Ilmateade

06.06
14...22 °C
07.06
13...23 °C
08.06
13...24 °C

EMHI

Uudised

07:01 ERR: Metsloomadega kokkupõrgete arv on viimaste aastatega kasvanud
Eesti Liikluskindlustuse Fondi (LKF) statistika kohaselt on metsloomadega kokkupõrgete arv kasvanud viimase kolme aastaga kolmandiku võrra ja kaskokindlustuse juhtumite kogukahju suurenenud 38 protsenti.

06:54 ERR: Reedel toimub matemaatika riigieksam
Reedel teevad 7086 noort üle Eesti matemaatika riigieksamit. See lõpetab enamuse abiturientide sellekevadise eksamiperioodi.

06:50 ERR: Valitsuserakonnad tahavad peatada tubakavedelike aktsiisi kogumise
Valitsuskoalitsiooni erakonnad andsid riigikogu menetlusse eelnõu, mis seaduseks saades peataks kaheks aastaks tubakavadelike aktsiisi kogumise.

06:41 PM: Maardus jäi kadunuks 53-aastane Natalja
Politsei palub abi neljapäeva õhtul Maardus kadunuks jäänud 53-aastase Natalja leidmiseks.

06:36 ERR: Mitmed kauplused tahaksid keskustes lahtiolekuaegu lühendada
Mitmed kaupluseketid tahaksid kaubanduskeskustes poed tund-paar varem sulgeda, kuna isegi enne kriisi tiksus viimaste tundidega ärile vaid miinust - keskuste jaoks aga paistavad need viimased tunnid oluliselt hinnalisemad, kirjutab ajaleht Äripäev.

06:24 DELFI: Tallinnas ärandati Soomes kevadel 1 euroga oksjonile pandud auto
Politsei teatel ärandati eile Tallinnas Soome numbrimärgiga Volkswagen Passat. Sama auto oli kevadel pandud Soomes ühe euroga oksjonile.

06:21 PM: Päevaga sai liikluses vigastada kolm inimest
Eesti eri paigus sai neljapäeval kolmes raskes liiklusõnnetuses vigastada kaks mopeedijuhti ja üks mootorrattur. 

06:18 PM: Politsei tabas ööpäevaga 11 joobes sõidukijuhti
Politsei tabas möödunud ööpäeval liiklusest 11 joobes sõidukijuhti.

06:00 PM: Täna ajaloos 05.06: avaldati plaan, millega USA aitas jalule sõjajärgse Euroopa
1945 – USA riigisekretär George C. Marshall esitas Harvardi ülikoolis Euroopa taastamise ja arendamise kava idee, mis sai ajaloos tuntuks kui Marshalli plaan.

04:56 PM: Brasiilia kerkis koroonasurmade arvult maailmas kolmandaks
Brasiilia kerkis koroonasurmade arvult maailmas kolmandaks, kui ööpäevaga jättis elu 1473 inimest, teatas neljapäeval tervishoiuministeerium.

04:52 ERR: Saaremaa vald loodab Mõntu-Ventspilsi laevaliini käivitada järgmisel suvel
Saaremaa vald pole ebaõnnestunud hanke tõttu taaskäivitamata jäänud Mõntu-Ventspilsi laevaliini ideed maha kandnud ning loodab sellele siiski operaatori leida ning liini järgmisel suvel käima panna.

04:50 ERR: Ross: edukas võlakirjaemissioon meenutas rohkem Lääne-Euroopa taset
Eesti pikaaegsete võlakirjade emissioon meenutas rahandusministeeriumi finantspoliitika ja välissuhete asekantsleri Märten Rossi sõnul tulemuselt rohkem Lääne-Euroopa taset.

04:46 ERR: Merkel kinnitas, et ei kavatse taotleda viiendat ametiaega
Saksa liidukantsler Angela Merkel kinnitas neljapäeval, et ei kavatse oma populaarsusest hoolimata mingil juhul viiendaks ametiajaks tagasivalimist taotleda.

04:43 ERR: Ühendriikides lisandus nädalaga 1,87 miljonit töötut
Ühendriikides esitati eelmisel nädalal 1,87 miljonit töötuhüvituse taotlust, millega töötute arv ületas 42 miljonit, teatas neljapäeval tööministeerium.

04:40 ERR: USA ja Iraan vabastasid vastastikku kinni peetud kodanikke
USA vabastas neljapäeval varem kinni peetud Iraani teadlase ja Iraan vabastas samal ajal ameeriklasest endise mereväelase.

03:48 PM: Süüria õhutõrje avas riigi lääneosas tule vastuseks Iisraeli rünnakule
Süüria õhutõrje avas riigi lääneosas asuvas Hama provintsis tule vastuseks Iisraeli rünnakule, teatas neljapäeval kohalik meedia.

02:57 PM: USA president tänas Iraani ameeriklase vabastamise eest
USA president Donald Trump tänas neljapäeval Iraani võime ameeriklasest mereväeveterani vabastamise eest.

01:51 PM: Tartu Kunstimajas avatakse kogukonnanäitus
Reedel, 5. juunil, kell 17 avatakse Tartu Kunstimaja väikeses saalis kogukonnanäitus «On ütlemata vinge teid kõiki näha!». Näituse koostaja ja kujundaja on kunstnik ja kunstist kirjutaja Kaire Nurk. Näitust saadab ka ühekordne kergetrükis valikuga ilmunud artikleist.

01:48 PM: USA kutsus üles jätkama Islamiriigi vastase võitluse rahastamist
USA välisminister Mike Pompeo kutsus neljapäeval liitlasi üles jätkama Islamiriigi vastase võitluse rahastamist hoolimata koroonaviiruse põhjustatud majanduskahjudest.

01:46 PM: Vabaduse galeriis avatakse Toomas Reinu akvarellide näitus
Vabaduse galeriis avatakse reedel, 5. juunil, Toomas Reinu akvarellide näitus «Sünopsis. Akvarellid 1979–2020», mis jääb avatuks kuni 1. juulini. Avamispäeval on kunstnik galeriis kella 16–18.

00:58 PM: Ühendriikides toimus George Floydi mälestusteenistus
Ühendriikides toimus neljapäeval vahistamisel surnud George Floydi mälestusteenistus.

00:37 PM: Prantsusmaa haiglates suri ööpäevaga koroonaviirusesse 44 inimest
Prantsusmaa haiglates suri ööpäevaga koroonaviirusesse 44 inimest, teatasid neljapäeval võimuesindajad.

00:05 DELFI: USA kaitseminister võib meeleavalduste tõttu koha kaotada
Mark Esper andis osale pealinna toodud sõduritele käsu baasidesse naasta ja võttis siis käsu tagasi.

00:05 DELFI: Lähiajaloo kurikuulsaimasse kadumisjuhtumisse tuli ootamatu pööre
Saksa prokurörid ütlesid otse, et Madeleine McCann on surnud ja kahtlusalune istub teise kuritöö eest vangis.

00:05 PM: Juhtkiri: eeskujulik Eesti võiks tegutseda palju suuremalt
Eestlased mängivad alati kindla peale või pigem võiks öelda, et eelistavad hoopis olla mängimata. Ütlus «võlg on võõra oma» väljendab seda alalhoidlikku talupojahoiakut hästi. Ütlused nagu «julge hundi rind on rasvane» ja «kes ei riski, ei joo šampust» on eestilikule mõttemaailmale võõrad. Aga kui räägime tõesti suurtest eesmärkidest, olgu see rohemajandus või digitaristu, siis alalhoidliku ettevaatlikkusega edasi ei saa.

00:05 PM: Spordi lühiuudised
Üleeile peetud Tartu KEVEKi ja Kalevi staadionijooksu sarja teisel etapil oli päeva naelaks tugevaim 800 meetri jooks, kus osalesid näiteks maailma odavisketippu kuuluv Magnus Kirt, meie maratoni olümpialootus Tiidrek Nurme, laskesuusatamiskoondise peatreener Indrek Tobreluts.

00:05 PM: Uibo stardib omapärasel võistlusel
Maailma Kergejõustikuliit (WA) jätkab omapäraste jõuproovide korraldamist. Sedapuhku võtavad Ultimate Garden Clashist osa maailma parimad kümnevõistlejad, sealhulgas ka eestlane Maicel Uibo.

00:04 PM: Mart Raudsaar: kaheksa põlvkonna jagu kasvamist
Sel talvel nägime uut mängufilmi «Tõde ja õigus». Oletan, et nii mõnigi püüdis end kujutleda toonastesse oludesse: talumajja, külateele, kirikusse, kohtusse või kõrtsi. See oli väga teistsugune aeg, millesse suhtume rahvusromantilise nostalgiaga, kuid see oli talude päriseks ostmise aeg ja lastele parema hariduse andmise aeg, kui tööd tehti palju ning elu polnud sugugi lihtne.

00:03 PM: Välismaa lühiuudised


00:03 PM: Andrus Karnau: skeemitav peaminister
Erakondade rahastamise järelevalve komisjoni (ERJK) likvideerimise põhjustena on otsitud seda, et Keskerakond püüab vabaneda Paavo Pettaiga tehtud tehingute tulemusel tekkinud 1,3 miljoni euro tagasinõudest. Likvideerijad ise ütlevad, et komisjon pole sõltumatu. Aga tähelepanuta on jäänud see, et komisjoni sulgemisega sulgub selle aseesimehe Kaarel Tarandi suu, kirjutab kolumnist Andrus Karnau.

00:02 PM: Andres Herkel: mille nimel protestime?
Olen õnnelikust põlvkonnast, kelle noorusmässu aeg langes kokku Eesti taasiseseisvumisega. Toonane radikaalsus on tänane normaalsus ja mul pole tulnud vaateid vahetada. Vastupidi, demokraatia ja rahvaste vabadus on ikka veel tähtsad ideaalid. Sellepärast elan kaasa ikestatud rahvaste püüdlustele, Hongkongi meeleavaldajatele ja sõnavabaduse eest seisvatele ajakirjanikele. Nad on justkui osa mu enese identiteedist, kirjutab kolumnist Andres Herkel. 

00:01 PM: Surve Trumpile suureneb mõlemalt poolt
George Floydi tapmisega vallandunud džinni on raske pudelisse tagasi toppida, sest rohkem kui 140s Ameerika Ühendriikide linnas nõutakse midagi palju enamat kui õiglast karistust ühe mustanahalise tapmise eest.

00:01 PM: Eesti lühiuudised


00:01 PM: Majanduse lühiuudised


00:01 PM: Valmisolek teiseks viiruselaineks tekitab küsimusi
Riigi abiga soetataks tervishoiu- ja sotsiaalhoolekande teenuse osutajatele isikukaitsevahendite ühe kuu varu. Teise kuu varu tuleks neil endil hankida.

00:01 PM: 136 aastat Eesti lipu sünnist
Riigi- ja omavalitsusasutused ning avalik-õiguslikud juriidilised isikud heiskasid eile riigilipu, sest 4. juunil oli Eesti lipu 136. sünnipäev.

00:01 PM: Uus suund kopsuvähi ravis
Kuidas panna kaks olemasolevat ravimeetodit kokku nii, et seni peaaegu ravimatuks peetud kopsuvähi viimase staadiumi haiged võiksid elada veel aastaid või isegi terveks saada, seda asub uurima värske uuring, mida veavad koos Tartu Ülikool ja ülikooli kliinikum.

04.06 23:55 ERR: Eesti ujumise kunagiste medalivõitjate nimesid tuli otsida kirikuraamatuist
Neljapäeval esitles ujumisliit raamatut, mille kaante vahele on mahtunud viimase saja aasta meistrivõistluste medalivõitjad, kelle nimesid tuli koostajatel taga ajada isegi kirikuraamatust.

04.06 23:28 ERR: Jaan Martinson: palganumber on üks põhjusi, miks Hunt leidis sedavõrd hea klubi
Üks väheseid spordialasid, mis koroonaviirusest peaaegu täielikult puutumata jäi, oli Ameerika jalgpall. NFL-i finaalmäng, ehk Super Bowl, toimus juba 3. veebruaril ja uus hooaeg algab alles septembris. Ainus eestlane, kes NFL-is mängib on Margus Hunt, kes on seal veetnud juba seitse hooaega – neist neli Cincinnati Bengalsis ning kolm Indianapolis Coltsis. Uueks hooajaks proovib Hunt aga murda end New Orleans Saintsi rivistusse.

04.06 23:00 ERR: Briti meedia: hinnatud Saksamaa ründaja siirdub Liverpooli asemel Chelseasse
Saksamaa klubi RB Leipzigi ridadesse kuuluv hinnatud ründaja Timo Werner on jõudnud kokkuleppele Londoni Chelseaga liitumise osas, kirjutab Briti meedia.

04.06 22:34 ERR: Reedel sajab mitmel pool hoovihma
Reedel sajab mitmel pool hoovihma, alles õhtul sajuvõimalus väheneb.

04.06 22:29 ERR: Renoveeritavas Lalsi kirikus algas kunstivarade mahavõtmine
MTÜ Vanaajamaja eestvedamisel kestab juba viiendat suve Lalsi Püha Nikolause kiriku korrastamine. Neljapäeval alustati kultuurimälestisena kaitse all olevas Lalsi kirikus kunstivarade mahavõtmist, et ka need restaureerida.

04.06 22:22 ERR: ETV spordisaade, 4. juuni
Saatejuht Aet Süvari.

04.06 22:13 ERR: Majandusühistu plaanib lammutada unikaalse arhitektuuriga Sadala kaupluse
Jõgeva majandusühistu soovib juuni teises pooles lammutada unikaalse arhitektuuriga Sadala kaupluse ja asemele ehitada energiatõhusa uue hoone. Praegust, 1980. aastate lõpul valminud poehoonet ei võetud muinsuskaitse alla ja see seisab suurel määral kasutuseta.

04.06 22:11 ERR: Lõuna-Eestis toimub õunaõite festival
Kuigi kevad on lasknud end üsna kaua oodata, siis viimaste nädalate jooksul on Lõuna-Eesti õunaaiad õide puhkenud.

04.06 22:09 ERR: Aktuaalne kaamera kell 21:00


04.06 22:08 ERR: Viipekeelsed uudised


04.06 22:01 ERR: Valitsus toetab koroona tõttu elu kaotanud Kuressaare haigla hooldaja peret 50 000 euroga
Valitsus otsustas maksta erakorralist toetust 50 000 eurot koroonaviiruse tõttu elu kaotanud Kuressaare haigla hooldaja perele. Raha eraldatakse valitsuse reservist.

04.06 21:58 ERR: NBA draft lükkub sügisesse
Korvpalliliiga NBA tänavune draft lükkub suure tõenäosusega sügisesse, vahendab ESPN.

04.06 21:49 ERR: Uue liiklusseadusega saab elektritõukeratturist sõidukijuht
Elektritõukerattad sõeluvad kõnni- ja sõiduteel sisaliku vilkusega ja hääletult, kuid nendega toimunud õnnetusi on vähe registreeritud. Järgmisest kuust, kui hakkab kehtima uus liiklusseadus, on ka tõukerattur sõidukijuht, siiani käsitleb seadus teda jalakäijana.

04.06 21:24 ERR: Reisibürood alustavad pakettreise väikese nakkuskordajaga riikidesse
Koroonapandeemia tõttu suuri kahjumeid kandvad reisibürood ootavad lennuliikluse taastumist. Reisikorraldajad alustavad pakettreise riikidesse, kus nakkuskordaja on väike. Kasvanud on siseturism.

04.06 21:23 DELFI: Valitsus toetab COVID-19 haiguse tõttu elu kaotanud Kuressaare haigla hooldaja perekonda 50 000 euroga
Valitsus otsustas täna maksta erakorralist toetust 50 000 eurot COVID-19 haiguse tõttu elu kaotanud Kuressaare haigla hooldaja perele. Raha selleks eraldatakse valitsuse reservist.

04.06 21:18 ERR: Jaapani valitsus kaalub Tokyo olümpia puhul lihtsustatud formaati
Jaapani valitsus kaalub järgmisesse aastasse lükatud Tokyo olümpiamängude ning paralümpiamängude puhul lihtsusatud formaadi rakendamist, et vältida koroonaviiruse levikut.

04.06 21:05 ERR: Aas loodab varude agentuuri loomise otsustada suve jooksul
Valitsus arutas kabinetinõupidamisel Eesti Varude Agentuuri asutamist. Majandusminister Taavi Aas loodab otsuseni jõuda suve jooksul.

04.06 20:53 DELFI: Uuel nädalal lubab äikest ja kuni 26 kraadi sooja
Nii nädalavahetusel kui ka tuleval nädalal on endiselt soe, aga lubab vihma ja ka äikest, selgub riigi ilmateenistuse värskest prognoosist.

04.06 20:50 ERR: Hiina jalgpallitäht kutsus üles Kommunistliku Parteid kukutama
Endine Hiina jalgpallur Hao Haidong, kes esindas oma riigi rahvuskoondist enam kui sajal korral, kutsus videopöördumises üles kukutama Pekingi autoritaarset võimu.

04.06 20:20 ERR: Valitsus toetab Euroopa rohelise kokkuleppe elluviimist
Valitsus kinnitas neljapäeval kabinetinõupidamisel Eesti seisukohad Euroopa rohelise kokkuleppe kohta.

04.06 20:05 DELFI: Töötajad süüdistavad vanalinna restorani omanikku ebaseaduslikus vallandamises
Restorani Frank omanik võttis töötukassalt vastu töötasu toetuse ja vallandas seejärel kaks inimest, süüdistavad töö kaotanud mehed.

04.06 20:01 DELFI: Valitsus kinnitas Eesti seisukohad Euroopa rohelise kokkuleppe osas. Kokk: liigume innovatsiooniga kaasa
Valitsuse kabinetinõupidamisel arutati täna Eesti seisukohti Euroopa rohelise kokkuleppe ja selle alla kuuluva Euroopa kliimaseaduse kohta ning kinnitati need istungi otsusena.

04.06 19:50 DELFI: SAADA OMA SUVILA LUGU: vanaisa ehitas raamatu järgi suvila, lapsepõlv möödus aiandusühistus?
Sel suvel teeme Delfis suurema loo, mis on pühendatud suvilatele – just nn nõukogudeaegsetele aiandus- või puhkeühistutele. On põnev jälgida, mis on saanud tänaseks pea 100 000 krundist, mis 90ndate alguses suvekodudega kaetud oli.

04.06 19:45 ERR: Euroopa Keskpank: euroala majandus langeb tänavu 8,7 protsenti
Euroopa Keskpanga prognoosi järgi langeb euroala majandus sel aastal 8,7 protsenti.

04.06 19:40 ERR: Jalgratturite liit muutis koduste meistrivõistluste aega
Eesti Jalgratturite Liit kinnitas kolmapäeval maanteerattasõidu meistrivõistluste uued toimumise ajad.

04.06 19:27 DELFI: Innove: kodus testi sooritamine on igal juhul riskantne, aga me ei tea kõrvalise abi kasutamisest
SA Innove teatel oli 10. klassi sisseastumiseksamite korraldamine õpilaste kodudes paratamatult riskantne, mistõttu riskide maandamiseks tehti rida samme. Kuigi Innove ei tea pettustest, on lõppude lõpuks koolide endi otsustada, kui palju nad testitulemusi usaldavad.

04.06 19:26 DELFI: FOTOD | Otepääl tähistati Eesti lipu 136. aastapäeva
Esimene sini-must-valge lipp pühitseti Eesti Üliõpilaste Seltsi (EÜS) lipuna Otepää kiriklas 4. juunil 1884. aastal. Koroonaajale kohaselt Eesti lipu hällis suuri pidustusi ei toimunud, kuid aastapäev sai väärikalt tähistatud.

04.06 19:13 ERR: Hongkongi protestijad mälestasid piiranguid eirates Tiananmeni veresauna
Hongkongi protestijad eirasid koroonaviiruse põhjusel kehtestatud liikumiskeeldu ja kogunesid Victoria parki, et tähistada Tiananmeni veresauna aastapäeva. Sadakond inimest tungis läbi tõkete parki ja kogunes jalgpalliväljakule, kus süüdati küünlaid.

04.06 19:07 ERR: Aktuaalne kaamera kell 18:30


04.06 19:00 ERR: Maicel Uibo astub võistlustulle maailmameistri ja maailmarekordiomanikuga
Kümnevõistluse MM-hõbe Maicel Uibo lööb sel pühapäeval kaasa Maailma Kergejõustikuliidu korraldataval omapärasel jõuproovil "Ultimate Garden Clash", võttes mõõtu ala tippude Kevin Mayeri ja Niklas Kauliga.

04.06 18:50 ERR: Piltuudis: Estonia kontserdisaalist eemaldati üle poole istmeridadest
Avalikele üritustele seatud piirangute tõttu on ka Estonia kontserdisaalis tehtud muudatused, mistõttu on saalist välja viidud suur hulk istmeridu.

04.06 18:47 ERR: Reinsalu hinnangul võib Soome otsustada piiri avamise turistidele lähipäevil
Välisminister Urmas Reinsalu sõnul peab ta võimalikuks, et Soome langetab otsuse Eesti turistidele piiri avamisest lähipäevil.

04.06 18:45 ERR: Uurimine: tõstmisliidus lokkas aastakümneid korruptsioon
Kanada spordiadvokaadi Richard McLareni läbi viidud uurimisest selgus, et Rahvusvaheline Tõsteliit (IWF) on aastakümneid kannatanud lokkava korruptsiooni käes, mida võimaldas organisatsiooni endine president Tamas Ajan.

04.06 18:44 ERR: Eesti võlakirjade tootlus on Läti ja Leedu omast märksa soodsam
Otsus emiteerida Eesti kümneaastaseid võlakirju ühe miljardi asemel pooleteist miljardi euro eest sündis rahandusminister Martin Helme sõnul peamiselt soodsate tingimuste tõttu. Eesti kümneaastaste võlakirjade tootlus on märksa soodsam kui näiteks Lätil ja Leedul.

04.06 18:40 ERR: Päevakaja (04.06.2020 18:00:00)


04.06 18:40 ERR: Artise kinos pole esimestel päevadel suurt publikuhuvi olnud
1. juunist avati Eestis mitmed väikekinod, alates 5. juunist avavad uksed ka enamik Apollo kinod. Esialgu on kavas filmid, mis jõudsid kinolinale vahetult enne eriolukorra algust ning piletimüügil järgitakse kehtestatud piirarve.

04.06 18:27 DELFI: PILTUUDIS | Haabneeme randa kerkisid roomajate liivaskulptuurid
Haabneeme rannas jalutajaid rõõmustavad nüüd suurejoonelised liivaskulptuurid.

04.06 18:17 ERR: Sammu edasi astuv Kadri-Ann Lass: see on Euroopas päris kõva liiga
Esimese profihooaja Euroopas seljataha jätnud Eesti naiste korvpallikoondise ääremängija Kadri-Ann Lass tõestas Poola meistriliigas end piisavalt, et teenida uueks hooajaks parem leping aste tugevamas Ungari meistriliigas.

04.06 18:12 ERR: Telekomifirmad soovivad Siemi 5G sageduslubade otsuse järel aja maha võtta
Telekomiettevõtetele tuli üllatusena IT-minister Raul Siemi otsus 5G sageduslubade konkurss ümber teha. Kuna nüüd tuleb kitsale sagedusribale mahutada senisest rohkem ettevõtteid, soovivad osad firmad aja maha võtta ja konkursitingimused uuesti läbi rääkida.

04.06 18:00 ERR: Telekomiettevõtted polnud IT-ministri 5G sageduslubade konkursi muutmiseks valmis
Telekomiettevõtetele tuli IT-minister Raul Siemi otsus 5G sageduslubade konkurss ümber teha üllatusena.

04.06 17:55 ERR: Otepääl tähistati Eesti lipu 136. aastapäeva
Otepääl peeti sel puhul pidulik jumalateenistus ja kiriku juurest sai alguse motoklubide lipusõit läbi Otepää valla.

04.06 17:53 ERR: Swedbanki kaks endist töötajat said kahtlustuse rahapesus
Riigiprokuratuur esitas 20. mail Swedbanki kahele endisele töötajale kahtlustuse rahapesu toimepanemises.

04.06 17:50 DELFI: Tallinnas alustab tööd korteriühistukomisjon
Täna toimus esimene Tallinna linna korteriühistukomisjoni koosolek, mille peamine eesmärk on olla lepitav vaheorgan korteriühistute, nende liikmete või ametiasutuste vahel.

04.06 17:40 ERR: Suusaliit: loodetavasti on kogu avalik huvi edaspidi suunatud ülesehitamisele
Eesti Suusaliit otsustas uut peatreenerit otsida avaliku konkursi kaudu. Murdmaasuusatamise ala juhataja Ave Nurk ütleb, et kandideerijalt eeldatakse muuhulgas avatust innovatsioonile ja uutele treeninglähenemistele.

04.06 17:35 ERR: Lalsi Püha Nikolause kiriku korrastus jätkub juba viiendat suve järjest
Mittetulundusühingu Vanaajamaja eestvedamisel jätkub juba viiendat suve Lalsi Püha Nikolause kiriku korrastamine.

04.06 17:20 ERR: Kauri umbusaldamine Jõhvis läbi ei läinud, ees seisab Easti umbusaldamine
Jõhvis neljapäeval toimunud keskerakondlasest vallavanema Max Kauri umbusaldus läbi ei läinud, sest selle vastu oli 12 saadikut. Veel kaks uude koalitsiooni kuuluvat saadikut ja kõik seitse opositsioonis olevat saadikut istungil ei osalenud.

04.06 17:14 ERR: ÜRO raport: Duterte valitsuse avaldused õhutavad vägivalda
ÜRO kritiseerib oma raportis Filipiinide presidendi Rodrigo Duterte kampaaniat ebaseaduslike narkootikumide vastu, öeldes, et valitsuse avaldused õhutavad vägivalda ja on tekitanud politseinikes peaaegu karistamatuse tunde.

04.06 16:29 DELFI: VIDEO JA FOTOD | Tallinna-Narva maanteel põrkasid kokku kaks veoautot
Täna pärastlõunal juhtus liiklusõnnetus Tallinna-Narva maanteel Aasperes, kui kokku põrkasid kaks veoautot.

04.06 15:05 DELFI: Lukašenka nõudis oma uuelt valitsuselt Vene turust sõltumise probleemi lõplikku lahendamist
Valgevene president Aljaksandr Lukašenka nõudis täna ametisse nimetatud uuelt valitsuselt ainult Vene turust sõltumise probleemi lõplikku lahendamist.

04.06 15:05 ERR: Nelja inimese elu päästnud politseikoer Nacho saadeti pensionile
Täna saatis politsei- ja piirivalveameti Ida prefektuur pensionile tunnustatud teenistuskoera Nacho, kes oma peremehe Raul Bambergi juhtimisel päästis mitme inimese elu, leidis suurtes kogustes narkootilisi aineid, pidas kinni kurjategijaid ja rõõmustas oma esinemistega lapsi.

04.06 14:38 DELFI: ERJK aseesimees Kaarel Tarand: me tegeleme faktide ja tõenditega, maailmavaade ei puutu asjasse
Esmaspäeval esitles Kert Kingo riigikogus eelnõud, mis annaks Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjoni (ERJK) ülesanded riigikontrollile. Kingo sõnul pole komisjon sõltumatu, sest sinna kuuluvad erakondade esindajad ja arvab, et ka aseesimees Kaarel Tarand pole erapooletu.

04.06 14:27 DELFI: Tuberkuloitedi asutajaliikme surm saabus tõenäoliselt elukaaslase käe läbi
15. mai õhtul sai häirekeskus teate 45-aastaselt naiselt, kes palus abi oma elukaaslasele. Mehel oli hakanud halb. Kohale saabunud meedikud tuvastasid mehe surma. Nädal aega hiljem teatas The Tuberkuloitedi laulija Indrek Raadik veebikontserdil, et lahkunud on ansambli asutajaliige Aivar Kandla.

04.06 14:27 DELFI: Väike-Maarja hooldekodu töötaja nakatus koroonaviirusesse
Väike-Maarja hooldekodu töötaja nakatus koroonaviirusesse, hooldekodus viiakse läbi laustestimine.

04.06 14:25 DELFI: VIDEO | Põhja-Norras pühkis maalihe merre kaheksa maja
Põhja-Norras sõidutas enam kui 600 meetri laiune maalihe eile pärastlõunal merre kaheksa maja. Üks inimene evakueeriti naabrusest, aga teateid kellegi viga saamisest ei ole.

04.06 13:22 DELFI: Viru vangla töötajal tuvastati koroonaviirus
Täna tuvastati Viru vangla ametnikul koroonaviirus. Viimati oli ta tööl eelmisel kolmapäeval.

04.06 12:55 DELFI: Soomes möödus viimane ööpäev uute koroonaviirusesse nakatumisteta
Soomes ei leitud viimase ööpäevaga ühtki kinnitatud koroonaviirusega nakatumise juhtumit, teatas sealne Tervise ja Heaolu Instituut (THL). Kokku on Soomes nakatumisjuhtumeid 6911.

04.06 12:53 DELFI: Ken Saan paneb Peeter Helme kaasuse purki
Tänasel Peeter Helme süüdistuse osas peetud kohtuistungil oli kohal ka tuntud tele- ja filmiprodutsent Ken Saan. Selgub, et filmimees on võtnud ülesandeks tuua vaatajani kohtuprotsesside telgitagused: mis moodi jõuavad Eesti kohtusüsteemis menetlused lahenduseni ja kuidas selgitada juristide taktikaid.

04.06 12:27 DELFI: KUULA SAADET | Sotsiaalmeedia igavene muutumine ehk Suur trollide sõda USA massirahutuste ajal
Ameerika otsib patuoinast. Mässul ja kaosel peab ju olema üks lihtsastimõistetav süüdlane. Olgu selleks antifa, demokraadid, paremradikaalid või USA president Donald Trump. Sotsiaalmeedias toimuv reedab, et süüdlased leitakse vahendeid valimata.

04.06 11:46 DELFI: FOTOD JA VIDEO | Jüri Ratas valitsuse pressikonverentsil: Eesti majanduslanguseks prognoositakse pisut alla seitsme protsendi
Kava kohaselt osalevad pressikonverentsil peaminister Jüri Ratase kõrval rahandusminister Martin Helme ja välisminister Urmas Reinsalu.

04.06 11:43 DELFI: FOTOD JA VIDEO | Venemaal Norilskis lekkis jõgedesse 20 000 tonni diislikütust, mis on tekitanud keskkonnakatastroofi
Venemaa president Vladimir Putin toetas föderaalse eriolukorra väljakuulutamist tohutu diislikütuse lekke tõttu Norilskis, mis ähvardab habrast arktilist keskkonda ökoloogilise katastroofiga.

04.06 11:33 DELFI: Tanel Kiik: peame oluliseks naistele ja meestele võrdväärse töö eest võrdse palga maksmist
Täna kinnitas Vabariigi Valitsus seisukohad vastamaks Euroopa Komisjoni palkade läbipaistvuse suurendamise konsultatsioonile, mille eesmärk on selgitada välja tõhusaimad võimalused naiste ja meeste võrdse palga põhimõtte tagamiseks.

04.06 10:44 DELFI: Ööpäevaga lisandus 10 positiivset koroonaviiruse testi, enim uusi haigestunuid on Tallinnas
Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1 027 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 1 protsent ehk 10 inimese testi tulemus osutus positiivseks.

04.06 10:39 DELFI: USA-s kasutavad vargad meeleavalduste kaost koordineeritult poodide tühjendamiseks
Uudisteagentuuri Associated Press teatel on USA-s täheldatud üleriiklikku varguste lainet kallites elektroonikapoodides, juveeliärides ja luksuskaupade müüjate juures samal ajal, kui politseinikud on tegelenud patrullimisega George Floydi politseivägivalla tõttu hukkumisele järgnenud meeleavaldustel.

04.06 10:19 DELFI: EKUK aitab keskkonnaohtliku ning kasutuspiirangutega külmaaine ringlussevõtuga säästa loodust ja raha
Kliima-, jahutus- ja külmaseadmetes ning soojuspumpades kasutatavad fluoritud külmaained (rahvakeeli „freoonid“) on võimsad kasvuhoonegaasid, mis atmosfääri sattudes võimendavad globaalset soojenemist.