Погода

09.04
5...10 °C
10.04
3...8 °C
11.04
3...9 °C

EMHI

Новости

21:00 PM: Koroonaviirus murdis paarinädalase vahega kergejõustiku Euroopa meistri ja tema isa
Itaalia spordiüldsus on leinas, sest kolmapäeval lahkus siit ilmast endine kergejõustiklane, 1984. aasta Euroopa sisemeister 800 meetri jooksus Donato Sabia.

20:56 ERR: Tervishoiutöötajad on koroonaviiruse suuremaid riskigruppe
Igapäevaselt koroonapatsientidega kokku puutuvad tervishoiutöötajad on üks suuremaid riskirühmi kogu maailmas. Terviseameti kriisistaabi hädaolukorra meditsiinijuhi Arkadi Popovi sõnul pole Eestis olukord nii hull kui Itaalias, kuid hetkel on üle saja haiglatöötaja haiguslehel, sest põevad COVID-19. Enim on haigestunud tervishoiutöötajaid Saaremaal.

20:55 PM: Kaitseliidu kaasamine turvalisuse tagamisse pikeneb
Valitsusel on kavas neljapäeval pikendada Kaitseliidu kaasamist Eesti riigipiiri valvamisse, oma nõusoleku selleks peavad Kaitseliidu kõrval andma ka kaitseminister ja president, kes selleks juba ka loa andis.  

20:50 ERR: Maailma suurim erahaiglalaev on valmis koroonapuhanguks Aafrikas
Maailma suurim erahaiglalaev Africa Mercy on valmis puhuks, kui Aafrikas peaks puhkema suur koroonaviiruse puhang.

20:48 PM: New Yorgis registreeriti ööpäevaga rekordilised 779 koroonasurma
New Yorgis registreeriti viimase ööpäeva jooksul rekordilised 779 koroonasurma, kuid kuberner Andrew Cuomo ütles kolmapäeval ajakirjanikele, et epideemia tundub stabiliseeruvat.

20:44 PM: Putin teatas lisatasudest viirusetõrje eesliinil olevatele meedikutele
Vene president Vladimir Putin teatas kolmapäeval täiendavatest lisatasudest meedikutele, kes töötavad viirusetõrje eesliinil.

20:42 ERR: Regina Oja kokaklubi | Kookospiimast kalasupp
"Ringvaade" alustas sel nädalal rubriigiga "Kokaklubi", kus Tanel Padar valmistas kartuli-hakklihavormi ning pakkus välja ka paar teist tuntud Eesti inimest, kes võiksid telekaamerate ees süüa teha. Üks Padari kandidaat oli ka laskesuusataja Regina Oja, kes valmistas kookospiimast kanasuppi.

20:39 PM: Riik peatab viiruse leviku tõttu mootorsõiduki sõiduõppe
Koroonaviiruse leviku tõkestamiseks on valitsusel neljapäeval plaanis katkestada mootorsõiduki sõiduõpe.

20:31 ERR: "Pealtnägija" tegi virtuaalse ümbermaailmareisi koroona jälgedes
Kõigest nelja kuuga on koroonaviirus teinud tiiru maakerale ja jõudnud sisuliselt igasse maailma nurka. Millisesse reaalsusesse paiskas kiirelt leviv viirus eksiilis elavad eestlased? "Pealtnägija" ajakirjanik Kristjan Pihl võttis ette virtuaalse ümbermaailmareisi ja kuulis, et mõnel pool on olukord lihtsalt ärev, aga mõnel pool muretsevad eestlased selgelt juba oma turvalisuse pärast.

20:27 PM: Teadlased selgitavad, miks surevad koroonaviiruse tagajärjel noored inimesed
Teadlased üritavad välja selgitada, miks surevad koroonaviiruse tagajärjel ka noored inimesed ning mis on tõsiste tüsistuste riskitegurid. Kui esialgu arvati, et koroonaviirus on ohtlik pigem vanematele inimestele, siis nüüd hoiatavad teadlased, et ettevaatlik tuleb olla ka noortel, vahendab New York Times.

20:21 PM: Vaata, kuidas valmis metsikute 90ndate noortest rääkiv hittfilm «Päevad, mis ajasid segadusse»
Täna täpselt 4 aasta eest jõudis Eesti kinodesse must komöödia «Päevad, mis ajasid segadusse», mis pärjati Eesti Tele- ja Filmiauhindadel aasta parimaks filmiks ning mis noppis ka parima kaameratöö, režii, meespeaosa, helirežii ja montaaži preemiad. Vaata dokki sellest, mismoodi see 90ndate noorte elu kajastav nostalgiline film valmis!

20:20 PM: Vallimäe: nüüd jääb küsimärgiks veel Andrus Veerpalu osalus dopinguskandaalis
Eesti Antidopingu juhatuse liikme Henn Vallimäe jaoks olid Seefeldi MMil dopinguskandaali sattunud Karel Tammjärvele, Andreas Veerpalule, Algo Kärbile ja Mati Alaverile FIS-i poolt määratud karistused ootuspärased, kuid väikeseks üllatuseks tuleb pidada eestlaste seost kasvuhormooniga.

20:19 PM: Suurbritannias taas rekordiliselt ohvreid
Suurbritannia teatas rekordilisest 938 koroonaviirusest põhjustatud surmast ööpäeva jooksul, USA-s aga tõusis koroonaviirusesse nakatumiste arv üle 400 000.

20:17 PM: Riik kehtestab piirivööndi ja muudab piiririba sätteid
Neljapäeval valitsuse ette jõudva riigipiiri seaduse muutmise seaduse eelnõuga kehtestab riik piirivöönd ija muudab piiririba sätteid, et need vastaksid tegelikele vajadustele.

20:15 PM: «Ulme esitab küsimusi, avab radu, teeb mõtteeksperimente»
Reaktor on 2011. aastal asutatud, kord kuus ilmuv ning täielikult ulmekirjandusele pühendatud tasuta võrguajakiri, mis jõudis tänavu jaanuaris oma 100. numbrini. Palusin vestluskaaslaseks Triin Loide, kes olnud Reaktori peatoimetaja alates 2018. aasta suvest.

20:14 PM: Dubai keelas abielud ja lahutused pandeemia pidurdamise meetmena
Araabia Ühendemiraatide (AÜE) üks seitsmest emiraadist Dubai teatas kolmapäeval ajutisest abielude ja lahutuste keelamisest koroonaviiruse leviku pidurdamise meetmena. 

20:11 PM: Välismaa lühiuudised
Pariisi Jumalaema kirikus toimub teenistusPariisi Jumalaema kirikus peetakse aasta pärast kirikut laastanud põlengut jumalateenistus suurel reedel. Missale lastakse koroonaviiruse piirangute tõttu ainult seitse inimest, valdavalt preestrid. Pariisi peapiiskop Michel Aupetit ütles, et kõik teised saavad jälgida ülekandeid raadiost ja televiisorist. Rongkäike tänavu ei tule, sest üleriigiline liikumiskeeld piirab avalike kogunemiste mahtu. Ülestõusmispühal peab Aupetit missa Saint-Germain l’Auxerrois’ kirikus Louvre’i muuseumi lähedal, kus peaks osalema umbes 20 inimest. France24/PM

20:04 DELFI: Maxima tõi Eestisse üle poole miljoni tolmumaski
Täna jõudis Maxima logistikakeskusesse 600 000 FFP1 ühekordset tolmumaski, millest osa ka müüki jõuab.

20:01 ERR: Euroopa Liit allkirjastas esimese meditsiinitarvete ühishanke
Euroopa Liidu meditsiinitarvete ühishanked on jõudnud esimeste allkirjastatud lepinguteni ja riigid saavad hakata nende raames tellima kõigepealt kaitseprille. Selle hanke tarneajad algavad kahest nädalast ja ulatuvad kuni 18 nädalani.

19:59 ERR: Viilma: kirik on läbi aja pidanud kohanema, nii ka nüüd
Kirik peab koroonaviiruse põhjustatud eriolukorra ja piirangutega kohanema niisamuti nagu kõik teisedki, ütles Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskop Urmas Viilma.

19:54 PM: Koroonahaige Boris Johnsoni tervis näitab paranemise märke
Briti peaminister on jätkuvalt intensiivravis, kuid hakkab vaikselt taastuma, kirjutab Independent.

19:51 PM: Koroonaviirus möllab spordimaailmas, Eesti sport seisab vähemalt maini
Koroonaviiruse tõttu on maailmas ära jäetud või edasi lükatud ridamisi spordivõistlusi. Valitsus kuulutas 12. märtsil Eestis välja eriolukorra, mille järgi ei tohi 1. maini spordivõistlusi korraldada. Ka mujal maailmas on koroonaviirus toonud piiranguid. Postimees vahendab koroonaviirusega seotud spordisündmuste muudatusi otseblogi vahendusel.

19:49 PM: Haritlased ja kunstnikud hoiatasid seoses pandeemiaga autoritaarsuse kasvu eest EL-is
Enam kui 200 Euroopa haritlast, kunstnikku ja poliitikut tegid Euroopa Liidu liidritele ühispöördumise, milles kutsutakse üles astuma kiireid samme koroonaviiruse pandeemia majanduskahjude leevendamiseks, kuna vastasel juhul võib maailmajaos kasvada kaos ja autoritaarsus. 

19:42 PM: Saksamaal loodetakse jalgpallihooajaga jätkata mai alguses
Saksamaa jalgpallijuhid peavad juba vaikselt plaane, kuidas Bundesliga hooajaga jätkata. Meistrisarja tegevjuht Christian Seifert avalikustas New York Timesile, et kohtumistega loodetakse teha algust juba mai alguses.

19:40 ERR: Viipekeelsed uudised


19:33 ERR: Kadai: tsiviilkaitse vajab riigikaitse kõrval oma rida eelarves
Terviseameti erakorralise meditsiini osakonna juhataja Martin Kadai tunnistab, et sellist kulgu ta viirusele Eestis oodata ei osanud, kuid leiab, et varasem tugevam reageerimine poleks ka olukorda muutnud.

19:28 PM: Ränga haruldase haigusega õde ja vend vajavad kallist ravi
Vend ja õde – 12-aastane Elari Markus ning 8-aastane Amy on alates 2019. aasta juulikuust saanud annetajate abil kallist ravi haruldasele haigusele nimega x-liiteline hüpofosfateemia. Erakordselt kalli ravimi Crysvita aastane maksumus kahele lapsele on ligi 400 000 eurot. Efektiivse ravi jätkamiseks palub Tallinna Lastehaigla Toetusfond heasüdamlike inimeste abi.

19:26 PM: Internetist papagoid osta soovinud tallinlasel tõmmati nahk üle kõrvade
Hiljuti jäi suurest rahasummast ilma Tallinna elanik, kes leidis internetist papagoi müügikuulutuse. Soovitud lindu ostuhuviline ei saanud, sest tegemist oli pettusega.

19:26 ERR: Aktuaalne kaamera kell 18:30


19:23 DELFI: Abitelefonid on hakanud saama rohkem kõnesid
Kliiniline psühholoog Anna-Kaisa Oidermaa: ärge peljake helistamast ja abi küsimast, hoolimata eriolukorrast on olemas ka psühhiaatriline abi.

19:21 PM: Lihtsad nõuanded küünte kasvu kiirendamiseks
Teadagi on küünte trendikamaks muutmiseks miljoneid erinevaid võimalusi. Selleks vajame eelkõige terveid, tugevaid ning pikki küüsi. Tutvustame lihtsaid nippe, kuidas küüntekasvu kiirendada, vahendab PinkVilla.

19:17 PM: Bernie Sanders lõpetas oma presidendikampaania
USA senaator Bernie Sanders lõpetas oma presidendikampaania, avades sellega oma rivaalile Joe Bidenile tee demokraatide nominatsioonile, mis võimaldab tal astuda novembris toimuvatel valimistel vastu ametisolevale riigipeale Donald Trumpile. 

19:14 ERR: Vaatamata piirangute leevenemisele vabalt reisimist Austria veel ei luba
Austria plaanib küll 14. aprillist piiranguid leevendama hakata, aga võimalust vabalt reisida ei teki siiski niipea, ütles Austria välisminister Alexander Schallenberg.

19:08 ERR: Pärnu haigla kutsub ka eriolukorra ajal verd loovutama
Kuigi tavapärasest vähem, vajatakse doonoriverd ka eriolukorras ja verevaru peab olema tagatud. Nii korraldab Pärnu haigla veretalitus praegugi doonoripäevi ja kutsub doonoreid verd andma.

19:06 PM: Euroopa Komisjon soovitab pikendada reisipiiranguid 15. maini
Euroopa Komisjon kutsus Schengeni liikmesriike ja Schengeni lepinguga ühinenud riike üles pikendama mittehädavajaliku EL-i reisimise ajutist piirangut 15. maini.

19:06 DELFI: PEREARST VASTAB | Kus peaks maski kandma? Kuidas end kodus ravida? Kas noor astmaatik on riskigrupis?
Eile Delfi lugejate poolt esitatud küsimustele on oma vastuse andnud perearst dr Ruth Kalda.

19:05 PM: Eliisabeti koguduses saab suurel reedel pihtida
Kuni eriolukorra lõppemiseni ei toimu Eesti kirikutes koguduste avalikke jumalateenistusi, et mitte rikkuda inimeste kogunemise keeldu.

19:00 ERR: Soome teadis arvestada, et maskid võivad olla sobimatud
Teisipäeval Soome saabunud esimene partii Hiina kaitsemaske ei vasta Euroopa Liidu haiglakasutuse standarditele.

19:00 ERR: Vallimäe: dopingusaaga sai joone alla, küsimärgiga on veel Andrus Veerpalu
Rahvusvahelise Suusaliidu (FIS) Seefeldi dopinguskandaali juhtumite lühikokkuvõtetest selgus, et veredopingut kasutanud Andreas Veerpalu ja Karel Tammjärv tarvitasid ka kasvuhormooni.

18:59 PM: Mainekas ralliajakirjanik: Tänak on ajaloo üks tugevamaid karaktereid
WRC sari otsustas koroonaviirusest tingitud võistluspausi ajal selgitada välja läbi aegade parim rallisõitja. Võistlustules on ka valitsev maailmameister Ott Tänak, kes seljatas kvalifikatsioonis 1978. aasta rallitšempioni Markku Aléni.

18:57 ERR: Kuressaare teatri loomejuht Aarne Mägi: kogu repertuaar tuleb ümber hinnata
Mitmed Eesti teatrid on praeguses olukorras, kus traditsioonilist teatrit teha ei saa, hakanud näitama internetis oma etendusi. Sama teed on läinud karantiini tingimustes ka Kuressaare teater.

18:55 ERR: Euroala rahandusministrid ei suuda majanduspaketis kokku leppida
Euroopa Liidu rahandusministrid lõpetasid 16 tunni pikkuse videokohtumise majanduse turgutamise meetmetes kokkuleppele jõudmata ja jätkavad arutelu homme.

18:54 ERR: WTO prognoosib kaubandusele eelmisest kriisist suuremat langust
Maailma kaubandusorganisatsioon WTO prognoosib, et rahvusvaheline kaubandus kukub tänavu rohkem kui eelmise majanduskriisi alguses 2008. aastal.

18:50 PM: Robert Pajos: Eesti nopib kriisis tiigrihüppe vilju
Majandust laastav koroonapandeemia kiirendab samal ajal mitmeid tehnoloogilisi protsesse, millest Eestil on võimalik oma hea stardipositsiooni tõttu pikas perspektiivis kasu lõigata, kirjutab Telia Eesti juht Robert Pajos.

18:50 ERR: Automüügisalongides valitseb vaikus
Koroonakriisi mõju on jõudnud ka automüügisalongidesse ja remonditöökodadesse, kus tööde järjekorda enam ei ole. Kõik varasemad tellimused on täidetud, kuid uusi tuleb peale visalt. Uute autode müük on peaaegu seiskunud.

18:43 ERR: Kütusemüüjad alandasid jaemüügihindu
Suuremad kütusemüüjad langetasid kütuste hindu viie sendi võrra liitri kohta.

18:42 ERR: Henn Vallimäe: nüüd jääb küsimärgiks Andrus Veerpalu kui treeneri osavõtt
Eesti Antidopingu juhatuse liikme Henn Vallimäe sõnul olid dopinguskandaali keskmesse sattunud Karel Tammjärvele, Andreas Veerpalule, Algo Kärbile ja Mati Alaverile FIS-i poolt määratud karistused oodatud. Vallimäe usub, et Rahvusvahelise Suusaliidu otsused võimaldavad dopinguskandaalile joone alla tõmmata.

18:40 ERR: Päevakaja (08.04.2020 18:00:00)


18:39 DELFI: Bernie Sanders loobus USA presidendiks pürgimast
Demokraatide presidendikandidaadiks saada soovinud Bernie Sanders loobus kandidatuurist.

18:34 ERR: Bernie Sanders loobus demokraatide presidendikandidaadiks pürgimisest
USA senaator Bernie Sanders lõpetas oma presidendikampaania, avades sellega oma rivaalile Joe Bidenile tee demokraatide nominatsioonile, mis võimaldab tal astuda novembris toimuvatel valimistel vastu ametisolevale riigipeale Donald Trumpile.

18:26 ERR: Euroopa Komisjon soovitab pikendada reisipiiranguid 15. maini
Euroopa Komisjon kutsus Schengeni liikmesriike ja Schengeni lepinguga ühinenud riike üles pikendama mittehädavajaliku EL-i reisimise ajutist piirangut 15. maini.

18:21 ERR: Kergejõustiku MM lükati 2022. aastasse
Kuna Tokyo olümpiamängud lükati koroonaviiruse pandeemia tõttu tänavuselt suvel 2021. aastasse, otsustas rahvusvaheline kergejõustikuliit (WA) ka kergejõustiku maailmameistrivõistlused aasta võrra edasi lükata.

18:08 ERR: Valge Maja koroonakriisirühm hoiatas uue viiruslaine eest
Valge Maja koroonakriisirühma juht Deborah Birx hoiatas, et USA-s võib tulla teine viiruslaine, kui inimesed ei pea kinni korraldusest koju jääda ja sotsiaalseid kontakte vältida.

17:55 ERR: Uued kohtunikud hangivad teadmisi e-õppes
Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) kohtunike baaskursuse "Kohtunike kool" esimene faas algas tänavu koroonaviiruse pandeemia tõttu internetipõhiselt.

17:33 ERR: FIS: Alaver võttis kõik süüdistused omaks
Rahvusvahelise Suusaliidu (FIS) Seefeldi dopinguskandaaliga seoses langetatud otsustest selgub, et endine suusatreener Mati Alaver võttis kõik talle esitatud süüdistused omaks.

17:22 ERR: Aktuaalne kaamera kell 17:00


17:22 ERR: Berliinis puhkes lossi ehitusplatsil suur tulekahju
Berliinis puhkes kolmapäeval lossi ehitusplatsil suur tulekahju, mida tipphetkel oli kustutamas ligi 80 tuletõrjujat.

17:10 ERR: Opositsioonierkonnad tutvustasid oma lisaeelarve muudatusettepanekuid
Opositsioonierkonnad tutvustasid täna oma lisaeelarve muudatusettepanekuid.

17:10 ERR: Kultuuriportaali koroonaleevendus | Lennart Meri antropoloogiline lühidokk "Kaleva hääled"
Kuigi Lennart Merist räägitakse pidevalt kui Eesti presidendist ja kirjanikust, siis tema staatus filmitegijana jääb pahatihti tagaplaanile. Antropoloogilise huviga filmiloojaid pole Eestis kunagi liiga palju olnud ning Lennart Meri tugev autorikäekiri paitab selle vallas eredalt silma. ERR-i arhiivis on üleval näiteks tema 1986. aastal valminud kolmevaatuseline dokumentaalfilm "Kaleva hääled".

17:09 ERR: Koroonaviirusse nakatunud Boris Johnson on endiselt intensiivravil
Briti peaminister Boris Johnson võitleb kolmandat päeva intensiivravipalatis koroonaviirusega, millesse on riigis nakatunud üle 55 000 ja surnud ligi 6200 inimest.

17:06 ERR: Soome saabunud Hiina kaitsemaskid osutusid haiglakasutuseks kõlbmatuteks
Tehnilise järelevalve keskuse testides põrunud kaitsemaskid sobivad siiski hooldusteenuse osutamiseks.

17:05 ERR: Eriolukord kasvatab abitelefonidel suitsiidimõtetega helistajate arvu
Eriolukorrast tingitud eraldatus, aga ka iga nädalaga süvenev majanduskriis on tõstnud abitelefonidele helistavate suitsiidimõtetega inimeste arvu.

17:05 ERR: Põhja ja Balti riikidel ei ole koroonakriisist väljumisstrateegiat
Välisminister Urmas Reinsalu kohtus täna video vahendusel Põhjamaade ja Balti riikide välisministritega.

17:00 ERR: Mailis Reps pakub kolm varianti õppeaasta lõpetamiseks
Haridus- ja teadusminister Mailis Reps tutvustab homme valitsusele kolme stsenaarumit kooliaasta lõpetamise kohta.

16:57 DELFI: Koroonaviirus võttis Eestis meditsiinitöötaja elu, kolleegidele antakse psühholoogilist tuge
Eile suri Kuressaare haiglas haigla hooldaja, 53 aastane naine, kelle tervis halvenes oluliselt kodus.

16:57 ERR: Lapsevanemad panevad digivahenditega ohtu lapse privaatsuse
Vanemate kinnisideeks on saanud jälgida oma last emaüsast kuni ülikoolini välja. Rasedaäpid, beebimonitorid ja jälitusseadmed on tänapäeval levinud vahendid, mis paraku hoopis suurendavad oluliselt vanema ärevust ja ohustavad lapse privaatsust, selgub sotsioloog Andra Siibaku artiklist.

16:57 ERR: Hollandis asuv maailma suurim lilleaed jääb sel aastal esmakordselt suletuks
Lõuna-Hollandis asuv Keukenhofi lilleaed jääb koroonaviiruse leviku tõttu sel aastal suletuks.

16:37 DELFI: Politsei otsib 24-aastast Kristjanit, kes võib liikuda Tartus
Politsei palub kaasabi selgitamaks 24-aastase Kristjani asukohta, kes võib kõrvalise abita hätta sattuda. Mees võib liikuda Tartu kandis.

16:25 ERR: Saksa välisministeerium piirab turvakaalutlustel Zoomi kasutamist
Saksamaa välisministeerium kehtestas piirangud videokonverentside pidamise keskkonna Zoom kasutamiseks, viidates turvakaalutlustele.

16:24 ERR: Kärp palus Rahvusvaheliselt Suusaliidult kergemat karistust, FIS nõustus
Rahvusvaheline Suusaliit FIS avaldas kolmapäeval kokkuvõtte veredopingu tarvitamist tunnistanud Algo Kärbi suhtes langetatud otsuse kohta, millest selgub, et Eesti suusataja oli palunud ülestunnistuse ja koostöö eest kergemat karistust.

16:20 DELFI: VIDEO | Mart Helmel ealine eriolukord riigikogus: kustuva kuulmisega minister ei mõista küsimusi
Riigikogu infotunnis andis rahvasaadikutele peaminister Jüri Ratase kõrval seekord aru ka siseminister Mart Helme, kes viitas mitmel korral, et ta kuidagi ei kuule riigikogulaste küsimusi saalist.

16:12 ERR: Arvustus. See ei ole Paavo Piigi tundepäevik
LavastusKinoteater "Kahekesi"Autor ja lavastaja Paavo PiikKunstnik Illimar VihmarValguskunstnik Ivar PiterskihhHelikujundaja Raido LinkmannOsades Karolin Jürise, Henrik Kalmet, Tõnis Niinemets, Ursula Ratasepp, Sander Rebane ja Liisa Saaremäel. Arvustus ilmus Müürilehes

16:10 ERR: Sotsiaaldemokraadid tahavad osaliselt peatada eluasemelaenu maksed
Sotsiaaldemokraatliku erakonna fraktsiooni liikmed tutvustasid kolmapäeval sotsiaalse suunitlusega ettepanekuid, mis võimaldaksid Eesti inimestel kriisiaja valutumalt üle elada. Ühe variandina näevad sotsid eluasemelaenu maksete osalist peatamist.

16:05 DELFI: Välismaal on lõksus veel pea 30 inimest, kes soovivad kodumaale naasta
Välisministeerium teatab, milliste lendudega on veel võimalik Eestisse naasta. Samuti, mida on oluline teada välisriigis viibides.

16:04 ERR: Suri ainsana Barcelonat, Madridi Reali ja Atleticot juhendanud jalgpallitreener
Esmaspäeval suri 71-aastaselt Serbia jalgpallitreener Radomir Antic, kes on ainsana juhendanud kolme Hispaania suurimat klubi: Barcelonat, Madridi Reali ja Madridi Atleticot.

16:03 DELFI: Värskete ajakirjade-ajalehtede koju tellimiseks lisandus uus võimalus
Nüüd saab Ekspress Meedia ajalehti ja ajakirju Bolt Foodsi kaudu koju tellida ka Sirvi.eu ajakirjapoest.

15:55 ERR: Sulev Keedus: vabakutselisena on mind treenitud sellisteks eriolukordadeks
Filmilavastaja Sulev Keedus tõdes saates "Delta", et kuigi töö seisab ja pikki plaane ei julge ta oma projektidega seoses teha, siis ta ei tunne, et eriolukorrast tingituna oleks praegune aeg kuidagi tavalisest raskem. Ta märkis, et vabakutselisena on ta elu selline olnud kogu aeg ja ta on justkui treenitud sellisteks olukordadeks.

15:50 DELFI: VIDEO | Arkadi Popov: koroonaviirusega nakatunut ei pea üldiselt korduvalt testima, see ei vii meid kuhugi. Ise pead aru saama, mil haigus läbi
Terviseameti hädaolukorra meditsiinijuhi Arkadi Popovi jutust koorub, et koroonaviiruse puhangu puhul taandub kõik ka inimeste enda vastutustundele - üks asi on piirangute järgimine, ent ka haigestumise puhul peab ise oskama hinnata, mil viirus seljatatud.

15:46 ERR: Leedu pikendas karantiini kahe nädala võrra
Leedu valitsus pikendas kolmapäeval koroonapandeemia tõttu kehtestatud karantiini kahe nädala võrra kuni 27. aprilli keskööni, kuid leevendas mõningaid selle tingimusi. Samas kehtestas valitsus kaitsemaskide kandmise kohustuse.

15:15 DELFI: Läti riik toetab meediat kahe miljoni euroga
Et vähendada koroonaviiruse esile kutsutud majanduskriisi tõttu meediaväljaannetele tekkivaid kahjusid, eraldab Läti valitsus ettenägematuteks kuludeks 2,04 miljonit eurot.

15:02 DELFI: VIDEO | Tanel Kiik: juhuvalimi mõte on saada üleüldine pilt ühiskonnast. Kõigi testimine pole võimalik, osa inimesi seda ei tahakski
Sotsiaalminister Tanel Kiik räägib, miks piisab praegustest piirangutest ja neid laiendama ei pea. Lisaks on juttu meie testivõimekusest ja mis kasu on juhuvalimipõhisest lähenemisest.

14:32 DELFI: Hispaanias spekuleeritakse, et tegelik koroonasurmade arv võib olla palju suurem kui ametlik
Hispaania tervishoiuministeerium teatas 757 uuest Covid-19 surmajuhtumist viimase 24 tunni jooksul, mis tähendab väikest tõusu eilse 743-ga võrreldes. Samas spekuleeritakse, et tegelik surmade arv võib olla palju suurem kui ametlikud arvud näitavad.

14:22 ERR: Andreas Veerpalu ja Karel Tammjärv tarvitasid lisaks veredopingule ka kasvuhormooni
Rahvusvahelise Suusaliidu (FIS) Seefeldi dopinguskandaali juhtumite lühikokkuvõtetest selgus, et veredopingut kasutanud Andreas Veerpalu ja Karel Tammjärv tarvitasid ka kasvuhormooni.

14:19 ERR: Haridusministri kolm stsenaariumit kooliaasta lõpetamise kohta
Haridus- ja teadusminister Mailis Reps tutvustab neljapäeval valitsusele kolme stsenaarumit kooliaasta lõpetamise kohta. Esimest stsenaariumi, et lapsed saaks 1. mail tagasi kooli minna, Repsi sõnul viroloogid ilmselt enam reaalseks ei pea.

14:18 DELFI: VIDEO | Hoidke vahet! Tallinnas lahutavad kampu valjuhäälsed droonid
Eilsest teeb USS Security Eesti elanikonna teavitustööd drooniga, olles Tallinnas abiks mupole. Valjuhääldist kõlab tekst nii eesti kui ka vene keeles.

14:14 DELFI: ÜLEVAADE | Kuhu tahaksid riigikogulased lisaeelarves raha juurde panna, kellelt kamaluga ära võtta?
Valitsuse poolt riigikogule esitatud lisaeelarve eelnõule sai tänaseks esitada riigikogus muudatusettepanekuid. Kokku laekus neid neli. Põhjalikumad muudatusettepanekud esitasid Reformierakonna ja sotsiaaldemokraatide fraktsioonid. Lisaks käisid oma parandused välja kaks riigikogu liiget – Aivar Sõerd ja Mart Võrklaev. Allpool on seletatud, mida ettepanekud endas sisaldavad.

14:11 DELFI: Kui seda probleemi õigel ajal ei lahendata, võib teie kinnisvara väärtus drastiliselt langeda
Hoone vajumine on protsess, mille käigus hakkab ebakvaliteetse töö või pinnase omaduste muutuse tõttu ehitise vundament allapoole liikuma. Praod seintes või põrandas on märk sellest, et konstruktsioon on paigast nihkunud. Kui märkate hoone juures selliseid muutusi, pöörduge viivitamatult geotehnilisi töid tegevate professionaalide poole. Spetsialistid kinnitavad, et kui hoone seisukorra eest õigel ajal hoolt ei kanta, põhjustab see hulga probleeme, millest üks on kinnisvara väärtuse märkimisväärne langemine.

14:07 DELFI: Riik ei taha neid Magnumi maske, mingu need apteekidesse tavainimestele müügiks
Magnumi ja Semetroni lubatud "kirurgilised" maskid osutusid tolmumaskideks, millest viiruse vastu vähe abi on. FFP1 mask filtreerib osakesi, mis on tekkinud mehhaaniliste protsesside käigus.

13:39 DELFI: WHO Euroopa direktor: mõned positiivsed märgid mõnedes riikides ei kujuta endast veel võitu
Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) Euroopa regionaaldirektor dr Hans Henri P. Kluge ütles, et Euroopas tehtud edusammud on äärmiselt haprad.

13:39 DELFI: Režissöör Toomas Kirss homses LP-s: tööta jäänud kunstiinimesed mingu appi poodi või põllule, kus on hädasti töökäsi tarvis!
Filmi- ja telerežissöör Toomas Kirss ütleb homses LP-s ilmuvas otsekoheses intervjuus, et tal on raske mõista, kuidas vaid mõni nädal pärast eriolukorra kehtestamist on nn kunstiinimeste hulgas paanika, et nüüd on kõik läbi. Võib-olla polegi neid nn loomeinimesi meile nii palju vaja, küsib ta.

13:32 ERR: Reformierakond teeb ettepaneku lisada kriisireservi üle 42 miljoni euro
Reformierakonna juht Kaja Kallas ja varasem rahandusminister Maris Lauri tutvustasid erakonna muudatusettepanekuid lisaeelarvesse ja sellega seonduvatesse seadustesse, mille partei kolmapäeval riigikogu menetlusse annab.

13:25 DELFI: Delfist sai Facebooki ametlik faktikontrolli partner Eestis
Sotsiaalmeedia platvorm Facebook laiendas osana libainformatsiooni vastasest võitlusest koostööd iseseisvate kolmanda osapoole faktikontrollijatega üle maailma, kes kontrollivad ja hindavad Facebookis postitatava sisu täpsust.

13:08 DELFI: Müüki jõudnud maskide osas oli võltsimiskahtlus, Magnum kinnitab õigsust sertifikaadiga
Maskidele kvaliteedisertifikaadi andnud Poola labor on terve märtsi olnud hädas võltsimistega.

12:59 DELFI: Narvas leiti töökojast mehe surnukeha. Algselt õnnetuseks peetud juhtum osutus mõrvaks
1. aprilli varahommikul avastati Narvas Kalda tänaval töökojas mehe surnukeha. Kuna juhtum leidis aset tootmishoones, alustas politsei kriminaalmenetlust tööõnnetuse paragrahvi alusel. Menetluse käigus selgus, et tegemist on tapmisega.

12:52 DELFI: Trump: Rootsis on vale koroonaviiruse strateegia tõttu suured kannatused ja WHO on kõik valesti teinud
USA president Donald Trump sarjas eile pressikonverentsil koroonaviirusega seoses Rootsit, kus on tema sõnul on vale strateegia tõttu suured kannatused, ja Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO), mis olevat Hiina-keskne ja üldse kõik nässu keeranud.

12:46 DELFI: Kolm fakti uute Huawei telefonide operatsioonsüsteemi ja rakenduste kohta
Tehnoloogiahiiu Huawei uued nutitelefonid on läbinud suure uuenduskuuri, millega seoses on läinud ringlema ka mõned müüdid. Huawei koolitusjuht Jekaterina Mishina selgitab tegelikku olukorda ja tõestab, et lisaks suurepärastele kaameraomadustele on ettevõtte nutitelefonides jätkuvalt kõik tipptasemel tehnikale omased võimalused.

11:49 ERR: Finnair alustab Tallinna ja Helsingi vahel lende 16. aprillil
Kui laevaga reisijad ei pääse Soome valitsuse kehtestatud uute piirangute tõttu alates laupäevast enam Tallinnast Soome, siis Finnair alustab järgmisel nädalal kord nädalas toimuvate lendudega Tallinna ja Helsingi vahel.

11:40 ERR: Apteekides võivad kaitsemaskide hinnad palju erineda
Apteekidesse on müügile jõudnud partii kaitsemaske, mis möödunud nädalal Hiinast Eestisse saabus. Maskide hinnad küünivad haiguspuhangu eelse ajaga võrreldes väga kõrgele.

11:21 DELFI: Euroopa Liidule teeb muret Poola otsus korraldada presidendivalimised mais posti teel
Poola viimase minuti otsus korraldada maikuised presidendivalimised koroonaviiruse pandeemia tõttu posti teel, tekitab muret, ütles Euroopa Liidu väärtuste ja läbipaistvuse volinik Věra Jourová täna Poola ajalehele Rzeczpospolita.

11:12 DELFI: Koroonaviirus võttis veel kolm elu
Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1277 COVID-19 viiruse testi, millest kolm protsenti ehk 37 osutusid positiivseks.

11:00 DELFI: VAATA | Kuidas hoida tervislikke piire, kui Sinu tööks on teisi inimesi aidata ja toetada? Psühholoog annab nõu
Koroonaviiruse levikuga seotud paanika ja ebakindlus tuleviku ees hakkab peagi avaldama mõju ka Eesti inimeste vaimsele tervisele. Peaasi.ee alustab alates 20. märtsist Eesti elanike tasuta nõustamist veebi teel.