Ilmateade

27.04
11...23 °C
28.04
9...15 °C
29.04
9...14 °C

EMHI

Uudised

12:01 ERR: Toila vallas põleb turbaväli
Neljapäeva õhtul peale kuute teatati päästeametile tulekahjust Ida-Virumaal Toila vallas Konju külas, kus põles mahajäetud turbaväli kuuel hektaril, millest eile suudeti kustutada pool hektarit. Kustutustööd kestavad tõenäoliselt pikemalt.

11:58 PM: Eesti Draamateatris kõlab võru keel
Laupäeval, 27. aprillil esietendub Eesti Draamateatri suures saalis Madis Kõivu ja Aivo Lõhmuse võrukeelne näidend «Põud ja vihm Põlva kihelkonnan nelätõistkümnendämä aasta suvõl» Priit Pedajase lavastuses.

11:58 PM: Venemaa relvakatsetused mürgitavad kasahhe
Kasahstanis kunagise Semipalatinski katsepolügooni lähedal elavad inimesed seisavad tänaseni silmitsi müstiliste haigustega, mis suure tõenäosusega on tingitud piirkonna toksilisest tuumaminevikust. Samal ajal jätkab Kasahstan oma maa-alade väljarentimist Venemaale, et viimane saaks naaberriigis moodsaid relvasid katsetada.

11:56 PM: Huawei lekke skandaal raputab Briti valitsust
Briti valitsust raputab üha paisuv skandaal küsimuses, kes lekitas uudise, et peaminister peaminister Theresa May andis Hiina telekomihiiule Huawei loa teatud tingimustel arendada Ühendkuningriigis 5G mobiilsidevõrke.

11:55 ERR: Taani ei ole tõestanud, et listerioosipuhangu põhjustas Eesti kalatootja
Taani ametkonnad ei ole senini tõendanud, et Eesti ettevõte M.V. Wool põhjustas Taanis listeeriapuhangu.

11:55 ERR: Käsipalli EM-i korraldajad paigutati eraldi tugevusgruppidesse
2020. aasta meeste käsipalli Euroopa meistrivõistluste finaalturniiri korraldajatest paigutati Rootsi esimesse, Norra teise ja Austria kolmandasse loosikorvi.

11:53 ERR: Wateva avaldas koos Elina Borniga singli "Tell Me"
Elektroonilise muusika duo Wateva andis välja uue singli "Tell Me," millele on andnud oma hääle Elina Born. Lugu ilmus BBC Radio 1 saatejuhi Pete Tongi plaadifirma Deux Trois' alt.

11:52 PM: Kuufaas jõuab haripunkti: milline on see lihtne maagia, mis selles perioodis meie elu parandab?
Käesoleva kuufaasi viimane veerand jõuab oma haripunkti 27.04. Aprilli kuufaas on toonud meile palju uusi ideid, tegusaid päevi oma ideede formuleerimise kallal ning soovi neid kõiki ka ellu viia. Nüüd aga tunneme ennast veidi väsinuna ja see tähendab aega, mil tuleb aktiivsest faasist tagasi tõmbuda. Suur töö on tehtud ning praegu on ka kuu seisuses kõige sobivam aeg tõmmata hinge ning elu ja oma tegemiste üle mõtiskleda.

11:45 ERR: Hispaania parlamendivalimiste eel on viimane kampaania päev
Tarmo Maiberg.

11:45 ERR: Pärnu valmistub kolmanda silla ehitamiseks
Ester Vilgats.

11:43 PM: Marmoril on aeg koomale tõmmata: sisekujundusmaailm tervitab uut favoriiti
Marmori kõrvale on tekkinud uus, täitsa arvestatav konkurent, mille võiksime sisekujundajate sõnul julgelt oma koduuste vahelt sisse lasta.

11:40 PM: Kongolasest pargivaht gorillaselfist: mägigorillad on suurepärased imitaatorid
Kongo Demokraatliku Vabariigi Virunga rahvuspargi pargivaht Mathieu Shamavu tegi selfi, millel ta on koos kahe mägigorillaga. Ta postitas pildi sotsiaalmeediasse, kus see jäi paljudele silma. 

11:39 PM: Enn Veskimägi käis Hillar Tederi pärast politseis
Mööblitootja Standard üks omanikke Enn Veskimägi andis politseis Hillar Tederiga seotud asjades ütlusi, kirjutab Äripäev.

11:38 ERR: Kutsutakse kirjutama mudilastele
Eesti Lastekirjanduse Keskus, kirjastus Päike ja Pilv ja kultuuriministeerium kuulutasid välja loomevõistluse Põlvepikuraamat. Konkursile oodatakse kuni 7aastastele lastele mõeldud raamatute käsikirju, milles on võrdselt pööratud tähelepanu tekstile ja illustratsioonile.

11:26 PM: 7 põnevat fakti Kontaveidi ja endise maailma esireketi tänase duelli kohta
Eesti tennise esireket Anett Kontaveit (WTA 15.) kohtub täna Stuttgardi saviliivaväljakutel peetava WTA turniiri veerandfinaalis endise maailma esireketi, valgevenelanna Victoria Azarenkaga (WTA 61.). Postimees noppis eelseisvaks mänguks välja 7 põnevat fakti.

11:26 ERR: Eesti U-17 võrkpallikoondis jäi EM-valikturniiril alla Sloveeniale
D-alagruppi kuuluv Eesti U-17 noormeeste võrkpallikoondis kaotas Rumeenias peetava EM-valiksarja teise ringi teises kohtumises 1:3 (18:25, 28:30, 25:23, 16:25) Sloveeniale.

11:25 DELFI: Soome koalitsiooniläbirääkimiste juhiks valiti sotside esimees Antti Rinne
Soome Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDP) esimees ja Eduskunta spiiker Antti Rinne valiti täna ametlikult koalitsiooniläbirääkimiste juhiks. Ta avaldas ka 11 küsimust, mille abil sõelub välja koalitsiooniläbirääkimistele valitavad erakonnad.

11:20 DELFI: Peaministri büroo juhiks saab Johannes Merilai
Jüri Ratase nõunik Johannes Merilaid ootab ees korralik ametikõrgendus, temast saab peaministri büroo juht.

11:16 PM: Galerii: Võte! Esna mõisas vändatakse filmi Soome kuulsast naiskunstnikust
Järvamaal Esna mõisas toimuvad sel nädalal Soome-Eesti mängufilmi «Helene» võtted. Neljapäeval, 25. aprillil, mil oli ka peaosatäitja sünnipäev, lubati võtteid piiluma ka pressipiltnikud.

11:15 PM: Stressiolukorras söödud rämpstoit viib suurema kaalutõusuni
Stress halvendab nii meie füüsilist kui psühholoogilist tervist ja võib tekitada migreene, seedeprobleeme ja ärevust. Sageli haaratakse stressiolukorras kõrge rasva- ja suhkrusisaldusega toidu järele, mis uue uuringu kohaselt just pinge all sööduna ülekaalu põhjustab.

11:13 ERR: Aimar Ventsel: lumehelbeke tasa, tasa...
Kõigi teatud vanuserühmadesse kuuluvate inimeste sildistamine näitab tegelikult ühte - sildistajad ise tajuvad distantsi nooremate põlvkondadega ja nad ei saa nende eluviisist aru ega kiida seda heaks, arutleb Aimar Ventsel.

11:09 PM: Peaministri bürood hakkab juhtima Johannes Merilai
Peaministri büroo juhina alustab esmaspäeval tööd peaministri senine nõunik Johannes Merilai.

11:07 ERR: Peaministri bürood hakkab juhtima Johannes Merilai
Merilai on peaministri büroos töötanud alates 2017. aasta algusest, nõustades valitsusjuhti meedia valdkonnas.

11:01 PM: Operaatorid salatsevad mobiilikindlustuse tuludega
Mobiilioperaatorid teatavad üksteise järel, kui palju nad on klientidele viga saanud mobiilide eest kindlustuse väljamakseid teinud, kuid keelduvad avalikustamast sellega seotud iseenda sissetulekuid.

11:00 PM: Video: vaata, kuidas nõiad, zombid ja vikatimehed Haapsalu vallutasid!
Neljapäeval algas Haapsalus õudus- ja fantaasiafilmide festival HÕFF, mis avati suure rongkäiguga. Vaata videost, kes läbi mudapealinna tänavate marssisid!

11:00 ERR: Eestis tahab sügisel uksed avada kaks "võlukooli"
Kui haridusministeerium selleks loa annab, alustavad sügisest tööd Tartu demokraatlik võlukool ning Võru demokraatlik unistuste kool, kus lapsed saavad ise valida nii selle, milliseid aineid õpivad, kui ka selle, kes neid õpetab. Kui aga õpilane tahab mitu kuud järjest ainult raamatuid lugeda, ei ole seegi keelatud.

10:58 PM: Konguta lasteaias süttis elektrikilp, personali kiire tegutsemine hoidis halvima ära
Neljapäeva päeval kell kaks teatati häirekeskusele, et Elva vallas Annikoru külas Konguta lasteaed-põhikooli hoones põleb elektrikilp. Tulekahju puhkemise ajal koolis lapsi ei olnud, küll tuli lapsed evakueerida hoone lasteaia osast, millega personal hästi hakkama sai. 

10:54 DELFI: „Luganski rahvavabariigis” algas dokumentide vastuvõtt Vene kodakondsuse saamiseks
Niinimetatud Luganski rahvavabariigis algas dokumentide vastuvõtt Vene passide saamiseks, teatas moodustise juht Leonid Passetšnik intervjuus telekanalile Rossija 24.

10:54 DELFI: Põrgulikult hea maasoojuspump ja taevalikud kulud
Eramajja paigaldatud õnnetu küttelahendus ragistab su rahakoti kallal armutult juba esimeste külmadega. Mida aasta edasi, seda suuremaks auk soovide ja saadava vahel läheb.

10:52 PM: Suri kaheksakordne NBA meister
Möödunud ööl lahkus elavate kirjast 79 aasta vanusena korvpalliliiga NBA ja Boston Celticsi legend John Havlicek.

10:52 PM: Aafrika idarannik seisab taas silmitsi hävitava tsükloniga
Aafrika idaosas asuvat Mosambiiki tabas eile õhtul läbi aegade tugevaim tsüklon ja seda vaid viis nädalat pärast seda, kui tsüklon Idai tõttu jättis piirkonnas elu ligi 600 inimest.

10:49 PM: Tänased reisileiud: eksootilisse Indiasse
Postimehe reisiportaal teeb iga päev kokkuvõtte huvitavatest ja soodsatest lennupiletitest. Tänased piletid on kogutud trip.ee veebilehelt.

10:49 ERR: Lasnamäel algab ligi 800 000 eurot maksva Pae promenaadi ehitus
Tallinna kommunaalameti tellimusel asutakse tuleval teisipäeval ehitama Lasnamäel Pae 430-meetrist promenaadi, mis asub Pae ja Paekaare tänava vahelisel korruselamute alal. Tööd lähevad maksma 786 000 eurot.

10:49 ERR: Koršunov tõusis taas üleplatsimeheks, Kitsing kerkis oma meeskonna parimaks
Itaalias mängivad Eesti noorkorvpallurid pakkusid eelmisel nädalal U-18 vanuseklassi meistrivõistluste teises ringis ehk regioonideülesel turniiril häid esitusi.

10:47 ERR: Teadlased leidsid meresügavustest ligi 200 000 senitundmatut viirust
Maailma ookeanides elab vähemalt 200 000 eri liiki viirusi, leiavad Arktikast Antarktikani kogutud mereveeproove analüüsinud teadlased. Tehtud tähelepanekud aitavad täpsemalt ennustada, mis juhtub ookeanidega nende edasisel soojenemisel.

10:40 PM: Selle trikiga näivad ripsmed palju pikemad
Et ripsmed mõjuksid pikemana, pole vaja muud abivahendit kui enda head ripsmetušši. Ja kavalat tehnikat. 

10:39 PM: Päeva karikatuur: ausad ja vähem ausad automüüjad


10:32 PM: Lasnamäele rajatakse Pae promenaad
Teisipäeval, 30. aprillil algavad Pae promenaadi ehitustööd.

10:31 PM: Elron toetab Teeme Ära talgulisi soodsama rongisõiduga
27. aprillist kuni 5. maini saavad kõik Teeme Ära talgulised, kes sõidavad 5-liikmelise või suurema seltskonnaga, nautida poole hinnaga rongisõitu. Soodustuse saamiseks tuleb talgulistel eelnevalt oma reisisoovist märku anda.

10:31 ERR: Sevilla jõudemonstratsioon neid Meistrite liiga kohale ei aidanud
Hispaania kõrgliiga 34. voorus teravnes veelgi heitlus viimasele Meistrite liiga kohale, kuid esialgu säilitas tabelirea Getafe.

10:29 PM: Austraalia soovitab oma kodanikel Sri Lankale mitte minna
Austraalia ärgitas täna oma kodanikke mitte sõitma Sri Lankale, sest lihavõttepühapäeval 253 inimelu nõudnud terrorirünnakute järel on tõenäoline, et rünnakuid tuleb veel.

10:26 ERR: Keskkonnateemad on noorte jaoks olulisemad kui poliitika
Äsja lõppenud rahvusvahelisest uuringust selgus, et noori panevad tegutsema keskkonnaga seotud teemad. Samas on just Eesti noored teiste riikidega võrreldes pigem passiivsemad. Uuringust selgus mitmeid teisigi noorte käitumist selgitavaid tõdesid.

10:25 PM: ÜLLATUSINTERVJUU: Eesti kolmandaks laulnud rootslane Sahlene on tagasi - kahe lapse ema osaleb jälle Eurovisioonil!
2002. aastal Eestit Eurovisioonil esindanud Rootsi lauljatar Sahlene osaleb tänavu lauluvõistlusel juba viiendat korda, sedapuhku Suurbritannia tiimis. Millised on ta mõtted Iisraeli sõitmise eel ja mida arvab ta Eesti euroloost?

10:24 PM: Suur streik: 72 000 SASi reisijat jäävad täna lennutamata
72 000 reisijat peavad oma reisiplaanid ümber tegema, sest SASi piloodid alustasid reede hommikul Rootsis, Taanis ja Norras streiki.

10:21 PM: Video: punase fooritule alt läbi tuisanud autojuht seadis jalakäijad ohtu
Eile õhtul sõitis sõiduauto Ford juht Narva maantee ja Raatuse tänava ristmikul punase fooritule alt läbi ning seadis sellega ohtu jalakäijad. 

10:18 PM: Nädala uued filmid: Eepiliselt kirev kinonädal! Marveli Tasujate viimane heitlus, prantsuse erootika, õllekõhtudega sünkroonujujad ja KGB eest pagev balletitantsija
26. aprill saab Marveli fännide jaoks olema üks aasta olulisemaid kuupäevi, sest kinodesse jõuab pikalt oodatud «Tasujad: Lõppmäng». Filmikavasse pakub vaheldust aga annus vürtsikat prantsuse huumorit ning eluloolugu ühest kõigi aegade kuulsaimast tantsijast.

10:17 ERR: Karin Paulus: romantiline räpakus ja sotsiaalne mitmekesisus kaob Kopli liinidelt
"OP+" käis koos arhitektuuriajaloolase Karin Pauluse Tallinnas Rotermanni kvartalis katusel, et rääkida arhitektuurimuuseumi projektist "Avatud majad", mille käigus avatakse inimestele uksi majadesse, kuhu nad ehk muidu ei satuks.

10:12 PM: PM video: Latvala pääses ootamatult teele jooksnud koeraga kokkupõrkest
Toyota sõitja Jari-Matti Latvala sattus möödunud ööl peetud Argentina MM-ralli esimesel lühikesel (1,9 km) publikukatsel napilt kokkupõrkest koeraga, kes ootamatult teele sööstis.

10:08 PM: Toetus president Putinile tõusis aprillis veidi
Aprillis toetas Venemaa presidenti Vladimir Putinit 66 protsenti riigi elanikest, võrreldes aasta esimese kolme kuuga kasvas toetus riigipeale kaks protsenti, selgub sõltumatu Levada-keskuse reedel avaldatud uuringust.

10:03 PM: 8 haigust, mille vastu võiks end vaktsineerida täiskasvanueas
Lastele tagab Eesti riik enamiku nakkushaiguste vastu tasuta vaktsineerimise, kuid ka täiskasvanutel on võimalik ennast mitme nakkushaiguse eest vaktsiiniga kaitsta. Lisaks tuleb lapseeas tehtud vaktsineerimisi teatud juhtudel korrata, kirjutab sotsiaalministeeriumi blogis rahvatervise osakonna nõunik Kärt Sõber.

10:03 ERR: Riigikaitseõpe annab noortele ülevaate riigi toimimisest
1. jalaväebrigaadi aastapäeval said Tapa sõjaväelinnakuga tutvuda noored, kes õpivad gümnaasiumis riigikaitset.

10:03 EPL: Kaitseministeerium Aidu tuulepargist: meie jaoks on tegemist vahetu ohuolukorraga


10:00 ERR: ERR-i teleuudised kell 9:00


10:00 ERR: U-16 võrkpallikoondis kaotas EM-valiksarjas napilt Ukrainale
Eesti U-16 neidude võrkpallikoondis pidi Euroopa meistrivõistluste valiksarja teise ringi turniiril Ukrainas Zaporožjes tunnistama avamängus võõrustajate 3:2 paremust.

09:55 PM: Video: «Vihane kaheksa» näitleja Demian Bichir leidis oma naise basseinist, kuid ta surma põhjus ei ole veel teada
Mehhiko päritolu Hollywoodi staar Demian Bichir teatas, et leidis oma naise Stefanie Sherki 13. aprillil nende kodubasseinist teadvuseta olekus ja ta kutsus kiirabi.

09:40 PM: Tülid suhtes, mis tähendavad peatset lahkuminekut
Tülid on suhetes normaalsed, aga mõned tülid on samm lahkumineku suunas.

09:36 PM: Täna: Turmann ja Lill kohtuvad MMil 16 parema seas taas Šotimaaga
Norras Stavangeris peetaval jääkeegli segapaaride MMil läheb oma alagrupi võitunud Eesti esindus (Marie Turmann, Harri Lill) kaheksandikfinaalis vastamisi taas Šotimaaga. Matš algab Eesti aja järgi reedel kell 14.

09:36 PM: Mustamäel võeti Skype maha - nüüd on Microsoft
Tallinnas Mustamäel Akadeemia teel ligi 15 aastat Skype’i logo kandnud arenduskeskus  vahetas sel nädalal välja kontorihoone välireklaami ning maja hakkas ehtima teenuse omaniku Microsofti valgusreklaam.

09:35 ERR: Omavalitsused on hakanud usinamalt lammutustoetusi taotlema
Sihasutus KredEx on tänavu saanud kohalikelt omavalitsustelt üheksa lammutustegevuse toetamise taotlust. Toetusteks oleks jagada umbes miljon eurot. Mullu esitati kogu aasta jooksul 12 sellist taotlust.

09:32 PM: Video: vaata, kuidas jõuab Laeva meiereis piim pakki
Valio Eesti ASi Laeva meierei töötab ööpäev läbi seitse päeva nädalas. Päevas voorib meiereisse kümme piimaautot ning ühes kuus valmib meiereis üle 8000 tonni piimatooteid.

09:30 EPL: KULTUURIBIIT | Muusik Robert Linna playlist


09:27 ERR: Kindla võidu võtnud San Antonio viis seeria otsustavasse mängu
Korvpalliliigas NBA peeti läinud ööl play-off'is üks kohtumine, kus San Antonio Spurs oli kodusaalis Denver Nuggetsist parem 120:103, viies seeria otsustava mänguni.

09:20 DELFI: Saksa autotootjal Daimleril pole aimugi, kust Kim Jong-un oma limusiinid sai
Saksa autotootja Daimler, mis toodab selliseid soomustatud limusiine, nagu kasutab Põhja-Korea valitseja Kim Jong-un, teatas, et neil pole aimugi, kust Kim autod sai, ja neil pole Põhja-Koreaga mingit äri.

09:20 ERR: Raadiouudised (26.04.2019 09:00:00)


09:17 EPL: FOTOD | Soome kuulsaimast naiskunstnikust valmiva mängufilmi võtted on jõudnud Järvamaale


09:17 ERR: Peeter Koppel: demograafia mõjust majandusele
Tänaseks olen ma pidanud ametinimetusega "strateeg" elama veidi rohkem kui kümme aastat. Tunnistan, et minu jaoks on sellel tiitlil siiani teatud meelelahutuslik väärtus. Samas tõesti, pikki protsesse ma vaatlema pean ning tänaseks on selgelt välja joonistunud kolm olulisimat ja majandusele enim mõju evivat teemat – võlg, tootlikkus ja demograafia, kirjutab Peeter Koppel.

09:15 PM: Suri endine riigiametnik ja ajaloolane Priit Kelder
Kolmapäeval suri 74-aastasena endine kõrge riigiametnik ning ajaloolane, filosoof, sinoloog ja  võitluskunstide õpetaja Priit Kelder.

09:13 PM: Järjest lähemal: IKEA avas eestikeelse kodulehe ja Facebooki-lehe
Eesti IKEA-fännid elavad kaasa protsessile, kuidas kauaoodatud mööblipood samm-sammult siinsele kliendile lähemale tuleb. Nüüd saavad ostuhuvilised oma lemmikut juba ka Facebookis jälgida.

09:11 PM: CIA liitus Instagramiga, esimene postitus tekitas küsimusi
Ameerika Ühendriikide Luure Keskagentuur (CIA) liitus Instagramiga ja esimene postitus on foto, mis tekitas seda näinutes palju küsimusi.

09:09 PM: Video: ajalugu teinud TalTechi cheerleaderid jõudsid MMil finaali
TalTechi cheerleaderid võistlevad esimest korda ICU cheerleadingu maailmameistrivõistlustel, mida peetakse tänavu USAs.

09:01 ERR: "Tähtede lava" suure veebihääletuse võitis Sireli Salum!
"Tähtede lava" veebihääletuse, kus osalesid kõik põhivõistluselt välja jäänud noored lauljad, võitis Põlvamaalt pärit Sireli Salum, kes esitas eelvoorus laulu "Kevad tuleb, sinililled käes". Sireli pääses seega otse võistlema poolfinaali! Palju õnne sulle, Sireli!

09:00 PM: KredEx hüvitas mullu ettevõtjatele 600 000 euro eest kahjusid
KredEx Krediidikindlustus hüvitas eelmisel aastal 34 Eesti ettevõtjale äririskidega seotud kahjusid kokku 600 000 euro eest, Eesti ettevõtted kindlustasid end kokku enam kui 3900 ostja maksejõuetusest tuleneva riski vastu 56 erinevas riigis.

08:59 ERR: ERR näitab Tallinnas peetavat jäähoki MM-turniiri neljas kanalis
Pühapäeval algab Tallinnas Tondiraba jäähallis jäähoki maailmameistrivõistluste 1. divisjoni B-grupi turniir, kus Eesti vastasteks on Poola, Jaapan, Ukraina, Holland ja Rumeenia.

08:49 PM: Birgit Sarrap avaldas uue võimsa ballaadi: see lugu räägib meeletust igatsusest
Laulja Birgit Sarrap käis külas raadio Elmar saates «Päevapüüdja» ja avaldas oma uue singli «Silmapiir». Muusik nimetas seda järgmiseks power-ballaadiks.

08:48 ERR: Ansambel Naised Köögis esitleb uut plaati "Uhke ja vaba"
Uus plaat on ansambli kolmas helikandja, mis koondab kümmet lugu räpist ja karikatuursest lorilaulust kuni romansiliku elutunnetusega autorilauludeni.

08:46 ERR: ERR-i teleuudised kell 7:00


08:42 PM: Video: Jokic tegi supermängu, aga Spurs tuli rongi alt välja ning edasipääseja selgub seitsmendas mängus
Korvpalliliigas NBA tuli San Antonio Spurs keerulisest seisust välja, kui suutis play-off’i avaringi kuuendas kohtumises alistada koduväljakul tulemusega 120:103 Denver Nuggetsi ning viigistada seeria seisule 3:3.

08:32 ERR: Tänak oludest Argentinas: ilm lisab tänavu veel vürtsi juurde
Autoralli MM-sarja hooaja viiendal etapil Argentinas on Ott Tänak ja Martin Järveoja (Toyota) publikukatse järel liidrid.

08:29 ERR: Fotod: Eesti Festivaliorkester andis Jaapanis tuuri esimese kontserdi
Neljapäeva õhtul andis Eesti Festivaliorkester Jaapani tuuri esimese kontserdi Hamamatsu kontserdisaalis. Kontserti oli kuulamas üle 2300 kuulaja.

08:22 DELFI: FOTO | SAS-i piloodid kogu Skandinaavias alustasid streiki
Skandinaavia lennufirma SAS piloodid Norras, Rootsis ja Taanis alustasid täna streiki, sest palgaläbirääkimised nurjusid. Streigi tõttu jääb ära sadu lende ehk umbes 70 protsenti.

08:22 PM: Aita abivajajaid: haigustega maadlev kassikolmik vajab ravi jätkamiseks toetust
Pesaleidja Tõrva hoiukodus elab kolm kiisukest, keda ühendab õnnetu saatus —kõik on vabatahtlike hoole alla jõudnud tänavatelt ning pidanud toime tulema nälja, külma ja väärkohtlemisega.  

08:14 PM: Nõmme Kalju väsis kullatreenerist
Novembris juubeldas Nõmme Kalju klubi ajaloos teist ja Sergei Frantsevi juhendamisel esimest korda Eesti jalgpallimeistrina. Vähem kui pool aastat hiljem leidis Kalju, et targem on peatreeneri teenetest loobuda.

08:14 ERR: Raadio 2 tähistab 26. sünnipäeva
Raadio 2 tähistab järgmisel nädalal, 1. mail juba 26. sünnipäeva.

08:08 ERR: TÄNA OTSEBLOGI | Kontaveit kohtub tiitlikaitsja alistanud Azarenkaga
Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 15.) läheb Stuttgardis peetava kõrgetasemelise tenniseturniiri veerandfinaalis vastamisi endise maailma esireketi, valgevenelanna Viktoria Azarenkaga (WTA 61.). Kohtumine peetakse peaväljaku neljanda ehk viimase mänguna, mis ei alga Eesti aja järgi varem kui 21.30. ERR-i spordiportaal vahendab mängu otseblogis.

08:04 ERR: Surikaadid on valimatult abivalmid
Võrratult vahvad väikesed Aafrika kõrbeloomad surikaadid on üksteise suhtes väga abivalmid.

08:02 PM: Pildid ja video: Esnas käivad filmivõtted
Vast igaüks meist teab Esnas filmitud teleseriaali "Naabriplika". Nüüd on Esnas aeg küps mängufilmi filmimiseks. 

07:57 DELFI: Kim Jong-un süüdistas USA-d pahatahtlikkuses
Põhja-Korea valitseja Kim Jong-un süüdistas USA-d pahatahtlikus käitumises tema ja president Donald Trumpi kohtumise ajal Hanois, teatas riiklik uudisteagentuur KCNA.

07:54 PM: Video: Virumaa Teataja ajakirjanik testis tänavalõiku, kus Marti Kuusik kiiruseületamiselt tabati
Valimistejärgsel hommikul Rakveres jääknähtude ja enam kui 70-kilomeetrise tunnikiirusega sõidult tabatud Marti Kuusik jäi korravalvuritele enda sõnul vahele Ilu puiesteel.

07:53 ERR: Hübriidautodel kaob Tartus parkmistasu vabastus
Praegu kehtiva korra järgi on Tartus parkimistasu maksmisest vabastatud osaliselt või täielikult elektrimootori jõul liikuva sõiduki juht, kui linnamajanduse osakond on andnud selleks elektroonilise parkimisloa, nüüd aga selline soodustus kaob.

07:51 PM: Xi lubas kaotada konkurentsivastased riigitoetused Hiina firmadele
Peking lõpetab riiklike toetuste maksmise ausat konkurentsi takistavatele Hiina firmadele, lubas president Xi Jinping reedel ja vastas sellega USA tähtsale nõudmisele kahe riigi kaubanduskõnelustes.

07:45 PM: Tänak Argentina ralli suurepärasest algusest: tore, et suutsime kohe teistest kiiremad olla
Eesti parim rallipaar Ott Tänak – Martin Järveoja (Toyota) alustas autoralli MM-sarja viiendat etappi Argentina rallit suurepäraselt, kui näitas kiireimat aega nii testikatsel kui ka möödunud ööl sõidetud esimesel kiiruskatsel ehk tõusis ühtlasi liidripositsioonile.

07:42 ERR: Romuautode Euroopast Eestisse parseldamine käib täie hooga
Eestisse jõuavad Euroopast tihti võltsitud näidikutega vanad äraaetud autod, mis solgivad meie turgu ja reostavad keskkonda, ütles Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Eesti Liidu (AMTEL) juht Arno Sillat.

07:37 PM: Video: Venemaal sai jääkaru helikopteriga sõita
Kas sina oled helikopteriga lennanud? Venemaal sai hiljuti õhulendu nautida üks suur jääkaru. Oma lennust ta aga esimest osa ei mäleta, sest ta oli sügavas unes, vahendab «Reporter». Lisaks jääkaru päästmisele saame näha ka hobuse, koera ja pardipoegade abistamist. 

07:33 PM: Google tahab hakata oma kaardirakendusega raha teenima
Me juba teame, kuidas see käib. Ilmselt kasutab Google sama võtet nagu otsingumootori puhul – esmaklassiline otsing pöörati läbi reklaami müümise rahamasinaks. Sama saaks teha Google Maps kaardiga, kirjutab Hardi Keerutaja tehnoloogiaportaalist Digitark.

07:26 DELFI: President Macron andis Prantsusmaa kollavestidele reformilubadusi
Prantsusmaa president Emmanuel Macron andis ammu oodatud vastuse kollavestide protestiliikumisele, lubades maksukärpeid, suuremaid pensione ja reformi riigiametites.

07:26 PM: Jaapani peaministri sõnul tuleks leppeta Brexitit vältida
Peaminister Shinzo Abe ütles neljapäeval Brüsselis, et leppeta Brexitit tuleks vältida iga hinna eest, sest Jaapani ettevõtted näevad Suurbritanniat väravana Euroopasse.

07:12 ERR: Jaapani peaministri sõnul tuleks leppeta Brexitit vältida
Jaapani peaminister Shinzo Abe ütles, et leppeta Brexitit tuleks vältida iga hinna eest, sest Jaapani ettevõtted näevad Suurbritanniat väravana Euroopasse.

07:00 ERR: Rootsi lõunaosas jätkub võitlus maastikupõlengutega
Rootsi lõunaosas jätkub võitlus maastikupõlengutega ja võimuesindajad on pidevalt valmis vajadusel inimeste evakueerimiseks, edastas neljapäeval kohalik meedia.

06:53 ERR: Lennufirma SAS tühistas tööseisaku ohu tõttu paarsada lendu
Skandinaavia suurim lennufirma Scandinavian Airlines (SAS) jättis tööseisaku ohu tõttu ära rohkem kui paarsada lendu.

06:47 DELFI: Küprosel tabati sarimõrtsukas, kes tunnistas üles seitsme naise ja lapse tapmise. Ohvrid olid välismaalased
Eestlastegi seas populaarse turismisihtkoha Küprose avalikkust raputas uudis, et tabati sarimõrvar, kes tapnud vähemalt seitse inimest.

06:47 ERR: Põhja-Korea liider kutsus Putini vastuvisiidile
Põhja-Korea liider Kim Jong-un kutsus Venemaa presidendi Vladimir Putini sobival ajal vastuvisiidile ja pakkumine võeti heameelega vastu, teatas reedel riiklik uudisteagentuur KCNA.