Погода

27.08
21...26 °C
28.08
20...25 °C
29.08
19...24 °C

EMHI

Новости

02:32 PM: Mehhikos leiti oma kodus tapetuna Kanada päritolu endine diplomaat
Mehhikos leiti oma Cancuni kuurortlinnas asuvas kodus tapetuna Kanada päritolu endine diplomaat Daniel Lavoie, teatasid pühapäeval võimuesindajad.

01:31 PM: Prantsuse presidendiamet kiitis kõnelusi Iraani välisministriga
Prantsusmaa presidendiamet nimetas pühapäeval G7 tippkohtumise kõrvalt toimunud kõnelusi Iraani välisministri Mohammad Javad Zarifiga positiivseks ning lisas, et läbirääkimised, milles osalesid ka Saksamaa ja Suurbritannia, jätkuvad.

00:05 DELFI: G7 tippkohtumise varjus paisus prantslaste ja ameeriklaste vahel tüli
USA meediaga kõnelnud isik nurises, et prantslased on päevakava täis toppinud selliseid „nišiteemasid” nagu kliimamuutus.

00:05 DELFI: Erakorraline pensionitõus võib lükkuda 2021. aastasse
Teise samba reformi käivitumine 2021. aastal võib samasse aastasse lükata ka erakorralise pensionitõusu.

00:05 DELFI: Pensionäride liit tahab eakaid digipädevaks koolitada
EPÜL ütleb, et igas Eesti vallas võiks olla vähemalt üks eakate digipädevuse koolitaja.

00:05 DELFI: Tallinna linnaruum soosib autosid, mitte jalakäijaid
Soome linnaagentuuri SPIN Unit tehtud uuringust nähtub, et peaaegu kõigis Tallinna linnaosades on parkimiskohtadele rohkem ruumi kui jalakäijatele.

00:05 DELFI: Amasoonias on puhkenud sadu uusi põlenguid
Samal ajal, kui Brasiilias on märgatavalt vähenenud keskkonnatrahvide arv, on kasvanud põlengute hulk.

00:02 PM: PM Saksamaal. Tänak võttis viimaseltki rivaalilt relvad
Saksamaa ralli kolmandat aastat järjest võitnud Ott Tänak ja Martin Järveoja (Toyota) kasvatasid konkurentide ees edu piisavalt suureks, et ühe ralliga neid enam kinni ei püüa.

00:01 PM: Tallinna linn lammutab meediaimpeeriumi, et ehitada kahe aastaga uus
Tallinna Televisiooni (TTV), Pealinna, Stolitsa ja Raepressi kokkukoondamine võtab kaks aastat, uue brändi nime veel ei avalikustata, sõnas Tallinna abilinnapea, TTV nõukogu esimees Aivar Riisalu.

00:01 PM: Helmete tüli politseijuhiga peletas toetajaid EKREst eemale
Ministrite Mart ja Martin Helme katse politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher omavoliliselt ametist vabastada võttis Eesti Konservatiivselt Rahvaerakonnalt toetajaid, selgus Postimehe tellitud Kantar Emori uuringust. Vahejuhtum mõjus kehvasti ka kogu valitsusele.

00:01 PM: Loomaaed pidas 80. sünnipäeva
Tallinna loomaaed pidas pühapäeval 80. juubeliaasta puhul sünnipäevapidu. Külastajad said terve päeva käia looma- ja taimemaailma tutvustavatel õppekäikudel, osaleda töötubades ning lastel lubati kitsedele pai teha.

00:01 PM: Reinsalu Abhaasia eestlastele: Eesti hoolib teist
Eesti hoolib Abhaasias elavatest eestlastest, kinnitas välisminister Urmas Reinsalu oma õnnitlusavalduses Abhaasias Salme ja Sulevi külas elavatele eestlastele, kes tähistasid pühapäeval Sulevi rahvamajas suurt juubelit – 135 aasta möödumist külade asutamisest.

00:01 PM: Heaoluühiskond on lämmatanud lapsepõlve
Veel mõned aastakümned tagasi täitis suurema osa laste koolivälisest ajast mängimine. Tänapäeva ühiskonnas on vaba mängu osakaal kahanenud oluliselt. Kas tegu on loomuliku muutusega, või tuleb mängu kahanemises näha ohtlikku arengut?

00:01 PM: G7 kohtumine keerleb Trumpi kapriiside ümber
Suvekuumus Prantsuse rannikukuurordis Biarritzis pidi sel nädalavahetusel alla vanduma poliitilistele tormituultele, sest linnas toimus G7 ehk juhtivate tööstusriikide kohtumine.

00:01 PM: Martin Ehala: rohkem iseseisvat mõtlemist!
«Meie Eesti» haridus- ja teaduskülgede ülesanne on kriitiliselt analüüsida niihästi kõige laiemaid kasvatus- ja haridusalaseid tõekspidamisi kui ka Eesti haridussüsteemi ja teaduse võtmeküsimusi. Nüüd uue hooaja algul on paslik teha lühike meenutus eelmisel hooajal fookuses olnud teemadest, mis pole oma tähtsust kaotanud.

00:01 PM: Uus klassikatähtede paraad Lätis
Lätis sai juulis alguse võimas klassikafestival tähtedega, keda sellises kontsentratsioonis Baltimaadele harva satub. Riga Jurmala Music Festivali taga on miljardäridest investorite grupp, keda juhib pankur ja poliitik Petr Aven, Venemaa suurima kommertspanga Alfa-Panga juht. Sellel festivalil on suurejooneline kõik: alates programmist ning lõpetades üldise visuaali ja logodega. 3. juulil toimus Tallinnas Läti saatkonnas festivali Eesti-poolne pressiüritus, kus olid kohal festivali kunstiline juht Martin Engström ja peadirektor Zane Čulkstēna.

00:01 PM: Ilmsi ja unes Jeruusalemma poole
Üksteist aastat tagasi «Palverännuga» alguse saanud, kolm aastat hiljem «Kindla linnaga» jätkunud ning tänavu ilmunud «Müürideta aiaga» kaugeltki mitte lõppenud Tiit Aleksejevi sarja ehk lugu esimesest ristisõjast võib ilma kahtluseta pidada Eesti ajalooromaanide koorekihti kuuluvaks.

00:01 PM: Taavi Aas panustaks raha õlitootmisse
​Majandus- ja taristuministri Taavi Aasa (KE) kinnitusel vähendab põlevkivienergeetika üleminek õlitootmisele Eesti Energia CO2-heidet 40 protsenti, samuti ei pruugi põlevkivielektri konkurentsivõimele hoobi andnud CO2-kvoodi hind olla ministri hinnangul aastal 2030 kõrgem kui praegu.

00:01 PM: Eestis rahapesurisk maailma madalaim
Eesti on 125 riigi seas kõige madalama rahapesu ja terrorismi rahastamise ohuga riik, selgus Basel AML Indeksi tänavusest raportist.

00:01 PM: Kaljulaidi ja Putini kohtumine tõi Vene turistid Eestisse
Tänavu mais tegi vene turistide arv Eestis ootamatu jõnksu üles. Tallinna hotellijuht Ain Käpp pakub, et see oli Kersti Kaljulaidi ja Vladimir Putini kohtumine, mis idanaabri siia tõi.

00:01 PM: Itaalia maffiakuningriike tüürivad üha sagedamini naised
Just nagu Ithaka kuninganna Penelope Homeruse eeposes, hoidis Maria Campagna truult enda käes kõiki kuningriigi ohje ajal, kui tema abikaasa oli pikki aastaid ära. Erinevalt kuningas Odysseusest polnud Salvatore Cappello aga seilamas ühest seiklusest teise, vaid kandis vanglakaristust eriti range režiimi all, mis mõeldud vaid mafioosodele, mõrvaritele ja terroristidele.

25.08 23:59 PM: Juhtkiri: koalitsioon ootab tõusu
Tormiline poliitsuvi lükkab peagi käima veel tõsisema sügishooaja, kui riigikogus maanduvad nii pensionisüsteemi muutmise eelnõu kui ka tuleva aasta riigieelarve. Nende kahe seaduse lõpptekst määrab valitsuskoalitsiooni tervise.

25.08 23:59 PM: Postimees 1929. aastal: suurem ulakus Pirital
Ööl wastu laupäewa oli Pirital toime pandud suurem ulakus, kus teadmata salkkond oli häwitamisele määranud kõik, mis tuletab meele inimest.

25.08 23:59 PM: Sigrid Koorep: mulgi uhkus ja jumalast loodud jonn
Mulkide edasipüüdlikkusele mõeldes ei ole imestada, et nii mõnigi Eesti riigi loomise alustalaks olnud mees on Mulgimaalt pärit, kirjutab mulgist ajakirjanik Sigrid Koorep.

25.08 23:59 PM: Andi Hektor: tuumariik Eesti
Omal ajal sundis nullist alustamine ja vaesus meid ehitama üles e-riigi. Energeetikas ja raudteel oleme praegu natuke samasuguses seisus, kirjutab füüsik Andi Hektor.

25.08 23:55 PM: Mait Klaassen: mida arvaks teaduse rahastamisest Hamlet?
Eesti teadlaste arv on napp, kuid nende panus maailma teadusesse on tuntav. Seda enam on kahetsusväärne, et rahva parimaid ajusid raisatakse lõputute projektide kirjutamise peale selle asemel, et kasutada aega tegeliku teaduse tegemisele.

25.08 23:55 PM: Neljakümne päevaga nelikümmend triatloni
Tartust pärit ultrasportlane Rait Ratasepp, kes sai suve alguses kahekordse ultratriatloni maailmameistriks ja püstitas sellel alal maailmarekordi, esitas teist aastat oma fännidele väljakutse.

25.08 23:55 PM: Septembrist muutub mitme bussiliini sõidugraafik
Esimesest septembrist muutub vähemal või suuremal määral mitme Tartu bussiliini sõidugraafik. Tartu linnatranspordi peaspetsialisti Madis Oona sõnul arvestati muudatuste tegemisel peale sõitjate soovi sellegagi, et bussid püsiksid paremini graafikus.

25.08 23:54 ERR: VAATA UUESTI | Paide Linnameeskond – Maardu Linnameeskond
Jalgpalli Premium liiga 25. voorus teenis võidulisa Paide Linnameeskond, kes alistas liigatabeli punase laterna Maardu Linnameeskonna kindlalt 5:0.

25.08 23:43 ERR: Klavan ja Cagliari alustasid uut hooaega kaotusega
Itaalia jalgpalli kõrgliigas tuli Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani koduklubil Cagliaril avavoorus vastu võtta 0:1 kaotus.

25.08 23:33 ERR: Politsei otsib Tallinna loomaaias kadunud Lainet ja Jaani
Politsei palub avalikkuse abi, et leida Tallinna loomaaias kaduma läinud 76-aastast Lainet ja 52-aastast Jaani.

25.08 23:32 ERR: Tamm ja Ivanov pidid finaalis poolakate paremust tunnistama
Soomes Helsingis lõppenud 15 000 dollari suuruse auhinnafondiga ITF-i tenniseturniiril kaotasid Vladimir Ivanov ja Kristjan Tamm paarismängu finaalis Poola duole Daniel Kossek ja Maciej Smola.

25.08 23:19 ERR: Inglise liikluspolitseinikud kohtusid ebatavalise sõiduvahendiga
Briti politsei jagas sel nädalal avalikkusega fotot omapärasest sõiduvahendist, mida liikluspolitseinikud Inglismaa kaguosa maanteel kohtasid. Kontrolli käigus aga selgus, et omapärasest välimusest hoolimata vastas sõiduvahend liikluses osalemise nõuetele.

25.08 23:10 ERR: Seljavigastust raviv Seim seadis MM-iks väga konkreetse miinimumeesmärgi
Tõstmise maailmameistrivõistlusteni on jäänud vähem kui kuu aega. Seljavigastust raviv Mart Seim peab olümpialootuste säilimiseks MM-il kindlasti tulemuse kirja saama.

25.08 23:02 PM: Politsei otsib Tallinna loomaaias kadunud Lainet ja Jaani
Politsei palub avalikkuse abi, et leida Tallinna Loomaaias kaduma läinud 76-aastase Laine ja 52-aastase Jaani.

25.08 23:01 DELFI: Politsei otsib Tallinna loomaaias kadunud Lainet ja Jaani
Politsei palub avalikkuse abi, et leida Tallinna loomaaias kaduma läinud 76-aastast Lainet ja 52-aastast Jaani.

25.08 22:59 PM: Toyota ajalooline kolmikvõit
Toyota Gazoo Racing suutis Saksamaal poodiumil puhta töö teha, kui lisaks Tänakule seisid teisel ja kolmandal kohal ka tema tiimikaaslased Jari-Matti Latvala ning Kris Meeke. Viimati moodustasid sama meeskonna esindajad esikolmiku neli aastat tagasi.

25.08 22:48 ERR: Trump toetas taas Venemaa tagasikutsumist G7 kohtumistele
USA president Donald Trump kordas pühapäeval Prantsusmaal Biarritzis oma seisukohta, et Venemaa tuleks kutsuda tagasi juhtivate tööstusriikide ühendusse ehk muuta G7 taas G8-ks.

25.08 22:44 PM: Saksamaa MM-etapi 3. päeva kokkuvõte
Saksamaa ralli lõppes Toyota Gazoo Racing meeskonna kolmikvõiduga. Tänak on MM-sarja punktitabelis 205 punktiga esikohal ning edastab teist kohta hoidvat Thierry Neuville'i (172 punkti) 33 punktiga.

25.08 22:44 ERR: Valge Daami malefestivali võitis Läti suurmeister
Haapsalus lõppes pühapäeval kõrgetasemeline maleturniir, mille võitis Läti suurmeister Nikita Meškovs. Üheksavoorulisel kiirmale turniiril mängis seitse suurmeistrit.

25.08 22:37 PM: Reporter: Kilingi Nõmmel tunnustas President Kersti Kaljulaid Eesti kaunimaid kodusid


25.08 22:36 PM: Soome politsei võttis öises tulistamises kahtlustatavad kinni
Soome politsei teatas pühapäeva õhtul, et võttis öises tulistamises kahtlustatavad kinni Tampere kandis.

25.08 22:27 PM: Anu Ennok: tänane mäng oli võrkpalli moodi, aga tugevam võttis ikkagi oma
Eesti koondise nurgaründaja Anu Ennok tõdes, et tänane mäng oli see, mida EM-finaalturniirile näitama tuldi. Samas tunnistas ta, et vastane oli siiski parem.

25.08 22:18 ERR: Šveitsis selgusid sulgpalli maailmameistrid
Šveitsis Baselis lõppesid pühapäeval sulgpalli maailmameistrivõistlused, kus üksikmängudes selgusid võitjad äärmiselt ühepoolsetes matšides.

25.08 21:51 ERR: ETV spordisaade, 25. august
Saatejuht Helar Osila.

25.08 21:46 PM: Otsepilt: Cagliari alustab hooaega liiga uustulnuka vastu, Klavan põhikoosseisus
Täna kell 21.45 peab Eesti koondise kapteni Ragnar Klavani koduklubi Cagliari Calcio hooaja esimese Serie A kohtumise mullusel hooajal Serie B-st tõusnud Brescia vastu. Postimees Sport toob teieni mängust otseülekande.

25.08 21:44 PM: Video: ratturid vallatlesid taas öises linnas
Laupäeva õhtul kogunes Tartus asuva Jõe keskuse parklasse sadu jalgrattureid. Põhjuseks ühine soov avastada öist linna. Kohale tulnuid ei heidutanud 15 kilomeetri pikkune marsruut ega ka teadmatus, kuhu sõitma peab. 

25.08 21:33 ERR: Haapsalus kogunesid kristlikud mootorratturid
Läänemaal kogunesid sel nädalavahetusel kristlikud mootorratturid.

25.08 21:30 ERR: Neidude U-15 jalgpallikoondis võitis Balti turniiri
Eesti neidude U-15 jalgpallikoondis alistas täna Balti turniiri viimases kohtumises Leedu eakaaslased 6:2 ja saavutas täiseduga turniiril esikoha.

25.08 21:29 ERR: Aktuaalne kaamera kell 21:00


25.08 21:26 ERR: Esmaspäeval on sooja kuni 25 kraadi, ilm on üsna päikeseline
Uus nädal algab ilmajaama teatel kõrge õhutemperatuuri ning üsna pilvitu taevaga.

25.08 21:22 PM: Ekspert paljastab: 5 põhjust, miks petmine su abielule kasuks võib olla
Henry VIII ja Anne Boleyn, Elizabeth Taylor ja Richard Burton, Monica Lewinsky ja Bill Clinton... Armuafäärid ja truudusemurdmine on ilmselt sama vanad kui abielu või muud monogaamsusele rõhuvad liidud. Kuigi abielurikkumist peetakse tabuks, võib see juhtuda ühel või teisel põhjusel meie kõigiga.

25.08 21:22 ERR: Tallinna lauluväljakul kogunesid jäätisetootjad
Eestlased eelistavad aina enam kvaliteetseid ja puhta maitsega jäätiseid. Samas sortidest on üha populaarsemad omapärasemad maitsed nagu pistaatsia-, kirsi- või rummimaitseline jäätis

25.08 21:17 ERR: Riias said kokku eesti kultuuriseltside esindajad üle kogu maailma
Üle maailma tegutsevate Eesti kultuuriseltside roll eestluse hoidjatena muutub järjest olulisemaks. Riias olid koos kultuuriseltside esindajad Krasnojarskist Prahani.

25.08 21:14 PM: Reporter: Pärnus Sillutise tänaval pandi keset ööd põlema matusebüroo


25.08 21:12 PM: Reporter: Ott Tänak võitis Saksamaa ralli!


25.08 21:11 PM: Reporter: Tallinna loomaaed sai 80. aastaseks!


25.08 21:10 ERR: Galerii: Avinurmes mängiti seebihokit
Jõgevamaal Avinurmes peeti laupäeval kaheksa võistkonna osavõtul Eesti esimene seebihoki turniir. Kuigi võistlusväljak oli pealtnäha suisa eluohtlik, jäid kõigil võistlejatel luud-kondid terveks ning juba oodatakse entusiastlikult järgmist turniiri.

25.08 21:00 PM: Tõnis Saarts: ekrestumine kui Keskerakonna uus eduvalem?
Vene valija tegi Keskerakonna suureks, kuid võib selle suuruse ka hävitada, kirjutab politoloog Tõnis Saarts (TLÜ). 

25.08 20:58 ERR: Tanel Leok lõpetas Rootsi MM-etapil kolmandas kümnes
Motokrossi maailmameistrivõistluste kuueteistkümnes etapp toimus sellel nädalavahetusel Rootsis Uddevalla krossirajal. Teisipäeval Tihemetsa krossirajal põlve vigastanud A1M Motorsport meeskonna sõitja Tanel Leok sai MXGP klassis 22. koha.

25.08 20:44 DELFI: Tallinna populaarseim partei on nüüdsest Reformierakond
Reformierakonnal on pealinnas tervelt 15% rohkem toetajaid kui Keskerakonnal.

25.08 20:30 ERR: Manchester City teenis võidulisa, Tottenham sai kodus üllatuskaotuse
Inglismaa jalgpalli kõrgliigas teenis pühapäeval võidulisa tiitlikaitsja Manchester City, kes alistas võõrsil Bournemouthi 3:1. Tottenham Hotspur pidi kodumurul tunnistama Newcastle Unitedi paremust.

25.08 20:20 PM: Süüdatud matusebüroo turvakaamera jäädvustas kurjategija tegevuse
Täna öösel põles Pärnus Sillutise tänaval hoone, mille ruumides tegutseb matusebüroo. Päästjate kustutatud põleng matusebüroos Viimne Tee osutus tahtlikuks süütamiseks. Politsei kinnitas, et on alustanud juhtumi osas kriminaalmenetlust.

25.08 20:19 PM: Kõrge vererõhk: väiksed elustiilimuudatused, mis viivad näitajad tagasi normi
Kuigi kõrge vererõhu tekkeks võib olla ka pärilik soodumus, saab tervisliku elustiiliga enda haigusriski ja ravimitest sõltumist vähendada. 

25.08 20:19 PM: Iraani välisminister saabus G7 kohtumise ajal Biarritzi
Iraani välisminister Mohammad Javad Zarif saabus täna üllatuslikult Prantsusmaa kuurortlinna Biarritzi, et G7 tippkohtumise ajal läbirääkimisi pidada, teatas Iraani ministeeriumi pressiesindaja. 

25.08 20:15 PM: Kreeka põgenikelaagris tapeti laps
Lesbose saarel asuvas Moria põgenikelaagris pussitas 15-aastane Afganistani poiss laupäeva õhtul kolme alaealist kaasmaalast, kellest üks saadud vigastuste tõttu suri. 

25.08 20:12 ERR: Tartu Rulluisumaratoni võitsid Marten Liiv ja Marina Zujeva
Pühapäeval sõidetud Baltikumi suurima rulluisusündmuse, 13. Tartu Rulluisumaratoni, võitis kolmeaastase vahe järel Marten Liiv. Naistest võitis oma neljanda Tartu Rulluisumaratoni valgevenelanna Marina Zujeva.

25.08 20:02 ERR: Trumpile esitas 2020. aastaks väljakutse teinegi vabariiklane
Endine kongresmen Illinois' osariigist Joe Walsh teatas pühapäeval kavatsusest esitada Vabariikliku Partei eelvalimistel väljakutse president Donald Trumpile, öeldes, et Valge Maja praegune peremees on oma ametiks täiesti sobimatu.

25.08 19:59 PM: Fotod: vinge lõpuspurt tõi kiiruisutaja Marten Liivale rulluisumaratonil esikoha
Täna pärastlõunal startisid sajad mehed ja naised rulluiskudel 13. Tartu rulluisumaratonil. Juba enne starti peeti suurfavoriidiks 22-aastast lätlast Reinis Znotinsit, kes on varem kahel aastal maratoni võitnud. Tänavu oli ta jahtimas kolmandat järjestikust võitu. 26 kiireimat sportlast tuhises finišijoone poole hirmuäratava kiirusega. Lätlase eest napsas võidu eakaaslane Marten Liiv, kes triumfeeris ka 2016. aastal rulluisumaratonil.

25.08 19:47 ERR: Vuelta teisel etapil võidutses Nairo Quintana
Hispaania velotuuri 199,6-kilomeetrisel teisel etapil Benidormist Calpesse võidutses tuuri 2016. aasta meister Nairo Quintana (Movistar Team).

25.08 19:43 ERR: Viipekeelsed uudised


25.08 19:37 PM: Pilk peale! Siin on selle nädala parimad loomafotod
Taas on tulnud aeg nädalale tagasi vaadata ning tuua välja kirevamad fotod loomamaailmast. Heida pilk peale!

25.08 19:34 PM: 5 lihtsat sammu, mille abil kodusisustusse sügist tuua
Aastaaegade vaheldumisel kogu mööbel kodus ringi vahetada on tüütu ning keeruline, kuid lihtsate kodusisustuselementidega on hooajalisuse lisamine lihtsamast lihtsam.

25.08 19:31 DELFI: Tiit Terik: gallupites annavad rohkem tooni päevapoliitika emotsioonid
Tallinna volikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Tiit Terik Keskerakonna käekäigu pärast Tallinnas ülemäära muret ei tunne.

25.08 19:29 ERR: Toomas Sildam: vastasrind annab turmtuld, Ratas jääb ametisse
Mida saavutab opositsioon, kes kutsus 30. augustiks kokku riigikogu erakorralise istungi, et umbusaldada peaminister Jüri Ratast, küsib ajakirjanik Toomas Sildam nädalakommentaaris.

25.08 19:24 ERR: Andrei Jämsä jätkab MM-i vahesõidus
Sõudmise maailmameistrivõistlustel Austrias sai ühepaadil sõitev Andrei Jämsä oma eelsõidus viimase, ehk viienda koha.

25.08 19:21 PM: Soome politseinike tulistamist Porvoos uuritakse mõrvakatsena
Politseinike tulistamises Soome Porvoo linnas kahtlustakse kaht meest, kes on mõlemad tabatud, teatas politsei pühapäeval pressikonverentsil. 

25.08 19:16 ERR: Filter Temposarja finaaletapi võitis Emeri Lepp
Iklas ja Ainažis peetud Filter Temposarja finaaletapi võitis Emeri Lepp, kes läbis 25 km pikkuse distantsi ajaga 32.50, mis teeb keskmiseks kiiruseks 45,7 km/h.

25.08 19:00 PM: Urmas Jaagant: kuidas panna plahvatama oma laste tulevik
Pärast mitme rohkem või vähem prominentse pea plahvatamist II pensionisamba reformi teemal jõudis ahelreaktsioon ka minuni. Aga detonaatoriks sai midagi hoopis muud kui sambaremont ise.

25.08 18:55 ERR: Pärnus toimus slaavi kultuuri festival Svetotš
Pärnus toimus kuues slaavi kultuuri festival, kuhu sõitsid kohale lapsed Venemaalt, Valgevenest ja Ukrainast. Kokku võõrustas Pärnu nädalavahetusel 500 festivalil osalejat.

25.08 18:54 ERR: Tänak: nägime, et mitte midagi ei anta niisama
Saksamaal peetud autoralli MM-sarja etapil võidutsesid kolmandat aastat järjest Ott Tänak ja Martin Järveoja. Kuigi Toyota teenis kolmikvõidu ja meeskonnas on emotsioonid ülevad, rõhutab Tänak, et fookust ei tohi kaotada.

25.08 18:52 ERR: Aktuaalne kaamera kell 18:30


25.08 18:51 PM: Järelvaadatav: Pärnu Classic 2019
Reedest pühapäevani toimub Pärnu rannas esmakordselt ratsaspordivõistlus, mis kannab nime Classic Pärnu 2019. Laupäeval ja pühapäeval saab ratsanikele kaasa elada ka Postimees.ee vahendusel.

25.08 18:45 PM: Tartu rulluisumaratoni võidu noppis kiiruisutaja Martten Liiv
Sel pühapäeval toimus Baltikumi suurim rulluisuvõistlus – 13. Tartu Rulluisumaraton. Meeste arvestuses tuli esikoht Eestisse, naiste sõidus võidutses valgevenelanna.

25.08 18:44 DELFI: Ööl vastu tänast kärgatasid Tartu kesklinnas mitmed valjud plahvatused, mille põhjus on teadmata
Ööl vastu tänast kärgatasid Tartus mitmed plahvatused. Esimest korda oli neid kuulda umbes kella ühe kandis. Teist korda oli neid väidetavalt kuulda kella kolme ja nelja vahel.

25.08 18:43 ERR: Viljandis maeti auavalduste saatel ohvitser ja metsavend Eerik Varrak
Pühapäeval maeti sõjaväeliste auavalduste saatel Viljandi Metsakalmistule Eesti vastupanuliikumises olulist rolli mänginud Vahastu metsavendade salga juhi, nooremleitnant Eerik Varraku säilmed.

25.08 18:26 ERR: G7 tippkohtumist on saatnud erimeelsused
USA president Donald Trump räägib maailma suuremate tööstusriikide ühenduse G7 kohtumisel Prantsusmaal oma headest suhetest teiste suurriikide juhtidega, samas ilmnevad paljuski jätkuvalt vastuolud.

25.08 18:25 PM: Ruhnu vabatahtlikud merepäästjad aitasid merehädalisel saarele jõuda
Eile õhtupoolikul Ruhnu lähistel käivitunud merepäästeoperatsioon lõppes õnnelikult ning merel eksinud paadisõitja aidati Ringsu sadamasse.

25.08 18:21 ERR: Golfi Eesti meistriteks krooniti Turba ja Adul
26. Eesti golfi löögimängu meistrivõistlused võitsid Joonas Juan Turba ning Anete Liis Adul.

25.08 18:12 PM: Tallinna linn lammutab impeeriumit, et ehitada kahe aastaga uus
Tallinna Televisiooni (TTV), Pealinna, Stolitsa ja Raepressi koondamine ühe brändi alla võtab kaks aastat, uue brändi nime veel ei avalikustata, sõnas Tallinna abilinnapea, TTV nõukogu juht Aivar Riisalu. 

25.08 18:09 PM: Järelvaadatav: Eesti naiskond võttis tasavägises mängus Rumeeniaga vastu valusa kaotuse
Eesti naiste võrkpallikoondis kohtub täna kell 19.00 Rumeenia naiskonnaga. Euroopa meistrivõitlusi kahe kaotusega alustanud koondisele on tänane kohtumine üks viimaseid võimalusi finaalturniiril punktiarve avada. Mängust teevad otseülekande Postimees ja Kanal 12.

25.08 18:02 ERR: Berliini pargis tapeti endine Gruusia eriüksuslane
Saksa politsei uurib Gruusia eriüksuse endise võitleja ja Tšetšeenia sõja veterani tapmist Berliini Kleiner Tiergarteni pargis.

25.08 18:02 ERR: Karjääri parima turniiri teinud Nõlvak ja Tiisaar kaotasid finaalis lätlastele
Eesti rannavõrkpallipaar Kusti Nõlvak - Mart Tiisaar kaotas Jurmalas peetud kolme tärni MK-etapi finaalis lätlastele Aleksandrs Samoilovsile ja Janis Šmedinsile 0:2 (21:23, 14:21).

25.08 17:50 DELFI: Politsei otsib Viimsis kadunud Kasparit
Politsei palub avalikkuse abi, et leida Viimsis kaduma läinud 40-aastane Kaspar.

25.08 17:49 ERR: Johnson kutsus Trumpi üles eemaldama tõkked Briti kaupadele
Briti peaminister Boris Johnson kutsus laupäeval USA presidenti Donald Trumpi eemaldama "märkimisväärsed tõkked" Ühendkuningriigi kompaniidele, mis soovivad eksportida Ühendriikide turule.

25.08 17:38 ERR: Eesti kahepaat jäi MM-il oma eelsõidus viimaseks
Sõudmise maailmameistrivõistlustel Austrias sai Eesti paarisaeruline kahepaat koosseisus Jüri-Mikk Udam ja Sten Erik Anderson omas eelsõidus viie paatkonna seas viienda koha ja jätkab vahesõidus.

25.08 17:37 ERR: Iraani välisminister saabus G7 kohtumise ajal Biarritzi
Iraani välisminister Mohammad Javad Zarif saabus pühapäeval üllatuslikult Prantsusmaa kuurortlinna Biarritzi, et G7 tippkohtumise ajal läbirääkimisi pidada, teatas Iraani ministeeriumi pressiesindaja.

25.08 17:17 ERR: VIDEO | Paide sahistas Maardu võrku viiel korral
Jalgpalli Premium liiga 25. voorus teenis võidulisa Paide Linnameeskond, kes alistas liigatabeli punase laterna Maardu Linnameeskonna kindlalt 5:0.

25.08 16:59 ERR: Iisrael kinnitas sihtmärkide ründamist Süürias, plahvatus oli ka Liibanonis
Iisraeli õhujõud ründasid sihtmärke Süürias, et hoida ära Iraani katse rünnata lõhkeainelaengutega droonide abil, teatasid Iisraeli relvajõud.

25.08 16:50 DELFI: VIDEO | Soome politseinike tulistamises kahtlustatavad peeti kinni
Soome politsei palus inimestel võimude poole pöörduda, kui neil on teavet laupäeva õhtul Porvoos toimunud tulistamise kohta, kus kaks politseinikku said vigastada. Juurdlusbüroo (NBI) hoiatas pühapäeva pärastlõunal oma Twitteri kontol, et jooksus olevad ründajad on "relvastatud ja ohtlikud". Kuigi esialgu edastati, et kahtlustatavad on tõenäoliselt riigist lahkunud, tabati nad pühapäeva õhtul Tampere lähistelt.

25.08 16:41 ERR: Viimasel kurvil edu haaranud Rins võttis Marquezi ees dramaatilise võidu
Kuulsal Silverstone'i ringrajal sõidetud MotoGP MM-sarja Briti etapil võidutses ülipõnevas finišiheitluses Suzuki meeskonda esindav Alex Rins, kes edestas teiseks tulnud MM-sarja üldliidrit Marc Marquezi kõigest 0,013 sekundiga.