Ilmateade

10.07
16...20 °C
11.07
15...21 °C
12.07
15...20 °C

EMHI

Uudised

16:57 ERR: Denis Grabe: kogusin pausiga võistlusnälga, mis vahepeal vaikselt ära kadus
Piljardi Euroopa edetabeli kolmas mees Denis Grabe alustab augustis Šveitsis toimuva turniiriga taas rahvusvahelist karuselli ja loodab Eesti meeskonnaga olla edukas novermbris Türgis toimuvatel Euroopa meistrivõistliustel.

16:45 ERR: Tartu Ülikool ei toeta valitsuse ettepanekuid välisüliõpilaste osas
Tartu Ülikooli õppeprorektor Aune Valk selgitas, miks on Eestile vaja välisüliõpilasi ning miks ei tohiks piirata nende õpingute kõrvalt töötamise võimalusi.

16:44 PM: Koroonakriisis löögi saanud peredel on lootus saada riigilt abi
Rahvastikuminister Riina Solman lõi kolmapäevase otsusega perede tugilaenu töörühma, mille eesmärgiks on aidata peresid ja isikuid, kelle sissetulekud on koroonaviiruse levikust tingitud majanduslanguse ja töötuse kasvu tõttu oluliselt vähenenud, kuid kelle maksevõime tõenäoliselt kriisi möödudes taastub.

16:43 ERR: USA-s taotles läinud nädalal töötushüvitisi veel 1,3 miljonit inimest
Läinud nädalal esitasid töötushüvitise taotluse veel 1,3 miljonit USA töölist, mis näitab koondamiste aeglustumise jätku, teatas riigi tööministeerium neljapäeval.

16:41 ERR: Eesti piljardimeeskond läheb sügisel toimuval EM-il medali järele
Piljardi Euroopa edetabeli kolmas mees Denis Grabe alustab augustis Šveitsis toimuva turniiriga taas rahvusvahelist karuselli ja loodab Eesti meeskonnaga olla edukas novermbris Türgis toimuvatel Euroopa meistrivõistliustel.

16:40 ERR: Sloveenias asuv Melania Trumpi skulptuur pandi põlema
USA iseseisvumispäeval, 4. juulil pandi Sloveenias põlema USA esileedi Melania Trumpi skulptuur. Kahjustuste tõttu on skulptuur nüüdseks eemaldatud.

16:39 PM: Muudatused rannajalgpallikalendris annavad Eestile soodsa positsiooni
Rannajalgpalli juhtiv organisatsioon Beach Soccer Worldwide (BSWW) avalikustas olulised muudatused tänavuse ja järgmise aasta kalendris. Eesti koondise jaoks olid muudatused positiivsed.

16:34 PM: Kakumäe randa ei tasu praegu suplema minna
Haabersti linnaosavalitsuse poolt tellitud suplusvee mikrobioloogilise analüüsi tulemus näitas, et Kakumäe ranna suplusvee kvaliteet ei vasta normidele. 6. juulil võetud proovist leiti lubatud piirnormist rohkem soole enterokokke. Harku järve suplusvee analüüsid vastavad normidele.

16:30 ERR: Kakumäe ranna suplusvee kvaliteet ei vasta normidele
Haabersti linnaosavalitsuse poolt tellitud suplusvee mikrobioloogilise analüüsi tulemus näitas, et Kakumäe ranna suplusvee kvaliteet ei vasta normidele. 6. juulil võetud proovist leiti lubatud piirnormist rohkem soole enterokokke.

16:25 ERR: 15. juulist tohib suurüritustel viibida kuni 2000 inimest
Valitsuse neljapäevastest otsustest räägib Uku Toom.

16:22 PM: Politsei saatis riigist välja kolm välismaalast
Politsei saatis riigist välja ühe Ukraina, ühe Egiptuse ja ühe Aserbaidžaani kodaniku

16:14 DELFI: VIDEO | Maaeluminister süüdistab maasikakaoses kehva ilma. Ettevõtjad peavad seda ebarealistlikuks põhjenduseks
"Maasikad on ka eelnevatel aastatel hallitanud," õigustas maaeluminister Arvo Aller seda, miks tänavu nii palju saagist raisku läinud. Maasikakasvatajate Liidust öeldakse, et taoline jutt ei vasta reaalsusele.

16:12 ERR: Vene saatkond: aastaid kestnud ennustused Venemaa rünnakust pole täitunud
Eesti ja teiste Balti riikide analüütikute aastate jooksul tehtud ennustused Venemaa peatsest agressioonist ei ole täitunud ning seepärast tasuks need lõpetada, leiab Vene saatkond neljapäeval meediale saadetud kommentaaris.

16:10 ERR: Temposõidu maailmameister püstitas uue Everestingu rekordi
2010. aastal temposõidus maailmameistriks kroonitud Emma Pooley püstitas uue naiste Everestingu maailmarekordi. 37-aastane profirattur sõitis 8848 tõusumeetrit ajaga kaheksa tundi, 53 minutit ja 36 sekundit.

16:06 DELFI: VIDEO | Taavi Aas: praegu ei plaanita kiivri kasutamist elektritõukeratturitele kohustuslikuks teha
Lähiajal on juhtunud elektritõukeratturitega mitmeid õnnetusi, kõige traagilisem neist sel nädalal, kui kaubikuga kokku põrganud kiivrita rattur hukkus.

16:06 PM: Tartu Ülikooli osalusega konsortsium sai suure rahastuse
Tartu Ülikooli osalusega konsortsium ENLIGHT valiti koos veel 23 konsortsiumiga Euroopa Komisjoni rahastatava kõrgkoolide ühenduse hulka. Komisjon eraldas konsortsiumide tööks kokku 287 miljonit eurot.

15:58 PM: Valga uuenev politseimaja sai nurgakivi
Valgas pandi neljapäeval nurgakivi uuele politseimajale, mis valmib järgmiseks kevadeks.

15:57 PM: Meedia: kadunuks jäänud Souli linnapea võib olla surnud
Lõuna-Korea pealinna Souli meer Park Won-soon kuulutati pärast testamenti meenutava kirja jätmist kadunuks.

15:54 PM: Vene uurijad otsisid läbi Kremli kriitikute kodud
Vene uurijad otsisid neljapäeval läbi mitme president Vladimir Putini vastu meelt avaldama ärgitanud Kremli kriitiku kodud, ütlesid aktivistid. 

15:52 PM: Ratas majutushindadest Rally Estonia ajal: Eestis on turumajandusele vastav loogika ja see on suurepärane
4.-6. septembrini toimuva Rally Estonia valguses on päevakorda kerkinud majutuskohtade hinnad Lõuna-Eestis. Ekstreemsemate näidete puhul küsitakse Tartus ühe öö eest neljakohalist hinda.

15:52 PM: Valitsus toetas avalikele e-teenustele 26 miljoni lisaraha eraldamist
Valitsus toetas neljapäeval väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siemi ettepanekut anda avalike e-teenuste arenduse rahastamiseks 26,4 miljonit eurot.

15:50 ERR: Endine City ja Reali peatreener naaseb Hispaania kõrgliigasse
Hispaania jalgpalli kõrgliigas 13. kohal olev Real Betis nimetas neljapäeval uueks peatreeneriks tšiillase Manuel Pellegrini.

15:46 ERR: Laupäeval võib saari ja läänerannikut tabada võimas torm, praamiliiklus ohus
Laupäeva hommikul on Eesti saari ja läänerannikut tabamas ilmselt sama võimas torm kui sügisel Lõuna-Eestit, hoiatab Riigi Ilmateenistuse juhtivsünoptik Taimi Paljak. Torm tuleb lühike, ent karm: puhangud võivad paiguti ulatuda 30 meetrini sekundis.

15:43 ERR: Hiina meedia: kadunud Souli linnapea leiti surnult
Lõuna-Korea pealinna Souli meer Park Won-soon, kes äsja teadmata kadunuks kuulutati, leiti surnult, edastas neljapäeval Hiina telejaam CGTN.

15:34 DELFI: KRÜOLIPOLÜÜS: nutikas külmateraapia
Pole saladus, et ilusa figuuri nimel näevad palju vaeva nii naised kui ka mehed.
Kuid oh häda, alati on selliseid tüütuid kehapiirkondi, mis ei allu dieedile ega ka füüsilisele aktiivsusele.

15:34 ERR: Treeningkaaslased Raisma ja Glinka murdsid EMV-l poolfinaali
Neljapäeva hommikul lõpetati Eesti meistrivõistlustel meeste üksikmängu kaks veerandfinaali, mis olid eelmisel päeval pooleli jäänud. Võidu võtsid Andres Kuhi õpilased Kenneth Raisma (3.) ja Daniil Glinka (4.).

15:33 ERR: Pariisis avatakse Seine'i jõel välikino
18. juulil avatakse üheks õhtuks Prantsusmaa pealinnas Pariisis Seine'i jõel välikino Cinéma sur l'Eau ehk kino vee peal.

15:31 ERR: Peeter Vähi: Klaaspärlimängu festival on publikuga leidnud hea ühise keele
9. juulil algav Klaasipärlimängu festival on juubelihõnguline – 25 aastat Klaaspärlimängu, 250 aastat Beethoveni sünnist ning tinglikult võib tähistada 2500 aasta möödumist Euroopa muusika kõrgkultuuri sünnist. Klassikaraadio saates "Suveduur" oli külas festivali kunstiline juht Peeter Vähi, kes tutvustas üritust lähemalt ning rääkis, kuidas festival oma nime sai.

15:30 PM: Kalle Rovanperä ajas isale hirmu nahka
19-aastane rallisõitja Kalle Rovanperä võttis isa Harri Toyota WRC auto kõrvalistmele ja näitas talle, mida vahepeal õppinud on.

15:26 DELFI: Tulistamine Helsingi restoranis: püksitaskus relva näppinud mees kihutas juhuslikult kõrval istunule kuuli reide
Soome politsei avaldas lisainformatsiooni eile õhtul Helsingi Kruununhaka linnaosa restoranis toimunud tulistamisjuhtumi kohta, milles sai viga üks inimene.

15:25 ERR: Maaeluministeerium töötab välja maasikakasvatajate kahju hindamise meetodi
Maaeluministeerium on alustanud maasikakasvatajatele tekkinud kahju hindamise meetodi väljatöötamist, mille käigus peaks selguma, kas, kus ja millest on kasvatajatele kahju tekkinud.

15:24 PM: Tallinki laev Sailor asub pühapäevast Paldiski-Kapellskäri liinile
Tallink Grupi hiljuti omandatud laev Sailor asub pühapäevast teenindama Paldiski-Kapellskäri liini kolme edasi-tagasi väljumisega nädalas.

15:24 ERR: Üürihinnad on kriisis langenud kuni 25 protsenti
Koroonaviiruse puhangust põhjustatud majanduskriis ei ole Tallinna ega Tartu kinnisvaraturul müügihindu märgatavalt alla viinud. Üürihinnad on kriisi tõttu vabanenud korterite turule tulemisega langenud aga ligikaudu 10-25 protsenti.

15:20 ERR: Kõik riigid pole Euroopa Liidu maanteetranspordi reformiga nõus
Euroopa Parlament kiitis heaks Euroopa Liidu maanteetranspordi reformi ehk liikuvuspaketi.

15:20 PM: Koroonahaige pihtimus: nakatusin 2 kuud tagasi, aga kannatan siiani
CNNi tuntud majandusajakirjanik ja saatejuht Richard Quest nakatus kaks kuud tagasi koroonaviirusse ja kannatab siiani igapäevast elu segavate sümptomite all. Quest väljendab CNNi vahendusel teadmatust ja lootusetust, mis tal on tekkinud seoses koroonaviirusest taastumisega.

15:17 PM: Kolm kuud Manila lennujaamas veetnud Jõhvi mees on lõpuks kodus
Roman Trofimov, kes oli Filipiinide pealinna Manila lennujaamas 100 päeva lõksus, naasis täna Eestisse. Jõhvist pärit mees kaotas äraoldud ajal töö ja tervise, viimast kavatseb ta lasta kontrollida lähiajal.

15:16 ERR: Brasiilias on pealtnäha paranenud üks patsient HI-viirusest
36-aastane Brasiiliast pärit mees on pealtnäha paranenud HIV-st. Juhtum võib tõestada, et olemas on inimesele sobiv ravistrateegia HIV raviks, ent põhjapanevaid järeldusi sellest HIV ravi kohta teha ei saa.

15:16 ERR: Galerii: langevarjurid trotsisid teletornis halba ilma
Tallinna teletorn tähistab 9. kuni 11. juulini oma 40. sünnipäeva ning sel puhul toimub ka traditsiooniline Base-Boogie langevarjurite hüppemaraton. Avapäeval pidid langevarjurid aga trotsima halba ilma.

15:15 ERR: Raadiouudised (09.07.2020 15:00:00)


15:11 PM: Mandlipiima räpane saladus, mille toiduainetööstus on maha vaikinud
Lehmapiima tarbimine on aastast aastasse vähenenud. Üha enam pöörduvad inimesed alternatiivsete piimatoodete usku. Mandli-, kaera- ja sojapõhised alternatiivpiimad võtavad igal aastal ühe suurema osa poeriiulist enda alla.

15:00 PM: Tallinna ringtee lähistel põrkasid kokku kaks veoautot
Täna kella 13.24 paiku juhtus liiklusõnnetus Tallinna ringteel Lagedi lähedal, kus põrkasid kokku kaks veoautot. 

14:57 PM: 5-kordne Eesti meister rallikrossis: «Ma korvan puudujääke sõiduoskusega»
5. juulil Riias aset leidnud NEZ BALTIC CUP sarja etapil võidutses Super1600 klassis Eesti rallikrossi sõitja Janno Ligur. Kui hästi saab ta aga hakkama samal rajal virtuaalselt?

14:56 PM: Gruusia korvpallitäht liitus Moskva CSKAga
Moskva CSKA korvpallimeeskond andis sotsiaalmeedias teada, et on omandanud möödunud hooajal Baskoniaga Hispaania meistriks tulnud grusiini Tornike Shengalia mängijaõigused.

14:56 ERR: Pärnus näeb mängimas rannavollepaari Tiisaar - Allik
Eesti rannavolle esipaarist Mart Tiisaar - Kusti Nõlvak näeb sel nädalavahetusel Pärnus Nathan/McDavid Cupil osalemas vaid üht poolt. Tiisaar mängib Eesti GP-sarja kuuluval etapil seekord koos Karli Allikuga.

14:55 PM: Kadõrov süüdistab Austrias elanud dissidendi mõrvas välisteenistusi
Tšetšeenia liider Ramzan Kadõrov väitis neljapäeval, et tema kriitikust tšetšeeni blogija tapsid läinud nädalal Austrias välismaised julgeolekuteenistused.

14:48 ERR: Hispaania muudab Baleaaridel maskikandmise kohustuslikuks
Baleaaride võimud plaanivad alates sellest nädalavahetusest muuta õues maski kandmise kohustuslikuks.

14:45 PM: Vormsi kandis kukkus merre purjelaeva kapten, otsingud jätkuvad
Politsei- ja piirivalveamet (PPA) teatas sotsiaalmeedias, et kella 12.50 ajal juhtus õnnetus Vormsist kirdes asuval Savinovi madalal, kui purjeka kapten kukkus üle parda.

14:42 DELFI: Ukraina parlamendiliige avaldas salvestuse väidetavast Putini ja Porošenko vestlusest, mis kulges väga soojas õhkkonnas
Ukraina ülemraada fraktsiooniväline liige Andri Derkatš esitles pressikonverentsil Kiievis telefonikõne salvestust, milles kõlavad hääled, mis meenutavad Ukraina endise presidendi Petro Porošenko ja Venemaa riigipea Vladimir Putini omi.

14:36 ERR: Vormsi lähedal otsitakse merrekukkunud päästevestita purjekakaptenit
Neljapäeval enne kella ühte kukkus Vormsi lähedal Savinovi madala juures merre päästevestita purjekakapten, keda otsitakse helikopteriga, teatas politsei- ja piirivalveamet (PPA).

14:35 DELFI: FOTOD JA VIDEO | 109 päeva Filipiinidel lennujaamas passinud jõhvilane jõudis viimaks tagasi Eestisse
Jõhvist pärit hallipassimees Roman Trofimov jõudis täna pärast pikka äparduste rada viimaks taas kodumaale.

14:31 ERR: Õppeprorektor: artikli kustutamine oli rumal tegu
Tartu Ülikooli õppeprorektor Aune Valk kommenteeris Hongkongist pärit tudengite arvamusloo eemaldamist ülikooli sotsiaalmeediast kui rumalat tegu.

14:24 DELFI: LUGEJA FOTOD | Lagedil põrkasid kokku kaks veokit, liiklus on sündmuskohal suletud
Täna pärastlõunal juhtus liiklusõnnetus Tallinna ringteel, kui kokku põrkasid Poola ja Eesti veokid. Kuna liiklus on sündmuskohal suletud, siis tasub sõidukijuhtidel valida teine teekond.

14:24 PM: Neljakordne Tour de France’i võitja liitub eestlaste koduklubiga
Karjääri jooksul neli Tour de France’i velotuuri võitnud Chris Froome lahkub hooaja lõpust ja liitub Mihkel Räime ja Norman Vahtra kodutiimiga Israel Start-Up Nation.

14:24 ERR: Lähiaastate kliima kujuneb vähemalt kraadi võrra sajanditagusest soojemaks
Järgmisel viiel aastal on maailma aasta keskmine õhutemperatuur tõenäoliselt üks Celsiuse kraad soojem kui enne tööstusrevolutsiooni, 20-protsendilise tõenäosusega tõuseb ühel tulevatest aastatest aasta keskmine õhutemperatuur sajanditagusest isegi enam kui poolteist kraadi kõrgemaks, ennustab Maailma meteoroloogiaühing (WMO).

14:23 PM: Reuters: Euroopa saab juurde kaks euroriiki
Bulgaaria ja Horvaatia võivad pääseda euroriikide nimekirja juba 2023. aastal.

14:20 ERR: Sõpruse kino näitab Ennio Morricone mälestuseks filmi "Hea, paha ja inetu"
14. juulil toimub Sõpruse kinos erilinastus, kus tuleb helilooja Ennio Morricone mälestuseks näitamisele režissöör Sergio Leone legendaarne 1966. aastal valminud vestern "Hea, paha ja inetu" ("Il buono, il brutto, il cattivo").

14:18 ERR: Tallinna ringteel põrkasid Lagedi juures kokku veokid
Tallinna ringtee 2. kilomeetril põrkasid neljapäeva pärastlõunal kokku kaks veokit, mille juhid ei pääsenud enam autodest välja. Liiklus oli avariipaigas suletud mõlemal suunal ning taastati kella 15.00 ajal.

14:16 ERR: Sergei Zenjovi kauaaegne koduklubi visati Ukraina kõrgliigast välja
Ukraina jalgpalliliidu distsiplinaarkomitee heitis aastatel 2008-2014 Eesti jalgpallikoondislase Sergei Zenjovi koduklubiks olnud Lvivi Karpatõ riigi kõrgliigast välja.

14:12 DELFI: VIDEO | Ratas Mart Helme avaldusest, et Tallinnas ei ole võim eestlaste käes: see on jama
Laupäeval toimunud EKRE kongressil peetud kõnes jagus Mart Helmel krõbedaid sõnu mõlemale koalitsioonipartnerile. Peaminister Jüri Ratase sõnul see aga omavahelist koostööd mõjutanud ei ole, sest ka keerulises välistööjõu küsimuses jõuti esmaspäeval üksmeelele.

14:10 PM: Elering saab valitsuse reservist 4 miljonit
Valitsusliit toetas neljapäevasel istungil Eleringile taastuvenergia toetuste maksmiseks valitsuse reservist 4 miljoni euro eraldamist. 

14:10 ERR: Valitsus kiitis heaks Alexela suurlaenu põhitingimused
Valitsus kinnitas neljapäeval Alexela Varahalduse AS-ile antava käibekapitalilaenu põhitingimused.

13:56 PM: Siima Škop 100 ehk Okasroosikesest sotsialistliku realismini
Legendaarse raamatuillustraatori ja plakatikunstniku Siima Škopi originaaljooniseid näeb ERMi galeriis 11. juulist kuni 10. jaanuarini.

13:53 PM: Aller: ministeerium hakkab hindama maasikakasvatajate kahju
Maaeluminister Arvo Alleri sõnul töötab maaeluministeerium välja metoodikat maasikakasvatajatele korjamata saagist tuleneva kahju hindamiseks. 

13:46 DELFI: Souli linnapea kuulutati kadunuks ja teda otsib politsei
Lõuna-Korea pealinna Souli linnapea Park Won-soon kuulutati täna kadunuks ja teda otsib politsei.

13:41 ERR: Vene võimud vahistasid mõrvades kahtlustatava kuberneri
Venemaa võimud vahistasid neljapäeva hommikul Habarovski krai kuberneri Sergei Furgali, keda kahtlustatakse ettevõtjate mõrvade korraldamises eelmise kümnendi keskel.

13:39 ERR: Federer: aeg karjäär lõpetada jõuab üha lähemale, aga tahan veel mängida
Šveitsi elava tenniselegendi Roger Federeri sõnul on tema karjäär küll lõppemas, kuid ta tahab sellele vaatamata veel suure publiku ees mängida.

13:32 DELFI: Vormsi kandis kukkus purjeka kapten merre, teda otsitakse helikopteriga
Kella 12.50 ajal juhtus õnnetus Vormsist kirdes Savinovi madalal, kui purjeka kapten kukkus üle parda, teatas politsei Delfile.

13:30 ERR: Kirglik arendus Koplis püüab raha, kunsti ja kohalikud elanikud kokku liita
Novaator ja Vikeraadio käisid uudistamas endises Põhjala kummikutehases, kuhu aktivistid rajavad kultuuripesa. Räämas ja tolmune arendus meenutab Telliskivi loomelinnaku algusaegu, ent eristub teistest omalaadsetest rendikanade, mesitarude ja kogukonnaaia abil.

13:29 ERR: OTSE 16. juulil: TPT õpilas- ja tudengifilmide festivali gala
Tallinna polütehnikumi filmifestivali galaõhtu jõuab ERR Menu portaalis otse-eetrisse 16. juulil kell 20.00.

13:16 DELFI: Moskvas vahistati demokraatiameelse liikumise Avatud Venemaa direktor Andrei Pivovarov
Moskvas vahistastid erariietes mehed Mihhail Hodorkovski asutatud demokraatiameelse organisatsiooni Avatud Venemaa direktori Andrei Pivovarovi ja koordinaatori Maria Kuznetsova, teatas üks organisatsiooni koordinaatoritest Dmitri Zair-Bek Interfaxile.

13:08 ERR: Külli Taro: kes peaks saama kuuluda volikokku?
Kevadistungjärgul jäi riigikogus pooleli arutelu kohaliku omavalitsuse volikogu liikme ametite ühitamatuse küsimuses. Riigikogu sai riigikohtult ülesande veelkord kaaluda, millistel valla või linna palgal olevatel inimestel on võimalik samal ajal tegutseda ka volikogu liikmena. Sügisel tehtav otsus mõjutab oluliselt juba järgmisel aastal toimuvaid kohalikke valimisi, kirjutab Külli Taro Vikerraadio päevakommentaaris.

13:08 ERR: Suri norralasest mäesuusatamise olümpiavõitja
1992. aasta Albertville'i taliolümpiamängudel Norrale slaalomis kuldmedali võitnud Finn Christian Jagge suri 54 aasta vanusena.

13:03 ERR: ERM näitab raamatuillustraatori Siima Škopi originaaljooniseid
11. juulil avatakse ERMis uus näitus Siima Škop 100 ehk Okasroosikesest sotsialistliku realismini. Raamatuillustraatori ja plakatikunstniku Siima Škopi originaaljooniseid näeb ERMi galeriis 11. juulist kuni 10. jaanuarini.

12:56 ERR: Aeg: uus eelnõu kaitseb üürileandjaid puuküürnike eest
Valitsus kiitis neljapäeval heaks võlaõigusseaduse muutmise seaduse eelnõu, millega reguleeritakse üüriturgu ning üürileandjate ja -võtjate suhteid. Eelnõu saadetakse hääletusele riigikogusse.

12:50 ERR: Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühingu hinnangul on riik välismaa meremeeste suhtes liiga leebe
Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühing arvab, et kolmandate riikide meremeestel lastakse liiga kergekäeliselt Eesti lipu all sõita.

12:50 ERR: Maiken ja Bert Pringi lõpetasid ülikooli: oleme 24 aastat pinginaabrid olnud
Lauluõpetajad Maiken ehk Kadri Koppel ja Bert Pringi lõpetasid hiljuti Tallinna Ülikooli kutsepedagoogika bakalaureuseõpingud. Ühist kooliteed on nad aga kõndinud juba 24 aastat.

12:45 ERR: Poola süüdistab Saksamaa ajakirjandust erapoolikuses
Pühapäevaste Poola presidendivalimiste teise vooru eel süvenevad pinged Poola ja Saksamaa vahel.

12:30 DELFI: Enneolematu! HIV-i kandja paranes ilma luuüdi-ülekandeta
Tundub, et üks 34-aastane brasiilia mees on esimene inimene, kes ei vajanud HIV-ist vabanemiseks luuüdi-tüvirakkude ülekannet.

12:20 ERR: Neljakordne Tour de France'i võitja liitub Räime ja Vahtra koduklubiga
Neljal korral Prantsusmaa velotuuri võitnud Suurbritannia rattur Chris Froome lahkub hooaja lõpus Team Ineosest ning liitub eestlaste Mihkel Räime ja Norman Vahtra koduklubiga Israel Start-Up Nation.

12:19 DELFI: FOTOD SÜNDMUSKOHALT | Lasnamäel hukkus 9. korruse aknast välja kukkunud mees
Eile õhtul kukkus Tallinnas Mahtra tänaval asuva maja üheksanda korruse aknast alla meesterahvas, kes hukkus.

12:18 ERR: Valitsus kergitas suurürituste osavõtjate piirmäära
Valitsus otsustas lubada alates 15. juulist rohkem osavõtjaid nii siseruumides kui välitingimustes toimuvatele üritustele, vaatamata viimase kahe ööpäeva kasvanud koroonapositiivsete arvule. Siiski jäid lubatud piirmäärad väiksemaks, kui esmalt plaanitud.

12:15 ERR: Raadiouudised (09.07.2020 12:00:00)


12:08 ERR: Burdakov: Transi treeneriks tahavad tulla ka endised Eesti mängijad
Kolmapäeval Premium liiga hooaja esimese võidu saanud Narva Transi presidendi Nikolai Burdakovi sõnul on klubil peatreeneritoolile mitmeid kandidaate.

12:05 ERR: Eesti keeles ilmus Olga Pogodina-Kuzmina romaan Sillamäe uraanikombinaadist
Kirjastus Tänapäev andis välja kirjanik Olga-Pogodina-Kuzmina romaani "Uraan", mis räägib Sillamäe linna ajaloost 1950. aastatel, mil linna asutati salajane uraani tootmisega seotud kombinaat. Raamatu tõlkis Erle Nõmm, teos ilmus sarjas "Punane raamat".

12:02 ERR: Kadri Voorand esineb kodumaa publikule uute lugudega
Tihe esinemisgraafik üle Euroopa on tänavuste sündmuste tõttu ümber mängitud ning nii saab Kadri Voorandit kuulda sel suvel hoopis kodumaal, kus esitamisele tulevad muuhulgas ka koroonaperioodil sündinud uued lood.

11:58 ERR: Tallinn Music Weeki programmi lisandusid The KVB, Jarek Kasar ja Argo Vals
27. kuni 30. augustini toimuv festival Tallinn Music Week avalikustas uued esinejad, kelle seas on Briti tumepopi duo The KVB, Läti artistid Tribes of the City ja Tesa ning Eesti muusikud Jarek Kasar ja Argo Vals.

11:47 DELFI: VIDEO | Valitsuse pressikonverents. Maasikakasvatajad võivad oodata hüvitist, suurürituste piirangud leevenevad
Valitsuse pressikonverentsil osalesid peaminister Jüri Ratase kõrval maaeluminister Arvo Aller, justiitsminister Raivo Aeg ning majandus- ja taristuminister Taavi Aas.

11:45 DELFI: Alaealiste tüdrukute kupeldaja Jeffrey Epsteini märkmikus leidub ka Eestis tegutseva modelliagendi kontakt
Väljaanne Business Insider avaldas süüdi mõistetud seksuaalkurjategija ja alaealiste tüdrukute kupeldaja Jeffrey Epsteini „väikese musta raamatu” sisu esimest korda otsinguid võimaldavana. Sisestades Eesti riigitunnuse „EE”, leiab märkmikust ühe nime.

11:18 ERR: USA plaanib oma saatkonna Suur-Ameerika tänavale kolida
Ameerika Ühendriikide saatkond plaanib oma esinduse ruumid Tallinnas Kentmanni tänavalt ära kolida. Uueks kohaks saab Suur-Ameerika ja Väike-Ameerika tänavate nurgal asuv kinnistu superministeeriumi taga. Eesti saab vastu suursaadiku residentsi ruumid Washington D.C.-s.

11:08 ERR: Euroopa Parlament kiitis heaks ka Eestis vastuseisu tekitanud maanteetranspordi reformi
Euroopa Parlament kiitis heaks Euroopa Liidu maanteetranspordi reformi, mille ühe punkti suhtes olid üheksa Ida-Euroopa riiki, sealhulgas ka Eesti, oma vastuseisu avaldanud.

11:03 DELFI: Leedu seadis Läti eeskujul Russia Todayle eetrikeelu
Leedu tele- ja raadiokomisjon (LRNK) keelas Vene propagandakanali RT telejaamade edastamise Leedu eetriruumis.

10:34 DELFI: GRAAFIKUD | Ööpäevaga tuvastati koroonaviirus kaheksal inimesel. Kaks haiget lisandus Ida-Viru sünnipäeva-koldesse
Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 481 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, lisandus 8 positiivset testi tulemust.

09:57 DELFI: Kadõrov süüdistas tšetšeeni mõrvas Viinis Venemaa-vastaseid eriteenistusi
Tšetšeenia juht Ramzan Kadõrov teatas, et tšetšeenist blogija mõrvas Austria pealinnas Viinis on osalised Venemaa vastu töötavad välismaa eriteenistused.

09:19 DELFI: Elevandiluuranniku peaminister ja presidendikandidaat Gon Coulibaly suri pärast valitsuse istungit
Elevandiluuranniku peaminister ja valitseva erakonna kandidaat oktoobrikuistel presidendivalimistel Amadou Gon Coulibaly suri eile, teatas president Alassane Ouattara.

08:52 DELFI: Politseinik hinge heitnud George Floydile: lõpeta lõugamine, rääkimine kulutab neetult palju hapnikku
Eile avaldatud kehakaamera salvestuse üleskirjutusest selgub, et mustanahaline George Floyd, kelle surma järel puhkesid USA-s rassirahutused, ütles politseinikele üle 20 korra, et ei saa hingata, mille peale vastas politseinik, kes põlve ta kaelal hoidis, et „rääkimine kulutab palju hapnikku”.

07:50 DELFI: USA-s ületati koroonaviiruse juhtumitega 3 miljoni piir, Trump surub aga peale koolide avamist
Tuvastatud koroonaviiruse juhtumite arv USA-s ületas Johns Hopkinsi ülikooli andmetel kolme miljoni piiri. Sellest hoolimata avaldab Valge Maja survet koolide taasavamiseks.

07:28 DELFI: Koroonakriisis kannatanud inimesed saavad võimaluse arendada oskusi tasuta rahvusvahelistel veebipõhistel kursustel
Alates tänasest on töötutel ning COVID-19 puhanguga seotud piirangute või tervisekriisi tõttu kannatada saanud sektorite töötajatel ja ettevõtjatel võimalik osaleda tasuta rahvusvahelistel veebipõhistel kursustel, mida pakub digiõppe platvorm Coursera. Eestist saab võimaluse aasta lõpuni tasuta õppida kuni 50 000 inimest. Kõik huvilised saavad end kursustele registreerida haridusportaali kaudu.

06:28 DELFI: Helsingi kesklinna restoranis toimus tulistamine, politsei otsib mitut kahtlusalust
Helsingi kesklinnas Snellmaninkatu tänaval asuvas restoranis toimus tulistamine, mille tagajärjel sai viga vähemalt üks inimene.

05:59 DELFI: Maardus põrkas jalgratas kokku elektritõukerattaga, jalgrattur toimetati haiglasse
Maardus juhtus õnnetus, kus põrkasid kokku jalgratas ja elektritõukeratas.

00:05 DELFI: Epideemia asemel kõigutab Rootsi valitsust hoopis pagulasküsimus
Praeguste rändereeglite aegumise tõttu arutatav reform on rohelised ja sotsid tõsiselt tülli ajanud.

08.07 21:15 DELFI: Jaak Aabi suurest isikukaitsevahendite tellimusest on osa alles teel Eestisse
Koroonakriisi alguses tellis riigihaldusminister Jaak Aab Hiinast suure koguse isikukaitsevahendeid. Tellimus, mis pidi esialgsete hinnangute järgi paarikümne päevaga valmis saama, pole täies mahus siiani kohale jõudnud.