Ilmateade

30.01
0...4 °C
31.01
0...3 °C
01.02
0...5 °C

EMHI

Uudised

02:56 PM: Briti minister osales oma riigi viimasel kohtumisel EL-i liikmena
Briti minister osales teisipäeval Ühendkuningriigi viimasel kõrgetasemelisel kohtumisel Euroopa Liidu liikmena, reedel lahkub Suurbritannia ühenduse ridadest pärast ligi viis aastakümmet kestnud liikmesust.

02:26 PM: Hiina uue koroonaviiruse ohvrite arv on tõusnud 131-ni
Hiina uue koroonaviiruse ohvrite arv tõusis 131-ni, kui Hubei provintsi tervishoiuametnikud teatasid täna 25 uuest surma- ja 840 haigestumisjuhtumist.

02:00 ERR: OTSEBLOGI | Kontaveit kaotas veerandfinaalis avaseti 1:6
Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 31.) jõudis karjääri jooksul esimest korda suure slämmi turniiril veerandfinaali, minnes Austraalia lahtistel kaheksa parema seas vastamisi maailma edetabelis kolmandal real paikneva rumeenlanna Simona Halepiga. ERR-i spordiportaal vahendab ööl vastu kolmapäeva peetavat kohtumist otseblogis.

01:50 PM: Anett Kontaveit kaotas kindlalt maailma kolmanda reketi vastu avaseti
Eesti tennise esireket Anett Kontaveit (WTA 31.) kohtub Austraalia lahtiste meistrivõistluste veerandfinaalis maailma kolmanda reketi Simona Halepiga. Kohtumine algab Eesti aja järgi kell 2 ja sellest teeb Postimees otseblogi.

00:46 PM: USA tähtsamad aktsiaindeksid tõusid
USA tähtsamad aktsiaindeksid tõusid teisipäeval.

00:42 PM: Arved Breidaks: keda sobib riigiisaks kutsuda?
Turtsatan tavaliselt, kui kuulen, et keegi võtab avalikus sõnakasutuses nimetada Eesti valitsust «riigiisadeks». Selline riigi alateadlik võrdlemine perekonnaga, kus «isad» koos paari «emaga» valitsevad maad ning rahva etendada on järelikult «lastekarja» roll, kuulub pigem Bütsantsi kultuuri.

00:30 DELFI: Aafrikat tabanud rändtirtsuhäda on seadmas ohtu kümnete miljonite inimeste toiduvarud
Lugu sellest, kuidas Looduse Kroon järjekordselt looduse ees täiesti abituks osutus.

00:07 PM: Saaremaa püüab Eestisse tuua Itaalia suurjõu eesotsas Hollandi koondise liidritega
Saaremaa VK teine eurohooaeg on juba toonud klubi ajaloo parima tulemuse, kuid süües kasvab teatavasti isu. Hispaania meeskonna Almeria alistamise korral terendavad Challenge Cupi veerandfinaalis duellid Itaalia suurjõu Milanoga.

00:05 DELFI: Räpase kütuseäriga kooriti riigilt miljoneid eurosid
Eesti ühe suurema maksuvõla tagant paistab pika mineviku ja laia haardega riiginöökijate, kütusesmugeldajate ja rahapesijate jõuk.

00:05 DELFI: Kadri Simson: kliimaeesmärkideni jõudmine eeldab tulevikutehnoloogiaid
Energeetikavolinik ütleb, et keskkonnasääst võib kartuste kiuste kujuneda hoopis euroliidu eeliseks.

00:05 DELFI: Kümned tuhanded süürlased põgenevad uute lahingute eest Türgi poole
Valitsusvägede pealetung algas hoolimata Türgi ja Venemaa kokkuleppel sõlmitud värskest „vaherahust”.

00:05 DELFI: Koroonaviirus on hakanud Euroopas inimeste kaudu levima
Saksamaal sai üks inimene koroonaviiruse, kuid grippi haigestus möödunud nädalal 7000 inimest.

00:05 PM: Ordeni väärilised Tänak, Järveoja, Port ja Tiisler
Aasta tagasi pälvis president Kersti Kaljulaidilt ordeni Ott Tänaku karjäärile (korduvalt) tuule tiibadesse puhunud ­M-Spordi šeff Malcolm Wilson, kes sai Maarjamaa ­ Risti V klassi teenetemärgi. Tänavu jõudis järg mullu maailmameistriks kroonitud saarlase ja tema kaardilugeja Martin Järveoja kätte, keda president tunnustab Valgetähe III klassi ordeniga.

00:04 PM: Žalgirist ei huvita enam võidud. Vähemalt mitte turundusosakonda
Teade «Sold out!» ehk «Välja müüdud!» kargab iga mõne aja tagant Kaunase Žalgirise korvpalliklubi sotsiaalmeedia kontodele. See juhtus ka mitu nädalat tagasi ning käis läinud reedel Berliini Albaga peetud mängu kohta. Postimees käis Kaunases uurimas Euroliiga suurima külastatavusega areeni täitumise saladusi.

00:01 PM: Kalev Stoicescu: kas Venemaa otsib Donbassis lahendust?
Kas kollektiivne Putin vahetab hoogsalt hobuseid ja muudab näiliselt reegleid selleks, et tuua värskust sise- ja välisasjades või lihtsalt sellise mulje jätmiseks, kirjutab kolumnist Kalev Stoicescu.

00:01 PM: Mare Roosileht: edukas põlevkivipööre eeldab kohalike teadlaste panust
Ida-Virumaa kõrgkoolid veavad üleminekut süsinikuneutraalsusele, kirjutab TTÜ Virumaa kolledži direktor Mare Roosileht.

00:01 PM: Jürgen Ligi: valitsuse usalduse küsimus
Tõik, et valitsus keeldub tervete põlvkondade saatust määravat pensioni­muudatust sisuliselt arutamast, on Eesti riikluse madallend, kirjutab riigikogu rahandus­komisjoni liige Jürgen Ligi (Reformi­erakond).

00:01 PM: Analüütik Leev Kuum: andis ikka oodata!
Presidendilt Valgetähe IV klassi teenetemärgi saanud ja peagi 90 aasta juubelit tähistav Leev Kuum ütles muiates, et «sünnipäevi on elus omajagu ette tulnud, aga presidendilt ordeni saamist andis ikka oodata».

00:01 PM: Paul Keres: lubage mitte nõustuda, proua õiguskantsler!
Õiguskantsleri hinnangul kohtleb pensionireform pensionikogujaid erinevalt, kuid kogujad pole sugugi tingimata võrreldavad, nii et meid ei peagi võrdselt kohtlema, kirjutab büroo Glikman Alvin LEVIN vandeadvokaat Paul Keres.

00:01 PM: Hõbedased kaksikud
Ligemale neljakümne tänavu presidendilt riikliku teenetemärgi pälvinud kultuuritegelase hulgas on ka kauaaegsed Endla teatri näitlejad Jüri Vlassov ja Mihkel Smeljanski, keda laiem üldsus tunneb ühtlasi praeguseks 46 aastat tegutsenud ansambli Kuldne Trio asutajate ning ainsate püsiliikmetena.

00:01 PM: Eesti eurosaadikud pistavad rinda D’Hondtiga
Oma väljamõtleja ehk Belgia matemaatiku Victor D’Hondti järgi nime saanud suurima keskmise põhjal kohtade jagamise meetod määrab, et parimadki Eesti eurosaadikud peavad end alati välja rabelema raamidest, mille seab riigi väiksus.

00:01 PM: Polaarrändur aimas tunnustust ette
President Kersti Kaljulaidilt saab Valgetähe V klassi teenetemärgi alpinist ja polaarrändur Tanel Tuuleveski (44), kes eelmise aasta lõpus jõudis esimese eestlasest üksimatkajana pärast ligi tuhandekilomeetrist retke lõunapoolusele.

00:01 PM: Kõigi vähiga võitlevate laste auhind
Eesti Punase Risti V klassi teenetemärgi pälvis tänavu teiste seas ka Luive Merilai, kes on Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidu (EVLVL) koordinaator ja tugiisik. Juba neli aastat aitab Merilai šokis ja segaduses vanematel, kelle laps on saanud vähidiagnoosi, raskes olukorras püsti jääda ja vapralt edasi minna.

00:01 PM: Eesti riik ordeni annab, aga passi väga anda ei taha
Ei juhtu just tihti, et ühe küla elanikud saavad kaks aastat järjest presidendilt ordeni. Hoopis erakordne on lugu aga siis, kui see küla ei asu üldse Eestis: Ab­haasias asuv Salme küla tervitab tänavu Valgetähe teenetemärgi saamise puhul kauaaegset eesti keele õpetajat Ilma Krenstremi. Mullu sai sama teenemärgi sealsete eestlaste kogukonna juht Lorina Lestman.

00:01 PM: President Kaljulaid jagas tänavu 114 teenetemärki
President Kersti Kaljulaid annab 2020. aastal riikliku teenetemärgi 114 inimesele, selle arvuga jääb ta oma eelmise aasta suurusjärku.

00:01 PM: Jürgen Ligi usaldushääletusest: riigikohus ei keela valitsusel lollusi teha
Reformierakonna aseesimees Jürgen Ligi avaldas eile saates «Otse Postimehest» arvamust, et valitsus käitub pensionireformi läbi surudes poliitilise aferistina. Isamaa aseesimees, välisminister Urmas Reinsalu oli eile aga kindel, et tänane usaldushääletus läheb edukalt ja pensionireform on põhiseadusega kooskõlas.

00:01 PM: Lennart Meri Mercedes jõudis ERMi
2017. aastast Tallinna lennujaamas eksponeeritud president Lennart Meri legendaarne ameti­auto toimetati teisipäeval rahvale vaatamiseks Eesti Rahva Muuseumi (ERM).

00:01 PM: Seadus vajutab elektritõukside pidurile
Elektritõukerattad on majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi eestvedamisel teel liiklusseadusse. Uued reeglid peaks kehtima hakkama tänavu juulis.

00:01 PM: Koroonaviiruse ohvrite arv ületas saja piiri
Eilseks oli Hiinast alguse saanud koroonaviirus, mida president Xi Jinping nimetas deemonlikuks epideemiaks, nõudnud 106 inimese elu ja jõudnud vähemalt 16 riiki, muu hulgas Prantsusmaale ja Saksamaale.

00:01 PM: KOHALIK VAADE. Vasak- ja paremleeri taassünd ennustab Itaalia populistidele hävingut
Poliitika on võimaluste kunst, kuid Itaalia puhul tuleks pigem rääkida ehk võimatuste kunstist. See, mis näib võimatu, saab riigis alati kuidagi teoks, nagu ka nüüd, mil käiku läks veel kahe aasta eest kujuteldamatuna näinud stsenaarium. Just selle sõnumi saatsid Itaalia poliitikutele nädalavahetusel kahes olulises maakonnas, Emilia-Romagnas ja Calabrias toimunud kohalikud valimised.

00:01 PM: Hiinast träni tellimine läheb kallimaks ja tülikamaks
Järgmisel aastal muutub Hiinast nutitelefoni ümbrise, leedlambi või mõne muu pisividina tellimine nii kallimaks kui ka tülikamaks.

00:01 PM: Spordiennustus kasvab hiiglaslikuks majandusharuks
Ameerika jalgpalli finaalmäng Super Bowl on Ameerika Ühendriikide suurim spordisündmus ja samas on see aasta tähtsaim päev sporditulemustele panustajatele – hinnanguliselt panustatakse vähemalt 150 miljardit dollari aastas.

00:01 PM: Piiriviina ostetakse edasi
Eesti ühe suurema alkoholimüüja Riho Maureri sõnul on jutud Läti piirikaubanduse hääbumisest tugevasti liialdatud. Vastupidi, aastaga on müük hoopis kasvanud.

00:01 PM: Eesti mantliäri läks manalateed
Baltikast välja kasvanud ülerõivaste tootja MasCara Coats OÜ läks pärast pikka vindumist pankrotti.

00:01 PM: Aimar Altosaar: hariduse selgroogu peab hoidma asjatundja
Haridus- ja koolielu on peetud vähemalt viimase paari sajandi jooksul meie rahva vaimseks selgrooks. Juba Rootsi ajal loodud külakoolide võrk kandis järgmiste sajandite jooksul häid vilju.

00:01 PM: Vestlusring: koolijuhid ei karda kriisi, vaid paigalseisu ja ükskõiksust
Kuidas saavad koolidest kohalike kogukondade keskused ja tulevikuühiskonna kujundajad ning kui palju võimu on koolidirektoril ja kellega ta seda jagab, arutasid koolide ja lastevanemate esindajad vestlusringis Aimar Altosaarega.

00:01 PM: Arvustus: Kuidas väljendub teatris sõnum?
Sławomir Mrożeki “Tango” annab hea võimaluse arutleda ja vaielda selle üle, kas teatri puhul on esmane näidendi teema ja poliitiline ajakohasus või annab sõnumi hoopis tema esteetika. Ja milles võiks teatri puhul seisneda mõne teose prohvetlikkus.

00:00 PM: Juhtkiri: keda sina tunnustad?
Riiklike ­teenetemärkide saajate selgumine on peaaegu ­garanteeritult väljakuulutamise päeva suurim meediasündmus. Enim tekitavad elevust ordeni­saajate esimesed emotsioonid pärast üllatavat teadet.

00:00 PM: E-kunstisalongi näitus viis kokku mitu kunstnike põlvkonda
E-kunstisalong tähistab 23. tegevusaastat tavapärase aastapäevanäitusega, mis on kokku toonud peamiselt Tartu kunstnike mitu põlvkonda. Äsja avatud väljapanekus on 22 kunstniku 30 teost, milles ühtekokku peegeldub algava kevade ootus. Tärkava looduse ilu kujutavad lillemaalid kannavad endas erinevaid tehnilisi ja kunstilisi lahendusi.

00:00 PM: Kahe kiviristi kulunud kirjad saavad pildistades nähtavaks
Kui Raadi kalmistu peaväravast sisse astuda ja kõndida otse kabeli poole, leiab vasakult servast kaks hauakivi, mille kirjad on raskesti loetavad. Kivid on natuke nagu tee sees, praeguste haudade rivist väljas, mis on märk sellest, et vanasti oli surnuaia peatee praegusest tõenäoliselt kitsam.

00:00 PM: Maadlejate meeskond andis kümne riigi tiimidele silmi ette
Eesti koondmeeskond, kus oli ka kaheksa tartlast, võitis laupäeval Rootsis rahvusvahelisel maadlusturniiril Sundsvall Wrestling Open meeskonnaarvestuses esikoha. Seitse Tartu Kalev-Englase maadlejat pääsesid üle 300 osalejaga võistlusel individuaalarvestuses ka viie parima sekka.

00:00 PM: Legendaarne kõrts Krooks paneb uksed kinni
Tartlaste seas on ilmselt üsna vähe neid, kes pole kunagi sattunud sisse astuma Jakobi 34 asuvasse pubisse Krooks, mis on samas kohas tegutsenud juba 1996. aastast. Veidi enam kui nädala pärast sulgeb koht jäädavalt uksed ning ruumide uus omanik rajab sinna kontori.

00:00 PM: Merike Kaunissaare: tuntus ja mõju. Mõju ja tuntus
On justkui üldteada fakt, et Tartus elab naisi vähe ja nende mõju nii linnaelule kui kaugemale on õige väike. Nad on küll ummistanud suurkoolid, kuid nende haridusel ja kogemustel ei ole laiemalt võttes erilist tähendust. Naised ei jõua tippu – aga mõju on ju tippudel.

00:00 PM: Erkki Keldo: pensionisüsteemi lõhkumine on poliitiline kuritegu
Paari kuu eest kirjutasin, et kõige olulisemad lähiaja poliitvaidlused toimuvad pensionivaldkonnas. Eelmise aasta lõpus läks koalitsioon ajalukku sellega, et oli esimene valitsus, kes hakkab juba keskmist vanaduspensioni koormama tulumaksuga. Sellega valitsuse hulluste hoog aga ei raugenud.

28.01 23:57 ERR: Kolmanda üleminuti värav saatis Aston Villa karikafinaali
Inglismaa jalgpalli liigakarikavõistlustel selgus esimene finalist, kui Birminghami klubi Aston Villa alistas korduskohtumises Leicesteri 2:1.

28.01 23:49 ERR: Leht: keskkriminaalpolitsei puistas korruptsioonikahtluse tõttu ITK-d
Keskkriminaalpolitsei viis teisipäeval Ida-Tallinna keskhaiglas korruptsioonikahtluse tõttu läbi menetlustoiminguid, kirjutab Postimees.

28.01 23:47 PM: Valdavalt plusskraadidega ilm saab lähipäevil jätku
Ilmateenistuse prognoosi järgi jätkub lähipäevil valdavalt plusskraadidega ilm. 

28.01 23:46 PM: Aston Villa šokeeris liigakarikasarjas Inglismaa tippklubi
Inglismaa jalgpalli meistriliigas kolmandal kohal olev Leicester City kaotas liigakarikasarjas Aston Villale ja pudenes konkurentsist.

28.01 23:28 ERR: Eesti neiud said laskesuusatamise MM-il 14. koha
Šveitsis Lenzerheides jätkuvatel laskesuusatamise juunioride ja noorte maailmameistrivõistlustel sai Eesti trio noorte vanuseklassi teatesõidus 14. koha.

28.01 23:21 PM: «Esimeses stuudios» pensionireformist: Kallas lubab seda takistada iga hinnaga, Seedri sõnul püüab opositsioon vaid aega viita
Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder ja reformierakondlasest opositsiooniliider Kaja Kallas rääkisid teisipäeval ETV saates «Esimene stuudio» pensionireformist ja kolmapäeval valitsust ees ootavast usaldushääletusest.

28.01 22:58 PM: Belgia väravamasin meenutas möödunud suve: kui agent mulle helistas, siis tähistasin
Eelmisel suvel Milano Interi jalgpalliklubisse siirdunud ründaja Romelu Lukaku on eluga moepealinnas rahul, kuigi oleks saanud minna ka Torino Juventusesse.

28.01 22:51 ERR: Alonso tahab vormel-1 sarja naasta: olen värske, olen valmis
Kahekordne vormel-1 sarja maailmameister Fernando Alonso tõdes usutluses Autospordile, et on valmis järgmisel aastal võistlussarja naasma.

28.01 22:40 PM: Päevakäpp: sisisevast Susannast on saanud energiline ja mänguhimuline kassitüdruk
Susanna on ilus, uhke ja elegantne kolmevärviline paariaastane kassipreili, kes sattus Turvakodusse peale seda, kui jäi ilma inimesest, kes teda ja tema seltsilisi toiduga varustas. 

28.01 22:40 ERR: Kaja Kallas: me kasutame kõiki võimalusi, et seda kuritegu ära hoida
ETV saates "Esimene stuudio" rääkisid reformierakondlasest opositsiooniliider Kaja Kallas ja Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder pensionireformist ning kolmapäeval valitsust ees ootavast usaldushääletusest.

28.01 22:32 PM: Jamaica lähedal leidis aset võimas maavärin magnituudiga 7,7
Kariibi meres Jamaicast loodes leidis teisipäeval aset võimas maavärin magnituudiga 7,7, teatas USA geoloogiateenistus USGS.

28.01 22:30 PM: «Olen noor ja rumal»: juht vajutas Tallinna lähistel gaasi põhja ja kihutas üle 170 km/h
Politsei pidas esmaspäeval Tallinna lähistel kinni sõiduauto, mis kihutas pealinna suunas kiirusega 172 km/h.

28.01 22:18 ERR: Mitusada EL-i kodanikku lahkuvad viiruse tõttu Hiinast Wuhanist
Mitusada Euroopa Liidu kodanikku lennutatakse sel nädalal ära koroonaviiruse puhangu keskmes olevast Hiina linnast Wuhanist, teatas teisipäeval Euroopa Komisjon.

28.01 22:15 ERR: ETV spordisaade, 28. jaanuar
Saatejuht Aet Süvari

28.01 22:08 DELFI: Politsei puistas Ida-Tallinna keskhaiglat
Põhja prokuratuurist kinnitati Delfile, et täna viidi Ida-Tallinna keskhaiglas läbi menetlustoiminguid.

28.01 22:05 PM: Sebastien Loeb põhjendas Hyundai ootamatut vangerdust
Hyundai rallimeeskond teatas esmaspäeval, et Sebastien Loebi asemel osaleb hooaja teisel etapil Rootsis hoopis Craig Breen. Üheksakordne maailmameister põhjendas otsust.

28.01 22:04 ERR: Valgetähe medali kavaleri armastus raudtee vastu pärineb poisipõlvest
Presidendi Valgetähe medali kavaler, põline raudteemees Aare Arand on enam kui 55 aasta jooksul nii palju erinevaid ameteid pidanud, et nende üleslugemiseks võib sõrmedest väheks jääda. Armastus raudtee vastu pärineb aga varasest poisipõlvest.

28.01 22:00 PM: Järjekordne kutsikavabriku kasvandik võitleb oma elu eest
Tallinna Loomade Kiirabi Kliinikus võitleb oma elu eest parasiite täis ja parvoviirust põdev pisike koerakutsikas, kes soetati odavalt läbi kuulutusteportaali. 

28.01 21:53 ERR: Teenetemärgi saanud Muraka Farmi omanik: ei kujuta ette, et peaksin muud tööd tegema
Presidendilt saab Valgetähe V klassi teenetemärgi Viljandimaa osaühingu Muraka Farm omanik Karmo Männik, kes hakkas põllumajandusettevõtet juhtima pärast isa surma.

28.01 21:48 ERR: MM-pääset jahtiva Eesti saalihokikoondise koosseisu kuulub kolm venda
Kolmapäeval sõidab Eesti saalihokikoondis Taanis peetavale MM-valikturniirile. Erakordse nähtusena Eesti spordimaastikul on koondisenimekirja seekord mahtunud kolm noormeest ühest perest - vennad Sander, Oliver ja Stenver Savi.

28.01 21:47 ERR: Aktuaalne kaamera kell 21:00


28.01 21:47 ERR: Teenetemärgi kavaler Toomas Lasmann on proovinud ka telediktori ametit
Valgetähe V klassi teenetemärgi pälvis telehääl Toomas Lasmann.

28.01 21:35 PM: Keskkriminaalpolitsei puistas korruptsioonikahtluse tõttu Ida-Tallinna Keskhaiglat
Keskkriminaalpolitsei viis teisipäeval Ida-Tallinna Keskhaiglas korruptsioonikahtluse tõttu läbi menetlustoiminguid. 

28.01 21:35 PM: 17-aastane eestlane valiti Põhjamaade parimaks veemotosportlaseks
Stefan Arand valiti Põhjamaade parimaks veemotosportlaseks 2019. aastal. 17-aastane Arand pälvis selle tunnustuse teist aastat järjest.

28.01 21:34 ERR: "Suud puhtaks" keskendus Hiina mõjule Eestis
Hiina majanduslik, sõjaline, poliitiline ja kultuuriline mõju on muutunud globaalseks ning ulatub üha selgemalt ka väikesesse Eestisse. ETV saade "Suud puhtaks" arutleski, milline on Hiina mõju Eestis.

28.01 21:33 ERR: Jalgpalli noortekoondis koguneb uue peatreeneri käe all
Kolmapäeval koguneb tänavu esmakordselt Eesti U-19 noormeeste jalgpallikoondis, keda juhendab mullu U-18 koondise eesotsas olnud Martin Klasen.

28.01 21:31 PM: Tähesärane festival pakub neoromantismi ja uhket barokki
MUSTONENFEST. Muusikasõbrani jõuab tosin kontserti üheksast uhkest Eesti esinemispaigast.

28.01 21:26 ERR: Kolmapäeval sajab vihma ja lörtsi
Ilm on sajune ja tuuline, õhutemperatuur püsib kolmapäeval nulli ümber.

28.01 21:20 ERR: Erivajadustega laste Krabi kooli ähvardab sulgemine
Võrumaal tegutsevat haridusliku erivajadustega laste Krabi kooli ähvardab tegevusloast ilma jäämine. Haridus- ja teadusministeeriumi järelevalve leidis koolist mitmeid puudujääke. Koolipidaja on etteheidetega nõus ja likvideerib puudusi. Kui see ei õnnestu, võib Krabi koolist saada esimene kool Eestis, millelt võetakse tegevusluba ära.

28.01 21:11 ERR: Tamm aitas Austria kõrgliigaklubi vastu taga nulli hoida
Eesti jalgpallikoondise keskkaitsja Joonas Tamm pidas teisipäeval Ukraina klubi Desna eest oma teise kohtumise, kui 1:1 viigistati Austria kõrgliigaklubi Hartbergiga.

28.01 20:53 DELFI: Apteegireform rühib finiši poole, debatt tirib särgist
Ainsad, mis üheksa nädala pärast rakenduvat apteegireformi pärsivad, on pidevad debatid ja muudatusettepanekud.

28.01 20:43 ERR: Vennalikult palli jaganud Kalev/Cramo võttis 30-punktise võidu
BC Kalev/Cramo sai korvpalli Eesti-Läti liigas neljanda järjestikuse võidu, kui alistas kodusaalis tulemusega 100:70 tabeli eelviimase, BK Liepaja.

28.01 20:33 ERR: "Ringvaade" pani kokku popurri teenetemärgi saanud Vahur Kersna tegemistest
President Kersti Kaljulaid annetas Valgetähe IV klassi teenetemärgi ka ETV teleajakirjanikule Vahur Kersnale. "Ringvaade" pani sel puhul kokku popurri Vahur Kersna tegemistest.

28.01 20:30 DELFI: Terviseamet: koroonaviiruse Eestisse toomise risk on madal
Terviseamet hindab praegu koroonaviiruse Eestisse leviku riski madalaks.

28.01 20:21 ERR: 15-aastane Gauff mängib koos Serena Williamsiga Läti vastu
Tennisesensatsioon Coco Gauff nimetati Föderatsioonide karikaturniiri kvalifikatsioonikohtumiseks Läti vastu USA naiskonna koosseisu.

28.01 20:07 ERR: Teenetemärgi saanud Mihkel Smeljanski: Sorry, ei oska midagi öelda
President Kersti Kaljulaid annab Eesti Vabariigi 102. sünnipäeva eel riigi teenetemärgid 114 inimesele, nende hulgas ka näitlejale ja lauljale Mihkel Smeljanskile ning näitlejale ja lauljale Jüri Vlassovile.

28.01 20:03 ERR: Harry Kõrvits teenetemärgist: mõtlesin, et see on eksitus
President Kersti Kaljulaid annab Eesti Vabariigi 102. sünnipäeva eel riigi teenetemärgid 114 inimesele, nende hulgas ka näitlejale ja muusikule Harry Kõrvitsale, kes arvas esiti, et president on selle talle annetanud kogemata.

28.01 19:55 ERR: NCAA-sse siirduv Eesti korvpallur unistab NBA-st: tahan jõuda tippu
18-aastane Eesti korvpallur Leemet Böckler hakkab uuel hooajal mängima USA üliõpilasliigas NCAA ning unistab NBA-sse jõudmisest.

28.01 19:41 ERR: Viipekeelsed uudised


28.01 19:40 ERR: Päevakaja (28.01.2020 18:00:00)


28.01 19:40 ERR: Kaja Kallas toetab pensionireformi hääletuse sidumist usaldushääletusega valitsusele
Reformierakonna esimees Kaja Kallas ütles, et on väga hea, et valitsus seob teise pensionisamba muutmise hääletuse usaldushääletusega, siis tulevikus inimesed teavad, et teise pensionisamba hävitajaks oli Jüri Ratase valitsus.

28.01 19:40 ERR: Donald Trumpi Lähis-Ida rahuplaan avalikustatakse täna õhtul
USA president Donald Trump ütles eile, et tema Iisraeli-Palestiina rahuplaanil "võib olla võimalus" ja plaan avalikustatakse avalikustatakse täna õhtul kell 7 Eesti aja järgi.

28.01 19:40 ERR: Eesti Raudtee kõige staažikam töötaja, Jõgeva mees Aare Arandi saab Valgetähe medali
Täna said teatavaks teenetemärkide saajad, mille president enne Vabariigi aastapäeva kätte annab.

28.01 19:40 ERR: Valgetähe neljanda klassi teenetemärgi saab Rõngu pagari juht ja asutaja Jaanus Peri
Valgetähe neljanda klassi teenetemärgi saab ka Tartumaa ettevõtja, Rõngu pagari juht ja asutaja Jaanus Peri.

28.01 19:40 ERR: Siseministeerium soovib muuta seadust, et välistudengid ei tuleks Eestisse muu eesmärgiga kui siia õppima
Siseministeeriumis tutvustati eelnõu, millega muudetakse Eestis õppida soovivate kolmandate riikide kodanike tingimusi siin elamiseks.

28.01 19:40 ERR: Haridusliku erivajadustega lastele mõeldud Krabi kooli Võrumaal ähvardab tegevusloast ilma jäämine
Võrumaal tegutsevat haridusliku erivajadustega lastele mõeldud Krabi kooli ähvardab tegevusloast ilma jäämine.

28.01 19:40 ERR: Teenetemärgi pälvisid ka mitmed kultuuritegelased
Teenetemärgi pälvisid ka mitmed kultuuritegelased: Contra, Harri Kõrvits, Tanel Toom, Marju Länik, Els Himma, Mihkel Smeljanski, Jüri Vlassov, Andrei Ivanov ja mitmed teised.

28.01 19:40 ERR: Läinud aastal vajas iga päev välisriigis konsulaarabi 3-4 Eesti kodanikku
Välisministeerium andis täna ülevaate konsulaaraastast 2019.

28.01 19:40 ERR: Pärnus valmib uus lasteaed, millega liidetakse ka üks vana
Pärnus saab suvel valmis uus lasteaed, mille ehitamine Raja tänaval praegu käib.

28.01 19:37 DELFI: Meediaettevõtete liidu juhist Mart Raudsaarest võib saada Postimehe peatoimetaja
Eesti Meediaettevõtete Liidu (endine Eesti Ajalehtede Liit) pikaaegsest juhist Mart Raudsaarest võib saada Postimehe peatoimetaja.

28.01 19:36 ERR: Fotomuuseumis näeb Eesti 70. aastate fotokunsti rikastanud rühmituse BEG loomingut
Fotomuuseumi galeriis LEE on avatud retrospektiivnäitus kirglikust fotorühmitusest BEG.

28.01 19:34 ERR: USA töötab välja vaktsiiini uue koroonaviiruse vastu
USA tervishoiuvõimud püüavad luua vaktsiini Hiinast pärit uue koroonaviiruse vastu, mis on nõudnud üle saja inimelu, teatasid teisipäeval ametiisikud.

28.01 19:26 ERR: Tanel Toom teenetemärgist: päris huvitav on sellise uudise peale üles ärgata
President Kersti Kaljulaid tunnustas teenetemärgiga 114 inimest, teiste seas ka režissöör ja stsenarist Tanel Toomi, kes pälvis Valgetähe IV klassi teenetemärgi.

28.01 19:19 DELFI: Trump tegi ettepaneku luua iseseisev Palestiina riik
USA president Donald Trump on teinud Lähis-Idas rahu saavutamiseks ettepaneku luua iseseisev Palestiina riik, mille pealinn hõlmaks osa Jeruusalemmast.

28.01 19:19 ERR: Teenetemärgi pälvinud naistearst: kui naine on õnnelik, on tema pere õnnelik
Pelgulinna sünnitusmaja naistekliiniku juhataja, naistearst Piret Veerus pälvis presidendilt Eesti Punase Risti III klassi teenetemärgi. Veeruse sõnul soovib ta, et kõik naised oleksid õnnelikud, sest siis on õnnelik ka tema pere ja ühiskond.

28.01 19:16 ERR: Tunamullune Ballon d'Or'i võitja sai raske põlvevigastuse
2018. aastal maailma parimaks naisjalgpalluriks nimetatud norralanna Ada Hegerberg vigastas treeningul põlve ristatisidemeid ja jääb vähemalt hooaja lõpuni väljakutelt eemale.

28.01 19:09 ERR: Aktuaalne kaamera kell 18:30