Ilmateade

18.05
8...16 °C
19.05
9...19 °C
20.05
9...17 °C

EMHI

Uudised

22:56 PM: Laanet: liitlasvägede kohaolek saartel nõuaks harjutusalasid
Kaitseminister Kalle Laanet vastas Saaremaa vallavalitsuse pöördumisele, milles vald soovis liitlasvägede kohaolekut, et see nõuaks hulga harjutusalasid, mida saartel aga ei ole.

22:56 ERR: Rannula finaalseeriast: kõik algab nullist, aga meie eelis on publik
Pärnu Sadam tuli Eesti korvpalli meistriliiga poolfinaalseerias Kalev/Cramo vastu välja raskest seisust, kui kahe kaotuse järel võtsid pärnakad kolm võitu järjest. Kullamängudes ootab mullust finalisti Tartu Ülikooli korvpallimeeskond.

22:43 ERR: Reinbok: Pärnul oli igale meie käigule vastus olemas
BC Kalev/Cramo jäi esimest korda 12 aasta jooksul Eesti korvpallimeistrivõistluste finaalseeriast välja, kui poolfinaali kolmandas viiendas vastasseisus kaotati Pärnu Sadamale 73:82.

22:38 PM: Pärnu korvpallimeeskonna jokker: kõik juhtub põhjusega. Eestisse tulek oli parim otsus!
Pärnu Sadama korvpallitiimi kangelaseks tõusis otsustavas poolfinaalmatšis Kalev/Cramo vastu 22-aastane Artur Konontšuk, kes viskas 82:73 võidumängus üleplatsimehena 22 punkti.

22:34 PM: Selline näeb välja naisi tapnud sarimõrvari kodu
@places_forgotten ♬ Creepy Music Box - Terra Fantasy Steven Brian Pennell (22. november 1957–14. märts 1992) oli Ameerika sarimõrvar, kes mõisteti süüdi kolme naise tapmise eest, ent ohvreid oli arvatavasti rohkem. Tema taktika oli võtta hääletavaid naisi peale, mistõttu sai ta hüüdnimeks Route 40 mõrvar.

22:31 PM: Smartlynxi uus hiidlennuk veab reisijaid ka Türgimaale
Tallinna lennujaamas võib märgata tulemas ja minemas maasikpunast Airbus 330 reaktiivlennukit, mida kasutab nüüd Läti tšarterlennuettevõte Smartlynx. Juba kahel korral on suur lennuk Eestist puhkajaid ka Antalyasse viinud.

22:20 ERR: Aktuaalne kaamera kell 21:00


22:20 ERR: Pärnu oma poiss Konontšuk aitas Sadama finaali: see jääb kogu eluks meelde!
Pärnu Sadama korvpallimeeskond alistas teisipäeval kolmandat korda järjest BC Kalev/Cramo ja pääses Eesti korvpallimeistrivõistluste finaali. Kalev/Cramo jäi viimati finaalseeriast eemale aastal 2010.

22:18 PM: Päeva karikatuur
Päeva karikatuur

22:14 ERR: Julgeolekuekspert: Mariupoli langemisel sõjas enam suurt tähendust pole
Julgeolekuekspert Rainer Saks ütles "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et Mariupoli linna langemisel sõjaliselt enam suurt tähendust ei ole. Tema sõnul ei saa aga Azovstali kaitsjate evakuatsiooni toimunuks lugeda enne, kuni nad pole jõudnud Ukraina kontrollitavale alale.

22:03 ERR: ETV spordisaade, 17. mai
Saatejuht Aet Süvari

22:00 PM: EKRE ja Keskerakond põruvad matsitestis
Riigikogul seisab ees valitsuse usaldushääletus. Seda olukorras, kus kahe valitsus­erakonna juhid on viimastel päevadel lennutanud teineteise poole teravusi ja ultimaatumeid.

22:00 PM: Ministeeriumi poomisvõtted õõnestavad Kaitseliidu poliitilist sõltumatust
Kaitseliidul on omapärane roll, kus ühest küljest on tegu vabatahtliku sõjaväelise organisatsiooniga, mis teisalt allub kaitseväe juhatajale ja valitsusele. See roll on Kaitseliidule taganud teatava immuunsuse nii päevapoliitika kui ka ametkondade suhtes ning see on olnud alati teatav pingeallikas Kaitseliidu ja kaitseministeeriumi vahel. Täna leiame end siiski üsna erandlikus olukorras, sest kunagi varem pole taasiseseisvunud Eestis riik nii otseselt ja agressiivselt sekkunud Kaitseliidu tegemistesse, ohustades seeläbi Kaitseliidu poliitilist sõltumatust, kirjutab riigikogu riigikaitsekomisjoni liige ja Kaitseliidu reservleitnant Lauri Läänemets (SDE).

22:00 PM: Gaasibörs nörritab tarbijat
Iga päev näeme teleuudistest, milline on elektri hind börsil. Saame teada, et juuste föönitamiseks on parim aeg kesköö või veidi pärast seda. Energiateadlik ja säästlik inimene paneb selleks ajaks kella helisema ja kasutab seejuures vanakooli vekrit, mis ei tarbi elektrienergiat, kirjutab arvamustoimetaja Enn Tosso.

21:59 ERR: Nile Rodgers: minu hittide arv näitab, kui palju kordi olen ka läbi põrunud
Nile Rodgers on töötanud muusikamaailmas juba 50 aastat ning tal on umbes 500 miljonit müüdud albumi ja 75 miljonit müüdud singlit. Rodgers rääkis intervjuus "Ringvaatele", et tema edu saladus on kõvasti töötamine ning põrumisi on olnud rohkem kui hitte.

21:51 PM: Ülipettunud Kalev/Cramo liider: VTB tiimidega on ka lihtsam kui Pärnuga
Eesti korvpallimeistrivõistluste poolfinaalseerias Kalev/Cramo rünnakukoormat kandnud Kregor Hermet oli pärast otsustava mängu kaotust Pärnu Sadamale väga löödud. 

21:50 ERR: Lennundusmuuseum sai hooaja alguseks uue eksponaadi
Tartu lähistel Langel tegutsev Eesti lennundusmuuseum on pärast pooleaastast talvepausi taas külastajatele uksed avanud. Hooaja alguseks saabus kollektsiooni ka uus eksponaat - seitse aastat tagasi pankrotistunud Estonian Airi reisilennuk.

21:49 ERR: Zooloog Uudo Timm lendoravate paaritumisest: jäin neile juhuslikult ette
Zooloog ja lendoravate uurija Uudo Timm rääkis "Ringvaates", kuidas ta sattus pealt nägema lendoravate paaritumist. Lisaks tutvustas zooloog, kuidas kasutatakse tänapäeval koeri haruldaste lendoravate leidmiseks.

21:43 ERR: Kolmapäev on kuiv, tuul tõuseb
Kolmapäeval on vähese pilvisusega ilm, loode- ja läänetuul tõuseb puhanguti 16 meetrini sekundis.

21:39 ERR: Narva elanikud on koolide ja lasteaedade sulgemise plaani vastu
Narva linnavõim kavatseb lähiaastatel koole ja lasteaedu sulgeda, sest laste arv kahaneb kiiresti ja koolid on pooltühjad. Haridusvõrgu arengukava vastu kogutakse Narvas allkirju ja protestitakse, sest lapsed ega vanemad ei taha oma koolist või lasteaiast loobuda.

21:32 ERR: Mullu kontrollitud respiraatoritest lõviosa ei vastanud nõuetele
Koroonapandeemia ajal soovitati inimestel kasutada tavaliste maskide asemel FFP2 või FFP3 respiraatoreid, mis peaksid kandjat paremini koroona eest kaitsma. Nüüdseks on selgunud, et tehnilise järelevalve ameti (TTJA) mullu kontrollitud 117 respiraatorist 108 ei vastanud nõuetele ja lõviosa neist tuli müügilt kõrvaldada.

21:30 PM: Praegune globaalne kriis paneb aluse uuele julgeolekusüsteemile maailmas
Vene-Ukraina sõda pole üksnes regionaalne konflikt, vaid see loob uue maailmakorra, kirjutab füüsik Tiit Kärner.

21:30 ERR: Meedia: PSG on Mbappe klubis jätkamise osas alla andnud
Värske Prantsusmaa jalgpallimeister Pariisi Saint-Germain on ESPN-i sõnul alla andnud Kylian Mbappe klubis jätkamise osas ning prantsuse jalgpallistaar peaks järgmine hooaeg jätkama Hispaania jalgpalli kõrgliiga meistri Madridi Reali ridades.

21:17 ERR: Riigikogu otsis kõrghariduse rahamurele lahendusi
Haridusminister Liina Kersna lubab riigieelarve läbirääkimistel küsida kõrghariduse rahastamiseks 15-protsendilist tõusu, riigikogu opositsioonipoliitikud leiavad, et ülikoole tuleks rahastada lisaeelarvest. Riigikogus otsiti lahendusi kõrghariduse rahamurele.

21:08 PM: Esimesel skulptuurioksjonil leidsid ostja peaaegu pooled teosed
Aparaaditehases asuvas tARTu poes toimunud esimesel skulptuurioksjonil leidis ostja 23 tööd. Enampakkumisele oli neid pandud 50, nii et müüdud said peaaegu pooled. Vaadata oli teoseid võimalik tARTu poes näitusel ja ka veebikataloogis.

21:06 ERR: Koos töötajatega osalevad suurõppusel Siil ka ettevõtjad
Paljudes asutustes ja ettevõtetes on teisipäevast töötajaid vähem, sest reserväelased on Siilil.

21:02 ERR: Pärnu jättis Kalev/Cramo esmakordselt 12 aasta jooksul finaalist välja
Korvpalli Eesti meistrivõistlustel selgus teisipäeval teine finalist, kui Pärnu Sadam alistas Kalev/Cramo kolmandat korda järjest, seekord skooriga 82:73.

21:01 PM: Kontrolli oma teadmisi: kas tegemist on seksimüütide või seksifaktidega?
Kahjuks levib seksiteemadel endiselt palju valeinformatsiooni ja faktide eristamine müütidest võib mõnikord osutuda üpris keeruliseks. Seega, kui mõtled voodirõõmude maailma sukelduda või oled seda juba teinud, siis miks mitte panna proovile oma seksialased teadmised? Allolev test on selleks ideaalne võimalus!

20:58 ERR: Kalush Orchestra liikmed lubasid Eurovisiooni võidukarika müüki panna
Ukrainale Eurovisioonivõidu toonud Kalush Orchestra liikmed on jõudnud tagasi kodumaale ning tegid tänasel pressikonverentsil innustava avalduse.

20:55 PM: Pärnu pani Kalev/Cramo paika ja purjetas 0:2 kaotusseisust finaali
Eesti korvpalli meistrivõistlustel selgus teine finalist. Kolme võiduni peetavas seerias 0:2 kaotusseisust välja roninud Pärnu Sadam alistas otsustavas lahingus võõral väljakul valitseva tšempioni BC Kalev/Cramo 83:72.

20:50 PM: Õpetajate ootus: palk võiks olla juba järgmisel aastal 120 protsenti keskmisest
Haridustöötajate liit tuli teisipäeval startinud õpetajate palgaläbirääkimistele ootusega, et õpetajate töötasu tõuseb juba järgmisel aastal 120 protsendini Eesti keskmisest palgast, kuid haridus- ja teadusministril nii head pakkumist praegu laual ei ole. 

20:48 PM: Maijooks toob muudatusi bussiliikluses
Tallinnas Pirital laupäeval toimuv Maijooks toob kolmeks tunniks kaasa muudatusi busside marsruutides ja peatustes ning bussid sõidavad vaba sõidugraafiku alusel.

20:36 ERR: Venemaa lahkub Läänemeremaade Nõukogust
Venemaa teatas, et kavatseb lahkuda Läänemeremaade Nõukogust (CBSS).

20:35 DELFI: Azovstali kaitsjad said käsu ellu jääda, ent see ei olene ainult neist
Vene poliitikud nõuavad Azovstali kaitsjate vangistamist või hukkamist. Esialgu alistus ainult väike osa.

20:19 PM: Sportkeegli U23 maailmameistrivõistlused Elvas
Sel nädalal jätkub Elvas sportkeegli pidu! 18.–22. maini peetakse Lõuna-Eestis U23 MM, mille avas 17. mail kell 19.30 algav avatseremoonia.

20:18 PM: Kullamaa «meerestorani» külastanud karu tekitas korraliku kaose
Eile kirjutasime, kuidas Kullamaal jäi kaamera ette magusat päevapakkumist nilliv karumõmm. Nagu lubatud, andis tarusid haldav Mesikuma nüüd teada, mis sai edasi. 

20:16 ERR: Kalev lõi Tammekale kolm väravat
Eesti jalgpalli Premium liigas sai Tallinna Kalev oma teise võidu, kui võõrsil alistati Tartu Tammeka 3:1.

20:15 DELFI: Erakonnad vannuvad, et seekord pole lastetoetuste tõusu eelnõu taga ärimeeste motivatsioonipaketti
2016. aastal toetasid ärimehed annetustega parteisid, kes viisid ellu lastetoetuse suurendamise. 

20:14 PM: Hispaania valitsus lubab menstruatsioonivaludega naised haiguslehele
Hispaania valitsus kiitis teisipäeval heaks seaduseelnõu, mis annab tõsiste menstruatsioonivalude all kannatavatele naistele õiguse tasuliseks haiguspuhkuseks.

20:12 PM: Kütusemüüjad tõstsid bensiini hinda: selliseid numbreid pole ammu näinud
Mootorikütuste jaemüüjad tõstsid bensiini liitri hinda nelja sendi võrra.

20:02 PM: Kauni kodu tiitlitega pärjatud pesapaik ootab Peipsi ääres uut omanikku
Peipsiääre vallas, Kasepää alevikus müüakse imetabast suvekodu.

20:00 PM: Elizabeth II, kes peab olema poliitiliselt neutraalne, avaldas Ukrainale peenel moel toetust
Vaid mõni päev pärast seda, kui Ukraina Eurovisiooni, näitas kuninganna avalikul esinemisel riietevalikuga üles oma peent toetust sõjast räsitud riigile.

20:00 PM: Kaheksa põhjust miks juuksed välja langevad
Kaunid kiharad on iga inimese uhkus, olgu nad siis pikad või lühikesed. Kuid mida teha, kui tundub, et juukseharja sisse jääb rohkem karvu kui pähe. Siin on kaheksa põhjust, miks võivad juuksed välja langeda. 

20:00 PM: Austraalia tennisist soovis endalt enne 22. sünnipäeva elu võtta
Noor Austraalia tennisist Destanee Aiava tegi sotsiaalmeedias südantlõhestava postituse, kus ta rääkis avameelselt enesetapust.

19:46 PM: «Kolm Õde»​ taas laval: Kui teaks, kui teaks… Ükskõik, ükskõik…
Mida õigupoolest tähendab «klassika Vihmari moodi»? Küsimus on retooriline, ühene vastus õnneks puudub. Sest kui seda teaks, no siis võiks lavastaja Ingomar Vihmar pillid (loe: vinüülplaadid) kotti panna ja vilistades kuhugi mujale uitama kulgeda.

19:46 ERR: Eesti Klaasikunstnike Ühenduse aastanäitus toimub esimest korda Ida-Virumaal
Eesti Klaasikunstnike Ühenduse aastanäitus toimub esimest korda Ida-Virumaal. Tänavusel, 21. ühisnäitusel on väljas 18 erineva autori tööd.

19:45 PM: Võimas Balti tantsukunst leegitseb Tallinnas
Homme algab Tallinnas Balti Tantsu Platvormi ülevaatefestival, mis tutvustab Balti riikide sõltumatul nüüdistantsu väljal tegutsevate tantsukunstnike tähelepanuväärsemaid lavastusi. Esmakordselt 2019. aastal Vilniuses toimunud ülevaatefestival toimub nüüdseks teist korda ja Eestis korraldab sündmust Sõltumatu Tantsu Lava.

19:45 ERR: Video: Lõuna-Korea seob Veneetsia biennaalil tehnoloogia mütoloogiaga
Veneetsia biennaal kestab jätkuvalt ning tänavusel biennaalil seob Lõuna-Korea esindaja tehnoloogia kunsti ja mütoloogiaga.

19:43 ERR: Peeter Laurits avab Vaal galeriis näituse "Pühad kümblused"
Peeter Laurits avab galeriis Vaal näituse "Pühad kümblused", mis räägib suures osas veest: vee elemendist, läbipaistvusest ja voolavusest.

19:41 ERR: Alanud Cannesi filmifestival toetab Ukraina filmitööstust
Täna algas 75. Cannesi filmifestival, mille põhivõistlusprogrammis on palju tuntud vanameistrite uusi linateoseid. Festival on tagasi oma pandeemia-eelses hiilguses, kuid seda varjutab sõda Ukrainas. Cannesi festival püüab Ukraina filmitööstust toetada nii filmiturul kui ka programmides.

19:40 ERR: Viipekeelsed uudised


19:39 ERR: Austria sai jäähoki MM-il Tšehhi vastu üllatusvõidu
Soomes toimuvatel jäähoki maailmameistrivõistlustel võitis Austria karistusvisete järel Tšehhit 2:1. Itaalia oli lähedal esimesele punktile, kui Taani võitis neid viimasel kolmandikul visatud võiduväravast 2:1.

19:30 ERR: Vilja hinnatõus maailmas mõjutab ka Eesti ettevõtteid
Sõda Ukrainas on viinud vilja niigi kõrged hinnad lakke. India otsus keelata nisu eksport tõstis selle tooraine hinna maailmaturul esmaspäeval rekordtasemele. Eesti toodab vilja rohkem kui ise tarbib, kuid hinnatõus maailmas mõjutab ka siinseid ettevõtteid.

19:21 ERR: Lennureisijate arv on taastumas, kuid piletihinnad kasvavad
Lennureisijate arv on taastunud koroonakriisi eelse taseme lähedale. Tallinna lennujaam hindab, et maikuu seisuga jõuab reisijate arv vähemalt 85 protsendini kriisieelsest tasemest. Lennupiletite hinnad hakkavad aga lähitulevikus ilmselt kerkima.

19:19 ERR: Aktuaalne kaamera kell 18:30


19:14 DELFI: Keskfraktsioon plaanib homme Kaja Kallase valitsust toetada


19:06 ERR: ETV spordi lühiuudised 17. mail
Saatejuht Aet Süvari

18:57 DELFI: ERR-i nõukogu kinnitas rahvusringhäälingu juhatuse. Nimistusse lisandusid ka Tiina Kaalep ja Toomas Luhats


18:57 ERR: 21. jalaväepataljoni reservväelased kogunesid Taara linnakusse suurõppusele
Suurõppusele Siil kogunesid tuhanded reservväelased. Võrus paiknevasse Taara linnakusse oodati üle 1000 reservväelase, neist rohkem kui veerand olid ka lõunaks kohale tulnud.

18:49 ERR: Maailmameistrivõistlused keeglis toovad Eestisse oma ala tipud
Kuni 28. maini toimuvad Elvas sportkeegli maailmameistrivõistlused, mis toovad kohale 16 riigi parimad mängijad.

18:47 ERR: Taaramäe meeskonnakaaslane tegi Girol Aafrika rattaspordi ajalugu
Itaalia velotuuri kümnenda etapi (Pescara - Jesi; 196 km) võitis Intermarche–Wanty–Gobert Materiaux' eritrealasest rattur Biniam Girmay.

18:35 ERR: Algas reserväelaste formeerimine suurõppusele Siil
Võrus paiknevasse Taara linnakusse oodati täna enam kui tuhandet reservväelast., kellest rohkem kui veerand olid täna lõunaks ka kohal.

18:35 ERR: Päevakaja (17.05.2022 18:00:00)


18:35 ERR: Varblane: tasuta kõrghariduse reform on poolik
Riigikogu kultuurikomisjon keskendus tänasel avalikul istungil kõrghariduse rahastamise võimalustele ja erinevate rahastamisvalikute mõjudele.

18:35 ERR: Voltri: õpetaja töötasu peaks algama keskmisest palgast
Haridustöötajate liit ning Haridus- ja teadusministeerium alustasid täna palgaläbirääkimistega.

18:35 ERR: Värskes Muinsuskaitse aastaraamatus on fookuses vanalinna maastikud ning koolid vanades hoonetes
Kunstiakadeemias tutvustati värsket muinsuskaitse aastaraamatut.

18:29 ERR: ERR-i nõukogu kinnitas rahvusringhäälingu uue juhatuse
Eesti Rahvusringhäälingu nõukogu kinnitas teisipäeval toimunud koosolekul ERR-i juhatuse koosseisu järgmiseks viieks aastaks.

18:25 ERR: Rafael Nadal on tagasi treeningutel ning valmistub Prantsusmaa lahtisteks
Hispaania tennisestaar Rafael Nadal on tagasi treeningutel ning valmistub järgmisel nädalal algavateks Prantsusmaa lahtisteks tennise meistrivõistlusteks, vaatamata mitmetele vigastustele.

18:15 DELFI: Keelatud kirjandus. Mida on sellest õppida?
Tänases ingliskeelses taskuhäälingu osas avaldame ühe Tallinna hästi hoitud saladuse. Külas on armastuse tõttu Šotimaalt Eestisse kolinud Joseph Dunnigan, kes õppis siin Tallinna Ülikoolis sotsiaalset ettevõtlust ning avas seejärel Tallinna vanalinnas Püha Katariina kiriku kõrval keelatud kirjanduse muuseumi.

17:58 ERR: Türi endine vallavanem Pipi-Liis Siemann liitus Reformierakonnaga
Türi endine vallavanem Pipi-Liis Siemann liitus teisipäeval Reformierakonnaga ning kandideerib tuleva aasta märtsis riigikogu valimistel Järva- ja Viljandimaal.

17:58 ERR: Peatreener näeb Vaiklas MLS-i taset, kuid märksõnaks on stabiilsus
Kanada kõrgliigas palliv Eesti jalgpalliväravavaht Andreas Vaikla on oma koduklubi FC Edmontoni eest väljakul käinud seni kõigis kohtumistes. Kuigi Edmonton paikneb praegu tabeli viimasel pulgal, hinnatakse eestlase tegusid kõrgelt.

17:41 ERR: Soome ja Rootsi esitavad NATO-sse astumise taotluse koos kolmapäeval
Soome ja Rootsi esitavad kolmapäeval koos taotluse NATO liikmeks saamiseks, ütles Rootsi peaminister Magdalena Andersson teisipäeval pressikonverentsil.

17:35 ERR: Aktuaalne kaamera kell 17:00


17:30 ERR: Ansambel Kruuv: publikul on vaja rõõmsat muusikat
Ansambel Kruuv on enda kohta öelnud, et teevad rõõmsaimat eestikeelset muusikat. "Terevisioonis" tutvustasid bändiliikmed Heiki Luts ja Allan Kasuk nende uut lugu "Maasikas" ning rääkisid enda viimase aja tegemistest. Kruuv on tegutsenud samas koosseisus juba 15 aastat.

17:26 ERR: Saksamaal üritatakse juuni algul purustada triatloni maailmarekordeid
Neli tipptriatleeti Alistair Brownlee, Kristian Blummenfelt, Katrina Matthews ja Nicola Spirig asuvad 5. või 6. juunil püstitama Saksamaal Brandenburgis asuval motoringrajal Dekra Lausitzringil Ironmani distantsi maailmarekordeid.

17:19 ERR: Yellen: Ukrainal on kiiresti raha vaja
USA rahandusminister Janet Yellen kutsub USA liitlasi Ukrainat kiiresti rahaliselt toetama.

17:01 DELFI: Paratamatus või silmakirjalikkus? Kliimaneutraalseks pürgiv Tartu võtab parke maha
„Need asjad pole omavahel üldse seotud,” ütles Euroopa Komisjoni kliimaneutraalsuse programmi valitud linna meer Urmas Klaas.

16:50 DELFI: Välisministeerium kutsus seoses Kaja Kallast ründava avaldusega välja Venemaa suursaadiku


16:49 ERR: Granit Xhaka: Arsenal ei vääri jalgpalli Meistrite liigas mängimist
Arsenali jalgpallimeeskonna poolkaitsja Granit Xhaka tunnistas pärast Newcastle vastu saadud 2:0 kaotust, et nad ei vääri Meistrite liiga kohta.

15:32 DELFI: Soome parlament toetas NATO-sse astumise avalduse esitamist häältega 188-8


15:21 DELFI: FOTOD | Läänemaalt veeti öösel minema punamonument


15:14 DELFI: Kohtuge valdkonna asjatundjatega Lätis toimuval Baltimaade suurimal metallitöötluse ja masinaehituse messil Tech Industry!
19.–21. maini toimub Lätis Riias rahvusvaheline masinaehituse, metallitöötluse, automaatika, elektroonika ja uute tehnoloogiate näitus Tech Industry 2022, kus oma uusimaid seadmeid, tööriistu ja tehnoloogiaid esitlevad tootjad kogu maailmast.

15:00 DELFI: VVP Group AS peatab Venemaal ja Valgevenes kogu äritegevuse


14:55 DELFI: Norra konstitutsioonipäev on pühendatud lastele
Norra toetused on pannud aluse nii mõnelegi olulisele uuendusele Eestis. Teadlaste ja koolide koostöös sündinud programm „Liikuma kutsuv kool" on toetuste abil toonud kümnete tuhandete laste koolipäevadesse rohkem liikumist, panustades sedasi tublisti laste koolirõõmu kasvu, paremasse tervisesse ja erksamasse vaimsesse vormi.

14:54 ERR: Lääneranna valla kalmistult kadus öösel punamonument
Pärnumaal Lääneranna vallas asuvalt Mihkli kalmistult on ära viidud nõukogude sõduritele pühendatud monument. Tõenäoliselt on äraviijad toimetanud ööpimeduses, aga millal seda tehti, pole täpselt teada.

14:00 DELFI: 5 põhjust, miks praktika on kriitilise tähtsusega
Ainuüksi heast kraadist ei piisa enam, et tagada tänapäeva maailmas hea töökoht. Asjakohane töökogemus on täna eduka karjääri loomisel sama väärtuslik kui sinu haridus ja saavutused. Selle tulemusena on praktikast saanud oluline võimalus kandidaatidel tööandjatele silma paista. Mida kujutab endast praktika ja miks see oluline on?

13:59 DELFI: Lekkiv toru põhjustab kodudes järjest sagedamini kahjusid


13:42 DELFI: Ukraina prokuratuur avaldas Kiievi oblastis naisi vägistanud 20-aastase Vene sõduri isiku


12:58 DELFI: Lavrov: Soome ja Rootsi NATO-sse astumisest enam suurt vahet ei ole


11:57 DELFI: Vene välisministeeriumi esindaja: Kaja Kallas on pronkssõduri demonteerija, 10 miljoni riisuja ja fašistliku kaitseliidu ülema pärija


11:50 DELFI: Kadi Kenk: Eesti toit ei peaks olema pakitud Putini plastikusse
Tänaste tehnoloogiate abil on võimalik loobuda enamikust ühekordsetest plastpakenditest ja kasutada korduskasutuslahendusi, mis vähendavad sõltuvust Vene ja muust naftast ning panevad piiri Eesti looduse reostamisele.

11:49 DELFI: Tippjuhid selgitavad, miks liituda Fontese mentorite programmiga


11:38 DELFI: Martin Herem: kui Venemaa blokeerib Balti riigid, blokeerime meie Peterburi. Kindral selgitab Delfile, kuidas me seda teeksime


11:27 DELFI: FOTO | Noormees põgenes autoga politsei eest, järgnenud avariis said viga viis inimest
Peatumismärguannet eiranud juhtimisõiguseta juht põgenes politseinike eest, kuniks tema arutu sõit lõppes avariiga.

11:23 DELFI: Narvas Kangelaste prospektil ründas üks vanur teist


11:17 ERR: Rootsi ja Soome välisministrid allkirjastasid taotluse NATO-ga liitumiseks
Rootsi välisminister Ann Linde kirjutas teisipäeval alla riigi taotlusele NATO-ga liitumiseks. Õhtul allkirjastas välisminister Pekka Haavisto Soome taotluse.

11:09 DELFI: Rootsi välisminister Ann Linde allkirjastas NATO-sse astumise avalduse


11:04 DELFI: Esmaspäevase seisuga vajas haiglaravi 124 koroonapatsienti


11:00 DELFI: Kuidas osta oma raha eest nii hea arvuti, kui vähegi saab?
Unistuste arvuti hankimine põrkab enamasti vastu õhukest rahakotti. Võimalused saada endale võimsam arvuti kasvavad aga märgatavalt, kui lased selle kokku panna ega torma poodi valmistoote järele.

10:38 DELFI: OTSEBLOGI | Vene väed pommitavad Donetskis olulisi tööstusi. Pihta sai üks suurimaid tehaseid


06:46 DELFI: Ukraina sõdurid lahkuvad pärast pikka ja verist lahingut Azovstalist. Peastaap: nad täitsid oma lahingumissiooni