Ilmateade

22.10
9...14 °C
23.10
8...12 °C
24.10
9...13 °C

EMHI

Uudised

00:01 PM: Kavaldamine muutis Brexiti saatuse veelgi segasemaks
Kui pärast Brüsselis eelmisel nädalal uue lahkumisleppe saavutamist tundus, et Briti peaministril Boris Johnsonil võib õnnestuda nädalavahetuse jooksul kindlustada Brexiti toimumine 31. oktoobril, siis parlamendil oli peaministrile varuks üllatus.

00:01 PM: Eestlasi saadab Afganistanis paindumatu professionaalsuse maine
Afganistanis teeniva Eesti kontingendi vanem kolonelleitnant Hardi Lämmergas küsib retooriliselt: «Mis on siin baasis see kõige suurem terviserisk?» Ja vastab ise: «Õhusaaste.»

00:01 PM: Tallinki laevalt leiti kaks surnukeha
Tallinki reisilaevalt Silja Europa leiti pühapäeva hommikul kahe Soome kodaniku surnukehad, politsei kinnitusel ei ole juhtumid omavahel seotud.

00:01 PM: Opositsioon hoiab peaministrit pingil
Reformierakondlased ja sotsiaaldemokraadid on juba kolmes riigikogu infotunnis boikoteerinud peaminister Jüri Ratast (KE), kellele ei anta sõna, kuid kes on ometi kohustatud iga kord kohale tulema. Ei välistata, et samas vaimus kavatsetakse jätkata.

00:01 PM: Eesti kümne päeva pärast peaprokurörita?
Kolm meest lähevad tuppa ja enne välja ei tule, kui korstnast tõuseb valget suitsu – umbes nii tuleb Keskerakonna juhist peaministril Jüri Ratasel ja Isamaa juhil Helir-Valdor Seedril sel nädalal lahendada patiseis EKRE juhi Mart Helmega peaprokurör Lavly Perlingu jätkamise üle.

00:01 PM: Vägivaldne laps klassis: õpilased kannatavad ja koolijuhtide käed jäävad lühikeseks
Urmas ei ole päris tavaline kuuenda klassi poiss. Tal on käitumisraskused, mistõttu on ta varem olnud individuaalõppel. See tähendab, et ta ei ole õppinud koos klassikaaslastega, vaid ruumis, kus on korraga ainult tema ja õpetaja.

00:01 PM: Hitchcock mängib vaatajaga kassi ja hiirt
Alfred Hitchcock on üks uuritumaid ja endiselt huvitavamaid filmitegijaid kogu filmikunsti ajaloos vaatamata sellele, et filmikunst on jõudnud oma arengus interaktiivse audiovisuaalteoseni (näiteks Netflixi «Bandersnatch»), kus vaataja kaasamine toimub juba mehaanilistel alustel.

00:01 PM: Mõtete kogum uutest iluvormidest
Tallinna Arhitektuuribiennaali võimas ja igati inspireeriv kuraatorinäitus «Ilu loeb» otsib alternatiive võõrandumist põhjustavale ja ökoloogiliselt sobimatule elukeskkonnale. Linnad on rikkalikud, sealt leiab esmapilgul vastukäivate huvide ja soovidega elanikerühmi – kuidas saab arhitektuur pakkuda kõigile midagi, kõnetada igat linnaruumis kulgejat? Ning olla seejuures veel ökoloogiliselt vastutustundlik?

00:01 PM: Ahto Lobjakas: mida pole tarvis tõestada
Haridus on osa sotsialiseerumise – ehk ühiskonda kasvamise – protsessist, kirjutab kolumnist Ahto Lobjakas.

00:01 PM: Jaak Nigul: milleks me anname teadusele raha?
Puidu- ja mööblitootja Tarmeko omanik Jaak Nigul ei mõista, miks Eesti teadus tegeleb elukaugete teemadega, mis annavad kasu üksnes teadlase endi karjäärile, kuid ei lahenda ühiskonna ees seisvaid tegelikke probleeme.

00:01 PM: Aune Valk: kolm müüti kõrgharidusest
Levinuimad müüdid kõrghariduse kohta ei sobi siiski iseloomustama Eesti kõrgharidust tervikuna, kirjutab Tartu Ülikooli õppeprorektor Aune Valk.

00:01 PM: Andres Herkel: tuleviku sõpruslinnad Moskva ja Hongkong
Kahe supersuurlinna sarnasusest ja sellest, et pealekasvav põlvkond ei kavatse leppida enne neid kehtestatud kontrollitud demokraatia reeglitega, kirjutab kolumnist Andres Herkel.

00:01 PM: Voldemar Tomusk: kõrgharidus kui meelelahutustööstus
Ülikoolid eraldi ja kõrgharidussektor koos on osavad oma huvide kaitsmisel ja ühiskonna oma kasulikkuses veenmisel, tihti esitades üksteisele otse vastupidiseid argumente.

00:01 PM: Els Heinsalu: ega teaduspõlgurid kao kunagi
Mitte kunagi varem ei ole Eesti teadlased rääkinud nii palju sellest, mida nad uurivad ning miks nad midagi uurivad.

00:01 PM: Martin Ehala: kui ülikool tuli turule
Olid ajad, kui professoritiitel andis selle kandjale kerge üleloomuliku oreooli ja sõnadele sügavmõttelise kaalu, isegi kui mõtet ennast väga ei olnudki.

00:00 PM: Kadri Kuulpak: naabrite laps joodikute keskel – so what?
Kell näitab kuus hommikul. Naabrite juurest kostab läbilõikav ahelsuitsetaja naer. Selle kõla meenutab hinge kinni jäämist. Samasuguseid naerupahvakaid kuuldus ka kaksteist tundi tagasi. Kell oli siis kuus päeval. Juba siis olid naabrid – mees ja naine – maani täis.

00:00 PM: Juhtkiri: peaprokurörita prokuratuur
Mart ja Martin Helme soov politsei- ja piirivalvejuht Elmar Vaher ametist tagandada paiskas valitsuskoalitsooni suvel patiseisu. Peaminister Jüri Ratas näitas aga taas kord üles paindlikkust ja tüli lahendati. Juba siis märkisime, et tõsisem personalialane katsumus on alles ees – ja nüüd ta ongi käes. Kellest saab Eesti järgmine peaprokurör?

00:00 PM: Eesti krevetipüüdja naaseb üle pika aja Loode-Atlandile
Eesti krevetipüüdja AS Reyktal alustab taas kaugpüüki Loode-Atlandil, mille varud on üle pikkade aastate taastumas. Viimati püüdsid Eesti lipu all seilavad kaugpüügilaevad Loode-Atlandi NAFO 3M püügipiirkonnas krevette ligi kümme aastat tagasi.

00:00 PM: Diislikütuse revolutsioon jääb saabumata
Kui kütusemüüja Neste tõi oktoobri alguses ühes Tallinna tanklas turule täielikult jäätmetest toodetava diislikütuse, siis ülejäänud tanklaketid ei kiirusta või ei plaani üldse sellega kaasa minna.

00:00 PM: Poolsada inimest tunnistas vabatahtlikult ümbrikupalga võtmist
Veidi enam kui poolsada inimest tunnistas tänavu tuludeklaratsiooni täites ausalt, et on saanud tööandjalt kas osaliselt või täielikult ümbrikupalka.

20.10 23:55 PM: Kehv bussiühendus jätab Tartu avaturu kuivale
Suvel, 1. juulil muutunud bussivõrgu ja -graafikute kohta saabusid nii linnavalitsusse kui ka Tartu Postimehe toimetusse mitme linnaosa inimeste kaebused. Nüüd on uus bussivõrk juba mõnda aega toiminud ja sellesse on parandusigi tehtud, kuid tartlased ei ole ikka rahul. Vähemalt kaks korda on ajaleht kirjutanud, et memmed-taadid ei saa kaugematest linnaosadest enam mugavalt avaturule.

20.10 23:55 PM: Samovari ümber ja samovarist jätkub juttu kauemaks
Samovarita oleks elu märgatavalt üksluisem, tõdes Tallinna ülikooli õppejõud, maalikunstnik ja ikooniloolane Orest Kormašov, kelle kodus on samovar alati olnud ning kes käis läinud kolmapäeval 19. sajandi Tartu linnakodaniku muuseumis näitust «Samovarid» avamas.

20.10 23:55 PM: Kalurite kukrus haigutab paarimiljoniline auk
Ahven on sel aastal päris ilusas mõõdus ja teda tohiks püüda veel üle tuhande tonni, kuid ei saa, laiutavad Peipsi järve kutselised kalurid käsi. Arutamaks, mil moel oleks võimalik hinnanguliselt kahe ja poole miljoni euro väärtuses triibulisi kalakesi siiski kaldale tuua, kogunesid läinud reedel Kasepääl kalurid, teadlased ning maaeluministeeriumi ja keskkonnainspektsiooni esindajad.

20.10 23:55 PM: Surematu Zavoodi kõike näinud baarilett läks ajalukku, pidu jätkub
Paljudele liiga raskeks muutunud peadele tuge pakkunud, tormiliste tantsijate all nõtkunud ja vaeste tudengite viimaseid sente näinud pubi Zavood ​männipuust baarileti aeg sai läinud reedel otsa. Aga mälestused ja ka lett jäävad, sest Tartu ülikooli muuseumi töötajad lasid Zavoodi vana baarileti teisaldada, et seda muuseumis tulevastelegi põlvedele näidata. 

20.10 23:55 PM: Heiki Lill: kas teadlastel õnnestub parti pääsuks nimetada?
Kui miski prääksub nagu part, ujub nagu part ja muneb nagu part, kuid me nimetame teda pääsukeseks, on see siis ikka pääsuke? Vaatame seda küsimust Tallinna tehnikaülikoolis puhkenud skandaali näitel.

20.10 23:44 ERR: Karol Metsa klubi sai Rootsis suure võidu
Rootsi kõrgliigas alistas Karol Metsa koduklubi Stockholmi AIK tabeli viimase Falkenbergsi koguni 5:1.

20.10 23:31 ERR: Eesti jalgpallur lõi Itaalia noorteliigas värava ja andis tulemusliku söödu
Itaalia Primavera 2A liigas alistas Georgi Tunjovi koduklubi SPAL koguni 6:3 Venezia. Endine Narva Transi poolkaitsja oli osaline kahes väravas.

20.10 23:16 ERR: Liibanonis avaldasid valitsuse vastu meelt sajad tuhanded inimesed
Sajad tuhanded liibanonlased avaldasid pühapäeval neljandat päeva järjest meelt maksude tõstmise ja korruptsiooni vastu osana protestidest, mis kõigutavad valitsuse jalgealust.

20.10 23:13 ERR: Vene minister: Türgi tunneb huvi hävituslennukite Su-35 ja Su-57 vastu
Türgi tunneb tõsist huvi Venemaa järgmise põlvkonna hävituslennukite vastu, ütles Vene asepeaminister Juri Borissov laupäeval.

20.10 23:05 ERR: Tuneesia julgeolekujõud tapsid islamiäärmuslaste kohaliku liidri
Tuneesia julgeolekujõud tapsid pühapäeval terrorismivastase operatsiooni käigus piirkondliku Al-Qaeda ühe kohaliku liidri, teatas kaitseministeerium.

20.10 22:59 ERR: Eesti noorvehklejad tulid Põhjamaade meistriteks
Norras peetud Põhjamaade meistrivõistlustel epeevehklemises võitis U-20 vanuseklassis Gabriela Truuse, kes alistas poolfinaalis lätlanna Maria Orlova 14:13 ja finaalis kaasmaalanna Karina Vassiljeva 15:14.

20.10 22:56 ERR: Widodo vannutati teiseks ametiajaks Indoneesia presidendiks
Joko Widodo vannutati pühapäeval teiseks ametiajaks Indoneesia presidendiks.

20.10 22:53 ERR: TV 10 Olümpiastardi uus hooaeg pole kaugel
Sel nädalal said ERR-i majades tehtavate tööde ja inimestega tutvuda eelmisel hooajal TV 10 Olümpiastarti sarjas edukalt võistelnud koolitiimid. Sarja uued stardid pole enam kaugel ja 49. hooaja registreerumine on avatud.

20.10 22:42 ERR: Kolme Päeva Jooksu võitsid Nikolajev ja Tšernov
Traditsioonilise Saaremaa Kolme Päeva Jooksu võitis meestest kolmandat korda Ilja Nikolajev ja naistest esmakordselt Liina Tšernov.

20.10 22:34 ERR: Lõppes kaitseväe lisaõppekogunemine Okas
Pühapäeva õhtul lõppes pea nädal kestnud lisaõppekogunemine Okas, mille raames kaitsevägi formeeris reservväelastest kaks pataljoni.

20.10 22:33 ERR: Kahevõistlejaid ootavad põnevad hooajad
Kahevõistluse suvised Eesti meistrivõistlused võitis meestest Robert Lee ja naistest Annemarii Bendi. Kristjan Ilves kaasa ei teinud. Kahevõistlejaid ootab peagi ees talv, mis toob MK-etapi taas ka Otepääle.

20.10 22:30 PM: Robert Tähe koduklubi alustas Itaalia liigat võidukalt
Eesti vollekoondise raudvara Robert Tähe meeskond Sir Safety Conad Perugia alustas tänavust hooaega võiduga, kui oldi paremad Top Volley Latinast tulemusega 3:2.

20.10 22:22 ERR: Esmaspäeval sadu väheneb, sooja on kuni 13 kraadi
Ilmajaama teatel on uue nädala esimene päev mõnel poole veel vihmane, kuid päeva jooksul jääb vihma vähemaks. Sooja on kuni 13 kraadi.

20.10 22:17 ERR: ETV spordisaade, 20. oktoober
Saatejuht Kristjan Kalkun

20.10 22:13 ERR: "AK. Nädal": miks lähiajaloo pärandi väärtustamine nii keeruline on?
Selle üle, et koopajoonis, antiik või barokk on väärtuslik, ei vaidle keegi. Samas, mahajäetud nõukogudeaegne pompöösne kolhoosikeskus, ametiasutus või kasarm tekitab nostalgiat vaid vähestes. Ometi leiab muinsuskaitseamet üha sagedamini, et üks või teine nõukogudeaegne hoone väärib muinsuskaitse alla võtmist. "Aktuaalne kaamera. Nädal" uuris, miks lähiajaloo pärandi väärtustamine meile nii keeruline on.

20.10 22:08 DELFI: Lisaõppekogunemine "Okas" lõppes
Täna õhtul lõppes pea nädal kestnud lisaõppekogunemine "Okas", mille käigus pani kaitsevägi reservväelastest kokku kaks pataljoni.

20.10 22:01 PM: Fotod ja video: lõppes välkõppus Okas, mis tõi kokku ligi 1500 reservväelast
Täna õhtul lõppes pea nädalapäevad kestnud lisaõppekogunemine Okas, mille raames formeeris kaitsevägi reservväelastest kaks pataljoni.

20.10 21:56 ERR: Läti teeb erasektoriga koostööd Riia-lähedase ringtee rajamiseks
Ajal, mil Eesti alles mõtleb, kas ja kuidas rakendada avaliku ja erasektori koostööd suurte objektide rahastamisel, valib Läti juba Baltimaade pilootprojekti partnerit.

20.10 21:46 PM: Järelvaadatav: Tallinna Selver näitas Jelgavale hambaid ning teenis magusa võidu
Täna kohtusid Võrkpalli Credit24 Meistriliigas Tallinna Selver ning Biolars/Jelgava. Pealinna meeskond näitas head hoogu ja Läti vastased alistati seisuga 3:2.

20.10 21:44 ERR: Leppiku supermäng tõi Pärnule 3:2 võidu
Credit24 Meistriliiga pühapäevases esimeses kohtumises alistas Pärnu Võrkpalliklubi kodupubliku rõõmuks 3:2 (25:22, 25:18, 23:25, 20:25, 15:13) RTU/Robežsardze ning tõusis liigatabelis kolmandale kohale. Viie geimi pikkuseks kujunes ka teine tänane mäng, milles olid vastamisi Selver Tallinn ja Jelgava Biolars.

20.10 21:37 ERR: "AK. Nädal" analüüsis apteegireformi võtmeküsimusi
Pühapäevane uudistesaade "Aktuaalne kaamera. Nädal" analüüsis seekord pikemalt palju küsimusi ja vaidlusi tekitanud apteegireformi.

20.10 21:30 PM: Liverpool pääses vapralt võidelnud Manchester Unitedi vastu ehmatusega
Inglismaa kõrgliiga 9. mänguvooru keskses kohtumises leppisid Liverpool ja Manchester United 1:1 viiki. Ühtlasi lõppes Liverpooli 17 liigamängu kestnud võiduseeria.

20.10 21:28 ERR: Mihkel Kirves aitas Levicel Slovakkias tõusta 50% peale
Slovakkia kõrgliigas on oma mängu rööbastele saamas Mihkel Kirves ja Levice meeskond, kui laupäeval teeniti tabelisse kahe kaotuse kõrvale teine võit. Hooaja kaks esimest liigamängu kaotanud Levice sai sel korral kodusaalis kindlalt 85:60 jagu Zilina meeskonnast.

20.10 21:24 PM: Evelyn Sepp: Väli ja Ernits ei ole minu ees vabandanud
Evelyn Sepp kirjutab sotsiaalmeedias reedest skandaali kommenteerides, et see ei olnud mõned ropud sõnad tema aadressil, vaid midagi palju koledamat ning märgib, et ei Jakko Väli ega Peeter Ernits pole tema ees seni vabandanud.

20.10 21:23 ERR: Viipekeelsed uudised


20.10 21:16 ERR: Akvarellistide ühendus avas Pärnus aastanäituse
Eesti Akvarellistide Ühendus avas Pärnus oma aastanäituse, kus osalevad nii need kunstnikud, kellele akvarell on põhitehnika, kui ka need, kellele see on põnev vaheldus muude kunstiliikidega tegelemise kõrval.

20.10 21:15 PM: Nädalavahetusel selgusid Eesti meistrid suvistes suusahüpetes ja kahevõistluses
Sellel nädalavahetusel jagati välja Eesti meistrivõistluste suvi 2019 tiitlid suusahüpetes nii individuaalselt kui ka meeskondlikult ning kahevõistluses.

20.10 21:13 DELFI: Evelyn Sepp: reedel kulmineerunu ei olnud "mõned ropud sõnad" minu isiku aadressil, vaid midagi palju koledamat
Reedel selgus, et Kert Kingo valis uueks nõunikuks endine Keskerakonna avalike suhete nõunik Jakko Väli, kes on varasemalt pälvinud meedias tähelepanu joobes juhtimise, võlgade eest põiklemise ning tingimisi vangistustega. Väli solvas reede õhtul aga Evelyn Seppa ning laupäeva hommikul teatas Kingo, et Väli nõunikuks ei saa.

20.10 21:05 ERR: Leedus põleb Baltimaade suurim rehvitöötlustehas
Leedus Alytuse linnas põleb juba viiendat päeva Baltimaade suurim rehvide töötlemistehas.

20.10 20:54 ERR: Otepääl võidutsesid Robert Lee ja Annemarii Bendi
Eesti suvisteks meistriteks kahevõistluseks tulid Robert Lee ja Annemarii Bendi.

20.10 20:42 PM: Pärnu Sadam alistas õhukese koosseisuga Tartu Ülikooli meeskonna
Eesti-Läti korvpalliliigas peeti pühapäeval ära üks mäng, milles Pärnu Sadam teenis koduseinte toel 85:77 võidu Tartu Ülikooli üle.

20.10 20:35 ERR: Manchester United lõpetas Liverpooli pika võiduseeria
Inglismaa jalgpalli kõrgliigas viigistasid legendaarses vastasseisus Manchester United ja Liverpool 1:1. Ühtlasi lõppes Liverpooli 17-mänguline võiduseeria.

20.10 20:23 DELFI: Kui kurk on valus ja külmetus kallal
Viirushaiguste hooaja lähenedes on peamine küsimus, mida teha, et haiguse saabudes kiiresti terveks saada. Viimasel ajal on hakatud mõistma, et probiootikumid koos tugevate antioksüdantidega võivad pakkuda abi viirushaiguste leevendamisel ja immuunsüsteemi toetamisel.

20.10 20:23 PM: Venemaal peeti kaevanduse tammivaringute tõttu kinni kolm ametnikku
Venemaal peeti pühapäeval seoses Siberi kullakaevanduses aset leidnud ohvriterohkete tammivaringutega kinni kolm ametnikku, ütlesid võimud. 

20.10 20:19 DELFI: Siberi kaevanduse purunenud tamm ehitati ebaseaduslikult ja nõudeid eirates
Laupäeval juhtus Siberis tammiõnnetus, milles hukkus 15 inimest, vigastada sai 16 ning viis inimest on veel kadunud. Vene võimud pidasid kinni kullakaevanduse kolm tegevjuhti, edastas Yle.

20.10 20:14 PM: Luksemburgi WTA tenniseturniiril noppis võidu Ostapenko, Antverpeni ATP tenniseturniiril võidutses Murray
Läti naistennisist Jelena Ostapenko (WTA 63.) teenis Luksemburgi turniiril enam kui kahe aasta järel taas turniirivõidu. Samal ajal võitis Belgias Antverpenis meeste ATP turniiril Andy Murray (ATP 243.). 

20.10 20:08 ERR: Vennastekoguduse liikmed tähistasid palvemaja aastapäeva
Vennastekoguduse liikmed Tallinnast ja pealinna ümbrusest tähistasid pühapäeval Harku tänava palvemaja aastapäeva. Eesti Evangeelsel Vennastekogudusel on üle Eesti liikmeid paarisaja ringis.

20.10 20:06 ERR: Tartu Ülikool naaseb Pärnust kaotusega
Korvpalli Eesti-Läti liigas kaotas kolmanda kohtumise järjest Tartu Ülikool, kes jäi võõrsil alla Pärnu Sadamale 77:85 (21:24, 16:23, 20:15, 20:23).

20.10 20:05 PM: Päevakäpp: elurõõmsa Hera nurrumootor töötab kui õlitatult
Ühel augustikuu päeval saabus Kasside Turvakodusse tilluke kassitirts Hera. See väikene, puuriida vahelt leitud kassitirts vaatas hoiukodus oma suurte kollaste silmadega ringi ning esialgu soovis, et oleks pigem nähtamatu.

20.10 20:00 PM: Toidutehnoloogi arvates võiks Eestis olla ka e-toiduamet
Kuna toiduohutuse nõuded on ettevõtete hinnangul mahukad ja nende läbitöötamine aeganõudev, võiks mõne arvates tegutseda Eestis e-toiduamet.

20.10 19:50 PM: Muistne madin Kanal 2s: «Skorpionikuninga» kolmandas filmis saabub võimalus kättemaksuks
Täna kell 22:50 jätkub Kanal 2 juba mitu pühapäeva pinget üleval hoidnud seiklusmäruli järge «Skorpionikuningas 3» (The Scorpion King 3: Battle for Redemption).

20.10 19:44 ERR: Toidutehnoloogi arvates võiks Eestis olla ka e-toiduamet
Toiduohutuse nõuded on mahukad ja nende läbitöötamine aeganõudev, väidavad toitu käitlevad ettevõtjad. Sarnaselt e-maksuametiga võiks mõne arvates tegutseda Eestis e-toiduamet, mis aitaks ettevõtjatel regulatsioonides kiiresti orienteeruda.

20.10 19:38 PM: Paul Aron kindlustas Itaalia F4 sarjas aasta uustulnuka tiitli ning üldkokkuvõttes poodiumikoha
Eesti vormelitalent Paul Aron kindlustas täna Itaalia F4 vormelisarjas liiga uustulnuka tiitli ning lisaks on ta kindlustanud koha kolme parema hulgas.

20.10 19:35 DELFI: Eestlased Barcelonas: kohalikud on rahumeelsed, äärmuslased laamendavad, politsei käest võib kumminuia või -kuuliga saada
Sajad tuhanded Kataloonia iseseisvust toetavat inimest avaldavad Barcelonas meelt. Nende ajendiks on Kataloonia iseseisvuslaste liidrite vangimõistmine kaks aastat tagasi toimunud iseseisvusreferendumi pärast. Eestlased Barcelonas märgivad, et teatud linnaosadest tasub küll eemale hoida, aga meeleavaldus on Kataloonia inimestele oluline.

20.10 19:31 PM: Võsu rahvas valis pikalt ja põhjalikult uut alevikuvanemat ja esimest kandikogu
Võsu rannaklubi oli pühapäeva pärastlõunal rahvast pungil. Põhjuseks, miks ligikaudu kakssada inimest otsustasid hubaste koduseinte vahelt välja tulla, polnud mõni teatritükk või kontsert, vaid rahvakoosolek, kus valiti uus alevikuvanem ja viimasele abilisteks kümme kandikogu liiget.

20.10 19:30 PM: Abu Dhabi lähedalt leiti maailma vanim pärl
Araabia Ühendemiraatides Abu Dhabi lähedal leiti arheoloogide sõnul maailma vanim pärl. 

20.10 19:27 ERR: Tätoveerijad ja solaariumid ei teeninda alaealisi juba praegu
Ei solaariumisse ega tätoveerijate juurde pole noortel enne 18. sünnipäeva asja, kui järgmise aasta 1. septembrist need neile seadusega keelatakse. Nimetatud teenuste osutajate kinnitusel on aga tegu mõttetu muudatusega, sest juba praegu ei võta nad alaealisi jutule.

20.10 19:20 ERR: Läti rajab esimest korda PPP abil ringtee
Läti rajab Baltimaade esimese PPP ehk avaliku ja erasektori koostööprojekti raames Riiat Via Balticaga ühendava Kekava ringtee.

20.10 19:15 ERR: Tallinn kavandab luua uusi bussiliine
Tallinn kavandab lisaks uuele Põhja-Tallinna ja Lasnamäed ühendavale Priisle-Pelguranna bussiliinile ka Ülemiste Cityt ja Haaberstit ühendavat otseliini.

20.10 19:10 ERR: Tšiili pealinnas hukkus massirahutustes kolm inimest
Tšiili pealinnas Santiagos hukkus kokkupõrgetes julgeolekujõududega kolm inimest, kes jäid lõksu põlema süttinud kaubanduskeskusesse.

20.10 19:06 ERR: Aktuaalne kaamera kell 18:30


20.10 19:04 PM: Politsei keelas Kaitseliidul õppusel punaste signaalrakettide kasutamise
Kaitseliit soovib kasutada järgmisel nädalal Saaremaal tankitõrjeõppusel punaseid signaalrakette, kuid politsei- ja piirivalveamet keelas sellise tegevuse kategooriliselt.

20.10 19:04 ERR: Cagliari hea hooaeg jätkub, Klavan sai mänguaega
Itaalia jalgpalli kõrgliigas jätkub edukalt Ragnar Klavani koduklubi Cagliari hooaeg, kes alistas pühapäeval Spali 2:0.

20.10 19:03 ERR: Hongkongi tänavatel oli taas kümneid tuhandeid meeleavaldajaid
Hongkongis tulid pühapäeval taas kümned tuhanded meeleavaldajad keelust hoolimata tänavatele.

20.10 18:58 PM: Liibanonis avaldasid valitsuse vastu meelt sajad tuhanded inimesed
Sajad tuhanded liibanonlased avaldasid pühapäeval neljandat päeva järjest meelt maksude tõstmise ja korruptsiooni vastu osana protestidest, mis kõigutavad valitsuse jalgealust

20.10 18:57 ERR: Eestisse suunduv Briti lahingtehnika jõudis Saksamaale
Briti relvajõudude lahingtenika saabus laupäeval Ühendkuningriigist Saksamaale Emdeni sadamasse.

20.10 18:56 PM: Kreida stiilimuutuse taga peitub kihlvedu
FC Flora poolkaitsja Vladislav Kreida kaotas meeskonnakaaslasele Vlasi Sinjavskile kihlveo ning ajas seetõttu pea palajaks.

20.10 18:47 PM: Uuring: kas naised ikka on nii head rööprähklejad?
Mõnele tekitab see pilt kahtlemata meelehärmi: naised ei suudagi viit asja ühekorraga teha?! Miks see on aga tegelikult hea uudis? 

20.10 18:44 PM: Leedus süttis Baltimaade üks suurim rehvitehas
Leedu lõunaosas Alytuse linnas asuvas rehvitehases puhkes kolmapäeval suur tulekahju.

20.10 18:35 PM: Kummivilin Kanal 2s: Brian sõlmib «Kiirete ja vihaste» järjes võmmidega ohtliku kokkuleppe
Täna kell 20:35 näitab Kanal 2 kimava möllusaaga järge ehk mängufilmi «Kiired ja vihased 2» (2 Fast 2 Furious).

20.10 18:34 ERR: Kristin Kuuba jõudis Dubais veerandfinaali
Eesti sulgpallur Kristin Kuuba pääses Dubais peetud maailma karika etapil veerandfinaali ja astus sellega taas sammu Tokyo olümpiamängude suunas.

20.10 18:32 PM: Flora peatreener: tulemus on valus, aga ei muuda mitte midagi
FC Flora peatreener Jürgen Henn ütles pärast 1:2 kaotust Nõmme Kaljule, et hoolimata punasest kaardist suutis Flora hästi hakkama saada.

20.10 18:27 ERR: Toomas Sildam: valitsuse Vene-poliitikata jäävad tippkohtumised järelloota
Kuni me ei tea, milline on Keskerakonna, EKRE ja Isamaa valitsuse Vene-poliitika, saamegi Eesti-Vene suhete puhul rääkida üksikutest toredatest kohtumistest, millel järellugu ei ole, kirjutab ajakirjanik Toomas Sildam nädalakommentaaris.

20.10 18:25 ERR: Päevakaja (20.10.2019 18:00:00)


20.10 18:21 PM: Vaata veebist: laupäev algab koos Maaelu saatega
Laupäeval kell 10.10 on Kanal2 eetris järjekordne osa saatesarjast Maaelu. Saatejuht Jaanus Koort külastab huvitavaid kohti üle Eesti ning toob vaatajateni põnevaid lugusid ja uusi teadmisi maal toimuvast.

20.10 18:20 PM: Tipphetked: Klavan ja Cagliari võtsid tähtsa võidu ning tõusid Itaalia kõrgliigas viiendaks
Itaalia kõrgliiga kaheksanda vooru kohtumises said tähtsa võidu Ragnar Klavan ja Cagliari Calcio, kes alistasid 2:0 Spali.

20.10 18:13 ERR: VAATA UUESTI | Nõmme Kalju FC - Tallinna FC Flora
Tallinna FC Flora kaotas jalgpalli Premium liiga 33. voorus võõrsil Nõmme Kaljule 1:2 ega suutnud meistritiitlit kindlustada.

20.10 18:10 ERR: Vene võimud: Siberi kaevanduse purunenud tamm oli ehitatud ebaseaduslikult
Laupäeval Siberis toimunud ohvriterohke tammiõnnetusega seoses on Vene võimud pidanud kinni Krasnojarski krais asuva kullakaevanduse kolm juhtivtöötajat. Samuti on kaevandusettevõtte Sisim ruumides toimunud läbiotsimine.

20.10 18:08 ERR: Läti tennisist võitis uue treeneri juhendamisel WTA turniiri
Läti tennisist Jelena Ostapenko (WTA 63.) alistas Luksemburgi tenniseturniiri finaalis sakslanna Julia Görgese (WTA 26.) 6:4, 6:1 ja teenis enam kui kaheaastase pausi järel esimese WTA turniirivõidu.

20.10 18:01 DELFI: Leedus põleb Baltikumi suurim rehvitehas, lähedalasuv linn mattus suitsupilve, kohalik haigla otsustati evakueerida
Lõuna-Leedus asuv Alytuse linn mattus suure rehvide ümbertöötlemistehase tulekahju tõttu sel nädalal musta suitsupilve sisse. Lähedal asuv haigla otsustati evakueerida. Põlengut ei ole suudetud tänaseni kustutada.

20.10 18:00 PM: USA suurimate õllebrändide kisklus: kes valetab, kes varastab
Wall Street Journal vahendab, et veebruaris alanud kisklus Budweiseri pruulija Anheuser-Busch InBev SA ja Coors õllesid tootva Molson Coors Brewingu USA filiaalide vahel on taas ägenenud. Anheuser-Busch süüdistab Molsoni Coorsi salajaste õlleretseptide omandamises. 

20.10 17:54 ERR: Jürgen Henn: andsime endast kõik, aga Kalju surus kaks tükki sisse
Tallinna FC Flora kaotas jalgpalli Premium liiga 33. voorus võõrsil Nõmme Kaljule 1:2 ega suutnud meistritiitlit kindlustada.

20.10 17:33 ERR: Trump loobus järgmise G7 tippkohtumise korraldamisest oma golfiklubis
USA president Donald Trump teatas laupäeval, et järgmine G7 tippkohtumine ei leia aset ühes tema Florida golfiklubidest.

20.10 17:30 ERR: VIDEO | Puri kustutas Sorga avavärava järel Flora lootused
Tallinna FC Flora kaotas jalgpalli Premium liiga 33. voorus võõrsil Nõmme Kaljule 1:2 ega suutnud meistritiitlit kindlustada.

20.10 17:15 DELFI: Trump: Hillary Clinton on hull
USA president Donald Trump kommenteeris 2016. aasta presidendivalimiste rivaali endise välisministri Hillary Clintoni viimaseid avaldusi, milles ta süüdistas mitmeid Ameerika poliitikuid sidemetes Venemaaga.

20.10 17:05 DELFI: Tüli toimetuses? Varro Vooglaid lahkus Objektiivi tegevtoimetaja kohalt
Veebiarhiivi väljavõte Objektiivi toimetuse kontaktidest reedab, et Varro Vooglaid on hiljuti taandanud ennast Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK) välja antava portaali Objektiiv tegevtoimetaja ametist.