Ilmateade

04.08
17...21 °C
05.08
18...22 °C
06.08
19...24 °C

EMHI

Uudised

13:01 ERR: Rock-ooper "Johnny" jaoks kerkis Tartusse Eesti suurim vabaõhulava
Noorsooteatris 40 aastat tagasi lavale jõudnud rock-ooper "Johnny" jõuab sel suvel uuendatud versioonis taas vaatajate ette. Selle tarbeks kerkis Tartusse Eesti kõige suurem vabaõhulava.

12:51 ERR: Toomas Kümmeli "Sõuvetistan": Gruusia
Augustis on igal nädalal kahel tööpäeval Vikerraadio eetris Toomas Kümmeli autorirubriik "Sõuvetistan". 30 aastat tagasi varises Nõukogude Liit oma absurdsuse raskuse all ja jõuga liidetud riigid taastasid oma iseseisvuse. Mis on neis riikides viimase 30 aasta jooksul toimunud ja kuhu nad on nüüdseks jõudnud? Sarja kümnendas loos on vaatluse all Gruusia.

12:49 ERR: Relvamüügi järsk kasv põhjustas USA-s laskemoona defitsiidi
Relvamüügi järsk kasv põhjustas USA-s laskemoona puuduse. Laskemoona defitsiit mõjutab ka mitmete politseijaoskondade tegevust.

12:47 PM: Hiiumaa pälvis Euroopa parima eraldatud reisisihtkoha tiitli
Maailma juhtiv sihtkohtade otsingusait KAYAK koostas suure ülevaate parimatest Euroopa saartest, kuhu reisida. Hiiumaa pälvis parima eraldatud sihtkoha tiitli.

12:46 PM: TS Laevad soovib teha Piretist veel vingema akulaeva kui Tõll
TS Laevad soovib paigaldada parvlaevale Piret veelgi keskkonnasõbralikuma akusüsteemi, kui on Kuivastus sadamakaid ramminud parvlaeval Tõll. 

12:45 PM: Kinnisvaraportaali juht: elamispind muutub järjest kättesaamatumaks
Selle aasta alguses oli Eesti elamispindade turul selge defitsiidiga, kuid juba sügiseks saab pakkumiste puudujääk murtud, prognoosib portaali KV.EE juhataja Tarvo Teslon.

12:42 PM: Sudaani ja Etioopia piirijõest leiti 50 surnukeha
Mõnedel surnukehadel olid kuulihaavad ja tõenäoliselt on hukkunute näol tegu Etioopiast Tigray konflikti eest põgeneda üritanud inimestega.

12:42 ERR: Soomere sotsidele: toetan tselluloositehast ja samasooliste abielu
Eesti Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere kohtus teisipäeva hommikul Eesti Sotsiaaldemokraatliku Erakonna riigikogu fraktsiooniga, otsides partei toetust presidendiks saamisele. Kohtumisel rääkis Soomere vajadusest ebavõrdsust vähendada, väljendas toetust tselluloositehase rajamisele, samasooliste abielude seadustamisele ja lubas presidendiks saades esindada Eesti ühtset välispoliitikat.

12:41 PM: Sadam tõi korvialust kaitsma NBAsse pürginud ja Nigeeria koondist esindanud palluri
Pärnu Sadama korvpallimeeskonnaga liitus 27aastane ja 203sentimeetrine korvialune jõud T.K Edogi.

12:41 PM: Maailmarekordi püsitanud britid elasid üle valusa kukkumise
Trekisõidu velodroomil näidati täna vägevaid tulemusi. Korra said maailmarekordit omada ka Suurbritannia naisratturid jälitusõidus. Pärast eelsõitu elati siiski üle ka karm kukkumine.

12:40 ERR: Massöör Rasmus Mägist: ta on nõudlik patsient
Tõkkesprinter Rasmus Mägi jooksis Tokyo olümpiamängude finaalis uue Eesti rekordi 48,11 ja saavutas seitsmenda koha. Viimased kaks aastat on Mägi aidanud heas vormis hoida massöör Priit Mein.

12:39 ERR: Tallinna lennujaam teenis esimesel poolaastal kasumit
Tallinna Lennujaama käive esimesel poolaastal langes, koroonakriisist hoolimata jäi ettevõte aga 100 000 euroga kasumisse. Aasta teine pool tuleb lennujaama juhatuse esimehe Riivo Tuvikese sõnul tõenäoliselt keerulisem.

12:38 DELFI: Kaunase hotelligiid – öömajast kloostris kuni art déco stiilis luksuskorteriteni
Kunagine reklaamlause „Tudengist presidendini“ võiks käia ka Kaunase öömajade kohta. Ja tõesti – Kaunase linnal, mis võtab suve vastu avatud südame, õitsvate haljasalade ja hea meeleoluga, on tänavu häid uudiseid kõigile neile, kes külastavad meie linna mõne päeva või ka pikema aja jooksul. Alates rahvusvahelisi võrgustikke esindavatest hotellidest, mis tõstavad igal aastal oma kvaliteeti, kuni hubaste autentsete korterite või kloostrini, kus on ööbinud isegi kuninganna, õigemini kuningannat mänginud Oscariga pärjatud näitleja Helen Mirren.

12:37 PM: Tallinna Vanalinna Päevade suurkontsertidele tagab pääsu COVID-tõend
Vaatamata 9. augustist kehtima hakkavatele rangetele piirangutele toimuvad 39. Tallinna Vanalinna Päevad «Lood ja legendid» täismahus. Ära ei jää ka Raekoja platsile ja Harjumäele plaanitud suured kontserdid. Pääsu suure publikuarvuga üritusele ja piiratud alale tagab COVID-tõend. Turvalisuse kaalutlustel piiratakse pääsu ka Snelli pargis asuval lastealal Lahela ning Tornide väljaku rahvakultuurialale.

12:34 PM: Koroonaviirus ei sisene inimese DNAsse
Queenslandi ülikooli teadlased lükkavad ümber väited, et koroonaviirus võib siseneda inimese DNAsse.

12:30 ERR: Venemaaga tuleb pidada dialoogi ja pole mõtet üle aia põrnitseda
Nii leidis akadeemik Tarmo Soomere, kui kohtus Riigikogu SDE fraktsiooni liikmetega.

12:28 PM: Favoriidid sammusid Tokyos edasi: Venemaa ja Brasiilia ei jätnud konkurentidele võimalust
Tokyo olümpia võrkpalliturniiril on selgunud esimesed poolfinalistid. Nii Venemaa kui ka Brasiilia võtsid 3:0 võidud vastavalt Kanada ja Jaapani üle.

12:27 PM: Tänavune Pühalepa muusikafestival teeb kummarduse Alo Mattiisenile
Sellel nädalavahetusel, 6.–8. augustil toimub Hiiumaal järjekorras juba kümnes Pühalepa muusikafestival. Avakontserdil säravad Purcell, Bach ja gambad, Hiiumaa kammerorkestri kontserdil tuleb kõrvuti Erkki-Sven Tüüri muusikaga ettekandele Alo Mattiiseni looming ja pühapäeval, 8. augustil kõlab Pärt Uusbergi uudisteose «Laurentsiuse lugu» maailmaesiettekanne.

12:24 ERR: Sack von Soundil kõlab Gunnar Grapsi 70. sünnipäevale pühendatud kontsert
Sack von Soundi toob rahvani rokipioneer Gunnar Grapsi 70. sünnipäevale pühendatud erilise kontsert, mis üllatab kuulajaid maestro enda olemasoluga.

12:20 PM: Tartus avati sombust ilma trotsides armastusfilmide festival Tartuff
PÖFFi armastusfilmide festivali Tartuff avamisele elas eile õhtul vaatamata sombusele ilmale kaasa ligemale 700 inimest.

12:20 PM: Issinbajeva kritiseeris olümpiavõitu jaganud sportlasi: kuidas saab sellise asjaga nõus olla
Tokyo olümpiamängude kõrgushüpe on ka päevi hiljem kuum teema. Võistlust, kus jagamisele läks kaks kuldmedalit, kritiseeris teravalt kahekordne olümpiavõitja Jelena Isinbajeva.

12:16 PM: Koroonakadalipp Helsingis paneb autod Soome-reisil tundideks ootama
Tipptundidel Tallinn-Helsingi reisiparvlaevadel reisijaid ootab põhjanaabrite poolel laevast maale saamisel umbes tunniajane närviline kadalipp. 

12:16 PM: OKAPI galeriis avatakse Pillery Teesalu veealuste fotode näitus
Neljapäeval, 5. augustil kell 18 avatakse Tallinnas, OKAPI galeriis (Niguliste 2) Pillery Teesalu veealuste fotode näitus «Rahu». Avatav väljapanek toob välja Eesti esimesed veealused fantaasia visuaalid, mis annavad edasi fotograafi tundeid ja emotsioone sürreaalsuse võtmes. Näitus jääb avatuks kuni 27. augustini.

12:15 ERR: Raadiouudised (03.08.2021 12:00:00)


12:15 ERR: Galerii. Tartuff sai avapaugu teadusteemalise vaatemänguga
PÖFFi armastusfilmide festivali Tartuff avamisele elas esmaspäeva õhtul vaatamata sombusele ilmale kaasa ligemale 700 inimest.

12:11 ERR: Eesti kümnevõistlejate treener: usun, et võime midagi väga-väga head näha
Kolmapäeval asuvad Tokyo olümpial võistlustulle Eesti kümnevõistlejad Maicel Uibo, Karel Tilga ja Johannes Erm. Kõiki kolme juhendav treener Petros Kyprianou uskus, et kõik on võimelised tegema üle 8500-punktilise tulemuse.

12:04 PM: Kirjastus Hea Lugu kuulutas välja ajalooliste romaanide võistluse
Kirjastus Hea Lugu ootab põnevaid lugusid usutavate tegelastega, kes aitavad lähedale tuua olulisi sündmusi, nähtusi, isikuid ajaloos. Geograafilisi ja ajalisi piire ei ole. Võistlustöid oodatakse 10. jaanuariks 2022.

12:04 PM: Prantsusmaa võitis Itaalia vastu poolaja kõige napimalt
Tokyo olümpia meeste korvpalliturniiri kolmandas veerandfinaalis lähevad omavahel vastamisi Itaalia ja Prantsusmaa. Kell 11.10 algavat ülekannet kommenteerivad Kristo Raudam ja Heino Enden. Postimees teeb mängust ka tekstipõhise otseblogi.

11:59 ERR: TS Laevad sai EL-ilt lubaduse rahastada parvlaeva Piret elektrifitseerimist
Ettevõtte TS Laevad kava viia Saaremaa liinil sõitev parvalaev Piret üle elektritoitele sai Euroopa Komisjonilt esialgse heakskiidu ja rahastamislubaduse.

11:58 DELFI: VIDEO | Frontex filmis, kuidas ilmselt Valgevene piirivalvurid migrante Leedu piirile saadavad
Euroopa Liidu piirivalveagentuur Frontex fikseeris pühapäeval helikopteriga Valgevene-Leedu piiri patrullides grupi illegaale, keda saatis ilmselt Valgevene võimude auto.

11:57 PM: Saaremaa võrkpalliklubi lõpp? Võrkpalliliidule vajalikke dokumente tähtajaks ei saadetud
2. augustil oli Saaaremaa võrkpalliklubil vaja võrkpalliliidule vaja esitada paberimajandus, et tagada võimalus jätkata Credit24 meistriliigas. Võrkpalliliidu teatel neid dokumente ei saabunudki.

11:55 ERR: 40-aastane poksija kindlustas Soomele teise medali
Tokyo olümpiamängude naiste poksiturniiril jõudis kuni 60 kg kaalukategoorias võistlev 40-aastane soomlanna Mira Potkonen nelja parema hulka, kindlustades sellega medali.

11:54 PM: Investor: LHV aktsiapakkumine võeti positiivselt vastu, Tallinki oma negatiivselt
LHV kasvab kiiresti ja nende laenumahud on oluliselt kasvanud, mistõttu on vaja kapitali kaasata, ütles investor Kristjan Liivamägi.

11:52 ERR: Makedoonias elav britt õppis ühe kuuga eesti keele selgeks
Makedoonias elav, aga Ühendkuningriigist pärit Richard Simcott on õppinud 50 keelt. Hiljuti lisandus nende hulka ka eesti keel, mille mees sai selgeks kuu ajaga.

11:51 PM: Algasid Kinoteatri uue lavastuse «Haige mäger» proovid
Teisipäeval algasid Tartu Uues Teatris Kinoteatri uue lavastuse «Haige mäger» peaproovid. Lavastus, mille autoriks on Priit Põldma ja lavastajaks Ringo Ramul (Ugala), esietendub 21. augustil ning seda mängitakse kaheksal korral vaid Tartus.

11:50 ERR: Venemaal jõustus seadus, mis võimaldab küttida haruldasi loomi
Venemaal jõustus 1. augustil seadus, mis lubab teaduslikel eesmärkidel küttida ohustatud liikide nimekirjas olevaid loomi.

11:50 ERR: Sumisevas baaris kaaslase mitte kuulmine võib olla seotud dementsusega
Kuulmine on miski, mida enamik meist peab enesestmõistetavaks. Uus uurimus näitab aga, et täiskasvanud peaksid tähele panema muutusi kuulmises, sest kuulmisraskused võivad olla seotud dementsuse ehk nõdrameelsuse tekkega vanemas eas.

11:46 PM: Piret Järvis-Milder kutsub üles väikelapsi rohkem rinnaga toitma
1.–7.08 tähistatakse terves maailmas rahvusvahelist rinnaga toitmise nädalat. Rinnaga toitmise edendamise Eesti komitee ja Piret Järvis-Milderi videotervitus rahvusvahelise rinnaga toitmise nädala puhul. 

11:46 ERR: Liven rajab Pirita TOP-i lähistele üle 200 korteri
Kinnisvaraettevõte Liven ostis möödunud nädalal avalikul oksjonil Tallinnas Pirita purjespordikeskuse (Pirita TOP) naabruses asuva 27 000-ruutmeetrise kinnistu, kuhu kavatseb rajada elamukvartali enam kui 200 korteriga.

11:40 PM: Pere leidis kodust 23 surmavalt mürgist kobrat
Maharashtra osariigis Indiast Yuttamsara külast pärit perekond naasis reisilt ja leidis oma kodust 22 surmavalt mürgist kobrat.

11:40 ERR: Memento International ostis filmi "Kapten Volkonogovi põgenemine" õigused
Memento International ostis Vene-Eesti-Prantsuse ühistööna valminud ja Veneetsia filmifestivali põhivõistlusprogrammis osaleva režissööride Nataša Merkulova ja Aleksei Tšupovi filmi "Kapten Volkonogovi põgenemine" leviõigused.

11:37 PM: Iraani marukonservatiiv Raisi vannutati presidendiks
Marukonservatiiv Ebrahim Raisi vannutati täna Iraani presidendiks, kui riigi kõrgeim juht ajatolla Ali Khamenei talle otse-eetris ülekantud tseremoonial oma õnnistuse andis.

11:37 ERR: Eesti korvpallinoored võitsid Taanit
Eesti U-16 vanuseklassi korvpalli noortekoondised jätkasid Soomes Kisakallios peetavad Nordic Championship turniiri võidukalt, kui esmaspäeval alistati Taani eakaaslased.

11:22 PM: Emilia Clarke soovitab: 7 raamatut, mis jõuad enne suve lõppu läbi lugeda
Maailmakuulus näitleja Emilia Clarke, keda tuntakse enim sarjast «Troonide mäng», on mitmekülgselt andekas. Peagi ilmub tema ja Marguerite Bennetti koomiks «M.O.M.: Mother of Madness», mille peategelaseks on supervõimetega üksikema. Raamatu ilmumise puhul jagab staar oma loetu põhjal soovitusi, mida head tasub sel suvel veel läbi lugeda.

11:22 PM: Karin Topman rattal läbi Euroopa: vanamutid küll hurjutasid, aga me vaid naersime!
Eesti ajalehed kirjutasid 21. juunil 1928. aastal: «Neil päevil startisid Tallinnas Kadriorust kaks Tallinna naissportlast jalgratastel õige pikale matkale. Nimelt Kaarli gümnaasiumi võimlemisõpetajanna Olli Rebane ja Kubu gümnaasiumi õpetajanna Karin Topman, et maakerale ringi pääle teha. /.../ Pikal matkal on puhtsportlik eesmärk. Neiud tahavad igal maal tutvuneda sääl valitsevate spordioludega ja kehakultuuri tasapinnaga. Oma reisil kogutud teadmist tahavad mõlemad hiljemini kasutada kodumaa spordi edendamiseks.»

11:20 PM: PERHi juhiks kandideerib kümme inimest
Põhja-Eesti regionaalhaigla (PERH) juhatuse esimehe konkursile on laekunud kümme avaldust. Kandideerimisavalduse on esitanud ka praegune juhatuse esimees Agris Peedu.

11:18 ERR: Väidetavalt Lukašenkot solvanud ajakirjanik mõisteti 18 kuuks vangi
Valgevene ajakirjanik Sergei Hardzijevitš mõisteti 18 kuuks vangi, kuna võimud leidsid, et ta oli süüdi riigi juhi Aleksandr Lukašenko solvamises.

11:17 DELFI: Tallinnas juhtunud avariis said viga kolm kiirabitöötajat, kes viidi haiglasse
Politsei edastas, et täna hommikul juhtus Tallinnas avarii, mille tagajärjel said vigastada kolm kiirabitöötajat.

11:09 DELFI: KUULA SAADET | Kuidas kasvatada enda müüginumbrid kahekordseks!? Täielik win-win ettevõtjatele
Oled ettevõtja ning soovid oma turgu märkimisväärselt kasvatada? Lätis ja Leedus oma toodete pakkumine võib tunduda hea mõte, mille logistiline teostus aga üsna keeruline – transport, tellimused, võõrkeelne turg jne. Kaup24 e-kaubamaja pakub suurepärast lahendust – nemad hoolitsevad logistilise poole eest, sina ainult müü ja kasva!

11:04 ERR: Teadusnõukoda praegu uusi piiranguid ei soovita
Esmaspäeval kogunes valitsust koroonakriisis nõustav teadusnõukoda, kes analüüsis praegu Eestis valitsevat olukorda, kuid uusi soovitusi valitsusele piirangute kehtestamiseks ei andnud.

11:04 ERR: Taivo Mägi: müts maha Rasmuse ees!
Tokyo olümpiamängudel nähti aegade kõige kiiremat 400 m tõkkejooksu, kui finaalis jooksid senisest maailmarekordist kiiremini nii norralane Karsten Warholm kui ameeriklane Rai Benjamin.

11:00 ERR: Gren Noormets: Eesti filmi viga on see, et kogu aeg on ise hakkama saadud
Filmilinnaku projekti eestvedaja Tallinn Film Wonderlandi tegevjuht Gren Noormetsa sõnul saavad nii riigi esindajad kui ka poliitikud aru, kui oluline on filmilinnak Eesti jaoks, kuid sellele pole lihtsalt varem mõeldud, sest Eesti film on proovinud alati ise hakkama saada.

10:53 DELFI: Ukraina valgevenelaste organisatsioon: pooduna leitud Šišovi jälitati
Ühiskondlik organisatsiioon Valgevene Maja Ukrainas (BDU) teatas oma Telegrami kanalis, et organisatsiooni Kiievi pargist pooduna leitud juhti Vitali Šišovi jälitati.

10:50 ERR: Maskikohustus ühistranspordis tekitab vastakaid tundeid
Märgatav osa inimesi eirab maski kandmise kohustust.

10:49 ERR: Hiina vettehüppajad jätkavad Tokyos võimsas hoos
Hiina vettehüppajate ülevõim Tokyo olümpiamängudel sai teisipäeval jätku, kui Xie Siyi ja Wang Zongyuan tõid riigile 3 meetri hoolaua inividuaalhüpetes kaksikvõidu.

10:46 ERR: Tartu Uues Teatris algasid Kinoteatri uuslavastuse "Haige mäger" proovid
Teisipäeval algasid Tartu Uues Teatris Kinoteatri uue lavastuse "Haige mäger" peaproovid. Lavastus, mille autor on Priit Põldma ja lavastaja Ringo Ramul (Ugala), esietendub 21. augustil ning seda mängitakse kaheksal korral vaid Tartus.

10:41 DELFI: Tegus Oliver Reimann: mul pole lähikuudel ühtegi päeva, kus poleks mitte midagi kirjas
Kuidas olla produktiivsem ja võtta ette asju, mis päriselt meeldivad? Kõigest 19-aastane Oliver Reimann jagab nippe ja enda kogemusi sel teel.

10:38 ERR: Olümpiahõbe ERR-ile: see oli fenomenaalne jooks!
Tokyo olümpiamängudel nähti aegade kõige kiiremat 400 m tõkkejooksu, kui finaalis jooksid senisest maailmarekordist kiiremini nii norralane Karsten Warholm kui ka ameeriklane Rai Benjamin.

10:35 ERR: Vaktsineeritud haigestuvad koroonasse neli-viis korda vähem kui mittevaktsineeritud
Nii kinnitas valitsust nõustava teadusnõukoju juht, professor Irja Lutsar intervjuus Indrek Kiislerile.

10:34 ERR: Ööpäevaga lisandus 225 positiivset testi
Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 5788 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 225, mis moodustab 3,9 protsenti testide koguarvust. Suri üks inimene.

10:34 ERR: Hiina mõttepärimuses sulatab muusika tardumusse vajunud meele
Värskelt ilmunud uurimuslik tõlkekogumik "Muusika ja muundus" tutvustab varast Hiina muusika- ja ennustuskultuuri ning annab ülevaate muusika pinnalt välja kasvanud filosoofilisest pärimusest. Teose autori Margus Oti sõnul aitab muusika Hiina mõttepärimuses liigutada inimese sisekosmost, aga on oluline ka riigivalitsemises ja sõjapidamises.

10:33 DELFI: GRAAFIKUD | Ööpäevaga tuvastati 225 uut nakatunut, 76% neist vaktsineerimata
Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 5788 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 225 ehk 3,9% testide koguarvust. Uutest nakatunutest 171 inimest ehk 76% olid vaktsineerimata. 15 nakatunu vaktsineerimiskuur on pooleli ning 39 (17,3%) nakatunu vaktsineerimiskuur on lõpetatud.

10:31 DELFI: VIDEO ja FOTOD | Leedu telklaagris aeti rahutuid migrante laiali veejoa ja pisargaasiga
Leedu Rūdninkai polügooni migrandilaagris oli eile taas rahutu. Politseile teatati, et rahulolematud migrandid püüdsid põgeneda. Leedu siseministeerium teatas, et migrandid mässasid läbiligunenud telkide pärast.

10:27 ERR: Gruusia kuulitõukaja andis OM-il positiivse dopinguproovi
Dopinguvastase võitlusega tegeleva ühenduse ITA (International Testing Agency) kinnitusel on Gruusia kuulitõukaja Benik Abrahamjan andnud positiivse dopinguproovi ja ei saa teisipäeval Tokyo olümpiamängudel toimuvast kvalifikatsioonist osa võtta.

10:15 ERR: Rasmus Mägi: ise olen vahepealsed aastad enda jaoks liiga raskeks teinud
Tokyo olümpiamängudel 400 m tõkkejooksus taas Eesti rekordit parandanud ja seitsmenda koha saanud Rasmus Mägi tõdes, et tema jaoks on see tulemus perekonnatriumf, tänu lähedastele sai ta üle vahepealsetest rasketest aastatest.

10:14 ERR: Afganistan teatas 375 Talibani liikme tapmisest
Lahingutes valitsusväega on viimase 24 tunni jooksul Afganistanis tapetud 375 Talibani võitlejat, edastas teisipäeva hommikul Afganistani kaitseministeerium.

10:01 DELFI: VIDEO ja BLOGI | Presidendiks pürgiv Tarmo Soomere toetab abieluvõrdsust. "See printsiip läheb kokku minu maailmavaatega."
Riigikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni saadikud kohtus presidendikandidaadi kandidaadi Tarmo Soomerega, et saada lähemalt aimu tema seisukohtadest ja väärtushinnangutest.

09:56 ERR: Ungari spordilegend lisas kollektsiooni järjekordse olümpiamedali
Ungari ajaloo üks edukamaid sportlasi Danuta Kozak lisas teisipäeval auhinnakappi järjekordse medali, kui sai Tokyo olümpiamängudel naiste aerutamises 500 meetri kahesüstal pronksi.

09:53 ERR: Rain Jung: vaktsineeritud ja ohtlik
Suvega on kaotatud lubamatult palju aega, et olla valmis nakatumiste tõusuks. Süüdlased oma süüd ei tunnista ja nii jääb järjekordse laine raskus rahva kanda, kirjutab Rain Jung.

09:52 ERR: Iraani endine president tunnistas vigu ja palus vabandust
Iraani endine president Hassan Rouhani tunnistas esmaspäeval, et tema riik pole kodanike suhtes olnud alati aus ja palus vabandust.

09:51 ERR: Raadio 2 läheb sel nädalal eetrisse Autovabaduse puiesteelt
Raadio 2 seadis esmaspäeval Tartus sisse välistuudio ja kuni reedeni jõuab pärastlõunane programm kuulajateni Autovabaduse puisteelt.

09:49 DELFI: Kaks reisijat pidid Kanadas vaktsineerimistõendite võltsimise eest kumbki pea 20 000 dollarit trahvi maksma
Kahel Ameerika Ühendriikidest Kanadasse reisinud inimesel tuleb Kanada terviseameti teatel riigi sissepääsunõuete eiramise ja koroonareeglite rikkumise eest pea 20 000 dollarit trahvi maksta.

09:48 ERR: PERH-i juhiks tahab saada kümme inimest
Esmaspäeval lõppes avalik konkurss Põhja-Eesti regionaalhaigla (PERH) juhatuse esimehe kohale. Konkursile laekus kümme avaldust.

09:46 ERR: Arvustus. Alasti tõde ja teised roppused
"Kohatu kepp ehk Meeletu porno" ("Babardeală cu bucluc sau porno balamuc") Režissöör-stsenarist Radu Jude Operaator Marius Panduru Heliloojad Jura Ferina ja Pavao Miholjevic Osades Katia Pascariu jt Arvutus ilmus Sirbis

09:43 ERR: Euroopa Komisjoni volinik soovitab Leedul piirile tara ehitada
Leedul on vaja piirile Valgevenega tara, mis takistaks migrantide sisenemist, ütles esmaspäeval Leedut külastanud ja piiril käinud Euroopa Komisjoni siseküsimuste volinik Ylva Johansson.

09:28 ERR: Rubiole toetunud Hispaania andis lahingu, aga USA pääses poolfinaali
Tokyo OM-i meeste korvpalliturniiril pääses teise koondisena nelja parema sekka viimased kolm olümpiakulda võitnud USA, kes oli veerandfinaalis 95:81 üle Hispaaniast.

09:25 ERR: Viimsi noor kaitsetalent sõitis Itaalia tippklubi juurde testimisele
Esiliiga B-s liidrikohta hoidev Viimsi JK andis teada, et nende kaitsja Robin Kane näitab ennast Itaalia jalgpalli tippklubile Rooma Laziole.

09:23 ERR: Galerii: Anett esitles Keila-Joa lossi pargis debüütalbumit
Laulja Anett esitles pühapäeval, 1. augustil Keila-Joa lossi pargis oma debüütalbumit "Morning After".

09:15 ERR: Raadiouudised (03.08.2021 09:00:00)


09:06 ERR: Otse kell 10: Soomere tutvustab sotsidele oma arusaamu presidendi rollist
Presidendikandidaadiks pürgiv Eesti Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere kohtub sel nädalal enamike parlamendierakondadega. Teisipäevane kohtumine sotsiaaldemokraatliku erakonnaga on avalik ning seda saab algusega kell 10 jälgida ERR-i portaalis.

09:00 DELFI: Saksamaal läheb kohtu alla 100-aastane väidetav koonduslaagri valvur
Saksamaal läheb kohtu alla saja-aastane väidetav endine natside koonduslaagri valvur, keda süüdistatakse 3518 mõrvas. Meest, kelle nime ei ole avaldatud, süüdistatakse vangide mõrvadele kaasaaitamises Berliini lähedal asunud Sachsenhauseni koonduslaagris aastatel 1942-1945.

08:55 ERR: USA president kutsus üles väljatõstmiskeelu pikendamisele
USA president Joe Biden kutsus esmaspäeval üles väljatõstmiskeelu pikendamisele, et ära hoida inimeste kodutuksjäämise lainet. USA-s suureneb koroonaviiruse delta variandi levik.

08:53 ERR: Brasiilia paat kaitses 49er klassis Rio olümpiavõitu
Tokyo olümpiamängudel selgitati teisipäeva hommikul medalivõitjad meeste ja naiste purjetamise 49er klassis.

08:36 ERR: Tartu Ülikool/Kalev korvpallinaiskonna kapten siirdub Hispaaniasse
Mullusel hooajal kuldse duubli teinud Tartu Ülikool/Kalev korvpallinaiskonna kapten Eleriin Vaino siirdub algavaks hooajaks mängima Hispaania tugevuselt kolmandasse liigasse ning sõlmis lepingu ISE C.B. Almeria võistkonnaga.

08:36 ERR: Pühalepa muusikafestival teeb kummarduse Alo Mattiisenile
Sellel nädalavahetusel, 6.-8. augustil toimub Hiiumaal järjekorras juba kümnes Pühalepa muusikafestival. Avakontserdil säravad Purcell, Bach ja gambad, Hiiumaa kammerorkestri kontserdil tuleb kõrvuti Erkki-Sven Tüüri muusikaga ettekandele Alo Mattiiseni looming ja pühapäeval, 8. augustil kõlab Pärt Uusbergi uudisteose "Laurentsiuse lugu" maailmaesiettekanne.

08:30 DELFI: Afganistanis käib äge võitlus Helmandi provintsi pealinna pärast
Afganistani lõunaosa Helmandi provintsi pealinnas Lashkar Gah’s käivad ägedad lahingud ja kardetakse, et sellest saab esimene provintsikeskus, mis langeb Talibani kätte, vahendab BBC News.

08:04 DELFI: Juuli oli erakordselt soe: enamikus Eesti ilmajaamades ajaloo teine tulemus
Juuni lõpul-juuli algul jõudis Eestisse uus kuumalaine – maksimaalne õhutemperatuur tõusis taas 27 °C-ni ja kõrgemale kolmel ja enamal järjestikusel päeval. Kõige pikemalt kestis see periood Kuusiku meteoroloogiajaamas – 19 päeva järjest.

07:32 DELFI: Kiievis kadunud Ukrainas tegutseva valgevenelaste organisatsiooni juht Vitali Šišov leiti pooduna
Ukraina Valgevene Maja (BDU) teatas eile, et nende juht Vitali Šišov läks hommikul Kiievis jooksma ja kadus. Täna leiti ta elukoha lähedalt pargist pooduna.

07:15 DELFI: Tallinnas sai autode kokkupõrkes viga 4-aastane tüdruk
Tallinnas Lasnamäel sai liiklusõnnetuses viga 4-aastane tüdruk.

07:08 ERR: Ukrainas kadunud valgevenelasest aktivist leiti pargist pooduna
Hommikujooksu ajal kadunud valgevenelasest aktivist Vitali Šišov leiti Kiievi pargist pooduna, teatas Ukraina politsei teisipäeval ja lisas, et on alustanud mõrvajuurdlust.

06:00 DELFI: Ilm läheb täna jahedamaks ja tuulisemaks, mitmel pool sajab
Täna on ilmarindel oodata tuult, vihma ja jahedust.

05:15 DELFI: Arvamusfestival toimub plaanipäraselt, kuid piiranguid arvesse võttes
13.-14. augustil Paides toimuv üheksas Arvamusfestival viiakse ellu planeeritud mahus.

00:05 DELFI: Iisrael lubab Iraani tankeri ründamise eest karmilt karistada
Tankeriplahvatuses said surma Iisraeli firma heaks töötanud rumeenlasest kapten ja briti laevakaitsja.

00:05 DELFI: On august. On olümpia. Lukašenka Leedu-vastase surve valguses arvestatakse vajadusega tõsta Eesti kaitsevalmidust
Eesti tippotsustajatele tutvustatud Valgevene Leedu-vastase hübriidrünnaku stsenaariumid on pahaendelised.

00:05 DELFI: Leedu ekspert: plahvatusohtlik segu on olemas
Ees on kriitilised kuud, kui Leedu peab rinnet hoidma. Lukašenka tahaks Vilniust karistada ja Leedu siseolukorda destabiliseerida.

02.08 20:19 DELFI: Pärast Valgevene sportlase pagemist lahkus targu kodumaalt ka tema abikaasa
Olümpiakomitee sõnul on Krõstsina Tsimanovskaja ohutus kohas, tema survestamist uurib Jaapani politsei.

02.08 19:37 DELFI: VIDEO | Lapse kuues sünnipäev lõppes laskude ja surmaga. Haeska küla on šokis
Pühapäeva hilisõhtul lõppes Läänemaal Haeska külas peetud lapse sünnipäevapidu ühe peolise surmaga: politsei tulistas neid kaikaga rünnanud 28-aastase mehe surnuks.

02.08 18:26 DELFI: Reovesi tõestab, et olukord halveneb. Rohelises tsoonis on vaid kolm kohta kahekümnest
Sarnaselt koroonaviiruse nakatumisnäitajatega on reoveenäidu järgi olukord halvenenud. Viirusosakeste hulk on kuu ajaga halvenenud kaheksas proovivõtukohas, vaid kolm proovikohta on rohelised.

02.08 17:19 DELFI: VIDEO ja FOTOD LEEDUST | Migrandid kuulutavad, et ei ole loomad, nõuavad advokaate ja läbirääkimisi EL-iga
Migrandid Leedu linnas Druskininkais, kus asub laager, kaebavad tingimuste üle. Nad nõuavad tagasi mobiiltelefone, et helistada sugulastele. Üks migrant nõuab oma advokaati. Väidetakse, et laagri territooriumil on ohtlik koroonaviirusega nakatumise ohu tõttu. Sealjuures väidavad migrandid, et käituvad rahulikult, ei korralda kaklusi ega püüa laagrist põgeneda.

02.08 16:20 DELFI: Vaktsineerijate puudus: uusi süstijaid hakatakse veebi teel välja õpetama
Sellel neljapäeval ja tuleval esmaspäeval korraldab Lääne-Tallinna keskhaigla veebi teel koolitused neile meditsiinisüsteemis töötavatele inimestele, kel seni puudus luba süstida COVID-19 vastu kaitsevaid vaktsiine.

02.08 15:56 DELFI: Suurbritannia kutsus tankerirünnaku tõttu välja Iraani saadiku
Vastuseks eelmisel nädalal Omaani ranniku lähistel aset leidnud laevarünnakule, kus kaks inimest tapeti, on Suurbritannia välja kutsunud Iraani diplomaadi.