.08 18:40 ERR: Päevakaja (22.08.2019 18:00:00)


22.08 18:40 ERR: Lääneranna volikogu lükkas Lihula samba koopiat puudutava otsuse edasi
Mittetulundusühing Eesti Leegioni Sõprade Klubi küsis Lääneranna vallavolikogult luba püstitada Lihula kalmistule koopia sealt 2004.

22.08 18:40 ERR: Jõhvi opositsiooni umbusaldusavaldus kukkus taas läbi
Jõhvis on vähem kui aasta jooksul püütud kolm korda võimu vahetada.

22.08 18:38 DELFI: FOTOD | Avati liigutav elamusnäitus "Balti kett 30. Üks ajalugu, kaks miljonit lugu"
Telliskivi loomelinnaku ajakoridoris avati täna näitus "Balti kett 30. Üks ajalugu, kaks miljonit lugu", publikule on uksed avatud alates homsest ehk Balti keti 30. aastapäevast.

22.08 18:35 ERR: Itaalia president kohtus uue valitsuse leidmiseks erakondade juhtidega
Itaalia president Sergio Mattarella kohtus neljapäeval erakondade juhtidega ja andis tülitsevatele erakondadele aega järgmise teisipäevani toimiva koalitsioonivalitsuse moodustamiseks.

22.08 18:32 ERR: Noor Eesti rannavõrkpallipaar jõudis MK-etapil esmakordselt põhiturniirile
Eesti rannavõrkpallurid Märt Tammearu ja Timo Lõhmus jõudsid Jurmalas toimuval kolme tärni MK-etapil esmakordselt põhiturniirile.